Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzięki za oklaski 🙂
Kurcze przeczytałam te kilka stron i juz nie pamiętam Kinia o co pytałaś....coś o brzuch. Mi twardniał dość często a teraz już dużo mniej, właściwie to już chyba mam tylko te przepowiadające bo nie bolą. Dziś coś się gorzej czuję bo i te pachwiny i mam wrażenie brzuch mi się napina więc wzięłam nospe. Chyba jakieś 3 tyg mi zajęło wyciszenie skurczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doświadczone mamusie, mam pytanko 🙂 Czy któraś z Was używała albo słyszała o maści MALTAN na dolegliwości brodawek sutkowych w czasie karmienia? W najnowszym Mamo to ja jest reklama tej maści i zastanawiam się nad jej kupnem. Tylko tam jest powiedziane że powinno się stosować już nawet 2 miesiące przed planowanym porodem (żeby hartować sutki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilka napisał(a):
Doświadczone mamusie, mam pytanko 🙂 Czy któraś z Was używała albo słyszała o maści MALTAN na dolegliwości brodawek sutkowych w czasie karmienia? W najnowszym Mamo to ja jest reklama tej maści i zastanawiam się nad jej kupnem. Tylko tam jest powiedziane że powinno się stosować już nawet 2 miesiące przed planowanym porodem (żeby hartować sutki).
na temat tej maści nic nie wiem ja stosowałam bepanthen, ale dopiero jak karmiłam, ale sama jestem ciekawa czy to powinno się stosowac przed porodem, bo ja później miałam dosyc spore problemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka ja też stosowałam Bepathen i wszystkie Mamuśki które znam też go stosowały, ale właśnie dopiero jak zaczęłam karmić.
A z tego co słyszałam to nie powinno się zbyt "majstrować" przy sutkach bo może to doprowadzić do przedwczesnego porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś ten mój brzuchol znowu dzisiaj nieznośny
twardnieje, ale nie za często,
tylko, że jak nie leżę tylko stoję albo chodzę to wtedy jest twardy
i w ogóle jakiś taki dzisiaj jest duży i ciągnie do dołu,
coś mi się wydaje, że jak jutro będzie to samo to przełożę wizytę z przyszłego tygodnia

sama już nie wiem co jest normalne, a co nie
siedzę i wymyślam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zamówiłam kolejną porcję wyprawki dla Nel 🙂 - kocyki, aspirator, osłonki na sutki, takie duperele a jakie drogie 😮 reszta już w przyszłym miesiącu 🙂
Daria a czy to Ty pisałaś ostatnio że strasznie puchniesz? jeśli boli Cie głowa i puchniesz to zmierz ciśnienie czy nie masz przypadkiem za wysokiego, tylko sie nie stresuj, głowa może boleć też od pogody albo tak po prostu, mam nadzieję że szybko przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka moj położna proponuje Mustelę do pieri (brodawek) i powinno się smarowac przed porodem zeby właśnie zahartować sutki oczywiscie tylko smarować a nie je pieścić mamlać gnieść i masować bo faktycznie może to powodować stymulację skurczy macicy wiec tak jak balsam nakłądasz tak nakładasz maść 🙂 ja kupię sobie bo strasznie mi brodawki wysychają tak ze uż lekko się łuszczą a nie chce cpierpieć przy karmieniu 😞

Dziewczyny trzymam kciuki za wasze szyjki &&&
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do wziyty to jestem w szkou tak samo jak lekarz 🤪 mianowicie stwierdził ze dawno nie miał takiej pacjentki jak ja któej wyniki w ciaży zamiast spadać to utrzymują się na tym samym poziomie albo lekko rosną 🤪 🤪 🤪 znowu morfologia mi się poprawiła 🤪 mocz też 🙂 stwierdził ze powinno obejsć się bez zelaza i ogólnie wszelkich leków krwiotwórczych bo mój organizm dobrze sobie radzi 🙂
Kajuchna waży 1600g i ma długie nogi (pewno po mamie ☺️ ) jest ułożona idealnie (słowa lekarza) główką do dołu kręgosłup zawija do lewej i pupcia i nózki z prawej 🙂 a mamusia przytyła tylko UWAGA UWAGA................. 0,6kg z czego dzidzia 0,4kg 🤪 szyjkę mam ok i ujscie zamknięte 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado ja też tak mam ze twardnieje czasami i raz boli raz nie ale póki nic się nie dzieje i lekarz mói ze tam na dole wszystko ok to się nie stresuje w ogole jakoś mało panikująca w tej ciąży jestem... wystarczy ze Kajka się rusza to dla mnei znak ze wszystko ok 😁 początki raczej były stresujące choć lekarz nie mówił żeby coś się działo ale nie czułąm ruchów to nie wiedziałąm czy tam wszystko ok cz dzidzia rośnie, czy serduszko bije a teraz to już luzik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek napisał(a):
a co do wziyty to jestem w szkou tak samo jak lekarz 🤪 mianowicie stwierdził ze dawno nie miał takiej pacjentki jak ja któej wyniki w ciaży zamiast spadać to utrzymują się na tym samym poziomie albo lekko rosną 🤪 🤪 🤪 znowu morfologia mi się poprawiła 🤪 mocz też 🙂 stwierdził ze powinno obejsć się bez zelaza i ogólnie wszelkich leków krwiotwórczych bo mój organizm dobrze sobie radzi 🙂
Kajuchna waży 1600g i ma długie nogi (pewno po mamie ☺️ ) jest ułożona idealnie (słowa lekarza) główką do dołu kręgosłup zawija do lewej i pupcia i nózki z prawej 🙂 a mamusia przytyła tylko UWAGA UWAGA................. 0,6kg z czego dzidzia 0,4kg 🤪 szyjkę mam ok i ujscie zamknięte 😎
no to super 🙂 oklaski dla was laski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania mi też brzuch dziś twardnieje, ale ja już sama nie wiem 😮 Ostatnio spanikowałam, a lekarka powiedziała że wszystko jest ok... Może to rzeczywiście normalne a my przewrażliwione jesteśmy. A bierzesz nospę??
Kasialeczek super wiadomości nam przynosisz 🙂 Cieszę się że wszystko u Was dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monkado napisał(a):
Ania a boli jak twardnieje? ja kurcze też już sama nie wiem, mnie twardnieje ale mniej niż 10 razy na dobę i czasami boli a czasami nie więc na razie nie panikuję.. 🙂


jak twardnieje to nie boli tylko tak dziwnie czuc ten moment, że akurat stwardniał
dzisiaj to mnie boli ale to od tego że znowu mam zaparcia, za mało ruchu, nic tylko leżę
a jak stoisz albo chodzisz to masz twardy brzuch?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to siatka centylowa płodu do podglądnięcia 🙂

Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko.

Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach.

To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
monkado napisał(a):
Ania a boli jak twardnieje? ja kurcze też już sama nie wiem, mnie twardnieje ale mniej niż 10 razy na dobę i czasami boli a czasami nie więc na razie nie panikuję.. 🙂


jak twardnieje to nie boli tylko tak dziwnie czuc ten moment, że akurat stwardniał
dzisiaj to mnie boli ale to od tego że znowu mam zaparcia, za mało ruchu, nic tylko leżę
a jak stoisz albo chodzisz to masz twardy brzuch?


mi jak chodzę to twardnieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...