Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Dodi - to ie chyba jeszcze nameczysz, co? 🙂 Korzystaj z byciabe dwupaku jeszcze...zwlaszcza ze niezle sie czujesz 🙂)) Smacznego...zjedzz i za mnie:*


Wygląda na to, że się jeszcze pobujam, bo czuję się super, zero skurczy, nic. A wasza Helenka jest prześliczna!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko wlasnie w tym problem ze teraz meza nie ma. Tzn jak sie zacznie porod to dojedzie do szpitala. Ale zeby w nastepnym tyg mogl siedziec ze mna w szpitalu i Frankiem sie zajmowac to teraz ma mnostwo roboty. Dzis np w nowym domu na gorze facet konczy lazienke, w drugim pokoju kuzyn kladzie panele, na dole facet zaklada parapety a na podworku maz z hydraulikiem podlaczaja kanalizacje. Plus jego robota niedomowa. Tak do niego tesknie. Aha poszla plotka na wsi ze ja urodzilam a maz sie spreza bo ze szpitala chce wrocic do nowego domu. Ha ha ja watpie czy my w listopadzie sie wyrobimy, tam jest syf smrod farb kleju kurz, nie ma na dole podlogi,ale co poplotkuja to poplotkuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dbrycz - jestem slawna slawna jupi, rok temu maz wieszal pranie na balkonie a nasza sasiadeczka kochajaca ploteczki kazdemu musiala to popwiedziec " krzysztof P. Wieszal pranie! Wow! Ciekawe co jego zona robila w tym czasie ze nie mogla wieszac prania", albo jak pojechalam do rodziny na tydzien to juz sasiadka innym przekazala ze sie wyprowadzilam i ze takie DUZE walizki ciagnelam do busa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka jestem w trakcie czytania dzisiejszego dnia 🙂
Magdad niezle nastraszylas ta historia o tej dziewczynie,ale to sa sporadyczne przypadki Gaja nie martw sie tym ja mam kolezanke chudziutka okropnie miednica bardzo waska urodzila dwoch chlopakow naturalnie kazdy prawie po 5kg i nawet nie pekla ani jej nie rpozcinali, wiec nie mozemy sie stresowac za kazdym razem jak slyszymy taka historie-wszytko bedzie dobrze 🙂 a lekarze wiedza co robia-trzeba im zaufac
musialam napisac to bo widze ze panika 😮
Agadka wiem ze zostawiaja ten plastik na pepuszku 🙂
Ide was dlej czytac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
czytam Was regularnie ale nie mam nawet kiedy odpisać 😉 i już nie pamiętam co chciałam Wam poodpisywać 😠

mamy z małym problemy, ma takie bóle brzuszka, strasznie płacze, spina się, cały czerwony 😞 mąż był dziś w Niemczech i kupił SabSimplex, niby najlepsze na kolki a w Polsce niedostępne, może któraś mama stosowała? Damianek ma dopiero 3 tygodnie i trochę się czaję ale jak ma się męczyć to mu chyba podamy...

wczoraj odebrałam swoje wyniki krwi i jednak B+... Masakra, jak ufać laboratoriom jak mi źle odczytali odczynnik Rh... Co by było jakbym musiała mieć krew przetłaczaną 😠 oczywiście w szpitalu zdążyłam dostać immunoglobulinę... Ale nie pasowała im coś ta moja krew i dali do swojego laboratorium do sprawdzenia i wyszła inna...

Damianek sporo przytył, waży już 3800g 😁 ale chyba mam słabe mleko bo ciągle nie najedzony... Zjada 100-130ml co 2-3h... i to histeryzuje zanim ściągnę jak nie wiem, jakbyśmy go tydzień nie karmili 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko alez ta Helenka ladiutka, a jakie oczka ma slczne 😘
Czarnyloczku Miloszek to normal nie slodziak 😘
Strzauka to mimo, ze uwazasz, ze mleko slabe to niezle Damanek przybral na wadze 🙂
A ja sie dzisiaj ucieszylam jak dzieciak, bo udalo mi sie kupic w sklepie czerwone porzeczki 😆 Pewnie dla was w Polsce to nic wielkiego, ale ja nie jadlam porzeczek od dobrych kilku lat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia mi opadl tzn juz chyba wisi, ale tez myslalam ze 2 tyg itp ale podobno nie u wszystkich tak jest.
Gaju to prawda czasem takie chudzinki rodza bez problemu, ale przynajmniej jestes swiadoma ze jak bedzie ciezko to powiesz"nie, prosze robic cc, ja wiem ze nie urodze" i wtedy badz twarda. Lekarze boja sie brania odpowiedzialnosci.
Historia tej dziewczyny jest identyczna jak mojej mamy, po pierwszym porodzie miesiac nie wstawala a ja nie bylam taka duza, bo tylko 3kg.
Megi pisala ze mna ze porod nie byl taki zly, a synek przeciez taki duzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doczytalam wkoncu 🙂
Superbabeczko Helenka cudowna 🙂 tylko patrzec i podziwiac 🙂
Czarnyloczku Miloszek tez przekochany-fajne skarpetusie ma 😉
Strzaleczko chlopcy czesciej maja kolki niestety-pamietam jak mojej siostry maly plakal przez miesiac i nie umieli mu pomoc 😞
Probowalas espumisan? Masaz brzuszka i sprawdzaj czy nie zjadlas czegos co by mu moglo zaszkodzic-niewiem co ci jeszcze doradzic
Wydaje mi sie ze on duzo je 130 za jednym razem to nie jest malo
Poradz sie pediatry moze pomoze-przykro mi ze musicie to przechodzic,najgorsza rzecza jest jak malenstwo placze a ty niewiesz jak pomoc
Aha ja tez pilam herbatje z kopru i pamietam ze to pomagalo Amelce jak miala kolki.
Amelia mi wogole sie brzuch nie onizyl za pierwszym razem mam zdjecia zrobione dzien przed porodem a brzucho wysoko hoho wiec tym sie nie przejmuj
Teraz tez mam bardzo wysoko brzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Damianek nie histeryzuje tylko wprowadza swoje rzady aby rodzice nie byli jak slimaki tylko szybko szybko dawali jedzonko. Wam ciezko z ujarzmieniem malych krzykaczy a ja jak Was czytam to sie rozczulam jakie te dzieciaczki smieszne. Jak ja urodze to ja bede panikowac a Wy bedziecie mnie sprowadzac na ziemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sperbaba sliczna helenka

bisia zycze ci zeby sie zaczeloi ci wkoncu pomogli i nie ma to jak plotki na wsi 😁

strzuka poogladaj masaze na kolke na youtube ponoc bardzo duzo daja i cieple oklady moze?!

agusia ja tez czuje jakbym byla w ciazy od zawsze lol bedzie mi brakowac brzuszka 😞

a co do tego forum to bylam teraz zobaczyc widze nasz watek
http://www.mamusie.net/forum,lipcowko_sierpniowki_2012,118,212688.html,str=0#212953
ale nie moge odpowiedziec klikam odpowiedz i nic klikam cytuj i nic ?! tylko ja mam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi ciagle szkoda tam isc..wole jak wszystkie jestesmy:P

Strzaueczko - moze cos co jesz mu szkodzi? Moze ma uczulenie na mleko? Sprobuj pare dni nie jesc...znajoma tak miala:/ moja cos dzis ma czerwona buzke..musze ja poobserwowac! Kup robi sporo, ale nie placze przy tym na szczescie...Moze faktycznie pij ta herbatke z koperkiem, masuj brzszek i daj ten lek na kolki. Szkoda Maluszka...oby sie unormowali szybko:*

Dzieki Kochane za zachwyty 🙂 Faktycznie jest mega slodka i sliczna...pewnie gadam jak kazdy rodzic, ale staram sie byc choc troche bezstronna 😜 Na zywo jeszcze kochansza! A w ogole to dostala na wieczor jakiegos szaleju...jakas zywotna mega i nie chce sie zassac a rzuca na cycka jak smok!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mały słodziak z Helenki 🙂
Dziewczyny dzięki za pocieszenie, mi jakiś czas temu koleżanka opowiadała jak jej lekarz w czasie ciąży mówił że będzie miała problem z porodem z powodu małych rozmiarów a ona urodziła szybko i bez problemów, tylko że mały urodził się około miesiąc przed terminem więc duży nie był.
Bisia życzę szybkiego odejścia wód i niech Cię wreszcie rozpakują żebyś przestała się męczyć.
A o odsyłaniu z bólami to już nie raz słyszałam, najlepiej jak wody odejdą bo wtedy nie mają wyjścia i muszą przyjąć pacjentkę.
Zaczynam się martwić o Pampinke bo przez cały dzień nie daje znaku, ma któraś z nią kontakt? Nie ma też wieści od Nirmali i Karioki - ciekawe co u nich?
Strzauka współczuje kolek małego, najgorzej jak maleństwo płacze a nie wiadomo jak mu ulżyć.
Agadka a zalogowałaś się na mamusiach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helenka cudeńko 😁 Jakby nosek miała podobny do Miłosza 😉
Agadka to ja założyłam wątek na mamusiach i czekam aż się rozpakujemy 🙃
Strzauka dużo czytałam o tych kolkach i właśnie większość rodziców uważa że powstają one przez pokarm,a podobno to nie prawda, że jest to spowodowane niedojrzałością układu pokarmowego. Junior na szczęście narazie spokojny, raz na tydzień mu się zdarzy, ale to od tego że coś zjem. Np dzisiaj przypomniało mi się że wczoraj zjadłam 4kostki białej czekolady 🥴 Na niego dobrze działa wtedy karmienie na leżąco i głaskanie i całowanie po główce i wtedy zasypia i śpi póki leżę obok 😜
A wogóle to dalej próbujesz karmić piersią??

Co do karmień... To Miłosz budzi się co 1-1,5h i piję 15-20min, kiedyś sobie ściągnęłam 80ml by sprawdzić orientacyjnie czy wypije, a on to wciągnął a potem kwadrans cyca 🤔
Położna powiedziała że on pomału będzie jadł coraz więcej bo ma malutki żołądek-chyba mu się rozciągnął już 😜
A co do wagi to super 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow - sporo je Miloszek!!! Helenka duzo mnej naraz..czasem tylko 30, czasem 60 lub 70...z cycka to z 10 minut moze...ale ona niejadek i polozna mowila, by po prostu jej dawac czesciej - jak tylko chce..wiec je czesiej a mniej pewnie! Dzis nawet zapisuje ile jadla sztucznego i mojego sciagnietego,..a 10mij cycka yo nie wiem za ile liczyc:/ Ogolnie ciezko z ta waga...ale grunt ze przytyla troszke!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguśka właśnie nie próbowałam espumisanu bo niby ten sabsimplex jest najlepszy, dopiero teraz do karmienia mu damy, ale na początek połowę zalecanej dawki... Brzuszek masowaliśmy, ale tak na serio to najspokojniejszy jest jak leży mi lub Dawidowi na brzuchu...

Co do jedzenia to pisałam Wam co położna pozwoliła mi jeść i niewiele tego, więc praktycznie codziennie jem to samo i raz go boli a raz nie, więc wątpię, że to od jedzenia...

Czarnyloczku nadal dostawiam go raz dziennie, raz mu się chce to chwyci i ssie, ale nadal trwa to 5min i mu się nudzi... A czasem tylko sobie go memła 😉 więc nadal odciągam i karmię butelką.

Bisia faktycznie Damianek chce nas ustawić 😉 np. w łóżeczku leży spokojnie jak ktoś nad nim stoi, a jak się odejdzie to wypluwa smoczek i płacze aż ktoś podejdzie 😉 a tak to sam sobie smoczek trzyma 🙂 uwielbia też leżeć z nami w łóżku, lub nawet jak tylko siedzimy to koło nas ale na łóżku, byle nie w gondoli 😉

Suuperbabeczko Twoja królewna jest przeurocza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka dalej w dwupaku, nie ruszyla ja kroplowka, jutro znow powtorka a jak nic nie ruszy to sobota niedziela odpoczynek. Przesyla buziaki dla Was i mowi ze jest wymordowana.
U Kasi nirmali tez wszystko ok, ma problem z netem ale moze niedlugo sie pojawi na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 Dziekuje ze sie martwicie nieobecnoscia ale ta niestety nie z powodu porodu tylko slabego internetu. Nadal jestem w dwupaku a Michasia dzisiaj szaleje, tak sie rozpycha az brzuch boli a najgorzej jak nozki wytyka...
Widzialam nowe zdjecia naszych slicznych skrzatow 😉 Slodkie malenstwa.
I jaka niespodzianka - Megi rozpakowana i bobo duze. Gratuluje!
A Magdaluke cos pisala? Bo nie kojarze w tych ostatnich wpisach... A tesciowa jej wrozyla wyjazd na porodowke...
Pojawila sie wzmiamka o oleju rycynowym a wlasnie z godzinke temu gadalismy z mezem ze teraz nie jest polecany bo szkodliwy... 😮
Pisalyscie tez ze wkurzaja Was juz pytania czy urodzilyscie... Ja tez juz mam nerwa a codziennie jest o jeszcze nie urodzilas, jeszcze z brzuszkiem, jeszcze grubasek itp. A mnie trzesie... I jak wczesniej kazdy mi wrozyl ze wkrotce urodze to teraz jest jeszcze nie urodzisz, uuu ale brzuch to masz jeszcze wysoko... I znowu nerw... Eh... Wzburzylam sie i zapomnialam co jeszcze mialam pisac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...