Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale się smętnie zrobiło 🙂 Każdego coś boli i szczyka.. mnie też, ale dziewczyny, grunt to optymistycznie myśleć. Na szczęście mam tyle zajęć że nie mam czasu myśleć o różnych rzeczach które mogłyby zaszkodzić..
Superbabo głowa do góry !
co do wizyt, ja też mam raz w miesiącu i uważam że to w zupełności wystarczy, nie ma co się nakręcać niepotrzebnie.. jak ostatnio zaczęłam marudzić lekarzowi, że boje się o twardy brzuch bo już nie wiem kiedy jest dobry a kiedy zły, to kazał mi wyluzować i się uspokoić, bo inaczej można zwariować ! A ta moja ciąża tez nie jest do końca bezstresowa ! także kobietki, trzymajcie sie mocno w pozytywnym nastawieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny!!! Pampinka ja do mojej gin też chodzę co miesiąc tylko, ze ona za każdym razem robi usg i bada ginekologicznie a u Ciebie z tego co pamiętam to chyba tak nie jest więc ja poszłabym dla świętego spokoju do innego lekarza.Co do rozstępów to mi na razie nic nie wychodzi, smaruję się kremem dla mam ZIAJA, mam nadzieję, że nic mi nie wyjdzie, w pierwszej ciąży nic mi nie wyszło więc może i tym razem będzie dobrze. D-brycz super, że sukienka Ci sie podoba 🙂 i że na wizycie wszystko dobrze, szkoda, że nie jesteś aż tak bardzo zadowolona z badania, może następnym razem więcej Ci gin powie. Suuperbabo odzywaj się na bieżąco ze szpitala!!! Może spotkasz jakieś miłe towarzystwo to czas szybko zleci. Witamy baby love po długim czasie!!! Tyle chciałam napisać i juz nic nie pamietam 🤢 Ja dziś leniuchuję pół dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni - to relaksuj sie 🙂
D-brycz - super, ze sukienka udana!Mi tez sie ona bardzo podobala..ale ze nigdzie nie chodze to bez sensu:/
Pampinka - sluze w razie czego namiarami na lekarza 🙂 Dla spokoju idz..
Dodi i Brycz - a co to badania to mi tez nie mowia o wadze dziecka:/ Tylko tyle, ze ok 27tyg to pewnie 700-800g. Tyle tylko, ze macica pieknie mi rosnie..tia:P Moze za tydzien na tym usg z ocena lozyska powie mi tez cos o Helence 🙂 Aczkolwiek to ponoc swietny specjalista, ale burak..wiec pewnie nie bede nalegac:P W sumie ide tam z lozyskiem..

A co do wizyt..ja teraz juz co 3tyg, a od 30tyg co 2tyg wizyta...i mowi lekarka, ze to norma..bo od tego czasu trzeba czesciej zerkac wlasnie na szyjke! Babeczki mowily tu, ze tez tak maja miec 🙂 Ja juz wymyta i wygolona..mama prasuje ciuchy do szpitala a ja leze! Nerw mega! No ale trzeba przetrwac 🙂 W weekend bede tu pewnie czestym goscien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde tak zachwalalyscie zakupy u Justinex to i ja tez pare rzeczy kupilam. no niby wszystko potrzebne i nie zebym jakos wymyslala czy co, dobra moze przegielam z wkladami poporodowymi bo kazdego rodzaju po 2 paczki ale nie wiem ktore mi beda pasowaly i co jak co ale tego wole miec wiecej bo moj Michal raczej sobie z tym sam nie poradzi 😮 no i wyszlo ponad 400zl przegielam no ale juz zamowilam i musze zaplacic 🤢 no ale teraz to juz naprawde chyba wszystko bede miala juz 🙃 tzn z pierdolek 😁
lozeczko, wozek i wanienka na koniec
a co do rozstepow tez mam na cyckach i to takie nawet jakies fioletowe one 🤨 a na brzuchu moze ze 2 i te sa rozowe. smaruje sie kremem z pharmaceris ale niezbyt regularnie wiec ewentualne dalsze rozstepy to moja glupota 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz - bo to sie tak wydaje, ze wszystko niedrogie..ale jak sie zbierze wszystko to kasa dzwoni! Mi zostaly u niej zakupy fla mnie..te podklady, majtki, wkladki itp. Polecacie ktores konkretne? Bo ja nieswiadoma:P A i jeszcze musze kupic wkladki, naklafki na sutki i krem + kosmetyki dla bobasa + drozyzna: lozko, matetac, posciel, rozek itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
Suuperbaba z tego co ja sie orientowalam kazdej inne te wklady pasowaly wiec ja kupilam 3 rodzaje bo nie wiem jaki mi beda pasowaly. no ale kazda byla zgodna ze te majki siateczkowe sa super 😁

U nas w szkole rodzenia położna też mówiła o tych siateczkowych gaciach, że są lepsze i lepiej nie używać tych z flizeliny bo nie są takie przewiewne chyba czy cuś tam :P Ale sluchałam... No ale chociaż wyłapałam co brać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,

Na szkole rodzenia dziś pani psycholog i było super - bardzo dużo się dowiedzieliśmy, w ogóle w porządku babka, fajnie opowiadała 🙂 Gadżetów nadal brak, ale i tak bardzo mi się podobało 😉

Co do rozstępów, to ja postanowiłam zainwestować w profilaktykę i kupiłam drogi balsam i póki co nie mam nigdzie rozstępów. Jest bardzo wydajny, kupiłam w lutym i nadal go używam codziennie wieczorem, moja kumpela w 8 mcu też używa i nic nie ma, więc mogę polecić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ten moj Fissan tez wydajny..i tez zadowolona 🙂
D-brycz - tylko wiesz..dziecko jeszcze za malutkie na moj spokoj 🙂 No cipie sobie z dnia na dzien, ale szalu w samopoczuciu to nie ma:/

Zazdroszcze szkol rodzenia..chcialam bardzo isc, ale coz:/ Mam tel do jakiejs polozne, ktora moze do nas przyjechac i poopowiadac i pokazac..moze skorzystam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo jeśli jest taka możliwość, że położna przyjedzie do domu to może faktycznie warto skorzystać. Dowiesz się co nieco o pielęgnacji maluszka, jak wygląda sytuacja po cesarce itp. itd. A to za opłatą przyjeżdża? U nas jest jedna wizyta po porodzie jak sie już do domu wróci, wtedy położna przyjeżdża i już na konkretnym dziecku pokazuje jak przewijać, kąpać itd. Też wydaje mi się fajna opcja.
A co do rozstępow to ja smaruję brzucho czasem codziennie a czasami raz na tydzień :P Może jak się rozstęp pojawi to wtedy będę bardziej systematyczna :P Ale jakoś nie jestem zbytnio przekonana do skuteczności tych specyfików...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No za oplata, ale nie wiem jaka bo jeszcze nie dzwonilam 🙂 Ale dowiem sie, bo wtedy na 1 wizycie wiekszosc opowiada i juz..
Ide sie spakowac, bo mi koty siedza na ciuchach:P

A jak ktoras ma skype i korzysta to podajcie login: mam na tel zainstalowanego juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba jeśli masz możliwość skorzystać, zamiast chodzić do szkoły rodzenia, z takiej położnej która Ci wszystko przed porodem wyjaśni co i jak to ja bym skorzystała.
Trzymaj się Kochana jutro w tym szpitalu - zobaczysz te 3 dni Ci szybko zlecą.

D-brycz poszalałaś z zakupami no ale to wszystko niestety sporo kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba, ja mam taki sam nick jak na brzuszku ...chyba. WIec szukaj i zapraszam. My u tesciow i wpadnie kolezanka z malym to sie Elka wyszaleje, a i tak juz biega po ogrodzie pol dnia.
Ja sie smaruje ( albo i nie, zalezy :side 🙂 Palmersem i jest chyba ok. Poki co- nic nie wylazlo a i w pierwszej ciazy sie tym samym smarowalam i nie mialam ani jednego rozstepu. AL enie wiem, czy to zasluga kremu, czy tez taka moja uroda. Zobaczymy jak bedzie dalej. A dziewczyny, jak macie rozstepy, to kupcie cos na rozstepy, nie na zapobieganie, tylko juz na same rozstepy. Moj maz przez lata gral w football i zapasy i ogolnie w co sie dalo, a potem poszedl do collegu i przytyl i mu sie porobily okropne rozstepy, o ktore oczywiscie nie zadbal i wygladaja jak blizny. I juz teraz nie da sie nic z nimi zrobic , bo nawet lekarza pytalam, ale bylo okienko czasowe, ze cos tam ponoc moze pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...