Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magdaluke a jak to siemię przyrządzasz? Może ja coś źle zrobiłam, to się przecedza, czy pije całe ziarna? Żelazo mam brać aż 3x dziennie, ten żołąd to na bank przez to, od razu mam problem z kupą 🤢

Co do pracy, to ja planuję wrócić po macierzyńskim, a do dziecka chcemy nakręcić ciocię męża, która jest na emeryturze. Nasi rodzice odpadają, bo pracują. Ale nie wykluczam sytuacji, że pójdę na trochę na wychowawczy, jeśli będzie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzieki Kobietki i Loczku 🙂
Nic mi tam poza tymi sterydami nie zrobia, bo chyba tylko jeszcze cukier badaja..no ale zawsze te sterydy dla bobasa i lekarze gdzies w okolicy.
Zwlekam sie pod prysznic i do lozka..jutro musze sie spakowac i ogarnac z myciem i goleniem..ble;/ Oczywiscie biore telefon z netem, wiec bede w kontakcie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitki ja tylko na chwilke 🙂 Uciekam do lozeczka 🙂 Chyba wszystko ogarnelam 🙂
Superbabeczko: masz super opieke!! Wszystko bedzie dobrze!! bedziesz miec neta w szpitalu?
magdaluke: dziekuje za oklaska 😘 i nie zamartwiaj sie na zapas!!
dodi: po zelazie tym mocnym tez mnie zaczal bolec zoladek. I nei do konca wiedzialam od czego bo zeby nei miec problemow z zaparciami to pilam duzo kefiru. NIo i na ten moment zoladek juz przestal 🙂moze to tak na poczatku 🙂
Nio a mialam pisac bo dzis maz dzwonil do mnie chyba co pol godziny. Nio a jak pozalatwialm to poszlam sie polozyc i zasnelam. Dzwoni i pyta jak tam sie czuje i co robie. NIo i tak mu mowilam prze sen ze przysypiam i moze pojde na majowke. Nio a on zrozumilam ze ide na porodówke 😮 I kurde przerazony:pp hehehe
Nio a co do pracy to ja tez planuje powrot po macierzynskim bo kredyt mamy 😞 Nio ale moze uda sie na pol etatu i juz cosik swojego otworzyc zebym mogla w domku robic. Certyfikaty porobilam wiec moze odwaze sie 🙂
Nio kochane kolorowych snow Wam zycze!!! I obowiazkowo bez boli!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu cisza... no tak pewnie juz do spania się szykujecie???? a ja czekam na męża, do 22 pracuje wiec jak dobrze pójdzie to za jakieś 20 minut powinien być 🙂 Ja to do nocy siedzę bo nie mogę zasnąć i wstaję już o 7 ale po obiedzie nie daję rady i zawsze jakąś drzemkę 1.5 godzinną sobie urządzam 😉 To nic, nic tu po mnie, do jutra mamuśki!!! Dobrej nocy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
Anyaz to fajna masz prace-sciemnianie eheh, zartuje oczywiscie 😜
A kiedy planujesz na maternity isc? ja zdecydowalam ze od 15 czerwca juz ide jakies 8 tyg przed porodem planowanym eheh bo nigdy nie wiadomo
Ja to wam powiem ze w sumie tez wole do tej pracy chodzic niz w domku siedziec jakos tak bardziej zmobilizowana jestem- ale jak juz cos zaczyna bolec to narzekam heh
Szkoda ze tutaj nie chca dawac chorobowego 😞
Ja jestem kelnerka 2 razy w tyg i mam pare domkow jeszcze w tyg do posprzatania wiec nie za ciekawie-typowa fizyczna robota

Aguska z ta fizyczna praca to lepiej uwazaj, bo jednak to przez caly czas na nogach.
Ja moze troche przesadzilam z tym sciemnianiem w pracy, ale glownie siedze lub czasem sobie postoje. U mnie to mozna powiedziec, ze to glownie obsluga klienta. Ja planuje na urlop macierzynski isc dopiero od 1 lipca, ale sie zbytnio nie przepracuje, bo teraz mam 2 tygodnie urlopu, a pozniej bede pracowala 4 dni w tygodniu, wiec da sie przezyc.
Niestety troche dlatego pracuje tak dlugo, bo im szybciej pojde na macierzynski to pozniej krocej kase bede dostawac, a na zwolnienie lekarskie nie ma co liczyc 😞 Tutaj zlobki sa bardzo drogie, zreszta i nianka nie bylaby tania, moja mama jeszcze ma sporo czasu do emerytury, a tesciowa pewnie chetnie by przyjechala, ale tego nie chce ani moj maz, ani ja. Co bedzie pozniej to czas pokaze.
Superbaba z tym szpitalem to rzeczywiscie moze i lepiej, nawet jesli chodzi o podawanie sterydow, bo jednak jestes pod stala opieka lekarska i moze nie bedziesz sie tak stresowac jak w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mysle, ze gdybym pracowala, to moze tez bym jeszcze chodzila do pracy...tak mi sie wydaje, ale juz by to pewno byly moje ostatnie dni.
Zgaga paliiiiii
Dodi, ja nie pilam ziarenek tylko ten wywar, taki glutkowaty, troche jak kisiel, ale to zalezy od proporcji woda-siemie.
Monia, dobrze, ze mozesz sie zdrzemnac, ja zwykle nie dosypiam a jak ELla spi , to ja usiade przed tv, cos nadrobie z moich programow i pogadam z wami, albo wiadomo, cos trzeba porobic. I poza tym, ja najnormalniej nie umiem drzemac w ciagu dnia... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdzie spanie...ja usypiam po 2-3:/W ciagu dnia nie moge spac w ogole..a szkoda, bo dzien by szybciej mijal:/ A ja ogladalam You can dance..ale zagladam tu co chwilka 🙂
A z tym szpitalem to nie wiem czy fajnie, bo tojednak szpital i bez meza u koteczkow..no i tylko na te sterydy, wiec nic fajnego..no ale mysle ze warto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko szybko zleci ani sie nie obejrzysz jak juz bedziesz w domku 🙂
Anyaz ja jjuz tez nie przesadzam z praca mam tylko 4 dni w tyg po 3 godz wiec nie ma mowy o cizkiej pracy 🙂
Madzia tak to juz jest przy malych dzieciach ze sie nie dospi 😞 twoja Ella pewnie ci nie daje sie zdrzemnac
My z Monia to mamy juz pannice odchowane po 7 latek wiec nie ma problemu, ja tez sie przyznam ze sobie drzemie po obiadku ok godzinki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba dobrze że idziesz już w ten weekend do szpitala bo jak i tak miałaś iść to nie ma co odkładać, a i pewnie że warto bo będziesz spokojniejsza.

Ja dziś kupiłam sukienkę na wesele ale jak przymierzałam te kiecki to się trochę podłamałam bo we wszystkich wyglądałam grubo, najpierw mi się wydawało że najlepsza będzie sukienka odcinana pod biustem gdyż wówczas będzie miejsce na brzuszek ale jak zaczęłam je przymierzać to w żadnej nie wyglądałam dobrze i w końcu przymierzyłam taką prostą z w miarę elastycznego materiału i ta wydała mi się najlepsza więc ją kupiłam choć nie wiem czy do końca nadaje się na wesele ale nie była bardzo droga więc jak spotkam jakąś fajniejszą to sobie kupię a jak nie to pójdę w tej i myślę że też będzie ok.

Dobrej nocki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anyaz a Londynie cie zbadali? Bo tutaj nie chca za bardzo 😞
Ja bylam w Polsce miesiac temu i tez mnie moja gnekolog zbadala mowila ze szyjka wysoko, wszystko super pozamykane wiec tez sie ucieszylam, ale wiecie kobitki jak to jest chcialoby sie przynajmniej raz w miesiacu sprawdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska - no powiem Ci, ze nie zazdroszcze Wam tego ze nie badaja...zwlaszcza w II i III trymestrze to juz mega wazne, czy szyjka sie nie otwiera itp:/ A Anyaz to mi sie wydaje, ze w koncu sie zbuntowala i poszla prywatnie, bo tak to by nie zbadali dziady!
Gaja - i dobrze zrobiłś, bo w takich dopasowanych sukienkach brzuszki wyglądaja bardzo ladnie 🙂

Ja teraz jak kiepsko sie czuje to doceniam ta nasza Polska rzeczywistosc i jednak dbalosc o ciezarowki 🙂 A ja sobie leze plackiem, bo nawala na maxa...swoja droga to naprawde ciekawe, co to moze bolec jesli wszystko wyglada ze ok:/ No nic...jutro jeszcze w domku, a potem przemecze sie te 2,5-3 dni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska ja nie wytrzymalam i rzeczywiscie prywatnie poszlam, bo tak to bym siedziala i sie zastanawiala co sie dzieje. Tak ogolnie to ja panikara jestem, a po poronieniu to wiadomo czlowiek jeszcze bardziej sie boi 😞
Spokojnej i przespanej calej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej BRzuszki 🙂
JA jak widac ranny ptasszek ale szpitale mi nie sluza...co prawda szybko usnelam ale troszke sie zle czulam moze od tych sterydow
Teraz czekam na obchod oczywiscie sobie poczekam jeszcze troszke ale mam nadzieje ze uslysze dobre wiesci 🙂
suuperbabo-dla pewnosci warto przecierpiec te 3 dni a one szybko zleca ja tez jakos wytrzymalam dla mojego bobasa
dodi- tak z ciekawosci to ile Twoja Ada warzyla ostatnio?
Anyz i agyska- nie zazdroszcze Wam tak slabej opieki medycznej ale z calego serca zycze aby wszystko bylo ok
Gaja- moim zdaniem bardzo dobry wybor, w koncu mozemy sie pochwalic brzuszkami 🙂
I starajcie sie nie przemeczac to chyba odpowiednia juz pora aby zwolnic tepo..i duzo wypoczywac jak przyjda nasze malenstwa to wtedy bedziemy latac wokol nich 🙂
MIlego dnia.:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula, dzielna jesteś w tym szpitalu, ale dla dzieciaczków wszystko 🙂 Wstyd przyznać, ale mój gin mi nawet nie powiedział ile Ada waży 😞 W ogóle nic mi nie powiedział i trochę mnie wkurzył, bo odbębnił tę wizytę byle jak. Wtedy mi wystarczyło, że zbadał szyjkę i zrobił usg, słyszałam serduszko, ale potem sobie uświadomiłam, że trochę przegiął - nawet nie pokazał mi ekranu 🤨

Gaja, ja mam za tydzień wesele i nie mam jeszcze kiecki, mam jedną upatrzoną w HappyMum, ale strasznie droga i się zastanawiam. Ale nie wiem gdzie i czego szukać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA zostaje jednak w szpitalu zle znosze sterydy i lepiej abym zostala i ktg jakiś skurcz zanotowało 😞 ze mną leżą 2 dziewczyny w ciąży jedną 32 tydzień dziecko 1, 890 kg druga 33 tydzień dziecko 3, 500kg więc ja już się zaczynam martwic bo ja 26/27 tydzień i waga 760g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula - sie zestresowalam:/Chyba bedziemy obydwie ze szpitala pisac do siebie:/ Juz sie boje tych sterydow, bo ja i bez lekow zle sie czuje...a co Ci dolega? 😞 Czytalam ze czasem na ktg podskoczy tetno dziecka przy tym, ale przechodzilo..dawaj znac Kochana! Ja juz zlapalam stresa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...