Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
E tam nic nie wiem, tak sie wkurzylam, ze szok. Bo oni zajeci i nie ma kto sie wynikami zajc. PO prostu porazka a baba durna przy telefonie i nie ma sie jak przez nia przebic. Narobie dymu, bo przegieli. Napisze skarge. Luke bedzie dzwonil do szpitala, moze mi powiedza w laboratorium, ale watpie. W sumie przezyje do poniedzialku, ale juz teraz chodzi mi o zasade, wsciekla jestem, do lez mnie doprowadzili, a tego im nie daruje 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No wiem, ze nie ma co sie denerwowac....ale na to juz za pozno 😉 Podjedziemy do szpitala, to mi wydadza wynik, bo dzwonilismy i sami sobie zinterpretujemy, przynajmniej bede miala jako takie pojecie 😮. Echh, wszedzie to samo dziadowstwo. Ale cos mi sie wydaje, ze to przez ta babe tyle zamieszania. No nic. A z ta skarga to jest tak, ze na ich stronce jest miejsce na uwagi i komentarze, wlasnie po to, wiec nie omieszkam napisac im co mysle 😠
Ok, trzymajcie sie babeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki , wiele z nas nie będzie miało swoich lekarzy w ost tygodniach zobaczycie....to jest czas urlopowy oni nie uprzedzają kiedy idą na urlop by pacjentki nie odeszły. Mojego już zapytałam otwarcie kiedy idzie na urlop i na początku sierpnia nie będzie go, czyli jak wcześniej urodzę to nie będzie go. A będzie na zaplanowanej cc.
Dziś męczyłam magisterkę, płakałam z bólu bioder i kręgosłupa ale robiłam ( nie umiem inaczej, tak mi wtłoczyli do głowy, że nauka najważniejsza)
Buziaki dla wszystkich, tęsknie do Was jak tak teraz mało zaglądam do WAs 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też myślę że to czas urlopów ale powinni oni uprzedzić pacjentki kiedy się wybierają, nie dość że to już końcówka to jeszcze będziemy się stresowały tym że lekarzy nie mamy pod ręką 😞 mam nadzieję jednak że tak się nie stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ostatnio źle się coś czuję i podziwiam was kobietki które macie tak od początków ciąży, denerwujące jest to że chciało by się tyle zrobić a tu siły brakuje i samopoczucie jakieś takie dziwne a do tego w nocy ciężko mi spać dobrze że mąż kupił mi taka specjalną poduszkę do spania bo inaczej nie wyobrażam sobie nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, odebralam wyniki i pobranie 1, 2 i 3 sa pieknie w normie a ostatnie ( po 3 godz) jest ciut, uwaga, za niski cukier, ale chyba nie jest zle, bo norma 70 do 140 a ja mam 67. WIec przestalam sie martwic, bo chyba nie mam czym. No ale ostatecznie lekarz musi zdiagnozowac. To tyle, uwazajcie na siebie. Buzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - mowilam, ze wpierw kolejne badanie...a potem ew.sie marteic, a tu prooosze nerwow nie bedzie 🙂Ale sie ciesze!!! Taaa.. I kto to mowi 😜 Ja musze zrobic chyba dopiero 2tyg po sterydach, bo wczesniej moga wyjsc zafalszowane wyniki...bo ten cukier po lekach strzela w gore jak nienormalny i o 22 mialam juz 184:/ Ale mowia ze i do 450 moze dojsc przy tym..trzeba tylko obserwowac i jednak mam unikac te pare dni slodkich rzeczy!
Amelia - dziewczyna jest w 31tc i tak od 3 dalej szyjka jest spadala z 31 na 26mm i zdecydowali o tym pesserze no i polegiwanie, a jak z tym szwem bedzie ok to moze czasem cos w fomku lekko zrobic..
Karioka - wspolczuje gorszego samopoczucia 😞 No ja ciazr znosze fatalnie, no ale trzeba przetrwac..po prostu duzo poleguj:*

A ja na noc trafilam super pielegniarke..okazuje sie, ze chciev to moc! Sama przybiegla do mnie na cukier i sterydy do lozka mowiac, ze przeciez ja z lozyskiem i mam lezec ile wlezie 🙂 I jeszcze uswiadomila z ta dieta, bo nikt nic nie mowil i ja zadowolona i buleczki slodkie zjadlam i czekolade i slodka herbate..a tu sie okazuje, ze trzeba unikac przez ok.tydzien! Kurde...niezle z tymi poloznymi!
Oczywiscie nie spalam w nocy 😞Usnelam o 4.30 a juz teraz przyszla dac steryd i nospe w zastrzyku, bo okropnie mi w nocy twardnial brzuch..tak jak te Hixona-stona tylko czesto i sie przestraszylam..to z ranca zastrzyk w dupe! Ogolnie dupy nie urywa no:/ Na szczescie dzis caly dzien gosci to moze szybko minie...a po tym sterydzie to tak boli i paralizuje w krzyzui noge i dupke, ze szok!!!

Buziaki i zycze Wam milego dnia 🙂 A Ty Bisiaku sie nie przemeczaj...nauka nie jest wazniejsza od bolu!!!

A!!! Ta pielegniarka opowiadala nam historie z oddzialu..mi szczena zjechala do kolan! Lezy tu anestezjolog w ciazy w tej chwili w 27tyg...uwaga! W 17tyg. kompletnie poleciala jej szyjka tak, ze nozka zjechala do kanalu rodnego i na zewnatrz!!! I sluchajcie..wepchneli ja spowrotem, do tego duzo lekow i lezy PLACKIEM od wtedy..raz tylko wstala z lozka. No po rostu jestem prlna podziwu i dla kobitki i dla szpitala! Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke- wspolczuje nerwow ale dobrze ze wszystko dobrze sie skonczylo a to najwazniejsze 🙂
karioke- wspolczuje zlego samopoczucia i mam nadzieje ze sie poczujesz sie lepiej 🙂
suuperbabo - to mnie zaskoczylas ale przynajmniej dalas troche nadzieji bo skoro u niej bylo tak zle a jakos sie udalo tyle czasu utrzymac to moze i u mnie sie uda...a co do tego cukru to nie mialam pojecia ja normalnie jadlam po sterydach bo na tej szpitalnej diecie bym nie wyrobila tym bardziej ze o 17 kolacja a o 9 sniadanie to ktora z Was 16h wytrzyma ?
Od wtorku lezalam w szpitalu i wiecie co z tego wszystkiego zapomnialam poinformowac moja mame ze jestem w szpitalu i wczoraj troche w szoku byla jak zadzwonilam do niej powiedziec ze juz wyszlam...a ona nie wiedziala o co mi chodzi, ta ciaza jakis dziwny wpływ ma na mnie...
Pogoda ladna sie zapowiada wiec te które mogą niech korzystają 🙂 mi niestety leżenie pozostało . A mój maż tak się przeja ze cały stolik jedzeniem i piciem zastawil abym wcale nie wstawala i trochę zaczyna mnie denerwowac bo stwierdził ze za często do łazienki chodzę... Nie wiem jak wytrzymam z nim weekend. Miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo -przeraziłaś mnie 😞 to ja miałam 30 mm 9 maja... i jestem w w 28 tygodniu.. nie wiem;/
tnn ufam swojemu lekarzowi, tylko wizyta dopiero na 3o wyznaczona..to teraz i ja zaczynam panikować;/
Karioka-odpoczywaj, jak gorzej się czujesz..
magdaluke- ciesze się, że z tymi wynikami okey jest.. to jednak można odetchnąć

dziś znów miałam skurcze łydek;/ cholera mnie z tym weźmie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - super, że z cukrem wszystko ok 🙂
Superbaba - trzymasz się dzielnie 🙂 a ja trzymam za Ciebie kciuki 🙂 a szpitalne historie zawsze mnie niesamowicie ciekawią, podziwiam panią anestezjolog - 10 tyg plackiem 😮

A ja czuję się całkiem dobrze, wczoraj tylko 2 skurcze Sriksa 🙂 remont w domku pełną parą, ja sobie poleguję i troszeczkę gotuję - w granicach rozsądku oczywiście.
A i właśnie kupiłam Martusi leżaczek bujaczek http://allegro.pl/lezaczek-bujak-ziggy-zebra-dla-niemowlat-i2335716832.html za 70zł, a nowy kosztuje 59 funtów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia- skoro lekarz nic nie mowil to moze nie jest tak zle w koncu masz 3cm a jesli dbasz o siebie to nie powinna sie skracac...ja mam 22mm a jestem w 26 tygodniu (wedlug lekarzy) wiec troche gorzej no ale dlatego juz mnie przygotowuje do wczesniejszego porodu dlatego te sterydy....a tak po za tym to jesli ktos ma problemy z szyjka to tak bedzie juz przy wszystkich ciazach...no a ja przynajmniej sie dowiedzialam co bylo przyczyna wczesniejszego porodu naszczescie w tym przypadku w pore wykryli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka- 3cm sa ok..no i sprawdzal Ci, ze w 3tyg sie nie zmniejszylo..tzn. ze leki i luteina dzialaja..a jak sie okaze 30.05 - tfu tfu - ze jest gorzej to jest czas, by reagowac! Tu mowili, ze jak boli podbrzusze to reagowac, bo moze ta szyjka sie skracac..ale tez bez paniki! Ja mam od 22tyg ciagle 33mm, ale luteina 2x2 i lezenie 🙂 Tez sie oszczedzaj Kochana!
Akinimod - super, ze czujesz sie lepiej 🙂 Ale i tak kobietko poleguj sobie. Lezaczek supet , ja na szczescie dostane podobny od przyjaciolki..jeden wydatek mniej 🙂
4nula - dajesz rade lezec, silidaryzuje sie 😉 najlepsze na szyjke i lozysko to lezenie i wypoczywanie! Nawet leki tak duzo nie dadza, jak pozycja hotyzontalna 🙂

Ja juz po ktg i cukrze..znow 200, ale to norma z tym gownem:/ Teraz lezakowanie..niby szpital i tak ble, ale faktycznie czuje sie bezpieczniej 🙂

A w ogole Kobietki - chyba udalo nam sie sprzedac mieszkanie!mamy jakas taka umowe wstepna podpisana..oni zalatwiaja kredyt, my papierki..i jak to wyjdzie to od sierpnia tulamy sie! Pewnie cos wynajmiemy na 3mies, a przez ten czas bedziemy wykanczac parter i na jesien moze sie uda wprowadzic...nie zapeszam 🙂 Trzymav kciuki!Buziaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do posiłków u nas w szpitalu- kolacje u nas podają o 16!!!!!! ha ha jak kiedyś odwiedziałam teściową w szpitalu i jej o 16 przynieśli posiłek to zdziwiłam się, że podwieczorki dają a ona mówi, że to kolacja!!! To są jakieś kosmiczne jaja by kolacje dawać o tej porze. Ok my mamy kogoś kto nas dokarmi, ale są ludzie zdani na siebie tylko i co? Z głodu można paść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejuuu- bisia jakbym jadła kolacje o 16 to bym chyba z głodu zdąrzyła umrzęc do konca tego dnia.. 😉 my to się musimy teraz dobrze odżywiać ;D mam na myśli zaspakajanie głodu o każdej porze dnia i nocy 😁

mój mąż przegina z tymi grami;/ konczy dzień "bitwa" i zaczyna "bitwą" ;/ nerwica mnie bierze;/
że musi klikać nawet przy śniadniu, a jakie usprawiedliwienia beznadziejne... zła jestem;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach te gry 🙂 Moj rzadko gra..ale co chwila cos czyta, przeglada, oglada w necie albo pracuje..i czasu na zone brak:P Terav do szpitala wpada raz dziennie, a takto sobie przez skype robimy wideo rozmowe..ach ta technika!
No ja to zjadam o 17 malutka kolacje, a potem jeszcze bulke, ktora z domu maz donosi, bo bym padla! Szkoda ze zero slodyczy narazie, bo ciagle mam ochote!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko kolacja o 16-17 każdy by padł 😁 ja wczoraj o 1 płatki jadłam to już samo za siebie mówi 😜 mój się na razie uspokoił z tymi grami .. ale za to dzisiaj po pracy wrócił o 4 oczywiście mnie obudził i nie zdążył wejść i powiedział "wypiłem piwko z kolegami" aż się zaczęłam z niego śmiać .. już wie, że w stanie błogosławionym mój nosek nawet to jedno piwo wyczuję 😁 ale nie miałam siły marudzić .. poczekam aż wstanie i dam mu "piwko z kolegami" 😉
Wczoraj umyłam calutką kuchnię oczywiście przy pomocy Kamila, żeby nie było, że się przemęczam wraz z okienkami 🙂 tylko siedziałam na krześle i mówiłam "góra, dół, tam zaciek" 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
No z szyjkami kurcze zartow nie ma. Moj oczywiscie nie sprawdzil, ale wiem, ze juz zaraz zaczna badac.
A ta historia Dorotka to jak z filmu! Ja nie moge normalnie! Milo, ze nie jest Ci okropnie w tym szpitalu 🙂
O 16 to my czasami nawet obiadu jeszcze nie mamy 🙃 wiec w ogole szkoda slow.
Pamokina, moj by sie nie dal tak instruowac , hehe. Sam sprzata jak chce a potem, jak mi cos nie pasuje, to mi odpowie, ze wiecej nie bedzie, wiec siedze cicho 🙂
Ja zaraz lece na badanie, beda mi pieprze ogladac na raka...ale to tak profilaktycznie, zawsze sie boje, juz cos mi tam usuwali, ale ok bylo. No ale moja mama umarla na melanome, wiec sprawe traktuje powaznie.
Fajny bujaczek, mam podobny po Elli, a ten Twoj sie buja sam? Moj sie buja i muzyczke gra i fajny taki...a Ella nigdy go nie lubila, no chyba, ze jak byla taka swiezutka, prosto z pieca hehe. POtem jak ja sadzalam to od razu w placz i koniec zabawy. Tak wiec kurcze, dzieci sa nieprzewidywalne.
Buzi mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dzisiaj pustki - ja robię kurczaki z piekarnika na szybko żeby nakarmić ekipę budowlaną w składzie mąż i mój brat :P same się robią i nie muszę przy tym stać 🙂


A bujaczek podobno się rusza i gra jakąś melodyjkę. Miał też jakieś dźwięki dżungli, ale są nieaktywne - może dlatego taki tani :P Sprzedawca wysłał mi dodatkowe zdjęcia i wcale nie jest zniszczony, a wszystkie elementy można wyprać. Mam nadzieję, że Marcie się spodoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niektore dzieci lubia, inne nir bardzo..moze lepiej kupic wlasnie uzywany albo dostac w prezencie 🙂

U nas dzis wesolo, bo ciagle ktos w odwiedzinach 🙂 Dupsko odpada of tych sterydow, ale ogolnie daje rade...jutro ok 13 wypisuja mnie! A potem znow samotnosc..sle juz w domku!

Magdaluke - dobrze, ze ogladasz znamiona, bo to nigdy nie wiadomo! Znajoma maz zmusil przed wyjazdem do Chorwacji..i okazalo sie ze miala wczesne stadium czerniaka i wyleczyli! A nie wiem co to za choroba co miala Twoja mama, ale sama sie przekonalam ze sa tak rozne choroby ktorychnir znamy...a okropne:,( Pilnuj sie Kochana..ja fla odmiany pilnujr cyckow, bo babcia miala..
Pampinka - Ty z ta szyjka to NIC nie rob..pytalam tu lekarke z dyzuru i ona mowil, ze to b.malo jak na 28tydz..wiec sio na usg!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuperbabo- tak sie balas szpitala a jak widac bardziej tam zajeta jestes niz w domu:p
magdaluke- tez strasznie boje sie badan ale napewno wszystko bedzie ok 🙂
pampinka- jesli faktycznie masz tylko 2cm szyjki to lez i nawet nie wstawaj dzisiaj lezac sporo sie naczytalam na ten temat i wiem ze jedynie lezenie moze nas uratowac przed wczesniejszym porodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie a propos tej szyjki..coś wam powiem. Kuzynka od strony mojego męża zaszła w ciąże z trzecim dzieckiem jak jej drugie miało może z pół roku i ma strasznie twardy brzuch, szyjki już nie ma bo jest skrócona do zera a 37 tydz. stuknie jej dopiero 10 czerwca. Ma założony pessar i w ogóle łazi;/ ostatanio dużo leżała, wynajęła nianie ale i tak ją ostatanio widziałam jak wózek pchała po góre;/ ja nie wiem.. niekórzy to pomimo, że wykorzystali już wszystkie opcje się jeszcze jakos trzymają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...