Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do szpitala to jesli bede rodzic w moim tutejszym to po 6 godzinach po porodzie wypuszczaja do domu jesli wszystko dobrze jest, jesli pojade troche dalej tzn obok do miasta to wypuszczaja na Drugi dzien I jesli z dzieckiem wszystko dobrze to mass je caly czas przy Sobie, ale pielegniarki duzo pomagaja wiec nie mam za duzego wyboru tutaj :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A u Nas jednak zmiana planów, Rodzice chyba jutro jednak na tą kawkę przyjdą także siedzimy sami. Popołudniu może Kuzynka wpadnie.

Ja odkurzyłam ale coś mnie brzuch pobolewa więc nic już dzisiaj nie robię. Z resztą obiad mam bo Mężul wczoraj na wieczór narobił placków ziemniaczanych 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry wszystki8m ciężarówkom 😎

Coś ostatnio nie mam zaległości na forum albo Wy tak mało piszecie 🤪 ale moja córuśka się rozkopała wczoraj dostałam takiego kopa ze cały brzuch mi zadrżał aż zabolało 🤪 i chciałam żeby tatę kopnęła ale już miałą chyba dosyć poprostu pozycja na plecach jej nie odpowiada 😁

co do tarczyny to ja miałam co kolwiek to znaczy TSH 1,285 a norma to 0,350-4,940 i nie miałam zadnych dodatkowych badań na tarczycę.
W piątek będę robić krzywą cukrową 🥴 🤢 moze nie zwrócę wszystkiego 😮

Kinia to jak Ci sie nudzi to możesz nadrabiać zaległości 😁 😁 😁

Ja bym wolała mieć dziecko przy sobie a w razie czego zawsze można poprosić położną o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja odnośnie porodu, jeszcze sama nie wiem jak bym wolała. Z jednej strony fajnie dzieciaczka mieć już przy sobie, a z drugiej przydałby się też pewnie chwilowy odpoczynek. W przyszłym teg odwiedzę 2 szpitale, które mam na oku i mam nadzieję że wszystkiego się dowiem jakie mają zwyczaje 🙂
Ja dziś byłam na gimnastyce dla kobitek w ciąży, spodobało mi się. Ćwiczenia bardzo proste a trochę się poruszałam przynajmniej. Ale fajnie też posłuchać w takim kameralnym gronie (było nas 6 z prowadzącą) o doświadczeniach innych dziewczyn o dzieciach, ciąży czy porodzie. W sumie to dowiedziałam się kilka ważnych dla siebie info, właśnie odnośnie szpitali i lekarzy.
A teraz właśnie wróciłam od fryzjera 😁 Miałam dylemat farbować odrosty czy nie, ale nie wytrzymałam 😁 Miałam już od września taką masakrę na głowie, że aż lustro omijałam czasami a teraz...od razu lepiej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilka napisał(a):
Ja odnośnie porodu, jeszcze sama nie wiem jak bym wolała. Z jednej strony fajnie dzieciaczka mieć już przy sobie, a z drugiej przydałby się też pewnie chwilowy odpoczynek. W przyszłym teg odwiedzę 2 szpitale, które mam na oku i mam nadzieję że wszystkiego się dowiem jakie mają zwyczaje 🙂
Ja dziś byłam na gimnastyce dla kobitek w ciąży, spodobało mi się. Ćwiczenia bardzo proste a trochę się poruszałam przynajmniej. Ale fajnie też posłuchać w takim kameralnym gronie (było nas 6 z prowadzącą) o doświadczeniach innych dziewczyn o dzieciach, ciąży czy porodzie. W sumie to dowiedziałam się kilka ważnych dla siebie info, właśnie odnośnie szpitali i lekarzy.
A teraz właśnie wróciłam od fryzjera 😁 Miałam dylemat farbować odrosty czy nie, ale nie wytrzymałam 😁 Miałam już od września taką masakrę na głowie, że aż lustro omijałam czasami a teraz...od razu lepiej 🤪
ja też mam odrosty na pół głowy a do fryzjera ciężko mi się wybrać 😞 Ilka wstaw zdjęcie w nowej fryzurze 🙂 i oklask dla ciebie za ćwiczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny, ja wlasnie wrocilam z zakupow i przyznam szczerze ze troche rozczarowana jestem bylam w h&m i nie znalazlam tego co chcialam, szukalam spodnicy i nic nie mnieli kuplam tylko spodnie ale jstem przerazona bo chyba co miesiac bede musiala kupowac nowe bo przeciez nie kupie 5 nuerow za duzych 😞a tak w ogole to bylam z kolezanka i ona mi pokazala takie spodnie fajne z promocji a ja na to ze przeciez tada gruba to nie jestem a jak przymiezylam to ledwo na dupe wcisnelam 😠i w tym momencie odechcialo mi sie zakupow.teraz leze na kanapie bo mnie troche plecy bola...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
już mam dostęp do świata 😁 naprawili neta
przy następnej awarii wysmaruję jakieś pismo, niech mi zwrócą kasę za te dni kiedy nie mogę korzystać z internetu, w tym miesiącu zrobiło się już 5 dni

a teraz biorę się za czytanie, bo mam zaległych 30 stron 🙂

I jeszcze muszę się pochwalić, że czuję już moje maleństwo na 100% 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniu gratulacje 😁 super ze juz czujesz maluszka 😁tto nie samowite uczucie !!

ja wlasnie wrocilam z pracy lece obiad gotowac bo mezus zaraz tez bedzie 😁 dzis kurczak w sosie slodko kwasnym i do tego bulka z czosnkiem takie mam upodobania 😁

glowa mnie kurcze boli dzis wiec chyba sie nie napisze za wiele. wiecie co przeraza mnie mysl ze za tydz z hakiem wyslemy lozko do polski i bede spac na dmuchanym materacu brrrr.... ja chyba umre z bolu kregoslupa 😁 ale coz a brzuchol coraz wiekszy wiec nie wiem jak sie podniose hehe.

ja co do ciuchow ciazowych to powiem Wam ze nadal nosze moj rozmiar 36 tylko ze ciazowe i kurcze mam nadzieje ze tak zostanie 🤪 jak nie to sie zalamie 😁

ok a teraz uciekam bo z glodu umre 🙂 jak mnie bardziej glowa nie rozboli to zagladne pozniej ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytałam 😁 pojadłam 😁 i teraz możemy do Was napisać 😁
Chyba mojemu dziecku smakował obiadek, bo co chwilę czuję kopniaczka,
na razie takie pojedyncze 😁 a jak z pracy wracałam to chyba w samochodzie źle siadłam, bo aż krzyknęłam, takie małe zaskoczenie mnie spotkało.
a dzisiaj na obiadek było pieczywko czosnkowe i sałata z ogórkiem i kukurydzą

Kasiulek spóźnione życzenia urodzinkowe, spełnienie najskrytszych marzeń 🙂

Kasialeczek cieszę się że śliweczki pomogły, ja jeszcze nie próbowałam, bo powiem szczerze, że trochę obawiam się ewentualnej reakcji jak będę w pracy, zaczekam chyba do soboty,
kupiłam dzisiaj czopki 😞 chociaż jeszcze nie wiem czy się zmuszę, ale brzuch mnie boli nawet przy sikaniu 😞
No i super, że tyle ciuszków już masz, ja niestety wszystko muszę kupować sama,
chociaż nie wiem czy niestety 🙂 no bo z drugiej strony zawsze to zakupy 😁

Daria cieszę się, że już do domku wyszłaś, oszczędzaj się i wszystko będzie ok 🙂

Nie wiem co jeszcze miałam napisać,
cdn 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania a ty na jakiejs diecie ze taki obiad?
monikas ja w pierwszej ciazy mimo ze zgrubłam 18kg to zostalam do 9 mies z rozmiarem 36 i tez mam nadzieje ze teraz tak bedzie
troche mnie zgaga chwycila bo pojadlam racuchów,jakies ciezkostrawne byly a wczesniej zurek 2 talerze tak mi smakowal bo taki kwasny wyszedl a taki wlasnie lubie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka - Monkado przepraszam że nie odpisywałam, ale jak już pisałam neta nie miałam
Moje wyniki: tsh - 1.200 (norma 0.465 - 4.680) poprzednim razem było poniżej normy, f4 - 0.87 (norma 0.70 - 1.48)
hormony tarczycy przyjmuję od czerwca zeszłego roku, tak więc specjalnie badań w ciąży nie miałam zlecanych, bo i tak do endokrynologa chodzę, a teraz dzwonię,
mój endo kazał witaminy bez jodu przyjmować, a z jodem jak zacznę 6 miesiąc, bo wtedy już dziecko ma wykształconą tarczycę,
Ilka dzwoniłaś do lekarza co powiedział?

Co do licytowania na allegro - to ja licytuję zawsze w ostatniej minucie i włączam sobie zegar atomowy (super dokładny) i się na koniec wstrzelam 😁 no chyba że się net zawiesi 😞 to wtedy nici z zakupów, a ile aukcji już przegapiłam bo mi się zapomniało 🙂
Teraz to w ogóle mam sklerozę 🙂 mam nadzieję, że po ciąży mi to przejdzie, bo w pracy to problem, wszystko sobie zapisuję, żeby o czymś nie zapomnieć 🙂

Wiecie też byłam w h&m i nic nie kupiłam
jakieś takie małe te działy z ciążową u nas są, no chyba że wszędzie tak jest, a mnie poprostu nic się nie podobało 🙂
Ja też na razie noszę swój rozmiar, oprócz okolic brzuszka 🙂
no i nadal jestem 1 kg na minusie,
bo na początku schudłam 2 kg i na razie przytyłam 1 kg,
nadal apetyt mi nie dopisuje, ale to chyba przez to że brzuch mnie boli po jedzeniu 😞 nie wiem





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamis21 napisał(a):
ania a ty na jakiejs diecie ze taki obiad?
monikas ja w pierwszej ciazy mimo ze zgrubłam 18kg to zostalam do 9 mies z rozmiarem 36 i tez mam nadzieje ze teraz tak bedzie
troche mnie zgaga chwycila bo pojadlam racuchów,jakies ciezkostrawne byly a wczesniej zurek 2 talerze tak mi smakowal bo taki kwasny wyszedl a taki wlasnie lubie 😆


moja dieta nazywa się ZAPARCIA 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania Kasia polecała na zaparcia magiczny napój z suszu i ponoć zadziałał 🙂 gdzieś wcześniej na forum jest przepis 🙂 Więc może i Tobie pomoże 🙂 Gratuluje przy okazji czucia ruchów dzidzi 🙂 Ja tak naprawde poczułam w 20tyg. wcześniej coś czułam ale nie byłam pewna czy to moj maluszek czy jelita 🙂
Ja też noszę swój rozmiar, ale z tymi wszytymi pasami na brzuszek które rosną z brzuszkiem 🙂 I czuję się w nich nawet atrakcyjne 🙂 Choć zaczynam się również przerzucać na leginsy ciążowe + tuniki. Na razie ochrzanu w pracy nie zebrałam, że za mało eleganckie wiec sobie tak chadzam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie dodzwoniłam się do mojej gin, ona we wtorki ma dyżur w przychodni i na oddziale i wtorek to malo prawdopodobny dzień zeby ją złapać 🤨 Jutro spróbuję, nawet jak badania powtórzę w czwartek to do poniedziałku będą wyniki.
Ja też jeszcze za bardzo w ubrania nie inwestowałam, mam kilka tunik i legginsy bo lubiłam czasami założyć jeszcze przed ciążą. Ale za 2 tyg przyjedzie moja siostra i pewnie zaszalejemy 🙂 A w H&M też byłam i nic nie wybrałam. Dział ciążowy podobnie jak u Ani - bardzo ubogi i nic tam mi się nie spodobało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
morskooka napisał(a):
Ania Kasia polecała na zaparcia magiczny napój z suszu i ponoć zadziałał 🙂 gdzieś wcześniej na forum jest przepis 🙂 Więc może i Tobie pomoże 🙂 Gratuluje przy okazji czucia ruchów dzidzi 🙂 Ja tak naprawde poczułam w 20tyg. wcześniej coś czułam ale nie byłam pewna czy to moj maluszek czy jelita 🙂
Ja też noszę swój rozmiar, ale z tymi wszytymi pasami na brzuszek które rosną z brzuszkiem 🙂 I czuję się w nich nawet atrakcyjne 🙂 Choć zaczynam się również przerzucać na leginsy ciążowe + tuniki. Na razie ochrzanu w pracy nie zebrałam, że za mało eleganckie wiec sobie tak chadzam 🙂


Morskooka a gdzie pracujesz jeśli można wiedzieć? Musisz elegancko się ubierać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...