Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie Mamuski 🙂nie mozliwe ze jeszcze nikogo nie ma, jestem pierwsza;p
mam troche do nadrobienia, nie bylo mnie wczoraj , bylam u babci i u mojej kochanej malej chrzesnicy 🙂 caly dzien. jaka ona jest cudowna 🙂 musze nadrobic zaleglosci wczorajsze i odpisuje dalej 🙂
mam malego stresika, dzis mam wizyte u gin ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam jako pierwsza... 🙂
Jasiek napędził mi stracha wczoraj. Myślałam, że wody mi ulatują, wczoraj przeleżalałam w łózku, dziś już byłam u gina. Okazało się, że przez to moje jedzenie arbuzów to jestem strasznie nawodniona, wróciła mi infekcja na dole 😞 I upławy dlatego takie wodniste. Ale normalnie tak mnie wystraszył, że szok 😞 Poleżałam na plecach, a on kopie, rozpycha się jak nigdy, mówię że coś jest nie tak. Na szczęście dostałam globulki i wszystko wróci do normy. Najgorsze jest to, że od początku ciąży walczę z infekcjami, bo nie mogę połknąć doustnie tabletki przeciwgrzybiczej i mogę zaleczyć się tylko czymś dopochwowym 😞
Muszę odstawić arbuzy, co najwyżej raz w tygodniu 😞 Wszystko na co mam ochotę to jest zakazane w ciąży. Tak chodzi za mną jakiś napój energetyczny 😞
Monkado, ja też miałam swój pierwszy raz z pieluchą, tylko to był dwulatek, który kończył swoją przygodę z nimi. Tak podobało mu się siadanie na sedesie, że co 10 minut przychodził i mówił że chce siku albo kupe. Sadzałam go, a on posiedział i schodził 😁
Ubranek mam trochę nowych, później wrzucę zdjęcia.
Kasialeczek, widzę że xmove cieszy się powodzeniem. Ja dla Jaśka też mam zamiar zamówić Europę. Wygląda na to, że muszę już się zebrać do kupna, bo później może być jeszcze trudniej. Ja chciałam kupić na koniec czerwca, ale wtedy to pewnie dostałabym go w sierpniu 🤨
Daria, brzuszek cudko! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, coś długo dzisiaj śpicie 🙂 Witam chyba jako pierwsza 🙂
Mi też się nie chciało z łóżka podnosić ale cóż...kiedyś trzeba 😁 Jadę dzisiaj po południu z mężem złożyć do banku wniosek na kredyt mieszkaniowy. Chcielibyśmy załapać się jeszcze na "rodzinę na swoim" a podobno mają niedługo zmieniać warunki na oczywiście mniej korzystne a cała inwestycja trwa i tak chyba tylko do grudnia, także trzeba się decydować teraz jak już. Trochę mnie to przeraża, taki kredyt na 30 lat... No ale wiecznie komuś też płacić nie będziemy. A teraz jak czytam, jak Wy urządzacie pokoje dla dzieci, albo robicie remonty własnego domu to czasami aż ryczeć mi sie chce, bo my siedzimy w kawalerce i pojęcia nie mam jak zmieścimy tu łóżeczko, wózek czy jakąś chociaż malutką komodę. Pocieszenie jest takie, że jak dostaniemy ten kredyt to w 2014 zamieszkamy "na swoim" 😁 😁
Monkado mój mąż to tez zapaleniec na piłkę nożną 🙃 Już teraz chciał w markecie kupić piłkę, nie pozwoliłam mu to za kilka dni wygrał w jakimś konkursie radiowym 😁 😁 A jak już jest mecz Legii Warszawa to każe mi leżeć i oglądać razem z nim, żeby synuś się przyzwyczajał 🤪 Powiem szczerze że ta jego pasja do piłki i ogólnie do sportu na mnie też po tych prawie 6 latach przeszła i nawet dużo się orientuję 😎
Kasiulek powodzenia i oby była córeczka 🙂 Daj znac jak będziesz mogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam, mi na szczescie bol brzucha ustal ale teraz roazmiem co mialyscie na mysli mowiac brzuch mi sie stawia....boj byl tez taki twardy , tylko ja nigdy problemu z zaparciami nie mnialam, zalatwiam sie codziennie a wczoraj jeszcze do tego usciski z klozetem niezle na niego nawrzeszczalam 😉 😉 😉
co do wozka to chyba musze zdac sie na wasz gust i pozytywna ocene bo ja tez juz tylko xlandera kolor europa chce a tu nie mam szans go obejrzec....ale jak dzwonila na numer z bobowozkow to pani mi powiedziala ze dostawa w ciagu tygodnia to nie wiem kasia dlaczego musisz tak dlugo czekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

Dziewczyny na pewno poradzicie sobie ze swoim dzieciątkiem przy zmianie pieluszki, ale taki trening przed na pewno nie zaszkodzi 🙂 Ja codziennie po kilka razy mam takie ćwiczenia, ale urozmaicone bo mój syn nie cierpi zmieniać pamperaka i mi ucieka 🤪

Kasialeczek wózek faktycznie świetny, bardzo ładny, w ogóle kolory tych wózków są super mi się najbardziej chyba ten antarctica podoba czy jakoś tak 😜 ale cena jest powalająca!
Ilka trzymam kciuki żeby bank pozytywnie rozpatrzył wasz wniosek o kredyt na mieszkanie. Ale czemu dopiero w 2014 moglibyście zamieszkać na swoim a nie wcześniej?
Tosia wyobrażam sobie jakiego miałaś stracha bo ja w 17 tyg też podejrzewałam że mi wody uciekają. Dobrze że to "tylko" infekcja.
A my dzisiaj Franka po południu wywozimy do teściowej, będę mogła sobie posprzątać a wieczorem pójdziemy na miasto. A jutro od rana c.d. porządków! Dobrze, że mam tylko dwa pokoje do kapitalnego wysprzątania, mąż mi wymyje całą łazienkę i okna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, ja właśnie wróciłam z przychodni i jestem załamana mój cukier jest dużo za wysoki 😞 101 na czczo i 147! po dwóch h 😞 Boję się o malutką. Na ostatniej krzywej ledwo ale zmieściłam się w normie a teraz już nie. Fakt, że wczoraj zjadłam dwa pączki po południu a normalnie nie jem więc może organizm jeszcze ten cukier trzymał ale to i tak chyba nie jest normalne, żeby tak długo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dzis faktycznie wszystkie jako pierwsze 🙂
widze ze temat wozkow caly czas na pierwszym planie, ja dostalam ostatnio probki materialow na wozek i mam problem bo nie moge sie zdecydowac jaki wybrac...

tak sie denerwuje ta wizyta u gina ze wszystko zapomnialam o co mam ja pytac;p pomysl z lista jest dobry ale ja mam metlik w glowie,stes zablokowaj moj mozg...nie wiem o co ja pytac...

Tosia, faktycznie niezle musialas sie zestresowac, ale na szczescie wszystko w porzadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia narobiłaś mi smaka na pomidorka, chyba zaraz do sklepu wyskoczę bo w lodówce z tego typu rzeczy mam tylko koncentrat 😉
Karola w 2014 dlatego że tam gdzie byśmy chcieli, deweloper oddaje do użytku w III kwartale 2013 roku mieszkania, a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę opóźnienia, wykończyć i sie urządzić więc zakładam 2014 ewentualnie koniec 2013.
Rosi a kiedy masz wizytę u gin?? Moja kuzynka miała cukrzycę i co miesiąc musiała zostawać na 2 dni w szpitalu, ale co tam jej robili to nie wiem dokładnie, no i oczywiście była na diecie do końca ciąży (ograniczała słodycze i smażone z tego co wiem), ale Alanek urodził się zdrowy także spokojnie. Musisz chyba szybko skonsultować się z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossi nie denerwuj sie,wcale nie masz az tak wielkiego tego cukru,ja jak robilam w porzedniej ciazy mialam 142 po 2 godzinach a norma jest do 140 i lekarz kazal mi na wszelki wypadek mierzyc cukier w domu tym glukometrem do cukrzyków(chyba tak to sie nazywa) i kłułam sie w palec 3 razy dziennie przez tydzien czasu i mialam cukier w normie,ani razu mi sie przekroczylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi nie martw się na zapas, jeśli norma jest do 140 to wcale nie jest to aż tak wysoki wynik, skonsultuj się z lekarzem, na pewno Cię uspokoi.
Ilka a powiedz mi jeszcze ile kosztuje w Warszawie metr nowego mieszkania? Bo u nas też buduje się nowe osiedle, strzeżone, garaże w piwnicy z windą prosto do mieszkania i kosztuje 3,5 tys zł za metr. Tyle, że za garaż i taras trzeba jeszcze kilkadziesiąt tys dopłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny pomozcie mi wybrac ten kolor wozka... 🙂 co myslicie o wrzosowo-czarnym kolorze?
http://www.mar-kur.euroadres.pl/image.php?main=images/foteliki/29__F.jpg&watermark=watermark.png tylko zeby na odwrot bylo, wiecej wrzosowego , mniej czarnego,
co myslicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki smerfetka, wlasnie nad tym wrzosem sie zastanawialam, napisalam do faceta czy da rade mi jakies fotki wozka w tym kolorze wyslac zebym mogla zobaczyc jak to sie w calosci prezentuje i zobacze, czekam na maila od niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi ciuszkami to faktycznie wtopa, tak to wlasnie bywa ze na zdjeciu wyglada super a jak juz przysla to lipa straszna, ze wstyc to w ogole dziecku ubrac....
ja narazie nic nie kupuje, mam troche (jakies 4 siaty ubranek) od kuzynek kolezanek 🙂 czesc jest na chlopca , a czesc na dziewczynke, wiec poczeka na 2 dziecko ;p a to co dla chlopca to mysle tak pod koniec maja juz bardziej wziac sie za pranie i przebranie tego i dokupic reszte co mi brakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Ja po wizycie u ginki, tej z NFZ więc tak ogólnie wszystko w porządku, szyjka ok, brzuszek miękki 🙂 Ważę już 57,5kg czyli 7,5 na plusie 😁 😁 Wyniki badań ok, dzisiaj dostałam skierowanie na krzywą cukrową, mam zrobić tydzień przed następną wizytą czyli za 3tyg.

Kasiulek powodzenia na glukozie i USG 🙂 Jak dasz radę to daj znać co i jak 🙂

Monkado jak Ci poszło nieźle z przewijaniem Dzieciątka kuzynki to z Twoim pójdzie Ci rewelacyjnie! 🙂 Uważam że przy swoim wszystko łatwiej idzie 🙂

Ania My na początku kąpaliśmy Nikosia razem z Mężulem, On trzymał a ja myłam 🙂 A z ubieraniem to faktycznie było śmiesznie przez pierwsze dni, ale szybko człowiek się uczy 😁 😁 😁

Kasialeczek, Marta powodzenia na wizycie 🙂

Monkado u mnie dzisiaj fasolka po bretońsku, w ciąży mogłabym ją jeść codziennie 🤪 😁

Tosia to faktycznie najadłaś się wczoraj strachu, ufff że dobrze się skończyło!
A o dwulatku chodzącym co 10min na sedes coś wiem, mam takiego w domu 😁 Właśnie jesteśmy na etapie odstawiania pieluch, do lipca musimy się uwinąć 😁

Rosi najważniejsze żebyś skonsultowała się z lekarzem, wtedy będziesz wiedziała na czym stoisz a teraz postaraj się nie denerwować 😘

Marta to połączenie bardzo mi się podoba http://www.mar-kur.euroadres.pl/image.php?main=images/foteliki/29__F.jpg&watermark=watermark.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...