Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anusssia cale 6 cm ! OOOOOO 🤪 co do wynikow Twojego moczu to buuuu. Ale lecz, w koncu przeciez sie wyleczy.
Syska, no oczywiscie, ze mozna miec znieczulenie, do wyboru do koloru, haha z odpowiednim cennikiem :-) ja mialam epidural, czyli zewnatrzoponowe i Bogu dzieki! Ale najpierw 6 godzin sie pomeczylam naturalnie, zgodnie z moim "planem" i dalam za wygrana. Jak wszystko ok, to trzymaja 2 dni. Po cesarce dzien dluzej. Same warunki super, opieka naprawde swietna, komfortowo...a potem przesylaja rachunek .No bo tak jest. Ale docenilam fakt, ze moj maz mogl z nami byc caly czas, mial lozko i nie musial nawet wracac do domu. Ale mialam okazje byc przy porodzie mojej sisi w Wawie na Madalinskiego 3 lata temu i musze przyznac, ze sama porodowka byla ekstra, opieka tez fajna. Poporodowa sala troche gorzej i dzielila z kims, ale nie bylo zle. Wiem, ze mozna w wiekszosci szpitali w Polsce wykupic osobna sale poporodowa, prawda czy sie myle dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha 🙂 ja to w sumie rodziłam 5 godzin, bez znieczulenia- bo nie dają u nas w szpitalu(Oświęcim), nawet jeśli byś chciała zapłacić.. Mąż również był z nami na szczęście, ale już nie ma takich warunków, że może zostać. A na sali miałam jeszcze 3 Panie :/ i ich dzieci gdzie każde budziło się o różnej porze.. więc ciężko tu mówić, że można było sobie odpocząć choć na chwile. A trzymają 3 doby. I Ty Magdaluke rodziłaś w normalnym szpitalu czy jakiejś klinice?? Bo raczej tak jak u Was to u nas jest w klinikach prywatnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka no to moze sie spotkiamy 🙂
Co do porodow to ja dobrze wspominam porod w Polsce,ale to chyba dlatego ze nie nalezal chyba do ciezkich(tak mi sie wydaje) 7 godzin na porodowce i mala byla na swiecie 🙂 bez znieczulenia,porod naturalny.
Pozniej 3 dni na sali z 3 dziewczynami i tak jak u ciebie syska kazde dziecko plakalo o innej porze 😞
Tutaj w Szkocji mozna sobie zazyczyc epidural i daja ci bez problemu no i ten smieszny gaz, ktory niby pomaga,ale z tego co kolezanki mowi to bardziej przymula 😞 i po 24 godz jak wszystko jest dobrze mozna wyjsc do domu. jak sie to pisze to wyglada fajnie zobaczymy jak bedzie w praktyce-troche sie tego boje.
I na szczescie za nic nie trzeba placic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no, w normalnym szpitalu, na jakies bajeczne kliniki to nas nie stac 😎. Teraz bede rodzic w innym, mniejszym, wiec zobaczymy. Ale maja dopiro co oddane nowe skrzydlo poloznicze, wiec pewnie bedzie spoko. Ale sluchaj, jak to jest mozliwe, ze nie mozesz dostac znieczulenia? Naprawde? No jak mowilam, wiem jak moja siostra miala dwa porody w normalnym szpitalu w Warszawie, za kazdym razem znieczulenie miala....Daj spokoj....Na Twoje szczescie bidulko tylko 5 godzin sie meczylas, a jak dziewczyny rodza po 24 h czy dluzej? Rany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja nie chcialam epiduralu a mi dali bo musieli
nie wiedzialam ze w polsce trzeba za to placic??!

ze mna bylo innaczej bo jak dostalam boli w nowy rok i zadzwonilam do szpitala to mowili ah masz czas masz czas nie przyjezdzaj bo cie wyslemy do domu a ja czulam ze nie mam czasu! heh szpital 30 min drogi mowie jedziemy i juz
jak dojechalismy to mialam 10 rozwarcia i wzieli mnue odrazu na porodowke polozna powedziala ze 30min i bedzie dzidzi (boje sie ze teraz dzidzi poprostu wyskoczy :P heh)
no ale po 2h pchania nie wyszlo polozna zauwazyla ze dzidzia jest zle ustawiona bo tylem do mojego tylu wtedy akcja byla szybka z kilku lekarzy pielegniarki itd. kazali wziasc epidural dali cos przeciwskurczowego na czas zaszczyku nacieli mnie i lekarz recznie obrocil dzidziusia i kleszczami go wyciagnol 🙂 potem wszystko bylo ok, dostal 10pkt apgar
to moze troszke dramatycznie brzmi ale wszystko dzialo sie szybko a zaraz po sie o tym zapomina 🙂

napiszcie jak bylo u was dokladnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo nawet mi nie mów!!! Toż to jakieś twarde kobity muszą z nich być 😉
Mówią, że kolejny poród trzeba przedzielić na połowę 😁 to może mi się uda w dwie i pół godziny hahah 🙂

A co do tego znieczulenia to na serio!! Z tego co wiem to najbliżej mnie jest szpital w Krakowie i bardzo fajny podobno w Katowicach-gdzie za opłatą dają znieczulenie.
A w Wawa to już wielki świat, a gdzie tam mój Oświęcim 😁 haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Raz już to przeżyłam i tak baby u nas rodzą... Nie jest najpiękniej jeśli chodzi o salony 😉 ale na opiekę po porodzie (już na sali) nie ma co narzekać.
Ja tylko byłam bardzo ciekawa i chciałam porównać jak jest u nas, a jak za granicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez tak mysle, moze dasz rade do innego szpitala? A przeciez caly halas o Rodzic po ludzku! No i co? Oswiecim to nie jakas dziura zapadla przeciez....Warszawa Warszawa, opieka zdrowotna ponoc taka sama w calej Polsce. No ja nie rozumiem po prostu.
Och Agadka, ale to Ty mialas przygody....Rany...Ja to standardowo. Bylam 5 dni po terminie, zaczelo sie po woli za dnia, wieczorem juzbylo coraz gorzej, pojechalismy do szpitala to juz ciezko bylo. Kazali mi chodzic przez godzine, przyjeli. Ze 4 godz sie meczylam jeszcze na lozku a szlo powoli, wiec sie poddalam , poprosilam o znieczulenie i dobrze, bo dlugie godziny jeszcze minely...Ciezko bylo przec jak sie nic nie czuje....ale jakos sie dalo. W sumie 16 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Wam powiem że też sie obawiałam jak to będzie w moim szpitalu ale teraz mogę rodzić bez oba, u nas w spzitalu znieczulenie zewnątrzoponowe jest całkowicie bezpłatne trzeba jedynie przed porodem powiedzieć że się na takie znieczulenie decydujemy, ja miałam cesarkę i sama cesarka bezbolesna nic nie czułam zupełnie, ból po cc oczywiście koszmarny, najgorzej wstać pierwszy raz z łóżka ale opieka idealna na slai we 2 dziewczyny lezałyśmy każda miała dzwonek przy łóżku i na każde zawołanie pielęgniarka przychodizła nawet żeby podac wodę do picia, 2 dni po cc tylko leżałyśmy a nami zajmowały się pielęgniarki dzieci nam przywiozły na chwilkę ale potem zabierały żebyśmy my mogły wypocząć w nocy też dziećmi zjamowały się pielęgniarki, drugiego dnia pielęgniarki nas umyły, może to było trochę krepujące ale komfort ogromny, obmyły wyciągneły cewniki i mogłyśmy isc do łazienki wziasc prysznic, 3 dnia niestety oddział był przeciązony bo tyle kobiet nagle przyjechało rodzic ze musiałysmy zwolnic slae pooperacyjną i przeniesc sie na poloznictwo ale tam tez moglysmy dzownic do pielegniarki w razie problemów wiec naprawde i porod i opieke wspominam bardzo miło srodki przeciwbolowe dostawałaysmy kiedy byly potrzebne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to się boje porodu nie wiem jak to będzie, nie wiem jaki szpital wybrać żeby był dobry. Ten u nas jest taki o nie za bardzo wiec chyba wybiorę ten w innej miejscowości gdzie moja mama rodziła bliźniaków tylko ze tam mam 30 km niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny. Tak wiec co miasto, to inaczej widze. I dalej nie rozumiem,czemu tak jest? No ja juz sama nie wiem, moze ja nie rozumiem, jak dziala teraz sluzba zdrowia w Polsce....myslalam, ze opieka powinna byc jednakowa, skladki placi sie przeciz chyba takie same? Tak czy nie?
Ja tu mysle sobie i kombinuje zeby moze przyleciec niebawem. Bo mi teskno. Bylysmy ostatnio w czerwcu ale mala jeszcze nie chodzila, wiec dalam rade. Teraz nie wiem, czy starczyloby mi samej sily na taka wyprawe z niunka. Moj maz to nigdy wolnego nie ma bidak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, dawno mnie nie było, ale widzę, że się rozpisałyście 🙂

jeśli chodzi o wizyty to chodzę prywatnie co 3-4 tygodnie (zawsze mam USG), brzuch już smaruję mleczkiem przeciwko rozstępom dla ciężarnych 🙂

Mam problem ze szpitalem bo o tym u mnie słyszałam raczej niepochlebne opinie... sądzę, że będę musiała jechać 20km do szpitala... w ogóle poród mnie przeraża! nawet to co pisałyście jest przerażające, 16h rodzenia to dla mnie jak wieczność!! bez znieczulenia to już kompletnie sobie nie wyobrażam...

wybraliśmy w końcu z mężem imię dla chłopca - Szymon 🙂
szkoda, że jeszcze nie czuję ruchów, poczułabym się "bardziej w ciąży" bo teraz to właściwie sama świadomość, a nie uczucie... też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej strzauka no dokladnie tak jak piszesz:-) Ja to mam jeszcze mdlosci, ale kiedy te zanikna, a musza!!!!, to tak w ciazy a nie w ciazy:-)
Te 16 godz to sie wydaje dlugo, ale mi powiedzieli w szpitalu, ze to przecietny czas dla pierworodki. Nie bylo tak zle, jak dostalam znieczulenie. Nawet sie zdrzemnelam. Najgorsze bylo straszne pragnienie, a moglam tylko lod podgryzac. I rozpuszczalam w buzi i "popijalam" i co? Oczywiscie poszly wymioty, tak wiec moje "male oszustwo" na dobre mi nie wyszlo hehe. Ale tak naprawde nie bylo tak okropnie. Po wszystkim to troche w szoku bylam, bo niby wiedzialam (a tak naprawde to nie wiedzialam) o calym krwawnieu po porodzie i w ogole- a to troche szokujace. I uwazam, ze warto sie 20 km wybrac do lepszego szpitala skoro wiesz, ze w Twoim moze byc...srednio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke rozumiem Cie bardzo dobrze ze tesknisz za Polska i rodzinka niestety tak to juz jest na emigracji 😞 tylko ze ty masz duzo dalej niz my z UK a masz kogos przy sobie z rodziny oprócz meza i corci?
Agadka ja mam jeszcze coreczke w marcu skonczy 7 latek 🙂 to juz panienka mala z niej ehhe
Strzalka juz niedlugo poczujeszc ruchy ty juz jestes w 14 tyg wiec jeszcze ze 4 tyg moze wczesniej 🙂
Mi sie niekiedy wydaje jakby mi sie cos tam przelewalo w srodku ale wiem ze to za wczesnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...