Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny gratuluje drugiego semestru! Nie moge sie juz sama doczekac...przede wszystkim , zeby sie lepiej poczuc. Ja mam wizyty rzadko, jedna mialam , potem usg i nastepna 1 lutego. No ale w trzecim trymestrze to co 2 tyg a na koniec co tydzien wiec sie jeszcze nachodze, a tez mam, tak jak Maiha, kawalek drogi po dobre pol godziny samochodem. A ja mam tak, ze trzeba cos zawsze placic, nic za darmo nie ma 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czarny loczek myślę tak smao jak agadka skończyłyśmy już 13 tydzień i od jutra zaczynamy 14 tydzień 🙂

Agadko czy takie bóle kręgosłupa są normlane?? to nie mam pojęcia ja jedynie wiem że w późniejszej ciąży trochę boli ale to powodu nagły przyrost wagi i obciazenie kregosłupa ale to tak jak juz sie ma wieksyz brzuch my jeszcze nie mamy brzuszka przynajmniej jest jeszcze mały więc może powinnaś skonsultować się z lekarzem?? tak dla swojego spokoju

Bisia widze że masz fajnego lekarza który zna się na rzeczy miałas szczescie bo ciekzo na takich trafic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko nie bierz na razie żadnego lekarstwa. Wierze Ci, że ten ból może doprowadzać do płaczu. Ja przy środowym ataku bólu prawie się nie posiusiałam z bólu. Lekarz ortopeda (na prawdę cenię chłopa) powiedział, że niektóre "biedne" kobiety mają od samego początku straszne bóle kręgosłupa porównywalne do bólu w czasie porodu. Szczerze, jakbym nie miała takich bólów to nie uwierzyłabym. Tak więc 2 razy w tygodniu mam poród. Nie dziwie się ludziom mnie otaczającym, że czasem mnie nie rozumieją. Chcą mi pomóc, wysyłają na spacery, głaszczą. A ja leże jak klocek nieruchomo na łóżku i boje się ruszyć nogą a co dopiero iść na dwór.
Myślę Agatko, że żaden lekarz nam nie pomoże , jedynie zaleci leżenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki ale sie rozpisalyscie nie bylo mnie chyba z 2 dni a tu tyle do czytania 🙂 fajnie
U mnie wizyty u poloznej co 6 tyg narazie jak wszystko jest dobrze, bardzo dlugi okres jak dla mnie i tylko 2 usg robia przez cala ciaze w 13 tyg i ok 20-22 tyg a co jest najbardziej zaskakujace i pewnie nie uwierzycie tutaj nie badaja ginekologicznie wogole jak jest wszystko ok (jestem tym przerazona) lece na szczescie do polski na swieta wielkanocne i napewno pojde do mojej pani ginekolog sie przebadac i zrobic usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke robia cytologie co trzy lata tak jak wszedzie chyba. Tylko nie ma wizyt w ciazy tak jak w Polsce z badaniem dopochwowym i sprawdzeniem czy w srodku wszystko jest ok. Tutaj wychodza z zalozenia ze jak nie ma zadnego plamienia,krwawienia,uplawow dziwnych to po co zagladac do srodka.
Troche mnie to przerazilo na poczatku bo zawsze jakos tak bylam spokojniejsza jak lekarka zajrzala do srodka.
Co ok 5-6 tyg chodze na wizyte z polozna ktora sprawdza cisnienie, wazy, bierze ze kazdym razem mocz do badania no i wszystkie badania z krwi robia te same co w Polsce.
Co kraj to obyczaj trzeba sie przystosowac.
A jak jest u ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No teraz to nie wiem do konca jak bedzie, bo z pierwsza ciaza gdzie indziej chodzialam. ALe standardy obowiazuja takie same, wiec pewno niespodzianek nie bedzie. Na poczatku wizyty co miesiac , mocz, cisnienie, waga- tak jak u Ciebie.Sluchaja tetno dzidzi dopplerem. Krew i posiew byl na pierwszej wizycie. Na nastepnej wizycie mam miec robiona cytologie, juz mi zapowiedzieli. Z czasem wizyty coraz czesciej , na koniec to juz co tydzien. Usg polowkowe w ok 20 tyg. NIe wiem czy ten lekarz bedzie chcial robic markery czy nie, ja nie bede nalegac. Z corcia mialam chyba wszystkie mozliwe badania robione, ale ja strasznie panikowalam, wiec pewno dla swietego spokoju mi je zrobili :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...