Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry!

Widzę że w ciągu wczorajszego dnia i nocy nic się nie zmieniło i nie przybył nam kolejny maluszek.
Dzisiaj Pampinka prawdopodobnie będzie miała już swojego synka w ramionach - POWODZENIA, trzymamy kciuki za Ciebie!
D-brycz Izce się nie śpieszy żeby przyjść na ten świat a mogłaby już wyskoczyć i ulżyć mamusi.
O i Dodi napisała że u Megi też się nic nie ruszyło, miejmy nadzieję że choć krwawienia ustąpiły.
Trzymajcie się Kochane! 😘
Magdaluke jak możesz i masz pomocników to pewnie korzystaj i odpoczywaj.
Sorki że reszcie nie odpiszę ale czytałam trochę wczoraj, trochę dziś i mi uleciało co która napisała a w dodatku wczoraj miałam kiepski dzień i się nie wyspałam. Z samego rana byłam na badaniach, mam nadzieję że to było ostatnie kłucie bo nie cierpię tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Znow dzis ktg a nie ma mnie kto zawiesc 😞 niby ktg ma sprawdzac czy wszystko ok, ale co mi nowego moze sprawdzic jak diagnoza czy serduszko bije jak czuje ze sie rusza, skurcze mi sprawdza czy sa? Przeciez od 3tyg sa , a oni nie zasstanowia sie ze mojej sytuacji Franek nie moze zejsc za nisko. Przeciez jak beda regularne skurcze to sama najpierw poczuje.
ale mnie synek po pecherzu nawala, nie moge sie na niczym skupic, myslalam ze mu przeszly juz taki szalenstwa.
Ale jestem marudna, az wstyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej;*
Ale mam kłopoty z pamięcią.. nie wiem co pisać 😮 źle ze mną. Wyczytałam Was i wywiało, co kto pisał.. Mnie też denerwują ludzie, co dzwonią i wypytują czy już.. od niektórych to nawet nie odbieram;/ powiedziałam, że się odezwe, to się odezwe 🤢
Miałam okropną noc. Wczoraj wieczorem (godz.23)pomyślałam sobie -"zjem cistko, żreby nie mieć pustego żoładka, jak mnie złapie'' .. godz, 00:30 " o nie.. a co będzie jak mnie złapie a ja będę głodna?- misiekkkk, w brzuchu mi burczy" - i poszedł zrobił mi kanapki po których umierałam w nocy bo myślała, że mnie zgaga spali 🤢 dwie kanapki- dwie tabletki manti..pół nocy nie spałam;/
I dodam, że ciągle jestem w dwupakuuuuu... i nadal panicznie się bojje najbardziej tego, ze jak sie zaczbie to bede GŁODNA 😮 puknij sie w głowe anetka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisiaku - ktg warto robic, bo czasem tetno spada dziecku..warto to pod koniec kontrolowac:* Trzymaj sie dzielnie moj blizniaku 🙂 Wiem, ze dasz rade...pamietasz jak rozmawialysmy jak mi bylo zle?! A przetrwalam..Ty tez dasz rade:*

Sluchajcie Mamuski - czym moge nasmarowac Helence buziaka jak ma suchego?!
Co do pieluch..mi jednak najlepiej pampersy leza..sprobuje jeszcze Dada kupic! Bella happy jakos dla mnie za sztywne:/ A w pampersach podwijam przod i zapinam na rzepki tak, by nie dotykalo pepuszka! Czekam, az odpadnie...czysci go maz bo mi sie robi slabo od tego:P Znow jedziemy do lekarza...kardiolog na ustawienie tego nadcisnienia po porodzie:/ A potem na buziaka do Dziadka na urodziny..Helenka malutka a juz zwiedza! Mi kregoslup chyba peknie z bolu...wiwat lezenie tyle czasu 😞

Trzymam kciuki za Pampinke i Megi! A Wy Kobity rozpakowywac sie prosze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia czasem trzeba pomarudzić, żeby było lżej. W Twoim przypadku to ja nie wiem na co Ci lekarze czekają i nadal nie robią cc.
Amelia współczuję zgagi. Oklaski za 39 tydzień dla Ciebie i Akinimod.
Suuperbaba powodzenia na wizycie, oby szybko udało się unormować ciśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
Znow dzis ktg a nie ma mnie kto zawiesc 😞 niby ktg ma sprawdzac czy wszystko ok, ale co mi nowego moze sprawdzic jak diagnoza czy serduszko bije jak czuje ze sie rusza, skurcze mi sprawdza czy sa? Przeciez od 3tyg sa , a oni nie zasstanowia sie ze mojej sytuacji Franek nie moze zejsc za nisko. Przeciez jak beda regularne skurcze to sama najpierw poczuje.
ale mnie synek po pecherzu nawala, nie moge sie na niczym skupic, myslalam ze mu przeszly juz taki szalenstwa.
Ale jestem marudna, az wstyd


A tam marudna.. Bisia, ja też tego nie rozumiem na co oni czekają,ale zaobserwowałam, że czekają w różnych przypadkach i wszędzie,...ech, z resztą mamy przykład od nas dziewczyn, ile się co niektóre naczekały i wymęczyły.. Też się tego boje, nawet powiem Wam, że już jestem zła, że nic mnie nie bierze. Wkurza mnie to, bo nie chce iść do szpitala na wywoływanie 😞 najlepiej, żeby się samo zaczęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!!
To czekamy dzis na dzidziusia Pampinki 🙂
Normalnie ie pamietam co komu mialam napisac 😞
U mnei wczoraj byla polozna normalnie polozyla malego na bruszku i odpadl pepuszek 😞 ale tak brzydko i krwawi 😞 normalnie wsiekla jestem 😠 I chyab dam smoka bo noramlnie kapituluje czasem, Lubi lezec przy cycu i osbie trzymac nio i chyba rozpiescilam go troszku... Bo juz w lozeczku nei ma spania, Mama musi wziac do lozka,. Nio a ze nei za duze to mam nie spi bo ma kilka centymetrow a reszte zostawia synkowi 🥴
d-brycz- ja bralam grupe krwi, ostatnie badania, anty HBS, cos tam HCV gronkowiec, różyczka, hiv, tokso.
loczku i strzauko: ja zewoim tez mam przeprawy. Chce zebysmy sie juz wyprowadzili, a tu mi mama moze czasem dziecko przypilnowac! Nio a dopadla mnei ta depresja dnia 3 nio i jak wyszlam na zakupy na 1h to pomaga. Nio a moj zakochany w synku i najlepiej ef=go zdaniem jakbym caly czas przy malym byla. 🥴 Ja kocham synka nad zycie, ale powietrze czasem tez potrzebuje.
superbabeczko: wracaj kochana do formy!! Ja nie lezalam tyle co ty i mialam znieczulenie podpajeczybkowe a po wszytskim czulam sie okropnie. Wiec wspoczuje.. Nio to szok dla organizmu i potzreba czasu!!
bisia, amelia : dokladnie Was rozumiem ze chcecie juz miec dzieciaczki przy sobie!! Pamietam jak sie martwilam tym ktg, nio i te bole....Jak pokazali malego to poczulam ulge ze juz jest, j=ze pplacze i ze jest w odbrych rekach1! A co do tetna to mojemu skakalo przy sskurczach nio i jak sie ruszal to tez wyzsze bylo.
Laski nie chce straszyc ale opisze Wam sytuacje kobitki z sali. Nio bo tak sobie mysle ze perzy drobnej budowie a duzym dziecku to warto walczyc o cc.. Nio laska niby taka chuda nie byla, taka w normie powiedzialabym. Wiadomo bylo ze dzieciaczek kolo 4 kg. Nio i meczyla sie strasznie. Maky jeszcze wychodzil z raczka do przodu. Nacieli ja i to dosc konkretniea to bylo malo i pekla starsznie, pkartycznie do odbytu 😞 Nio zalozyli dreny i chodzila z tym workiem miedzy nogami. Nio i na koncu okazalo sie ze po krwotoku hemoglobina spadla i miala przetaczana krew. Przez min miesiac nei moze siadac. Normanie deprecha.Dlatego nie odbierzcie mnie zle, b co natura to natura ale czasem sa takie przypadki ze lepiej walczyc o to ciecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia- to ja mam z jedzeniem odwrotnie, wciaz mysle kiedy zjadlam bo do cc najlepiej 6 h nie jesc i wole jak przyjade do szpitala by mnie nie "odkladali" bo zjadlam. A co do zgagi jak leki nie pomagaja to moze wyprobuj lezac glowe do tylu trzymac, mi to pomaga, bo jak leze na ktg i mam glowe skulona to mam mega hiper zgage, a jak sobie glowe odchyle to pomaga.
Brakuje mi lekarza ktory by mnie jakos ogarnal przeanalizowal ze ja juz tylko cierpie skurcze sa i m,aly donoszony. Moj lekarz wciaz gdzies na wczasy lata.
Superbabeczko- podrozniczka z corci, dobrze znosi jazde w foteliku? Jak tam blizna, boli jkeszcze bardzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad- nie zabieraj dziecku cyca, Ty mamo, Ty niedobra !;p hehe a tak na poważnie to slyszłam, że trzeba didziusia przez pierwsze 6 tygodni przytulać i musi leżeć przy cycu i mamie, żeby się czuć bezpiecznie i żeby to poczucie bezpieczeństwa mu zostało.. A ta historia straszna.. ja nie wiem, lekarze przy dużej wadze dziecka to już powinni się litować nad tymi kobietami, jeszcze drobnymi.. chociaż kurcze, jedna drobna urodzi bez problemu, otyła i "większa' popęka.. różnie to bywa... ale ta biedna dziewczyna będzie miała traume;/
Ciekawe ile mój już ma 😮
Co z nasza Pampinką???? do kogoś pisała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad ale mnie nastraszyłaś tą historią, bo ja, jak już wcześniej wspominałam, mam ścieśnioną miednice a Antoś prawdopodobnie urodzi się dość duży a gin nie chce mi dać wskazania do cc i każe mi rodzić sn no chyba że lekarz który będzie przy porodzie zdecyduje o cc ale tego to nigdy nie wiadomo i choć na początku ciąży nie dopuszczałam myśli że będę rodzić cc to teraz wolę to cięcie bo po porodzie sn w moim przypadku może być jeszcze gorzej. Przez to wszystko panicznie boje się porodu 😞. We wtorek mam wizytę u gina zobaczę jaki Antoś teraz jest duży i porozmawiam z ginem jeszcze raz o cc - zobaczymy co tym razem powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rety, jaka jestem zła to masakra !!!! pojechał sobie mój mąż zawieźć brata do pracy (pracują w tej samej pracy na zmiany), o 11; w domu nie ma ani jednej kromki chleba.. a sklep jest w cholere drogi stad. Jestem głodna !!!!!!!!!!!! dzwonie do niego, a on mi mówi, że z bratem pojechal na dwa wyjazdy tak sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kurwa, jak można być tak bezmyślnym !!!!!!!!!!!!!;( dobrze, że on może funkcjonować bez śniadania. Jestem taka zła, że chyba go rozniose jak wróci. ;((((((((
albo juz faktycznie ze mną coś przed tym porodem nie tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alez tu dzis spokojnie

to trzymamy kciuki za pampinke 🙂

dziewczyny tam gdzie jest nasz tabelka wkleilam wam tabelke inncyh sierpniowek zobaczcie jakie te dziaciaki duuuze!!

magdaluke to w ameryce norma ze kazdy ma automat to nie ma sie co dziwic....z tymi porzadkami to sie nie przemeczaj 😁 moze jednak to juz wkrotce?! jakby nie bylo prawie na dacie jestes 😁

akinimod masz oklaska...za 62 minuty lol

dodi to informuj nas co z megi i czemu na forum nie zajrzy!!

bisia jak na ktg?

superbaba oscar byl przenoszony wiec mu bardzo skora schodzila bo nie mial tej mazi zeby go ochranaiac i mi kazali tylko oliwka smarowac buzie tez...

a wlasnie mi sie przypomnialo jak pisalyscie o tych pepuszkach to w polsce tez zostawiaja tez klips plastikowy??
anyaz i agusia bo tu zostawiaja zebyscie sie nie zdziwily 😁 polozna chyba ma go sciagac w domu jak juz jestescie ale z tego co wiem nie zawsze sciaga....wiec trzeba uwazac z takim wielkim klipsem 😁

amelia oklask za 50min:P a ja myslalam ze ty masz na imie amelia :P heh faceci....oby szybko wrocil zjedz cos innego jak chleba nie ma a potem go okrzycz 😁 ze dziecko glodne zostawia bo jakby nie bylo to tez sniadanko dla dzidziuska :P

gaja nic sie nie martw lekarze wiedza napewno co robia zobaczycie jutro jak duzy jest i co lekarz powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po masakrycznej nocce 🤔
Gaja mi nikt przez 8 miesięcy miednicy nie mierzył, a miałam mieć normalnie SN, a w dokumentach z wypisu w powodzie do CC jest wpisane ścieśniona miednica, więc może w szpitalu będą normalni lekarze.
Amelia no ja bym na strzępy rozerwała takiego 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gaja: nie chcialam Cie przestraszyc!! Ale tak sobie pomyslalam z czasem warto walczyc o to cc bo to jednak jest roznie. Nio a czlowiek jeszcze przy pierwszym dziecku to tak nic nei wie a pozniej jest klops 😞 Nio zobaczysz co Ci lekarz powie!!
agadka: nas tez klips plastikowy, wstretny taki
amelia: kurcze wposlczuje!! objedz chlopa!!! Mnie mo tez wlasnie wkurzyl. Zal mu 2 stow na wage dla Piotrusia ale sobie sprawil glupowtke za 100 dzis i jest ok. Kuźwa ide karmic bo coisk dzi to by spal i malo chce jesc 😞 kurcze musze miec ta wage bo sie martwie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad też już prawie kupiłam wagę-na alegro możesz kupić tanio używane nie zniszczone, ale sobie darowałam bo jeszcze bardziej bym się denerwowała. I nie kupiłam i idąc na kolejną wizytę jak się usłyszało że dziecię przytyło pół kg to dopiero frajda i łzy szczęścia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na telefonie w drodze, wiec nie dam rady:/ No wielkolud sie trafil! Napisalam do niej z pytaniem, a ona akurat urodzila:P Pisalam tez do Moni - nadal w szpitalu malutka, ale stan stabilny! Teraz cEkaja, lecza, obserwuja...musza byc silne dziewczynki!
Czarnyloczku - czemu taka ciezka noc?! Mi Helenka odpukac nie daje popalic...budzi sie max 3 razy...
Gaja - mow od razu lekarzom w szpitalu o tej miednicy, niech sprawdzaja!!!
Agadka - ale jazda z tym klipsem! Daj spokoj..nawet bez niego ciezko to pielegnowac i uwazac:/ No ale co kraj to obyczaj:P

Ja po kardiologu...narazie nie biore lekow i obserwuje cisnienia! A na reszte nikt mi poradzic nie moze:/ A dzis mega bol plecow i glowy...i miesnie bola 😞 Albo przemeczenie poporodowe nadal albo sie rozchoruje..oby nie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OOOOOOOO jak fajnie kolejny sierpniowy chłopczyk - Megi serdecznie gratuluję

Czarnyloczku mam nadzieję że w szpitalu będzie rozsądny lekarz i nie będzie mi kazał na sile rodzić cc jak zobaczy że nie daję rady. No nic muszę się spróbować pozytywnie nastawić - co jest z każdym dniem trudniejsze - bo inaczej sfiksuję.

Wiecie może jak tam pampinka - bo ona miała dziś mieć wywoływany poród albo cc, a może jednak coś się zmieniło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - nie dZiwie sie wscieklosci, bo ja bym rozerwala! I to wcale nic dziwnego, ze jestes zla..opindol go!!!!
Bisiaku - badz dzielna:* Helenka spi w foteliku, jak jezdzimy 😉 Ona w ogole jest na maxa grzeczna! Tfu tfu..nie zapeszam! W nocy spi w swoim lozeczku, ale w ciagu dnia czesto biore ja do siebie do lozka i tak sobie relaksujemy sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...