Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
w żóltym pudełku to pewnie pimafucin 😁 już nigdy nie pozwolę go sobie przepisać, wszyscy sobie chwalą, a mi tylko pogarsza 😞


Ja pamiętam, że w pierwszej ciąży lekarz non stop mi przepisywał Pimafucin, który pomagał mi jedynie na 2-3 dni a infekcja od nowa wracała.. do tego strasznie się chyba pieniło i było nieprzyjemne.
Pewnie to jakaś infekcja, już od dawna podejrzewam, ale na własną rękę boję się cokolwiek wziąć dlatego czekam do środy do wizyty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karola, może więc pomoże Ci Clotrimazol. Też są globulki i krem. Globulki niewygodne w użyciu, bo kształt niewyprofilowany i ciężko je zaaplikować 😁 Ale wykorzystałam 2 opakowania i wszystko jak ręką odjął, do tego cena wymarzona- około 3zł za globulki i niecałe 2zł za krem. 🙂
Co do pimafucinu to stał się modny chyba wśród ginekologów, ale mi nic nie pomagał, faktycznie infekcja znikała na 2 dni, ale wracała ze zdwojoną siłą 😞
Jak już zaczniesz kurację to nie używaj ręcznika tylko po myciu wycieraj się ręcznikiem papierowym, tak mi ginek zalecił. Podobno jak w czasie kuracji stosujemy ręcznik to i tak wnosimy spowrotem te wszystkie bakterie 😁 Dlatego ręcznik papierowy i do przodu 🙂 Po skończonym leczeniu kup sobie jakiś dopochwowy probiotyk, mi pomógł Lacto Vaginal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny pamiętajcie żadnych tego typu infekcji nie można lekceważyć bo może narobić bardzo dużo złego, łacznie z wczesniejszym porodem 😞
ja grobulki biorę praktycznie na okrągło, bo jak odstawiam to po kilku dniach jest to samo
kupiłam w końcu dzisiaj ten żel do higieny intymnej pliva fem f nigdzie go nie było i jak już znalazłam to okazało się że 30 zł kosztuje 😞 no ale jak trzeba to trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest napisane, żeby nie stosować w 1 trymestrze ciąży, ale mój gin powiedział, że w składzie nie należy do najmocniejszych.Działa między innymi na inne rodzaje drożdżaków niż Pimafucin. Poza tym jak stosowałam Pimafucin to końcowe globulki nawet mi się przez noc nie rozpuszczały, rano jak wstawałam siusiu to ona wypadała mi tak samo jak ją włożyłam. Świadczy to tylko o tym, że strasznie wysusza i naszą florę zabija. Przy Clotrimazolu wszystko super, tylko cały dzień z wkładką trzeba chodzić, bo wylatuje później caly dzień z takim rzadkim śluzem jak siusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
Karola, może więc pomoże Ci Clotrimazol. Też są globulki i krem. Globulki niewygodne w użyciu, bo kształt niewyprofilowany i ciężko je zaaplikować 😁 Ale wykorzystałam 2 opakowania i wszystko jak ręką odjął, do tego cena wymarzona- około 3zł za globulki i niecałe 2zł za krem. 🙂
Co do pimafucinu to stał się modny chyba wśród ginekologów, ale mi nic nie pomagał, faktycznie infekcja znikała na 2 dni, ale wracała ze zdwojoną siłą 😞
Jak już zaczniesz kurację to nie używaj ręcznika tylko po myciu wycieraj się ręcznikiem papierowym, tak mi ginek zalecił. Podobno jak w czasie kuracji stosujemy ręcznik to i tak wnosimy spowrotem te wszystkie bakterie 😁 Dlatego ręcznik papierowy i do przodu 🙂 Po skończonym leczeniu kup sobie jakiś dopochwowy probiotyk, mi pomógł Lacto Vaginal 🙂


dzia za rady 🙂 Jak tylko w środę będę u gina to wypytam go o Clotrimazol i lacibios Feminę i jak powie że wolno to od razu kupuję, może mi ulży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak pisałyście o tych pierogach ruskich i muszę powiedzieć że ja też je uwielbiam!! Smaka mi narobiłyście 😜

Ale mnie dziś żebra i żołądek bolą... czyżby dzidzia już była tak duża że zaczyna mi uciskać...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale słyszę piski i okrzyki radości z łazienki 😁 😁 😁 Moje dziecko jest właśnie kąpane przez babcię i dziadka i jak zwykle w wannie czuje się jak ryba w wodzie. Nawet sobie nie wyobrażacie jego radości jak na wieczór usłyszy słowo kąpiel 😁 Szkoda tylko że głowy nie cierpi myć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję, że Twój maluszek nie daje Ci takich zachcianek nie do spełnienia 🙂 Ja dziś mam w głowie tylko arbuza 🙂
widziałyście gdzieś? Bo wiem, że w zimę też się zdarzają w hipermarketach... 🙂 Pewnie cena kosmiczna, ale chociaż malutki kawałeczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
Syn mojej koleżanki też tak nie lubił głowy myć, ale mu przeszło, chociaż trochę to trwało
zjadłabym placków ziemniaczanych z cukrem 🙂

Mam dziś to samo, tylko ja zrobiłam takie jakby po węgiersku, z piersią z kurczaka, papryką, sosem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja za arbuzem nigdy nie patrzę bo nie przepadam, więc nie pomogę 🙂

Placki ziemniaczane też dobra rzecz ale bez cukru 🙂

Idę poleżeć bo mnie krzyż i żebra bolą, mamunia zrobi mi kolację i o 20 Kac Vegas 🙂 Oj jak dobrze przyjechać do rodziców 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA ZJADLAM NA KOLACJE paelle z lidla,uwielbiam ją i zrobilam musli czyli owoce;banany,kiwi,pomarancza,gruszka,winogrona,platki kukurydz i owsiane,zalane jogurtem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
tak czytam o tym jedzeniu dziewczyny to normalnie same pysznosci wsuwacie a mi sie wogole jesc nie chce przez to przeziebienie hmm.... juz mam foscstrasznie mnie meczy a jak dzw do lekarza to powiedzial brac paracetamol 😠 pomocni strasznie mowie wam.
sama nie wiem co ze sobazrobic , tu niby spac mmi sie tu mnie glowa boli a na domiar zlego pol nocy nie spalam bo mi ciagle gorac w pracy i chyba zalatwilam sobie sciegna masakra rekami pekala z bolu maz zrobil i termofor i tak cala noc przespalam budzac sie co 10 min 🤢

a mam pytanko b o czyt gdfzies ze powinno sie spac na lewym boku a ja sie tak klade a i tak ciagle budze sie w srodku nocy to na plecach to na prawym boku, czy dzidzi sie nic nie stanie przez to?jak myslicie?
maz mnie chce zabic ale mnie panika ogrania bo ja slabo czuje maluszka po tym ostatnim koopaniu w sobote i niedziele mam wrazenie ze jest cichutko tylko 2/3 razy dzienni9e go lekko czuje o ile wogole...hmmmm sama nie wiem moze faktycznie panikuje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...