Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tosia na skórcze możesz brać magnez, ja miałam takie "niespokojne nogi" często wieczorem i czasem sobie brałam a teraz lekarz mi zalecił z powodu brzucha i tak codziennie magnez i już mi się nogi "uspokoiły" 😉

Dzięki dziewczyny, miałam jechać w środę bo mniejsze kolejki (ten mój nie prowadzi zapisów) ale chyba jednak pojadę we wtorek, pierwszy dzień kiedy przyjmuje. Zmartwiłam się tak bo tak jak Wam pisałam nie jadam teraz w ciąży dużo słodyczy, raz na kilka dni (akurat wczoraj mi trafiło z tymi pączkami, ale tak się zastanawiałam czy to nie wpłynie na dzisiejsze badanie) a cukier mimo wszystko zawsze mam wysoki. No ale nic do nast. wizyty kategoryczny koniec słodkiego i umiarkowanie ze smażonym. A malutka biedna to dziś mi z brzucha chciała wyskoczyć po tej glukozie, aż obie usnęłyśmy na kanapie na 1,5h 🤪 właśnie wstałam ☺️ Jak mi trafi trzeci raz tą glukozę robić to się chyba pochlastam! Już dziś babeczki w lab miały przerażenie w oczach jak piłam "tylko powoli, powoli bo zaraz Pani zwymiotuje" 🙂

Też już myślałam o zakupach i przygotowywaniu wszystkiego ale rozplanowałam tak, że po świętach zamawiamy łóżeczko i komodę. Na początku maja malujemy sypialnie, wywalamy biurko i wstawiamy już złożone łóżeczko i komodę. Na początku czerwca zamawiamy wózek, piorę i prasuję ubranka, i pakuję torbę do szpitala. Taki jest plany 🙂 a jak wyjdzie, życie pokaże 😉

Smerfetka przykro mi z powodu nieudanych zakupów.
Kinia super, że kontrola bez zarzutu!
Ja trening z pieluchami miałam w ferie z moim chrześniakiem 6cio miesięcznym. Też się boję trochę ubierania tego maleńkiego ciałka ale myślę, że z chwilą narodzin po prostu będziemy wiedziały co robić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje dziewczyny 🙂 chyba sie zdecyduje wlasnie na ten gdzie czarnego wiecej 🙂 musze mezowi pokazac,mam nadzieje ze mu sie spodoba 🙂 dzieki za rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta fajnie te kolory, mi też się podobają nawet całe czarne wózki ale tak sobie myślałam, że z czarnym trzeba uważać bo przyciąga słońce a ja np. rodzę na początku lipca i się boje, że malutkiej byłoby za duszno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia, wzięłam książkę do czytania poszłam w najodleglejszy kąt przychodni na piętrze i musiałam się skupiać "żeby nie zwymiotować" tylko jakieś 45min potem przeszło ale jak szłam do domu to weszłam do rybnego po obiadek a dziś pt więc u mnie w miasteczku jest takie ogromne targowisko i wszyscy z okolicznych wiosek się zjeżdżają i zalewają miasto w godz 9.00-12.00. Więc w tym rybnym byłam 12ta w kolejce i całkiem poważnie się zastanawiałam czy zdążę kupić te ryby czy zemdleję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta moim zdaniem zdecydowanie lepiej wózek będzie wyglądał jak będzie miał więcej czarnego niż wrzosowego. Jak będzie za dużo tego wrzosu to będzie za mdły. Takie jest moje zdanie.
Właśnie wypiłam czekoladę z nutą malinową i jak czytałam o tej glukozie to mi się nie dobrze od tego cukru zrobiło! Najchętniej bym teraz zwymiotowała 🤢
Kinia super że na wizycie z Twoim "podwoziem" wszystko w porządku 🙂
No dobra, idę powywalać wszystko z wielkiej szafy na przedpokoju, umyć ja i poukładać wszystko od nowa. Chyba z dwie godziny mi to zajmie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a tak się zastanawiam.. dostałam skierowanie na obciążenie glukozą 75g, wydaję mi się że w pierwszej ciąży miałam 50g.. Którą Wy robiłyście???

Karola ja ostatnio to przerabiałam.. porządki w szafie, współczuję 😜 Tylko pamiętaj bez przesady! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam koleżaneczki my się pomalutku zbieramy do wyjścia na USG 🙂

Smerfetka dostępność tych wózków przynajmniej tutaj u Nas w sklepie jest tragiczna facio mówi ze jak teraz im przyszły 4 sztuki to od razu poszły i zamawiają dzwonią ale firma xlander ma w doopie to bo mają duża sprzedaż i tak zwlekają jak do maja nie da mi znać co z wózkiem to w tedy zamówię przez bobowózki albo inna stronę intenetową tylko ze przez neta to problem z gwarancją później odsyłać w razie w a tak to do sklepu i niech się oni martwią.

Rosi nie przejmuj się cókrem nie masz nie wiadomo jak wysokiej tej glukozy... więc napewno źle nie jest no i zapewne powie że jeszcze raz należy zrobić... aaa i nie sądze zeby to była wina pączków dzień wcześniej...

Marta ja jestem zwolenniczką raczej nie bardzo jaskrawych kolorów... fiolety mi się podobają tylko czy ten materiał to jest taki błyszczący? Bo na tym zdjeciu to mi się średnio podoba tzn bo mam wrażenie że on taki atłasowy jest 😮 oczywiscie to rzecz gustu 🙂 do końca sama nie wiem czy nie wolała bym jednak więcej wrzosu bo czarny to w lecie może w gondolce być gorąco...

Karola podziwiam Cie ze tak ostro juz wzięłaś się za porządki 🤪 ja jak wyzdrowieje to wezmę się moze we środe i do piątku akurat mi zejdzie 🤪

Kinia super ze z Tobą i dzidzią ok a dzisiaj nie miałaś USG?

haha dziewczyny widze że dzisiaj to wszystki pierwsze to może i ja się wpiszę ☺️ zarcik ja to śpioch jestem i o 12 wstałam 🙂

dobra zbieram się pomału do później jak wróce to się pochwalę oczywiscie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma prawa! Rosi oklask za magnez, ale czytam że muszę skonsultować z ginem dawki tabletek. Szkoda, że nie pomyślałam o tym dzisiaj, bo o 9 rano wyjątkowo mnie przyjął, po moich wieczornych telefonach. 🙂
Myślę co by tu zjeść, lodówka świeci pustkami, dopiero czekają mnie zakupy. Wyobrażam sobie co dzieje się w okresie przedświątecznym w hipermarketach. Ja zazwyczaj chodzę do Auchan, bo mam bliziutko i wciskam się do kas dla kobiet w ciąży. Ostatnio dziad wąsaty mnie wpuścić nie chciał, bo ''kupujących to nie przepuszcza''. Trzeba było inną kasę wybrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia to są takie kasy? 😮 No tak, ja mieszkam w pipidówie i fakt mamy chyba z 6 czy 7 marketów ale małych. A widziałam w Toruniu przed galerią miejsce parkingowe dla kobiet w ciąży ale i tak jest zawsze zajęte 😞
Co do magnezu to najlepiej skonsultować to fakt, ale jak masz takie skurcze to myślę, że jak weźmiesz sobie jedną tab co dwa dni ze dwa trzy razy to się nic nie stanie a przynajmniej skurcze się zmniejszą, bo skurcze to przecież po prostu niedobór tego magnezu w organizmie.
Ja teraz wsuwam Lekkie pieczywko razowe SONKO, bo nie ma cukru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas są 3 na cały wielki Auchan. Uprzywilejowane dla kobiet w ciąży i niepełnosprawnych 🙂 Muszę sama iść i się upomnieć, że mam pierwszeństwo, a przy okazji nawyzywają mnie wszyscy w kolejce. 🙂
Spróbuję dostarczyć organizmowi narazie magnez w gorzkim kakao i owsiance, może przejdzie... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja muszę przyznać że zazwyczaj jak jesteśmy w Carreforu czy Real to te specjalne kasy nie są tak oblegane jak pozostałe i często w kolejce są właśnie ciężarne. Takie mam wrażenie jakby ludzie faktycznie tego przestrzegali, choć nie zawsze tak było. No ale oczywiście to może być tylko moje wrażenie albo po prostu mam szczęście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jak zobaczą kasę gdzie jest mniejsza kolejka to o mało się nie pozabijają. Ja cwaniarka podchodzę kiedy chcę hahaha 🙂
Jestem w szoku, bo mam tak mocne i grube włosy w ciąży, jak nigdy. Zawsze miałam z nimi problemy, bo wypadały i lamały się, musiałam nosić doczepiane na taśmach żeby je zagęścić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ WSZYSTKIM CIĘŻARÓWKOM!! >) JA PO GENETYCZNYM USG JUŻ JESTEM, I WSZYSTKO W JAK NAJWIĘKSZYM PORZĄDECZKU, DZIDZIOL 506 G WAŻY. NO I POTWIERDZIŁ SIĘ CHŁOPAK. WIĘC DO TABELKI BEDZIE MOZNA DOPISAĆ, JULIANA ALBO MAKSYMILIANA, JESZCZE NIE MOGĘ SIĘ ZDECYDOWAĆ 🙃 NO SLICZNE MIAŁ TE JAJECZKA 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...