Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Dziewczyny 🙂 Na chwilkę wpadam bo jestem u Mamy. Zjadłyśmy niedawno dużą pizzę a za chwilę obiad 😁 😁 😁

Ja do gina chodzę prywatnie i na NFZ żeby mieć za darmo badania.

USG prenetalne nie robię, nic mi gin nie mówił więc widocznie nie ma potrzeby.

Dziewczyny które robiły, za jakich powodów zdecydowałyście się??

Misia cieszę się że jesteś :* Jak tylko przeczytałam że masz córkę Nadię to od razu wiedziałam że to Ty, mimo że napisałaś że znamy się z innego forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Karola87 udaj się do endokrynologa to wszystko wyjaśni. Ja od czerwca 2011 mam stwierdzoną utajoną niedoczynność tarczycy, czyli wyniki są ok. a guzki występują. Tarczyca jest zbyt mała i dużo wysiłku kosztuje ją normalna praca. Do końca życia mam przyjmować tabletki.
Byłam pod koniec grudnia na wizycie i wyniki ok tylko tsh bardzo niskie. Ale lekarz powiedział że w ciąży to normalne i żeby robić badania i na telefon będziemy ustalać dawkę tabletek.
Ważne żeby trafić do dobrego endokrynologa, ja do takiego trafiłam 🙂

Co do badań prenatalnych: to jestem umówiona na 16 stycznia. Lekarz zalecił. Mam 32 lata i pewnie tym jest to podyktowane. Niewiem. Przynajmniej nie będę za nie płacić, bo mam skierowanie. Do ginekologa chodzę prywatnie, na badania też.

Ciekawe jaka dzisiaj czeka mnie nocka. Wczoraj siedziałam do 3 i czekałam na sen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):

Ciekawe jaka dzisiaj czeka mnie nocka. Wczoraj siedziałam do 3 i czekałam na sen 🙂

no ja dzisiaj od 4 nie spałam... ale za to teraz mi się oczy zamykaja i pewnie za chwilkę położe się spać.
Dziewczyny jestem cały czas głodna nawet jak zjem to za 5 minut jestem głodna!!! przecież ja 30 kg przytyje jak będę cały czas jeść :/ 15 minut temu zjadłam drugie danie a już jestem głodna i coś muszę przegryźć idę przeszukać lodówkę;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie miałam zapytać Was czy Wy też jesteście ciągle głodne?? Ja staram się "zapychać" owocami, żeby za bardzo nie przytyć ale to mało co mi daje. Zjem np jabłko a i tak za pół godziny muszę sięgnąć po coś konkretnego 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

Moi Mężczyźni śpią więc wieczór mam już tylko dla siebie 🙂

Co do apetytu napiszę Wam co dzisiaj zjadłam i same sobie odpowiecie czy podobnie jak Wy ciągle jestem głodna 😉 😉
- Śniadanie ok. 10 trzy kanapki z pomidorem i ogórkiem świeżym (mogłabym to jeść na okrągło!!!) i jajko na miękko
- ok.12.. nie uwierzycie.. 5 kawałków dużej pizzy!!! 😁 😁 Moja Mama patrzyła na mnie z niedowierzaniem 😁
- obiad ok. 16 zapiekanka ziemniaczana z boczkiem, kiełbasą i cebulą,
- lody, ciastka itp. co mi wpadło do ręki 😁
- kolacja ok. 21 to tylko jedna kanapka z pomidorem i ogórkiem tradycyjnie 😉 😉 zjadłabym z chęcią więcej ale boję się że zwymiotuję bo kilka razy kolacja wylądowała w sedesie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

Moi Mężczyźni śpią więc wieczór mam już tylko dla siebie 🙂

Co do apetytu napiszę Wam co dzisiaj zjadłam i same sobie odpowiecie czy podobnie jak Wy ciągle jestem głodna 😉 😉
- Śniadanie ok. 10 trzy kanapki z pomidorem i ogórkiem świeżym (mogłabym to jeść na okrągło!!!) i jajko na miękko
- ok.12.. nie uwierzycie.. 5 kawałków dużej pizzy!!! 😁 😁 Moja Mama patrzyła na mnie z niedowierzaniem 😁
- obiad ok. 16 zapiekanka ziemniaczana z boczkiem, kiełbasą i cebulą,
- lody, ciastka itp. co mi wpadło do ręki 😁
- kolacja ok. 21 to tylko jedna kanapka z pomidorem i ogórkiem tradycyjnie 😉 😉 zjadłabym z chęcią więcej ale boję się że zwymiotuję bo kilka razy kolacja wylądowała w sedesie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka wydaję mi się że jakichś tan norm nie ma, jak już to odnośnie końcowych kg na plus. Na początku nawet niektóre kobiety lecą z wagi przez wymioty itp więc różnie to bywa. Ja z tego co pamiętam to w pierwszej ciąży mniej więcej 2kg miesięcznie przybywałam 😉 Nie zapomnę jak dziwnie się poczułam jak przekroczyłam 60kg, ja jestem szczupła i raczej nie przekraczam 50kg więc takie śmieszne uczucie tyle zobaczyć na wadze 😁 Na szczęście szybko zrzuciłam, karmienie piersią robi swoje i geny 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe i obecne Mamusie 🙂 To moja druga ciąża ( serduszko mojego Aniołka przestało bic w 12 tygodniu ciąży). Teraz termin porodu mamy na 24 lipca. Niestety już pojawiły się komplikacje: szyjka macicy zaczęła się skracac. Czeka nas pół roku siedzenia, leżenia w domku, ale jesteśmy dobrej myśli! Czekamy z niecierpliwościa na naszego Szkraba. Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosik0407 napisał(a):
Witam wszystkie przyszłe i obecne Mamusie 🙂 To moja druga ciąża ( serduszko mojego Aniołka przestało bic w 12 tygodniu ciąży). Teraz termin porodu mamy na 24 lipca. Niestety już pojawiły się komplikacje: szyjka macicy zaczęła się skracac. Czeka nas pół roku siedzenia, leżenia w domku, ale jesteśmy dobrej myśli! Czekamy z niecierpliwościa na naszego Szkraba. Pozdrawiam serdecznie 🙂
witaj gosik 🙂 przykro mi co do poronienia i serdecznie gratuluję drugiej ciąży i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze 🙂
zachęcamy do pisania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...