Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiecie co ten mój mąż to jednak kochany jest - zrobił mi dziś niespodziankę i przyjechał bo jeszcze kilka dni ma kontrakt niedaleko (ok. 2h jazdy autem) więc może częściej wpadać a potem znów będzie daaaleko, ale o tym na razie nie myślę - najważniejsze że dziś jest i jeszcze po drodze zrobił zakupy żebym ja nie musiała nic nosić.
A ta pogoda to faktycznie jest męcząca ale musimy jakoś dawać radę bo prawdziwe upały to jeszcze przed nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gaja - dobry mezulo 🙂
Ja dopiero dojechalam do domu od rodzicow..nie dziwie sie, ze zabraniaja jezdzic tym z szyjka i lozyskiem, bo wytrzeslo mnie na maxa:/Jeszcze tylko w czwartek jazda, bo usg i kardiolog..a potem tylko gin i badania krwi jakby co!

Boli mnie wszystko!I o cmienie od krzyza dobija..nie ogarniam tego wszystkiego 😞 Jutro leze plackiem w swoim wygodnym lozku..no i pls o ten rogal co powinien miec w seodky, by byl mieciutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczek super, że wszystko z Wami dobrze 🙂 1675g? A moja Michaśka to klocuszek tak? :P Rosną te dzieciaczki niesamowicie 😉
Gaja no to fajną niespodziankę Ci mężulo zrobił 😁
A z tymi pościelami to kurczę coraz mniej w tym łóżeczku zostaje... Już nie wiem co o tym myśleć 😮 A pewnie każda z nas się wychowała na poduchach 😉 Jak to się zmienia... A na te monitory oddechu to materac ogólnie nie za gruby? Ja myślałam żeby taki podkład pod prześcieradło kupić i te płytki umieścić między materacem a tym podkładem... Można tak?
A ja padnięta po pierwszym dniu pakowania, a jeszcze sporo pracy przed nami... Najbardziej to kręgosłup daje popalić 😞 A ciągłe nachylanie do kartonów z brzucholem też niełatwe i po jakimś czasie takiego ciężkiego tego brzucha czułam. A Michaśka oczywiście wierci się jak szalona i kopie aż czasami boli 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przerzuciłam kilka fotek z wczoraj to tu też coś wrzucę :P
Nasza rodzinka (chociaż brzuszka tu tak za bardzo nie widać) 😉
[IMG]http://i46.tinypic.com/a11qut.jpg[/IMG]

I jeszcze się "pochwalę" kwiatkami od męża :P
[IMG]http://i47.tinypic.com/35dar89.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala, wygladacie tak po prostu przesympatycznie!!! Musisz mi kogos mocno przypominac, bo mam takie wraznie jakbym Cie znala 🙂
A my wrocilysmy z placu zabaw i byl koles z kociakiem 7 tyg! O rany, ale byla mega frajda, i dla Elli i dla mnie hehe.
A moja znajoma urodzila dzisiaj Maxa, a dopiero co nie mogla uwierzyc , ze w ciazy! I na nas zaraz pora. 🤪 🤪 🤪 🤪 Ciesze sie, bo rodzila w tym szpitalu, gdzie ja bede rodzic, to sie wszystkiego dobrze dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala- super fotki 🙂 wyglądacie na szczęśliwą rodzinkę 😉)
Czarnyloczku- jaki duży ten Twój chłopaczek !!!
My z mężem stwierdziliśmy, że na naszą rocznicę poznania zrobimy sobie prezent i pójdziemy podejrzeć małego Julka 😉
Wczoraj przyszła mi paczka ! aaaaaa! ile rzeczy ! mówie Wam.. jesczcze nie zdąrzyłam przejrzeć..ale widze mnóstwo bucików, podgrzewacz, smoki do butelek z nuka, pełno bodziaków 😉 jakies pajacyki itp dla mmie nawet majtki są te jednorazowe;D

Słuchajcie.. wczoraj mnie mąż tak wyprowadził z równowagi, że sama sobie nie zdawałam sprawy, że mogę wpaść w taką furie!!!! nigdy wcześniej mi się coś takiego nie zdarzało;miałam jakieś hamulce! a teraz? Matko Boska.. sama siebie nie poznaje;/ wzięłam kluczyki, wsiadłam w samochód i na szczęście wszystkie samochody są w całości pod blokiem.. uffff... bo były tak ciasno poparkowane.. i ten nasz.. że ledwo wyjechałam. Na szczęście dziś przeprosił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - ale dorodny chlopczyk siedzi w brzuszku 🙂 Fajnie, zd tak rosna bo robi sie coraz bezpieczniej z naszymi ciazami 😉 Sorka za schize, ale ja ostatnimi czasy ogarniam te przedwczrdne porody ogolnie i patrze na kazdy parametr..a waga tez b.wazna! Mam nadzieje, se jutro uda sie podejrzec nie tylko lozysko, ale i Helenke! A wydaje mi sie ze urosla, bo ten brzuch wielkie + rozpycha sie juz w zoladku:P A tak w ogole to ta dziewczyna ze szpitala, z ktora lezalam byla w 31tyg i dziecko wazylo ok 1850g..lekarze mowili, ze wielki chlop! Ale dla facetow to akurat dobrze..
Amelia - a co sie stalo, ze tak sie biedulo zdenerwowalas? 😞 Ja mam podobny stan od paru dni..jestem ciagle wsciekla i zdenerwowana i byle co doprowadza mnie do furii..juz nawet rozmawiac normalnie nie moge:/ Mi to i sterydy i pewnie nerwica tak daly popalic! A pomysl rocznicowy super...kiedy to? 🙂 Pokaz no co tam za spiochy pokupowalas? 🙂 Ja dzis chyba zamowie jeszcze 2 pary polspiochow - te galotki, bo ponov wygodne sa dla dzieci...nie wiem tylko u kogo.
Nirmalka - ale z Was sliczna rodzinka 🙂 A z pakowanien to tam deliktnie, nie przemeczaj sie Mamusiu! U nas jak dobrze pojdzie, a narazie odpukac ldki zalatwiaja formalnosci, to Misiek bedzie nas sam pakowal w lipcui przeprowadzal nie wiem gdzie..aaa..jakos nie ogarniam tego wszystkiego!
Magdaluke - omg..kotecek malutki..ja tez bym zwariowala z radosci, bo tak kocham takie maluchy 🙂 Zreszta od malego tak mialam..co moze widzialas na filmiki z dziecinstwa na Fb? 🙂
Monia - mamnadz.ze Ci popuscilo chorobsko, a jak nie to sio do lekarza! Te pogody to zdradliee przez upal i wietrzenia..mnie tez gardlo pobolewa przez lezenie pod wiatrakiem, a polowa znajomych ma anginy:/

A sluchajcie..mi ostatnio Helenka poza wyprezaniem na boki tak motylkuje w brzuhu..nie kopie kocno sle tak sie jakby porusza..takie inne to, moze mniej miejsca ma! A w ogole to sypiam FATALNIE..budze sie co godzina, bo nie wygofnie, bo boli, bo dusi..jak mozna sobie pomoc z wygoda?
MILEGO DNIA - ja dzis sama w domku musze przetrwac:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Przy okazji..myslicie, ze te podklady poporodowe to starcza mi Midi? Bo sa mini, misi i maxi..ja taka mala ze moze te srodkowe starcza co? http://allegro.pl/podklady-poporodowe-midi-hartmann-30-szt-i2350308652.html

ja u niej kupilam wlasnie te najwieksze i sa ogromne 😮 ale zawsze jak wieksze to wieksze nic nie wycieknie 😉
Gaja no widzisz dobrze, ze maz humor polepszyl 🙂
Nirmala i Czarnyloczek wazne ze zdrowe a ze klocuszki to juz swoja droga 🙃 ciesze sie bardzo i juz sie swojego usg 5 czerwca doczekac sie nie moge
kurde z tym z łożeczkiem to naprawde zwariowac mozna jeszcze w sumie ani lozeczka ani wiekszosci rzeczy nie mam moze jednak nie bede kupowac, od siostry dostalam wlasnie tylko przescieradlo i ten spiworek bo ona tez w usa i pewnie jej tez o tyb abc mowili
amelia ty sie uspokoj bo kolejny wydatek zwiazany z naprawa auta zaraz dojdzie! 😮 a po co ci i to jeszcze?! buzka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo- nie kupiłam.. wszystko mi siostra cioteczna przysłała..i to takie rzeczy do połowy roku a nawet 9 miesięcy 🙂) ale będę miała prania ! chciałam Wam fote zrobić ale niestety baterie mi padły;/
A czemu się zdenerwowałam.. mój mąż zapalił papierosa.. a ja nienawidze tego.. kiedyś palil, rzucił dla mnie, czasem mu się zdarza. Ale ciągle z tym walczy.. a chwile wcześniej rozmawialiśmy o paleniu bo zapytałam czy mu się zdarzyło i on mówi, że nie.. że czemu, skoro nie pali już i zszedł po pizze a jego kolega akurat podjechał z ta pizzą i jak zobaczyłam przez okno, że palą.. to mnie krew zalała.. i wpadłam w taką furie potworną..że szybko się przebrałam.. wzięłam kluczyki i wybiegłam z domu.. zamknęłam mu szybko przed nosem drzwi i odjechałam z duża werwą.. ładnie mówiąc..taka złość we mnie buzowała.. że nawet płakać mi się nie chciało. Po prostu miałam ochotę go udusić..;/ W dodatku narobiłam mu wstydu;p bo ten kolega wszystko widział.. skomentował:" echh.. moja żona też miała takie jazdy w ciąży" ;/
A co do ruchów dziecka, to mnie tez Julian się teraz tak wierci a nie kopie 😉 czuje jak się przekręca 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz- to tak łatwo powiedzieć.. ja mam w ciązy potworne huśtawki emocjonalne.., jak się to zmiesza z uzasadnioną złością to wtedy nie jest dobrze.. nie da się tego opanować. Przynajmniej na zawołanie..się nie da. A nastroje uderzają we mnie falami, z początku miałam koło 10 tygodnia.. potem 2,3 tyg. spokoju i znów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no amelia ja sie wcale tobie nie dziwie!!! najgorsze jest oklamywanie ukochanej osoby!!! nie wiedzialam o co chodzi a teraz rozumiem doskonale
a ten spiworek to taki dostalam nawet kolor podobny
https://www.halosleep.com/products/detail/19/100_organic_cotton_sleepsack_wearable_blanket/39/100_organic_cotton_sleepsack_wearable_blanket_/
jej zostalo po corci bo chyba za duzo tego miala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz..no ja sie waham bo ciagle mam nadz.ze po cesarce to lagodniej...drogie sa cholerstwa!
Amelia - temperamentna Mamusiu! Ale rozumiem Cie doskonale, bo w takiej sytuacji i sciemie zareagowalabym mega ostro!!! Bo nie ma co sciemniac, a fajkow tez nienawidze...daj mu kopa w dupsko za to! A faktycznie mowilas o tej paczce..to jak bedziesz miala aparat on to poprosimy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ale te wklady to wygladaja na zywo calkiem niezle! sa skladane na 3 i maja te rowki zabezpieczajace kupilam tez zwykle wklady to sa wiesz takie watowato ceratowate a te sa przyjemniejsze
i z iloscia to przesadzilam bo kupilam 30szt tych drogich i po 2 paczki (kazda 10sztuk) tych takich najzwyklejszych wkladow i tych podpasko-wkladek z serii mamma z belli i jak spakowalam do torby do szpitala to pol zajelo 🤪 ale wezme tylko po kilka kazdych i maz najwyzej do szpitala dowiezie te ktore mi beda lepiej pasowaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia Ty agresorze 😜
Ja nie długo jadę sobie do mamy na tydzień więc też sobie odpocznę od męża nie rozumiejącego tego stanu 😉
Ja też mam jak narazie zakupione dwie paczki tych belli, a potem się zobaczy.
Miałam zdjęcia i filmiki młodego na pendrive ale nie chce mi odtwarzać więc cyknęłam dwie fotki z wydruków 🙂
Ogólnie lekarz powiedział że Junior będzie ważył koło 3,5 kg. Wczoraj nawet widziałam jak oczka otwierał ☺️ 🙃

Oto Miłoszek:
[IMG]http://i50.tinypic.com/241l0up.jpg[/IMG]

a to jego najczęściej pokazywana część ciała 🙃
[IMG]http://i47.tinypic.com/9q8h1t.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Widze ze tu dzisiaj cos sie dzieje od rana 🙂
Nirmala i Czarnyloczku - gratuluje zdrowych i juz duzych bobasow 🙂
Ja mialam w domu mala awarie z rana zreszta oczywiscie gdy zostalam sama...wscieklam sie niesamowicie bo jeszcze do meza sie dodzwonic nie moglam a woda ze spluczki sie wylewala na podloge...to co ja w panice i nerwach zaczelam ja rozbierac gdy zdjelam pokrywe woda juz sie nie wylewala ale caly czas leciala wiec chcialam to jakos zatamowac i cos wyrwalam no i zadzialalo...dumna z siebie zmylam szybko podloge i szybko do lozka wrocilam po czym maz oddzwonil do mnie i mu opowiadam co sie stalo i co zrobilam a on na to ze wystarczylo zawor zakrecic a nie psuc spluczke...teraz siedze i sie smieje sama z siebie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - fajne fotki 🙂 A do mamy smigaj odpoczywac - one zdecydowanie o nas lepiej dbaja niz mezowie:/ Jak lezalam 2 dni to podala wszystko, jesc zrobila, pogadala..a maz co?Siedzi przy kompie od rana i ledwo sniadanie uprosilam:/ Ech..wstawilam wlasnie pranie rozowych ciuszkow..ale juz widze, ze poza pieluchami i kocem to mnie jeszcze czeka pranko jedno lub dwa!
4nula - haha..grunt ze zatamowalas lanie wody!!! A ze spluczka przy tym poszla to coz... 🙂 Ja dopiero zaleglam w lozku...dzis leze plackiem naprawde, bo te 2 dni to dalam fo wiwatu i teraz brzuch boli 😞

Zatem odzywac sie dzis Kobietki, chwalic zakupami i spedzaniem czasu itp itd 🙂 Ja bede all dzien sobie zgladac..buziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 wreszcie mam chwilkę czasu 🙂

dziś na dworze strasznie duszno wiec nawet nie wychodzimy z domu dopiero po południu tak koło 17 wyjdziemy na spacerek 🙂 bo teraz oddychac się tam nie da

czarnyloczku Miłosz jest śłiczny i juz taki duży ciekawe ile mój Adaś waży 🙂

ja mam usg w przyszłym tygodniu we wtorek 🙂 już sie doczekać nie mogę 🤪 a za jakieś 8 tygodni zobaczymy naszego Adasia już po drugiej stronie brzucha, z jednej strony się nie moge doczekać a z drugiej to jeszcze korzystam z czasów keidy moge sie wyspać 🙂 i wyjsć gdzie chcę i keidy chce 😜

Superbabo co do podkładów nie wiem co ci doradzić ja kupie w aptece jakie bedą mieć takie wezme i tak 2 dni tylko bede z nich korzystac wiec obojetne jakie beda podpaski kupie z belli na nastepne dni bo krwawienie po porodzie jest inne niż podczas miesiaczki, nawet po cc jest dużo krwawienia i to głównie są takie skrzepy a nie sama krew wiec gruby podkład lepiej wchłonie niż ten cieuniutki ale to musi każda sama zdecydować co dla niej będzie najlepsze

Ja do łóżeczka napewno dam ochraniacz na szczebelki, napewno będe miałą poduszeczkę i kocyk( albo zmaiast kocyka ten śpiworek) tak córcie miałąm i było ok chce kupic tez moskitiere na łózeczko bo jednak muchy i komary beda kąsac nas i niemowle wiec to chce kupic 🙂

Gaja super że mąż taki opiekuńcyz i do ciebie przyjechał 🙂

amelia coś wiem o tym humorze w ciazy sama czestow ybucham bez powodu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.

4nula mi zawsze przytrafiają się takie wypadki, jak nie ma męża, ale sobie świetnie poradziłaś 😁

Czarnyloczek fajny chłopaczek z tego Miłosza 🙂 3.5 kg to tak w sam raz, ja bym chciała, żeby moja Ada ważyła przy porodzie nie więcej niż 3.5, może łatwiej się wykluje 😉

A te podpaski poporodowe są super haha, jeszcze nie kupiłam, ale oglądałam - chyba się cała w nie zawinę 😜

Upałów ciąg dalszy, powyciągałam sukienki letnie z zeszłego roku i się nawet w nie mieszczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nie powiem że czasem mam większe problemy np z obróceniem się w łóżku czy z wstaniem z kucania 🤢
Właśnie zauważyłam że wg wczorajszych wymiarów Juniora mam termin już na 23.07. 😜

Superbaba nie dawno jakaś dziewczyna Ci pisała że masz studniówkę, a tu już 91 dni Kochana 😆
4nula lepiej coś popsuć niż żeby mieszkanie zalało 😜
Maiha większość z nas jest same a Ty jeszcze masz do opieki córę, więc nie wiem kiedy odpoczywasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...