Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
WItam sierpniowe mamusie! U nas termin na 13 sierpnia:-) Mamy juz sierpniowa pocieche Elle z 2010 wiec sie dzieciaczkom urodzinki zbiegna w czasie. Juz nie moge sie doczekac 12tego mniej wiecej tyg ( tak bylo przy pierwszej ciazy) kiedy mina mdlosci i zaczne normalnie funkcjonowac.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja nie mam w ogóle ciążowej garderoby, w poprzedniej ciąży miałam tak mały brzuch że nie potrzebowałam nawet spodni ciążowych - aż czasem było mi żal że nie mogłam pochwalić się brzuchem :P ale za to został mi ładny brzuch bez rozstępów a teraz 3 miesiąc i już brzuch wyskoczył więc chyba w tej ciąży sporo "urosnę" już się boję:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w pierwszej ciazy zero brzuszka do 5 mca i nagle wyskoczyl , teraz nie mysle inaczej, poki co trace wage....a co do rozstepow, to warto sie smarowac! Ja dwa razy dziennie wcieralam w brzuch krem na rozstepy ( ja akurat stosowalam firmy Palmers, polecam) i zero , nic, ani jednego. Mam nadzieje, ze i tym razem sie uda. Warto .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
w pierwszej ciazy zero brzuszka do 5 mca i nagle wyskoczyl , teraz nie mysle inaczej, poki co trace wage....a co do rozstepow, to warto sie smarowac! Ja dwa razy dziennie wcieralam w brzuch krem na rozstepy ( ja akurat stosowalam firmy Palmers, polecam) i zero , nic, ani jednego. Mam nadzieje, ze i tym razem sie uda. Warto .


taa sie sie tez smarowalam do 39 tygodnia nic a od 39 do 42 z mojego brzucha zrobila sie mapa rzek!! nigdy takiego czegos nie widzialam i wszyscy co pokazywalam brzuch tez mowili ze masakra...ale coz niektore rzeczy trzeba przebolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja się przyznaję że w pierwszej ciaży się niczym nie smarowałam 🥴 jakoś tak nie pomyślałam o tym na szczescie udało sie bez rozstępów zobaczymy co teraz bedzie

magdaluke ja tez jak na razie to ja tez jestem 2 kg na minusie ;/ ale mdłości i wymioty robia swoje, ale mimo że chudnę to brzuch mały juz mam, ale ja mam dziecko tylko po jednej (prawej) stronie brzucha ;/ i uwierzcie mi z eśmiesznie brzuch wygląda bo prawa połowę brzucha mam większa od lewej ale cóż damy radę 🙂 jedynie że pod koniec ciąży to siedze jak na szpilkach bo wiem że moje dziecko ma o połowe mniej miejsca niż powinno mieć ;/ więc trzeba dobrze wyczuc moment cesarki żeby wszystko było dobrze w pierwszej ciaży córka w 37 tygodniu miała tak mało miejsca że ucisała sobie pepowinę więc w szpitalu czekaliśmy na magiczny 38 tydzień i ciecie, oby teraz tez dobrze wszystko poszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Doberek, dziś w końcu zrobiłam sobie wyniki krwi, toksmoplazmoza, wr, hiv, morfologia, mocz, zapłaciłam 68 zł ( ale się musiałam nakombinować u lekarzy aby różne wyniki były ze skierowaniem) ale tak sobie myślę, czemu pewne wyniki są płatne? przecież mamy bezpłatną służbę zdrowia! Np za badanie hiv płace 30 zł, ktoś kto ubogo żyje i ma różnych partnerów to na pewno nie zrobi sobie takiego badania , żeby płacić a potem zaraża innych.
Dziewczynki doradzcie mi coś- jestem w 9 tygodniu ciąży, czytam Wasze wypowiedzi i stwierdzam iż chyba z Was najgorzej się czuje. Jak na taką wczesną ciąże już nie mieszczę się w swoim rozmiarze, czasem mam takie ogromnie bóle "pleco-pachwin", ciężko było mi pobrać krew, bo myślałam, że nie dojadę do szpitala głodna, głowa mnie też bardzo boli, zgaga, mdłości. Bliscy też już się dziwią, że mam tyle objawów które pasują na późniejszą ciąże. Co ze mną nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
Dzień Doberek, dziś w końcu zrobiłam sobie wyniki krwi, toksmoplazmoza, wr, hiv, morfologia, mocz, zapłaciłam 68 zł ( ale się musiałam nakombinować u lekarzy aby różne wyniki były ze skierowaniem) ale tak sobie myślę, czemu pewne wyniki są płatne? przecież mamy bezpłatną służbę zdrowia! Np za badanie hiv płace 30 zł, ktoś kto ubogo żyje i ma różnych partnerów to na pewno nie zrobi sobie takiego badania , żeby płacić a potem zaraża innych.
Dziewczynki doradzcie mi coś- jestem w 9 tygodniu ciąży, czytam Wasze wypowiedzi i stwierdzam iż chyba z Was najgorzej się czuje. Jak na taką wczesną ciąże już nie mieszczę się w swoim rozmiarze, czasem mam takie ogromnie bóle "pleco-pachwin", ciężko było mi pobrać krew, bo myślałam, że nie dojadę do szpitala głodna, głowa mnie też bardzo boli, zgaga, mdłości. Bliscy też już się dziwią, że mam tyle objawów które pasują na późniejszą ciąże. Co ze mną nie tak?


myslę, ze tak ma byc 🙂 mam praktycznie wszystkie Twoje oprocz tego dot. rozmiaru - u mnie kazdy mysli, że schudlam 😉 z wagi jednak wynika ze przybralam ok 1 kg. i gdzie tu logika? 😁 a ja sie ciesze, ze mam te objawy przynajmniej dzidzia daje znaki i dopomina się o "swoje" 🙂 wytrwalosci jeszcze tylko 7 miesiecy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88- no tak naprawde to chyba te poczatki moga byc straszne i wrecz wyniszczajace....ja mialam takie dni, np. sylwester, ze caly dzien w lozku, nie moglam oczu otworzyc i jak popilam wody to do kibla....naprawde koszmar. Dobrze,ze maz sie zajal mala bo ja myslama, ze padne. Inne dni lepsze, ale zalezy.Najgorzej to szykowac malej jedzenie bo nie moge patrzec i wachac... Co do boli glowy, to ponoc czeste, mi sie zdarzaly w zeszlej ciazy, w tej lepiej. Ale prawda jest taka, ze jesli tak bardzo zle sie czujesz, to poradz sie lekarza. Mi kazali pic przede wszystkim bo jak odwodnienie to szpital i kroplowa...brrr. A co do brzuszkow:-) to fajnie w sumie miec juz brzuszek. Mowia, ze w drugiej ciazy niby szybciej ale ja tam nie wiem.
Czytam o waszych badaniach dziewczynki, tez sie dziwie, ze musicie za wszystko placic.W przewielkiej Ameryce to nie ma nic za darmo....brrrr...ale myslalma, ze w Polsce jesli do panstwowego to bezplatnie, bez sensu. A u mnie sniezna zawierucha, okropnie. ALe nie ma co, pierwsza w tym roku a polowa stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia Twoje objawy pasują i do mnie-więc chyba to normalne, jeśli są mdłości to nie powód do zmartwień bo niby jak są mdłości to możemy być spokojne że wszystko jest ok ale jak ich nie am to tez nie jest powód do zmartwień po prostu każda przechodzi to inaczej

magdaluke to widzę że nie tylko ja nie mogę patrzeć na jedzenie, podobnie jak ty pora posiłków mojej córki jest straszna;/ no i obiad zapach mięsa jest straszny, ja w sumie to nie jem nic a nawet jak coś zjem to zwracam ;/ jedyną moją przyjaciółką jest gorąca herbata z cytryną 🙂 ale mówią że w drugim trymestrze powinno się poprawić zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już miałam kilka USG pierwsze w 7 tyg ale to było w szpitalu bo zaczęłam plamić, w szpitalu miałam 2 USG, w 8 tygodniu mój lekarz robił mi USG a teraz 24 stycznia będę miała następne USG to będzie w 13 tygodniu tak mniej więcej ale potem to nastepne usg dopiero w 20 tygodniu i może uda się podglądnąć płeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja już słyszałam tętno maluszka przez brzuch cudnie usłyszeć tak pięknie bijące serduszko 🙂 mi się udało usłyszeć w 10 tygodniu ale zazwyczaj słychać trochę później-nie każda położna też słucha tętna dziecka w tak wczesnej ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha sporo mialas tych usg... ale ok juz, co? z tymi plamieniami?
No ja mialam jedno usg ,potem 20 tydz i tyle. Malo tu robia, chyba, ze wskazania sa. Szkoda. No ale dobre i tyle.
Fajnie slychac tetno dzidzi, my mamy w domu taki aparacik dopplerowski, ale wiadomo, nie az tak czuly jak u poloznej czy lekarza, ale pamietam, ze pol dnia bez sluchania serduszka to byl dla mnie dzien stracony 🙂maniaczka ze mnie. Ale wyczekiwalismy naszej dzidzi mocno i goraco wiec sie strasznie o wszystko martwilam, teraz troche lepiej , juz bardziej wyluzowana jestem.
Mamy z Ella straszne nudy dzisiaj wiec sie troche moze i rozpisuje...hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje kobitki :* już się bałam , że może w jakąś fobie zdrowotną wpadłam. Miałam taki przypadek, że łapały mnie takie potwornie silne bóle niby kręgosłup i pachwiny. Tak silne, że natychmiast musiałam kłaść się gdziekolwiek ( choćby na chodniku). W skali bólu od 1 do 10 to ten ból oceniam na 9, czyli na prawde okropny. Poszłam do swojego gin i on mi odp "Pani nie przesadza, nie popadajmy w paranoje" i teraz ja ogłupiałam nie wiem co mam myśleć. Straciłam swoją intuicje, kto tu zachował się źle? ja, bo już przesadzam czy ten lekarz?Bardzo zabolały mnie jego słowa, czy zmienić lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej bisia
Nie przejmuj sie tym zlym samopoczuciem ja przez ostatnie 3 tyg mialam takie mdlosci i tak mi slabo bylo ze najchetniej bym z lozka nie wychodzila 😞 wzielam sobie pare dni wolnego i je po prostu przespalam. Nie umialam uwierzyc ze az tak sie zle mozna czuc w ciazy tym bardziej ze w pierwszej ciazy nie mialam zadnych objawow typu mdlosci i zle samopoczucie. Kazda ciaza chyba jednak jest inna. Co do tych bólów to niewiem co ci poradzic moze wypoczywaj bardziej a jak ci nie przejdzie to idz do innego lekarza bo ten to cie po prostu splawil-nie rozumiem jak lekarz moze cos takiego powiedziec pacjentce tym bardziej w ciazy 😞 szkoda pisac.
Trzymaj sie cieplutko i nie martw, mysle ze bedzie lepiej 🙂
Znalazlam ten aparat na allegro do tętna dziecka ale nie moge linku wstawic 😞 jak chcesz to napisz mi swojego maila to ci posle albo wpisz w allegro detektor tętna płodu 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poszukaj pod monitor tetna plodu. Tylko trzeba byc cierpliwym, powaznie, troche mi zajelo zanim sie "nauczylam" wyszukiwac serduszko 😎

Takie rwanie w pachwinach to sobie przypominam z pierwszej ciazy ale nie do takiego stopnia... i nie tak wczesnie chyba. Rozciagaja sie wiezadla . A mnie to denrwuja takie gadki lekarzy, ze panikuje. No Twoja ciaza, Twoje dziecko, masz prawo sie denerwowac, to najnormalniejsze reakcje przyszlej mamy, ja tak mysle w kazdym razie .Jak nie lubisz swojego lekarza a masz mozliwosc zmiany to zmien, a co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
poszukaj pod monitor tetna plodu. Tylko trzeba byc cierpliwym, powaznie, troche mi zajelo zanim sie "nauczylam" wyszukiwac serduszko 😎


ja tez mam doppler ale chyba narazie nie slychac?? to znaczy slychac tetno ale za niskie wiec raczej to moje nie wiem jak zrobic tak zeby je odroznic...niby pisze ze od 12tygodnia mozna sluchac ale ogladalam na youtube i tam tym samym co ja mam juz od 8 sluchaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...