Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agadko bardzo mi przykro 😞

Co do badań prenatalnych to byłam na nich w pierwszej ciąży zapłaciłam chyba 200zł i lekarz po badaniu powiedział mi szanse na urodzenie chorego dziecka np że moge urodzic chore dziecko jak 1 do 25 000 głównie badał przeziorność karkową nic ponad to moze źle trafiłam w tedy 🤢
a po za tym jeśli w rodzinie nie ma genetycznych chorób jeśli przyszli rodzice są zdrowi a mama ma poniżej 33 lat to takie badanie nie jest potrzebne, więc nie wiem po co nie które dziewczyny je robią;/ ja w pierwszej ciazy miałam niby wskazania do jego zrobienia ( mam wadę macicy) ale to chyba lekarka raczej miała układy z lekarzem od badań prenatalnych bo bardzo prosiła żebym powiedizała że to badanie z jej polecenia ;/ teraz mój lekarz nic nie mówił o konieczności robienia tego badania, sam będzie mi robił badanie USg w 12 tygdoniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
maiha oczywiście zostaję z Wami 🙂 29.07 to sama końcówka lipca 😉 ale też będę mieć cesarkę więc raczej do sierpnia się nie przesunie.
co do bóli pleców - masakra... czasem nie mogę się ruszyć, bo mam wrażenie, że wszystkie kości mi się łamią...
brzucha dużego nie mam, mała piłeczka wystaje, więc nie wiem co będzie jak mi wielki balon wyrośnie, chyba się z bólu pleców nigdzie nie ruszę 😉
badań Pappa nie robię, bo lekarka mówiła, że nie trzeba, 20-go mam badania "markery", też niby nieobowiązkowe, ale tylko 60zł za nie płacę a niby wykrywają 90% wad genetycznych (nie znam się, to moja pierwsza ciąża)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja termin mam z miesiączki na 3 sierpnia ale lekarz dopiero po następnym Usg poda mi datę porodu według USG i tak myślę że przesunie się termin o tydzień czyli termin około 10 sierpnia

ja nie pracuję ale w pracy by było mi trudno choć na pewno gdybym miała pracę to bym chciała pracować choć z racji zagrożonej ciąży dostałabym l4 bo lekarz pytał czy wypisać mi l4 czy nie no ale nie pracuje więc nie potrzebne

bierze któraś z Was luteinę albo duphaston?? ja biorę od 7 tc i prawdopodobnie będę musiała ją jeszcze sporo czasu brać aż zniknie zagrożenie poronienia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja za swoje badania zapłaciłam 135 zł.nie robiłam grupy krwi,bo już wcześniej już miałam te badania.ale niestety pojawiły się inny problem - podwyższone IgG i znowu musiałam jechać na badania do poradni specjalistycznej chorób zakaźnych.
a co witamin femibion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczynki 🙂

Ja z tabletek urosept i zurawit do mam bardzo dużo bakterii w moczu.

co do badan to jak naraziue wydałam ok 50zł. toksoplazmoze bede miała robioną za 2tyg przed następną wizytą ale kosztuje chyba około 100zł 😞 i wr bede miała to ceny podam ewentualnie za 2 tyg :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również biorę żuravit ze względu na zapalenia pęcherza. A z witamin to Vita-min plus mama. Na badania wydałam 100 zł za grupę krwii, różyczkę, mocz i itp. Plus do tego dwie wizyty prywatne na początku bo musiałabym czekać miesiąc a wtedy chciałam wiedzieć jak najszybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Dawno mnie nie bylo ale jakos czasu za duzo nie mialam. Dzisiaj wkoncu mialam pierwsza wizyte z polozna-duzo papierkowej roboty i pobrala mi krew do badan i mocz mam nadzieje ze wyniki wyjda dobre 🙂, nie moge sie juz doczekac na te pierwsze usg dopiero 7lutego 😞 tutaj to sie na wszystko trzeba naczekac. Wy juz macie usg za soba 🙂 no nic nie poradze taki kraj. Przykro slyszec ze tyle pieniedzy trzeba placic w Polsce za badania. Tutaj na szczescie wszystko robia za darmo ale za to dlugo trzeba sie naczekac na wszystko. Pozdrawiam was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja dzis wlasnie wrocilam z pobrania krwi, oddawalam tez mocz i nic nie placilam. nawet po wyniki sama nie musze isc bo z labolatorium od razu przesylaja do lekarza kierujacego. wizyte mam za 2 tygodnie i u ginekologa sie dowiem dopiero co i jak wyszlo. aaaaa grupy krwi tez teraz nie robilam mialam wczesniej robiona no i wtedy zaplacilam za to 50zl (jakies pol roku temu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaaa jeszcze z witaminek to gin polecila mi PRENATAL mowila ze nie drogi i ma niezly sklad. faktyczie ok 25zl kosztuje.
straszny trzepak sie ze mnie zrobil ostatnio i o wielu rzeczach zapominam 😞 nastepnym razem spisze wszystko najpierw na kartce i jak bede miala pewnosc ze juz wszystko to dopiero na forum przeleje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadko ja mam taką nie typową przypadłość tzn mam wadę macicy ale to tylko jest powód do cięcia cesarskiego raczej nie zagraża ciąży, zagrożenie wynikło z mojej niedoczynności tarczycy (w pierwszej ciąży jej nie miałam, wyszła dopiero po porodzie) przez tę tarczyce mam plamienia ;/ w 7 tc leżałam w szpitalu kilka dni przez te plamienia a teraz do końca ciąży muszę brać duphaston bo zdarza mi się co jakiś czas jeszcze plamić 😞

ja badnai to miałam ogólne mocz, morfologia, no i badania na tarczycę dziś ide do endokrynologa na wizytę zobaczymy jak moje wyniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też byłam dzisiaj na badaniach - chodzę prywatnie więc za krew, mocz i czystość pochwy płaciłam 65 zł - myślę, że nie dużo.
Wyniki i druga wizyta lekarska we wtorek - przed ciążą byłam zdrowa jak przysłowiowy koń i mam nadzieję, że nic się nie zmieniło. Swoją drogą ciekawe czy zrobi mi drugie USG ( bo mam mieć jeszcze prenatalne między 11, a 14 tygodniem ) bo chciałabym zobaczyć co u małego/małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...