Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Cześć Kochane,

Jak dobrze, że was mam! Pół nocy ryczałam, dzięki za pocieszenie, Carolla moja ma bardzo podobne wymiary: główka i brzuszek 30 cm, kość udowa 7 cm. Więc może nie jest najgorzej i nadrobi do porodu?? Może jest po prostu długa i drobna, już nie wiem co myśleć, ale wasze dzieciaczki też podobnie ważą.
D-brycz otóż to - zaatakuję razem z Pawłem tego dziada i muszę o to ktg zapytać.


Mówię Ci nie przejmuj się. Moja ginekolog stwierdziła, że mała jeszcze przytyje i że nie ma potrzeby robić kolejnego USG. Zresztą skoro w mojej rodzinie rodzą się takie maluchy to trudno żebym ja miała jakiegoś kolosa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oklaski dla Was za ter tygodnie 🙂
Dodi- mi się wydaje patrząc na Ciebie, że dzidzi wdała się w Ciebie jest chudziutka ale długa.Na usg biorą te 3 wymiary kość udowa głowa brzuszek i wyliczają masę dziecka, nie sądzę aby pomiary były na 100% rzetelne. Podam Ci przykład z mojej ciąży. Gdyby patrzeć tylko na wymiar główki mojego synka to byłby o 2 tyg wcześniej, a patrząc na wymiar nóżki tydzień później. Lekarz powiedział, że wymiary się uzupełniły i cięzar dziecka jest w normie, ale to tylko statystycznie komputer usg wyliczył.
Głowa do góry.
A czym uzasadniła lekarka , żebyś co tydzień chodziła na ktg? Mój lekarz też mi to zalecił tak i chodzę( ale na pytanie czemu mi tak zalecił to odp nie wiem). I zastanawiam się czy poprostu w śród lekarzy są różne "szkoły " zalecanego ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mogę dać oklaska, dopiero za godzinę
magdad- i w końcu co zrobiłaś?
Ja swoim stanem ciążowo zdrowotnym jestem zmieszana. Wstaje 3 min pochodzę zaczyna mnie boleć i ściskać, kładę się przechodzi. Nie wiem co to jest. Synku drogi zdecyduj się albo chcesz wyjść albo daj mamie spokojnie na Ciebie czekać. Chyba mój synek jest egoistą... lubi na siebie zwracać uwagę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra doczytałam was więc jestem w temacie luuuudzie 😁

Jeżeli chodzi o mnie to lekarz uznał, że nie ma wskazań do siedzenia w szpitalu. Zrobili mi na izbie ktg (pierwszy raz miałam) wyszły tam jakieś skurcze ale powiedziała, że już jestem na takim etapie, że to normalne i śmiało bym mogła już rodzić. Szyjka ok .. zamknięta ale nie skróciła się .. tak jak miałam 2 cm tak mam do tej pory. Filip już na swoim miejscu w pełnej gotowości. Zapisała mnie na jutro na ktg i mam jeszcze zgłosić się do swojego gina po skierowanie na USG co by wiedzieć ile młody waży bo straszą, że duży. (ale o tym już coś wspominałam) wymęczył mnie wczorajszy dzień i ok 21 to już chyba spałam .. a co do ciśnienia to po prostu mogg tak reagować na szpital bo u nich miałam w miarę normalne. I jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.
A po ktg tak mnie brzuch bolał i piczka nagle zaczęła boleć, że jak by Kamila nie było to bym nie wstała 🥴 i jęczałam całą noc normalnie 🥴
I mamy pić duuuuuuużo wody!

Monia - no wczoraj nie miałam głowy .. ☺️ wszystkiego najlepszego 😘 😘 !
Dodi - kurcze .. może tak jak mówisz .. długa a drobniutka po mamie 😉 dobrze, że na następnej wizycie będziesz z mężem to się wam nie wywinie .. męża się pewnie przestraszny i nawet nie będziesz musiała mu o niczym przypominać bo sam Ci wszystko wyrecytuję 🙂
Bisia - głowa konia ! 😮 zawału bym dostała! 😁
Strzauka - już w domu? jaaaak fajnie 😉 a maleństwo może się jeszcze przekona do cyca trzymam kciuka za to 🙂
Dominika - a jednak nie! 😁 więc rywalizacja nadal trwa 😜
Magdaluke - jeszcze mrówek brakowało! 😠 mam nadzieję, że poradzisz sobie z tym dziadostwem 😠
4nula - jeny jeny! 🤪 jaki brzuszek 🙂
Właśnie gdzie Gaja !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisiu - a gdzie Cię boli i ściska ? bo ja jak chodzę czy stoję też czuje takie jakby ściskanie czasem to już nie wiem czy mała się tak wypycha czy to jakiś skurcz ale jak się położę to tego nie mam. A jak mnie to złapie to ledwo idę 😮
d-brycz - dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
napisałam do Marty ale jeszcze nie odp :/
Strzauka- potwierdzasz, że z tym karmieniem czasem nie jest tak łatwo. Najpierw czarnyloczek walczył teraz Ty. Moja mama też mówiła, że walczyła o karmienie mnie, mówiła , że wiele łez wypłakała. Grunt aby karmic własnym mlekiem. A w szpitalu położne Cię pouczały co jeśc a czego nie?
Moja koleżanka opowiadała, że na jednym dyżurze położna krzyczała na nią "sama woda i herbatniki!" na nastepnym dyżurze inna położna " co pani robi, chce pani dziecko zagłodzić? Proszę soczki pić" na trzecim jeszcze inna położna " soczki? czy się pani w dupie poprzekręcało, przecież dziecko dostanie bólu brzucha!!! Proszę pić wodę z cukrem" zwariować można
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula napisał(a):
Bisiu - a gdzie Cię boli i ściska ? bo ja jak chodzę czy stoję też czuje takie jakby ściskanie czasem to już nie wiem czy mała się tak wypycha czy to jakiś skurcz ale jak się położę to tego nie mam. A jak mnie to złapie to ledwo idę 😮
d-brycz - dzięki 🙂

4nula- ja też tak mam , że jak złapie to ledwo dochodzę do łóżka. I też właśnie jestem zmieszana czy to tak synek ciśnie czy to jakiś mega skurcz. Boli mnie różnie ( tzn to bardziej ściska) raz od kręgosłupa po boki mnie ściśnie, raz na dole nisko i wtedy wydaje mi się, że zaraz chyba wypadnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia- to ja mam podobnie jak mnie złapie to do łóżka staram się doczłapać bo mam wrażenie że mi dziecko wyskoczy...ciężko to opisać ale to albo mega skurcz albo mega wypychanie bo czuje na maksa napięty brzuch z każdej strony i jakieś dziwne kucie wtedy na dole...jutro się zapytam lekarza co to jest może się czegoś dowiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi- kochana! czemu Cię ta doktorka tak nastraszyła;/ przecież masz do rozwiązania jeszcze miesiąc.. a Twoje dziecko może teraz przybierać 100 gram na tydzień! Mój ważył miesiąc temu 2600 to można by powiedzieć że bardzo mało przytył bo tylko 200! ale nie koniecznie muszą przybierać równomiernie.. poza tm, jak sie rodzi z niższą wagę to potem często szybciej przybiera po urodzeniu.. i nadgania.. a jakie to Twoje dzieciątko ma być jak Ty taka szczuplutka i drobniutka? ta dr w ogóle wzięła to pod uwage?
Bisia- - u mnie to w ogóle nie ma takiego zwyczaju ani zaleceń żeby zlecać ktg...
magdaluke- - mam szyjkę ale bardzo króciutką.. to znaczy.. tydzień temu miałam.. a teraz to nie wiem.. bo wczoraj miałam samo usg. Ale miło ze strony tych sąsiadów 😉) A jakie łóżko chcecie kupić? do sypialni?
d-brycz- jeszcze się trzymasz.. 🙂 to dobrze ! czy nie dobrze? 🙂 bo etraz to już powoli każda z nas chce rodzić..
Strzauka- Ty z tym karmieniem sie nie poddawaj.. zawsze na samym początku sa problemy (podobno) z tego, co mi każdy mówi.. a po cc jest jeszcze bardziej utrudniona sprawa..ale dasz rade!
Jakoś mi sił brakuje..i wszystko mnie boli..a psychicznie nadal klapa. Mój mąż twierdzi, że za bardzo emocjonalnie do wszystkiego ppodchodze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski!!
ja tylko moment bo dostalam straszny opiernicz od meza za wczorajsze prasowanie nio i nawet za siedzenie przed ompem i mam lezec i chyba patrzec w sciany 🤢 nio ale gazetki mam 🙂
pojechalam wczoraj i zbadali mnie, szyjka skrocona el jeszcez uformowana i rozwarcia nie ma, nio i zrobili usg. Normalnie trwalo 30 min 🥴 A miedzyczasie brzuch juz nie byl taki strasznie twardy i maly coisk pokopywal. Srduszko bije ladnie, wsytkie przeplywy sa ok, i mysle ze jest owiniety pepowinka bo jak spytalam to odpowiedzi zero wiec pewnie tak 🥴 ale powiedzial ze w kazdej chwili dziecko moze sie owijac i przejechal cala pepowine, nio i pwoiedzial ze przeplyw pepowinowy jest ok i maly wazy 3 kg, z tym ze na tym etapie dzieci sa duze i ciekoz jest dobrze zmierzyc wiec margines bledu to nawet 0,5 k (takze dodi glowa do gory bo to nei miarodajne!!). Nio i juz mialam wracac a on stwierdzl ze moze jeszcze to ktg, Normalnie trwalo prawie 1h, ryytm serduszku byl ok ale u mnie skurcze. Nio i skonsultowal sprawe i zaproponowal zostanie. Zastanawialismy sie z mezem co zrobc, bo miedzy Bogiem a prawda to przecez ja tez skurcze to od 2 tygodni mam a tu lezec w szpitalu jak kurczak i to jeszczew klinicznym czyli wszyscy badaja bo sie ucza to mnie przylamalo. I zadzwonilam do gina co mam zrobic, nio i chyba nprawde jest kochany, o wszytsko wypytal i stwierdzil ze jak szyjka zamknieta to zebym nie zostawala bo nie przepchamy cesarki wczesniej tylko w okolicach 39 tygodnia. Nio wrocilam, noc spokojna, leze jak mops i modle sie zeby Piotrula poczekal. Nio wiecie jak z dzieckiem wszytsko ok tylko te skurcze to mam nadzieje ze mu nie zaszkodzilam swoja decyzja nie? aaaa musialam podpisac oswiadczenie ze odmawiam a jutro mam przyjechac na nastepne ktg, mam nadzieje ze nie bedzie powtork zrozrywki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
magdad dobrze, że jutro ktg i tak jak Ci pisałam w razie co nie zastanawiaj się tylko jedź do lekarza!!
Dodi Ty się kochana nie zadręczaj i nie panikuj, moje dziecko w 36 tc ważyło 2500 i łożysko juz miało zwapnienia, moja gin powiedziała tylko, że klops nie będzie ale do 3kg a nawet 3,2 kg, nie wszystkie dzieci muszą ważyć ok 4 kg.
Strzauka mam nadzieję, że jednak uda się karmić piersią!!! trzymam kciuki!!!
A ja w nocy ból brzucha ale to tylko przez własną bezmyślność 😮 najadlam się na kolację ostrych skrzydełek z kurczaka 🤢 i odcierpiałam swoje.
A jutro pierwsze ktg...ciekawe co tam wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! poczytam was za chwilkę tylko napiszę że ja jeszcze 2w1 😉 a lekarz mówił tydzień temu że w tym tyg powinna zacząć się moja akcja więc czekam z wielkim stresem.
W nocy mam częste skurcze ale nie regularne i przez to spać nie mogę bo się stresuję że to może już te właściwe ale narazie jest oki!
Nie pisałam przez kilka dni bo przez te nieprzespane noce i upały jestem jak zombie, nawet kompa nie chce mi się odpalać 😞
Ok zabieram się za lekurę hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Widze ze tutaj juz troche czytnia 🙂
Dodi mam nadzieje ze sie juz uspokoilas i nie myslisz za duzo-jeszcze sie okaze ze malenstwo cie zaskoczy i bedzie mialo przeszlo 3 kg 😉,ale ja ci powiem lepiej urodzic mniejsze-lepszy porod a i tak szybko przybierze na wadze 😜
Wogole to przez to ze tyle gadki bylo na temat twojego ginekologa to mi sie dzisiaj snil ehehh i serio w tym snie bucem sie okazal 😁 i snilo mi sie jeszcze ze Gaja urodzila,ale to chyba dlatego ze myslalam o niej przed spanie ze jeakos sie nie odzywa.
Magdad nie ma to jak w domu,z malenstwem wszystko ok wiec nie ma sie co martwic,a zawsze w razie czego wsiadasz w auto i szybko jestes na oddziale.
Pampinko to dobrze ze tez w domku i sie unormowalo 🙂

U nas dzisiaj upal wiecpewnie corcia mnie wyciagnie do parku a po poludniu moze z mezusiem pojedziemy na chwilke nad morze 🤪
A te bole brzucha moga wykonczyc-mnie boli od 3 dni jak na mocny okres niewiem co o tym myslec,jeszcze z 2 tyg musialabym pochodzic 🤨,ale wczoraj tez jak poszlam na dwor to myslalam ze nie dojde bo tak mnie kłuło w pipce dziwnie-moze szyjka sie skraca 🤔
Kuzwa by mnie zbadali to bym wiedziala chociaz-porabana sluzba zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia11111 napisał(a):
aga- a nie możesz iść gdzieś prywatnie?
Rety.. wy też dziewczyny tak puchniecie?? moje stopy sa jak banie.. w dodatku mnie strasznie bola nadgarstki;/ ledwo co rękami ruszam.. i w ogóle dłonie też mam strasznie spuchnięte..


Piątka 🙂 też czuje się jak spuchnięty grubas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi wagą dziecka się nie martw bo sama przecież dobrze wiesz że te wymiary mogą się różnić a każde dziecko jest przecież inne. Ty taka chudzinka to i dzidzia kruszynka może być ale do porodu masz jeszcze troszkę czasu więc na pewno urośnie! Głowa do góry!
Strzauka nie poddawaj się, Czarnyloczek też miała problemy ale przezwycięzyła a Damianek może się przekona do maminego cycusia 😁 ale nawet jeśli nie to tak jak piszesz że butelką ale twoje mu podasz, ale myślę że dacie radę
Magdad w domku zawsze lepiej jak sie nic nie dzieje a w razie co to zawsze można pojechać na oddział
aguśka lekarz tydzien temu mnie badal i miałam 1,5 cm rozwarcia a z ktg wyszło że mam skurcze, do tego brzuch miałam juz od tygodnia obniżony bo on twierdzi że 2 do 3 tyg może się juz obniżyć a w tym tyg minęło właśnie te 2 tyg.
Ja mam od 3 dni mocne bóle brucha jak na MEGA miesiączkę do tego bóle w krzyżu i kłucie w pipce że aż mnie zgina w pół jak stoję więc chyba naprawdę urodzę przed terminem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

jest 37tydzien 😮 jupi ale jestem tak wkurwiona ze zaraz urodze z nerwow normalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obudzil mnie telefon z pracy...dzis jak juz niby jestem miesiac na macierzynskim stwierdzili ze mnie sie te macierzynskie jednak nie nalezy powod: bylam na l4 przez ostatnie kilka miesiecy i za malo na tym l4 zarabialam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! normalnie plakac mi sie chce nie wiem co mam robiccccccccc aaaaaaaaaaaaaaaa

jeszcze adrianowi sie auto zepsulo wiec pojechal dzis moim i nawet nie moge jechac do miasta sie dowiedziec z kim mam gadac na ten temat ani nicccccc
ide na necie poczytac 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Gajka pisała, ze u niej wszystko dobrze, nie wchodzi na forum bo nie ma za bardzo czasu przez kilka spraw, które musi załatwiać i jak już pozałatwia to odwiedzi forum 🙂 A na razie przesyła pozdrowienia dla wszystkich sierpnióweczek!!!
Ja też opuchnieta jak balon 😲 a stopy tak pieką, że szok 🤢
Agadka spokojnie!!! Na pewno wszystko się wyjaśni i będzie dobrze!!!
Buziaki!! jakis obiad trzeba zrobić... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - pewnie jakoś się wyjaśni bo to przecież nie możliwe że się nie należy 😠
Aguśka- dziękuje 😘współczuje tej waszej opieki...no ale miłego wypoczynku nad morzem życzę 😉

Co z Gają ktoś ma z nią kontakt ? To już 2 dzień jak jej nie widać na forum...
A mnie dziś jakieś dziwne skurcze łapią. Dobrze że jutro wizyta to przynajmniej się dowiem co i jak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...