Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ok Magdzia
Dziewcyznki, mam przed nosem swoje karteczki co mi zwykle wisza na lodowce, jeszcze z pierwszej ciazy i postanowilam sie z wami podzielic, na wszelki wypadek, a moze cos komus pomoga. POstaram sie prztlumaczyc najlepiej jak umiem
Kiedy jechac do szpitala
-gdy skurcze macicy wystepuja co 5 min, trwaja okolo 60 sec i tak przez okolo godzine czasu , albo wg wskazowek lekarza, jesli zalecil inaczej...
-jesli myslisz, ze odeszly Ci wody ( lub sie zaczely saczyc)
-jesli nie jestes w stanie chodzic i mowic w trakcie skurczuu
-jesli wystepuje krwawienie
prawdziwy porod
-skurcze sie nasilaja, sa dluzsze i/lubwystepuja coraz czesciej
-czas pomiedzy skurczami sie skraca
-bol rozpoczyna sie w krzyzu/plecach i promieniuje wokol brzucha
-chodzenie/activity ( cokolwiek przez to rozumieja) zwieksza intensywnosc skurczy
-postepuje rozwarcie i skrocenie szyjki
-odchodza lub sacza sie wody
-bloody show- czyli ten caly czop podbarwiony krwia sie pojawia, oznacz to, ze porod powinien nsatpaic w ciagu paru dni, najczesciej 24 h ( ale to chyba jak jest krew, bo jak nie ma, tylko ten czop sluzowaty bez krwi, to nawet i dwa tyg...ale glowy za to nie dam sobie uciac)

To moje wskazowki, mam nadzieje, ze sie przydadza odrobine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no ciezka decyzja u mnie z tym porodem jakos zdecydowac sie nie umiem czy juz! 😁
brzuch dalej jakos dziwnie boli pomimo cieplej kapieli wiec sama nie wiem co myslec 😮 ale zeby mnie jakos szczegolnie mocno bolalo to nieeee... ale za to w krzyzu jakos mocniej 🤢
ha ha same widzicie 🙃
nic mi nie cieknie ani nic tam nie wypadlo 😜
i co to to nie! chamska nie jestem i w kolejke wpychac sie nie bede! 😁 🙃
ale dzis wstalam i tak na siebie patrze i jakos nos mi sie rozszerzyl 🤨 - ale to pewnie juz doszukiwanie sie oznak porodu nic wiecej 😁 kurde zwariowac mozna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz ja taką akcję już miałam trzy razy 😮 ale za kazdym razem przechodziło po ciepłej kąpieli i po chodzeniu bo jak leżałam to bardziej bolało, a ten pierwszy raz to całą noc mnie bolało 😮 Obserwuj i jak nie przejdzie to lepiej jedź, ja w pierwszej ciąży nie miałam bóli przepowiadających tak jak tym razem, po prostu dostałam tych właściwych i pojechałam do szpitala, wody mi odeszły w czasie porodu a czop też nie wypadł przed porodem. Musisz obserwować czy t będą regularne skurcze, powinny być i na chwilę ustępować i tak coraz częściej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Sierpnióweczki 🙂
Myślałam ,ze w wakacje będe mieć więcej czasu i będe mogła częściej do Was zaglądać ale moja trójka dzieic jest tak absorbująca ,że nie wiele mam czasu dla siebie;( teraz jeszcze przygotowania do narodzin czwartego ruszyły pełną parą i,bo nie wiele czasu zostało.
Troche Was podczytuje w wolnych chwilach,ale i tak jest tego tyle że czasu mi brakuje by byc na bieżaco nad czym bardzo ubolewam ,bo przesympatyczne z Was Kobiety.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Ja tylko sie zameldowac 🙂 caly dzien prawie sprzatalam i nie mialam czasu wejsc,ale sie narobialam jak wół kurcze,plecy cosik bola wiec ide spac,jutro z rana zaraz wejde
Kurcze D-brycz ciekawe czy cos z tych twoich bolow wyjdzie 🤨 zaraz z rana wchodze na forum-moze wkoncu dziewczynka sie urodzi 😉
Kambea fajnie ze sie odezwalas moze teraz czesciej bedziesz pisala 🙂
milej nocki brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane Brzuszki 🙂
Przed chwilą znalazłam ciekawy artykuł o objawach porodu i,może uda mi wkleić linka i komuś się przyda 🙂
http://www.xn--okadki-4db.babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,4967.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje kambea ☺️ juz jutro 37 tydzien zagladaj do nas duzo 🙂 ie wiem jak dajesz sobie RADE Z TROJECZKA w ciazy.....ojoj podziwiam masz oklaska jak nic :P

co wy tak wszystkie sprzatacie?! albo skurcze albo inne przedporodowe historie 😁

jak sie dzis czujecie-bo pewnie czytacie to rano 🙂 cos sie zmienia??? dbrycz jak u ciebie??

megi ty cos za dobrze sie masz za duzo robisz :P nie przygotowujesz sie do porodu :P

magdad
dziwna sytuacja a szpital gdzie on cie sierowal jest prywatny?? jak nie no to nie musisz placic chyba ale zadzownilabym to niego tak jak magdaluke mowi....

magdaluke ale masz fajnie z tym zwiedzaniam ja tez bym chciala....w ogole warunki chyba bardzo dobre a musisz placic za sam porod czy jak?? te ubezpieczenie w stanach jest dziwne:P

ciekawe na kiedy maiha bedzie miala cc pewnie jutro lub pojutrze wiec powinna byc nastepna w kolejce a nikt naturalnie nie chce roddzic....niektore juz moga 😁 ale chyba nikt nie chce byc pierwszy:P

i co tam u superbaby pewnie bez zmian..ale to dobra wiadomosc by byla...


jeszcze rowny tydzien i skonczy sie lipiec : 🙃 i ja juz bede spokojniejsza jak bedzie sierpien

dzis sie jakos srednio czulam 🤨 ale rodzic nie zamierzam zaciskam nogi i juz

a masujecie krocze? i cwiczycie miesnie ??

ktora z was rodzi w wodzie bo ja nie wiem co mam ubrac nie mam zadnej gory z bikini tylko same stoje jednoczesciowe w staniku tak glupio troche a jakies koszulki to chyba beda sie na wodzie unosic chyba ze ciasne?!
tutaj to jest czeste ze facet wchodzi tez do wody ale moj nie chce o tym slyszec 😠 mowi ze bedzie mnie podpieral w boku lol a szkoda bo to takie fajne..chyba....

dobra uciekam spac bo taka juz godzina 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka, ja tam jeszcze Elki nawet nie polozylam spac, wlasnie wrocilysmy z wieczornego spaceru i je pozna kolacje, ale taki upal , ze ledwo, ale dalo sie po 21 wyjsc...
Sprzatc to ja np. nie chce, ale musze...brrrrrr. Porobilam mase prania i cos tam poszorowalam....no coz, reszta czeka.
No Agadka, porodowka jest sliczna, doslownie, placic to cos pewno bede ,ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Pewno gruba kasa pojdzie, ale ja juz sama nie wiem jak nasze ubezpieczenie nas policzy...A warunki no sa cudne, takie standardy, bo jak pisalam , z Ella tak samo bylo. No ale co sie dziwic, maja kase, bo jest z kogo sciagac. Ale nievpowiem, bo jest duzy komfort psychiczny. I tak powinno bycc wszedzie!
A mi wlasnie tesciowa oznajmila, ze w niedziele robi baby shower, ale bez prezentow, bo mialam przeciez z ELla, tylko tak, zeby byla wymowka na spotkanie ze wszystkimi i na zarcie, i ciacho. Nawet sie ciesze 🙂.
No zobaczymy co sie tu jutro bedzie dzialo. Ostatnio jak wstaje ( to u was juz po poludniu) i sie za kazdym razem ekscytuje, czy moze juz ktoras na porodowce 😜
Dobranoc brzusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja nie moge spać już od godziny 😮 a zasnęłam chyba dopiero o 2:00, swędzi mnie brzuch a tak w ogóle to całe ciało, nie wiem co to jest bo wyniki miałam dobre, może z nerwów 😮 mąż pojechał juz do pracy a ja leżę teraz z laptopem 😉 Wczoraj upiekłam babeczki i zrobiłam ciacho z jagodami 🙂 Do porannej kawki będzie smakowało 🙂 d-brycz odezwij się kobieto jak się czujesz!!! Pisałam do Ciebie smsa ale pewnie już spałaś o tej porze 😉 chyba, że rodziłaś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 🙂
Monia -wszystkiego najlepszego w dniu Twojego święta 🙂 😘
D-brycz- mam nadzieje że u Ciebie wszystko ok daj znać co i jak 🙂
Magdad- a ta klinika jest prywatna? coś mi się wierzyć nie chce że lekarz mógłby Cię tak załatwić zresztą to chyba Twój wybór gdzie chcesz rodzić...
Więcej nie pamiętam jakoś ostatnio moja pamięć nie jest najlepsza...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobitki 🙂
Normalnie pol nocy brzuch bolal 🥴 Ale jak przykazal lekarz mam sie nie przejmowac bolami tylko martwic wyciekiem wod 😲
Nio szpital jest państwowy, ale wiecie roznie to bywa Sprawdzilam jednak komentarze tego lekarza i nigdzie nie ma o kasiorce, wiec moze zbyt pochopnie sie przestarszylam i licze na to ze chce miec swoja pacjentke pod opieka 🙂 Nio a jak wszystko pojdzie dobrze to wysle meza 😉 Bo przed zabiegiem to chyba nie powinno sie nawet "dziekowac" nie?
Nio agadka: mi sie tak podobaja te porody w wodzie 🙃fajnie tak, nio a ale co do stroju to rzecywiscie lepiej miec ta gore od kapielowego bo nawet w zwyklym staniku to taki material bawełniany mokry pozniej denerwuje.
madzia: super masz tesciowa!!! i ten zwyczaj baby-shower rewelacja!!
Monia: sto lat 😘
d-brycz- Odezwij sie do nas 🙂 Ajjjjj a o mamuski i ich serca dbac trzeba 😉 ehhe
Juz pisze do maihy, i jak tylko coisk bede wiedziec to od razu napisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam żadnych wielkich planów no bo co tu świętować 😉 hehe , zrobiłam ciacho i kto pamięta to pewnie zajrzy na małą kawkę 🙂 Na pewno teściowa wpadnie i kumpela a wieczorkiem z mężem będę świętować 😜 Kumpela juz od rana dzwoniła z życzeniami i mówie do niej, ze jakbym nie była w ciąży to pewnie gdzies byśmy się dziś bawili a ona do mnie, że zebym się nie zdziwiła jak będę się bawić dmuchaną piłką na porodówce 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - to czekamy na wieści 🙂 A co do lekarza to chyba jakiś rzetelny się Tobie trafił mimo tego, że późno się Tobą zaopiekował to chce sprawę do końca doprowadzić 🙂
Monia - ale synek by Ci prezent sprawił 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad napisał(a):
4nula: nio wlasnie mam nadzieje ze to jednak ta rzetelnosc 🥴


Jak szpital państwowy to na pewno nie będą pobierać opłat 😉 A moim zdaniem to bardzo dobrze że trafiłaś na takiego lekarz który chce się Tobą zaopiekować, są tacy co maja gdzieś pacjentki innych lekarzy...A nawet z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć ,że są i tacy co się do swoich pacjentek nie przyznają...Całe szczęście że teraz nie mam problemu z lekarzem 🙂

Mahia może chce nam zrobić niespodziankę i wysłać wiadomość jak już będzie po wszystkim 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...