Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Znalazłam już na allegro. Chyba zmienię lekarza, wszędzie gdzie pytam o ten bół to każdy mi odpowiada, że najlepiej jak lekarz ginekolog potwierdzi , że to normalne. Ja każdy ból zniosę, ale chcę wiedzieć, że nic niedobrego dzieje się z dzieckiem. A on mi po prostu wjechał na psychikę i poczułam się jak wielka panikara.
Do Agusi- ja właśnie odczuwam taki ból kłujący/ rozrywający tylko o każdej porze mi się to zdarza. Mnie to tak boli, że aż muszę położyć się, usiąść ( po prostu zmienić pozycję), gdyby to było rozciąganie więzadeł to spoko, ja to wszystko wytrzymam dla dziecka, najgorsza jest niepewność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
najlepiej po wizycie u lekarza szukać usg bo ja widziałam gdzie położna znalazła tętno dziecka więc mniej więcej wiem gdzie jest dziecko 🙂 tak samo po USG tez można mniej więcej stwierdzić położenie dziecka ale nie wiem chyba dopiero od 13-14 tygodnia robią USG przez brzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisząc że jestem "szczególnym" przypadkiem to pisałam to dosłownie, kiedyś przed ciążą z pierwsza córką byłam zupełnie zdrową osobą, do lekarza chodziłam raz na rok albo i jeszcze rzadziej, potem zaszłam w upragnioną ciążę poszłam na USG w 6 tygodniu ale lekarka powiedziała że nic nie widzi że to raczej nie ciąża ale mam przyjść za tydzień żeby się upewnić, po tygodniu kolejne USG które jednak potwierdziło ciążę ale wraz z ciążą podejrzenie wady macicy, lekarka dopatrzyła się 2 macic ale powiedziała że pierwszy raz się z tym spotkała i nic więcej mi nie powie-powiedziała jedynie żebym się nie chwaliła ciążą bo "coś" tam jest ale nie wiadomo czy to w ogóle żywe jest-po tym zdaniu od razu zmieniłam lekarza, który potwierdził piękną zdrową ciążę i potwierdził także że jestem nieliczna posiadaczką 2 macic-mam 2 macice każda ma po jednym jajniku,każda macica ma osobną szyjkę i przegroda w pochwie ;/ urodziłam przez cc w 38 tygodniu zdrową ale malutką córeczkę bo 2830 g miała zaledwie, więc mało jak na donoszone dzieciątko ale ważne że zdrowa, (po porodzie lekarz na obchodzie powiedział że to że mam dziecko to naprawdę cud-bo z tą wadą nie tyle ciężko zajść w ciążę co ją donosić, a ja ciążę przeszłam bezproblemowo) po ciąży okazało się że mam niedoczynność tarczycy z hashimoto ;/ przez tą chorobę przytyłam 8 kg których nie mogę się pozbyć, mam po prostu większy apetyt, głównie przez tarczyce teraz mam zagrożoną ciążę i plamię i jeszcze cukier mam na pograniczu górnej normy, dodatkowo dowiedziałam się że mogę mieć problemy z nerkami bo one często dają o sobie znać przy "2 macicach" no i jak nigdy nie miałam problemu z nerkami tak teraz coraz częściej mnie bolą ale na razie myślę że nie muszę się nimi martwić bo mocz mam ok

troche się rozpisałam mam nadzieję że nie macie mi tego za złe ale troche lżej jak się wygadałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadko ja miałam robione USG dopochwowo i w szpitalu tak mi robili i lekarz mój prowadzący też takie robi bo niby przez USG dopochwowe można dokładniej podglądnąć dziecko w tak wczesnej ciąży i przez brzuch tak chyba od 13 tygodnia robią ale to może zależy od lekarza sama nie wiem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha no moze zalezy jak sie widza przez brzuch to pewnie zrobia od srodeczka 😉 ale bylo widac dzidziorka i serduszko tyle tylko sprawdza na ppierwszym usg

rzeczywiscie jestes .....hmm...wyjatkowym przypadkiem lol

oscar sie urodzil w 42 t c przy normalnej ciazy i mial 2500 wiec twoja wcale nie byla mala...
oszczedzaj sie i rob co lekarze mowia...chociaz nie wiem czy wiedza zabardzo co robic 😉 raz sie udalo wiec teraz tez musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha ale rzeczywicie masz niesamowita przypadlosc! No ale ciaze mozesz, jak sama wiesz donosic. Co najwazniejsze. Tak jak agadka pisze, oszczedzaj sie i w ogole dziewczyny oszczedzajcie sie wszystkie, nie ma co. Tylko zdrowo sie oszczedzajcie.
Agadko, co do tego aparatu to ja sie znam az tak :-) sama nie wiem jak sie moj nazywa, szukam i nie moge sie dokopac, pochowane wszystko pociazowe i zla jestem, bo juz mi sie chce poprobowac podsluchac dzidzie , chociaz wiem, ze pewno duzo za wczesnie.
Co do usg to ja w 9 tyg mialam przez brzuch i przygotowana bylam na dopochwowe( bo mi powiedzieli, ze zrobia) ale babka powiedziala, ze wszystko slicznie dalo rade zobaczyc i nie ma potrzeby na to drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂 właśnie wróciłam po całym dniu na uczelni, a jutro czeka mnie jeszcze popołudnie :/ zarówno ja i dzidzia padamy na twarz :P ale daliśmy radę 🙂
Poczytałam wasze posty i muszę przyznać robi się tutaj coraz ciekawiej i tłoczniej. Maiha - niesamowita przypadłość. Co do waszych dolegliwości to szczere współczucia, ja miałam tylko 4 dni kiedy było mi przez chwilę niedobrze, nie wyobrażam sobie przechodzić tego codziennie.
Zauważyłam, że coraz gorzej leży mi się na brzuchu, a to moja ulubiona pozycja przed laptopem :P - no ale dzidzi pewnie nie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy, witamy 🙂 ja w tam tą sobotę i niedziele byłam na uczelni. Ale maraton 😁 Zamiast bac się sesji to ja planowałam gdzie są najbliżej łazienki 🙂 Postanowiłam pisać pamiętnik aby kiedyś moje dziecie wiedziało co wyprawiało i nie wymawiało, że ją / jego nie kochałam 😉. Maiha to zdumiewające, jesteś silną kobietą 🙂
Mam metodę na zgagę i mdłości. WODA z cytryna, mi pomogło ( ciekawe do kiedy)
Dobranoc mamusie i dzidziusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia, woda z cytryna :-) fajnie, ze Ci pomaga. Na mnie nie dziala ,ale za to w dwa dni wypilam prawie 4 litry ( naprawde) soku grejpfrutowego. Moj maz patrzyl sie na mnie podejrzanie i w koncu ostrzegl przed "dziura " w zoladku haha. Koniec taki, ze mam juz serdecznie dosc soku grejpfrutowego ale nie znalazlam jeszcze zamiennika. Juz mam dosc, jeszcze 2 moze 3 tyg ( o rany, no mam nadzieje) . No ale za to mam smaka na czekolade a i dobrze sie zlozylo, bo siostrzyczka przyslala mi wczoraj pake z mieszanka wedlowska i rozkosznymi czekoladami. A ja nawet za bardzo slodyczy to normalnie nie jadam. Echh. Dzis mnie meczy straszny bol glowy a dopiero sie chwalilam, ze w tej ciazy mnie glowa nie boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
dziś byłam na badaniach krwi i moczu, jutro wyniki. Robiłyście toksoplazmozę?
W piątek mam wizytę, to będzie już koniec 13go tygodnia, więc gin zrobi mi badanie "markery" i może uda się już zobaczyć płeć 😁 mało prawdopodobne ale nie niemożliwe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki. A ja w sumie nie wiem na co dokladnie mi robili badania...wiem, ze mocz to chyba na posiew i ogolne ale krew? Na hiv ( bo obowiazkowe) i morfologie i ciekawa jestem czy na toksoplazmoze. No i ja tu tak mam, ze jak nie dzwonia to znaczy, ze dobrze...Bez sensu tak kompletnie, bo sie moze zdarzyc, ze nie zadzwonia bo zapomna czy jakos a moze cos nie tak....a nastepna wizyta dopiero na poczatku lutego. Wiem, ze na poczatku te wizyty nie sa czeste, ale ja to sama nie wiem. No ale takie standardy. Nie narzekam w sumie, poki wszystko dobrze, oby!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Ja juz tez mialam te badania i czekam na wyniki tak jak wy. Teraz dotrwac do 7 lutego na pierwsze usg-juz sie nie moge doczekac. Agadka ty masz dzien po mnie usg bedziemy mialy o czym poklikac 🙂 A tak wogole to jak wam czas mija bo mi sie jakos ciagnie ale ostatnie pare dni mialam wolne wiec pewnie dlatego. Nie chce mi sie nic robic najlepiej bym spala 🙂 Pozdrawiam was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 ale fajnie to bedziesz pierwsza napisz wszystko co i jak 😁 😁 kurcze jeszcze tyle czasu :P mam nadzieje ze szybko zleci ale z drugiej strony ze wolno bo wtedy mi sie konczy l4 😞 😞 😞

ej ja mam 9 tydzien i 1 dzien dzis wiec date tez masz dzien przed :P ale pewnie sie dowiemy na usg dopiero
szkoda ze mieszkasz tak daleko na kawe bys wpadla :P


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a z moich wyników wynika , że kiedyś tam przeszłam cytomegalie 🙂 to dobrze. A na kotki muszę uważać 🙂
strzauka- super brzusio 🙂 różnimy się terminem porodu, ale w kształtach brzucha Cię doganiam, chyba mam 5 raczki 🙂 heh lekarz stwierdził, że każda kobitka inna i widocznie tak mi się "ustawiła " macica , nic nie na boki tylko do przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wielkości brzucha to tez dużo zalezy od wód płodowych bo jeśli ejst ich duzo to brzuch większy a jak mało to mały, ja przed ciąża miałam oponke ale miałam nawyk wciagania brzucha więc było ok teraz nie chce wciągać wiadomo nie chce zaszkodzić dziecku w żaden sposób i mam mały brzuch ale to raczej ten mój z przed ciaży:P ale teraz to nie podpada :P

a jak wasze samopoczucie?? poprawia się ?? u mnie już ciut lepiej bo tyle nie wymiotuje ale mdłości nadal są i brak apetytu 🤢 a waga jak narazie około 2 kg na minusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke wyobraź sobie, że w ciągu tygodnia tak mnie wypchało! sama byłam w szoku, ale wreszcie czuję, że jestem w ciąży (nie tylko po mdłościach i zmęczeniu 😉 )

bisia88 pięcioraczki też fajnie 😉 może teraz CI wystrzeli a potem stanie.
W sumie cieszę się z mojego brzucha, bo skóra nie jest mocno napięta, więc może uda mi się uniknąć rozstępów 🙂

maiha moje samopoczucie nieporównywalnie lepsze. Mdłości dużo lżejsze, zmęczenie również mniejsze, sam humor znacznie lepszy 🙂 ale kończę już 1 trymestr, więc to pewnie dlatego. Za to mam okropne, przeszywające bóle pleców... i miewam migrenowe bóle głowy... nie mogę nic wziąć, więc leżę wciśnięta w poduszkę i ryczę - dosłownie... na szczęście dziś czuję się całkiem dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ się dziewczyny rozpisały 😮 🤪 Widać dawno mnie tu nie było 🙃
Pierwszy trymest mi się kończy a tu mdłości mi się zaczynają 🤨 😮
Brzuch mam duży jak się porządnie najem, a tak to tylko widać wybrzuszenie macicy.
A tak się martwiłam że czas będzie mi pomału mijał a to już minęło siedem tygodni jak się dowiedziałam że jestem w ciąży 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...