Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam popołudniu... spałam do 12 więc nie miałam czasu wcześniej wejść wczoraj myślałam ze umrę przez to gardło... tak mnie na wieczór dopadło że ledwo co móiłam a tak mnie bolało ze przy wykrztuszaniu czułam jak by mi papierem ściernym albo szczotką drucianą po gardle ktoś jeździł ale za to dzisiaj rano się obudziłam kilka razy wyksztusiłam taką ochydną flegmę w zasadzie już zastygniętą (sorki za szczegóły) i czuję się o niebo lepiej katar trochę męczy ale dam z tym radę...

Kurde szuflady mi się zepsuły w szafie takk się wkurzyłam a mówiłam już tyle razy ze nie mogę otworzyć bo sie zacinają i dzisiaj 2 z 3 się zepsuły

Ilka jeżeli chodzi o mój kompocik to rano na czczo do kufla pół litrowego dawałam około 8 suszonych sliwek kalifornijskich i około 6 moreli to i to szuszone oczywiście zalewałam wrzątkiem przykrywałam spodkiem czekałam aż wystygnie i piłam takie letnie a na końcu zjadałam owoce suszone...

Ania i Rosi widzę ze rozmawiacie o rozmiarach ubrań... ja mam tak dużo wszystkich ze nic nie kupuję tylko mi się udało dostać wszystko od szwagierki i siostry i mam dużo na 56 i 62 mam nawet na rozmiar 50 jak by mała kruszynka była 🤪 i na te późniejsze tez już mam te do 74 ale wydaje mi się ze można kupić 3 pary bodziaków na 56 a po za tym prawda taka ze rozmair rozmiarowi nie równy więc często bywa ze te na 56 wieksze od tego na 62 🙂 ja mam tak dużo sukienusiek różnego rodzaju ze zamierza ubierać właśnie w sukieneczki a nie same pajace i bodziaki... owszem po domu raczej pajace, bodziaki ale na zewnątrz to dama się musi pokazywać więc będą sukienusie 🙃 wiecie ja to bym chciała taką 53 urodzić zeby lipiec i sierpień przechodziła w tych sukienusiach co mam małe 🙂 bo jak się urodzi kolcuszek 60 to już nie założę 🙂
Rosi śliczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi gratuluję wkroczenia w 7 miesiąc 🤪 🙂
Ciuszki bombowe!!!!!!!!!!!!! 🙂

Ania nie wiem co to znaczy ale w pierwszej ciąży w III trymestrze nogi puchły mi praktycznie po każdym wysiłku.

Kasialeczek super że już wybraliście imię 🙂 Kaja.. ładnie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję w imieniu męża za gratulacje 🙂
Owszem świętujemy, jutro może pójdziemy gdzieś na kolację jeśli teściowa zgodzi się wziąć Frania na noc a dzisiaj wieczorkiem pewnie wypadałoby żebym osobiście "złożyła gratulacje" mężowi. Biedak tak się stresował, tyle czasu się uczył więc należy mu się coś miłego na odstresowanie 🙂

Franek jak się urodził miał 55cm i powiem szczerze, że tylko przez pierwsze kilka dni zakładałam mu śpioszki na 56 bo później już w stópkach miał za ciasno 🥴 a takie ładne na 56 nakupowałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola87 napisał(a):
Ilka przykro mi że teraz na Ciebie przeszedł mój ból zęba, mam nadzieję że uporasz się w ciągu jednej wizyty z tym leczeniem! A czy do leczenia kanałowego nie potrzeba zrobić najpierw zdjęcia rtg?


Generalnie potrzeba, ale mam takiego dobrego dentystę że robi to trochę "na czuja", póki co zadowolona jestem z jego usług tylko skubaniec bardzo drogi jest... W jedną wizytę się z tym nie upora, zwłaszcza że w ciąży jestem i boi się o mnie jak już za długo lezę na tym fotelu że mnie wymęczył. Pewnie na 3 razy mi się zejdzie. No ale nic nie poradzimy, trzeba swoje wycierpieć i wychodzić 🤨
Rosi ciuszki extra, aż mi ochoty narobiłaś na zakupy 🤪 Ale już po świętach odbieram paczkę od koleżanki i wtedy ocenię co mam a czego nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
ja ciągle mam zepsutego kompa ale iszę dziś od siostry(narazie nie mogę nic zmienić w tabelce bo komp padł i nie wiem czy nie stracę danych)
byłam wczoraj na wizycie i wszystko jest ok. od ostatniej wizyty przytyłam 2 kg ważę już 83,6 więc Rosi i Smerfetka jestem w waszym gronie a wzrost 165
dostałam skierowanie na glukozę 75 😞 jutro idę zrobić i jutro jadę na usg i nie mogę się doczekć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek witamy serdecznie w naszym "okrągłym" gronie 🙂 Ja też mam jutro glukozę a przed godziną zjadłam dwa pączki ☺️ i boję się o wyniki bo jak wtedy nic słodkiego nie jadłam a ledwo się wyrobiłam to co teraz mi wyjdzie?
Dziewczyny ja zaraz zwariuję tak mi się chce czegoś dobrego a sama nie wiem czego 😞 Już drugi dzień tak mam, że od rana do ok 15 się zmuszam, żeby coś zjeść a potem chodzi za mną taka ochota na niewiadomo co. Chciałam galaretkę z truskawkami ale się okazało, że już nie mam truskawek 😠 Chyba się wybiorę do marketu bo mnie mała od środka zje 😞

Karola to się mąż doczeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulek naprawiaj kompa bo pusto tu bez Ciebie 🙂
Karola ode mnie również gratulacje dla zdolniachy męża 🙂

No tak ubranka, ubranka, ja mam to co Wam pokazałam i jeszcze jedno body kupiłam i tyle,
no i chyba jeszcze jedną sukienkę kupię, cudowna jest, i obiecuję że na razie bastuję 🙂

Nasze dzieciaczki to już nas słyszą prawda?
oglądam właśnie koncert Adele w Royal Albert Hall (ogólnie polecam, zarąbisty jest),
a mała szaleje 🙂 no chyba że to z głodu, bo czekamy jeszcze na obiad 😁
ciekawe czy jej się podoba, czy może woli coś ostrzejszego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂 u nas pogoda do dupy wieje wieje, ze glowe chce urwac... Jak Otworzylam dzwi na ogrod zeby psa zawolac do domu to nie moglam powietrza w usta zlapac Bo tak wieje.. A dopiero co wczoraj tak ladnie sloneczko grzalo 🙂
Coraz bardziej zaczynaja mi puchnac nogi w kostkach 😞
Moje malenstwo pani doctor powiedziala ze jest z lewej strony ale kopniaki czuje tylko po prawej.. W niedziele czulam bardziej pod zebrami a teraz znowu nisko brzucha.. A wczoraj malenstwo bylo tak ruchliwe ze cale popludnie czulam 🙂
Zazdroszcze wam, ze wiecie co macie 🙂 ja mam duzo zeczy dla dziewczynki od mojego brata Bo ona ma coreczke( 10 miesiecy) a tak to ostatnio kupilam cos dla chlopca jak by byl 😉 I tak bym chciala miec chlopca, ale wisdom jak bedzie dziewczynka tez bede kochac bardzo,,, ale jak rozmawiam z brzuszkiem to mowie jak by byl chlopak hehe
Sliczne zdjecia ubranek dodalyscie ja moze dodam cos w weekend jak znajde chwile czasu I moze dodam tez zdjecie brzuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo 🙂
a ja już z powrotem 🙂 Maluszek kuzynki jest cudowny 🤪 no i zmieniłam mu pieluszkę trzęsącymi się rękoma i poszło mi chyba nieźle także jestem z siebie dumna bo strasznie sie tego bałam 😁 😁 a taki kurczak mały że te 56 są duże na niego 😁
Karola gratulacje dla męża 🙂
Kasialeczek jak zdrówko?
Ania ja to bym chyba zrobiła ten cukier tak dla pewności..
Kasiulek trzymamy kciuki za dziewuszkę 🤪
I wogóle dziewczyny dajcie znać jak będziecie po swoich badaniach (z tego co kojarzę Kasiulek, Kasialeczek i Kinia? ) 🙂
Ciuszki prześwietne po prostu sie rozpływam jak na nie patrze 😁 ja jeszcze nie kupuję bo spływają do mnie z różnych stron, a część ma spłynąć a część mam u Mamy i muszę poprzeglądać co mam i wtedy ruszam na szaleństwo zakupowe 🙂 chociaż jak piszecie o tych okazjach na allegro to chyba kupię w ciemno kilka sukienusi a niech ma Córa, chocby raz miala tylko w nich obejść 😁
I tak Dzieciaczki słyszą już coraz wyraźniej i ja dziś Małej puściłam "murzyńskie przytupy" (sean paul itp) i wywijałam tak delikatnie brzuszkiem 😁 😁 a akurat przyszedl mąż z pracy i mówi: "coś Ty jej puściła?? wlącz jej lepiej korna bo jeszcze jej sie to spodoba" 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mąż to w ogóle jak czasem coś palnie.. ostatnio jak Mala tak wariowała i kopała że caly brzuch skakał to mówi: "wiesz ona jednak nie będzie bramkarzem tylko napastnikiem" 😜 😁 😁 on ma bzika na punkcie pilki, boję sie że naprawdę ją wyćwiczy na jakiegoś piłkarza 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja raz w życiu zmieniałam pieluszkę, tylko że synek siostry miał już 18 miesięcy,
byłam z nim sama na spacerze i pieluchę trzeba było zmienić 🙂 dałam radę, nie spadła mu 😁

Za to wczoraj jak czekałam do lekarza to się naczytałam o kąpaniu takich maluszków,
tak trzymać, tak nie trzymać, uwaga bo dziecko może się wyślizgnąć i chyba tych kąpieli się obawiam,
no i ubieranie, póki co sobie tego nie wyobrażam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewcyzny ale wtopa dzisiaj ☺️ wszyscy zapomnielismy o urodzinach teściowej 😲 😮 i o 19 rozmawaim z nią o emerutyrach i mi się przypomniało ze to dzisiaj jak powiedziała że jeszcze 14 lat będzie musiała pracować i biegusiem do sklepu po prezent ze sklepu sms wysyłamy do teścia czy kupił coś mamie (swojej zonie) a on do Nas "KUPCIE COŚ!!!" ale na szczęście sytuacja opanowana 🙃 🙃 🙃

Zamówiłam dzisiaj wózek to znaczy wspiałam się na listę oczekujacych bo zamówienia nie da się złożyć i wygląda to tak że facio wziął od Nas numer telefonu i ma dzwonić koło maja bo w tedy dopiero mają przyjść bo te co mieli teraz to się wysprzedały w ten sam dzień co przyszły i takie mają terminy oczekiwania : 🤪 bo w każdym sklepie ciężko go dostać a tak nawet cenowo fajnie wychodzu bo 2571 za wózek 3in1 czyli spacerówka, gondola, fotelik maxi cosi Cabriofix i tam wszystko byśmy już kupili bo rabat 10% mamy wieć było by super tylko oby się udało ten wózek załatwić 🥴 🥴 🥴

Karola ja również gratuluję mężulowi pogratuluj od funfel forumowych 😁 😁 😁

Ania ja glukoze też bym zrobiła tak w razie W ale pewnie lekarz nie proponuje bo jestes szczupła i mało tyjesz z wizyty na wizytę.

Monkado dziękuję ze pytasz 🙂 czuję się zdecydowanie lepiej jak wczoraj teraz to trochę smaku nie czuję ale ogólnie gardło już mi nie pęka jak wczoraj a noś lekko przytkany ale da się funkcjonować 😉 oczywiście jutro po wizycie pochwalę się co i jak i napewno wstawię zdjęcia naszej księżniczki Kai 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkado ja też ostatnio brzuszkiem wywijałam, chyba w niedzielę jak śniadanie robiłam a mój M na to "weź daj spokój jak Ty wyglądasz" i do tego tzw "facepalm" 🤪 🤪
Dobra to ja wracam na kanapę i może wytrzymam do Porodówki bo dziś leci, chociaż wątpię bo to jeszcze 1,5h a na bezsenność nie narzekam 🙂
Kasielaczek to nieźle się napaliłaś na ten wózek jak aż 2,5 tys jesteś gotowa zapłacić 🙂
Do jutra mamuśki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja nadia miala 56 cm jak sie urodzila i te ubranka rozm 56 pamietam przez miesiąc chodzila,w tych 62 sie topiła,pewnie zalezy tez od firmy,ja mialam duzo body i pajacyków z tesco.
a to ja mam juz pokupione ubranek dla mojego synka z 5 reklamówek rozm 56-68,częsc nowe a czesc z ciucholandu i musze sie juz przystopowac bo potem tego nie wychodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi no powiem Ci że wózek marzenie dla mnie ☺️ u Nas tyle fajnie ze za wózek teście płacą i moja teściowa sama chce tyle zapłacić 🤪 ale ja zrobię tak że to powyzej 2000 sama dopłacę bo kiedyś tak luźno rzuciła ze 2 tyś daje to ja chcę dołożyć tzn broń boże żebym źle z nią żyła czy chciała ją wykorzystać... ale chodzi o to że ona swojej córce kupowała wiele rzeczy do wyprawki i w ogóle wóżek ubranka no wszystko a Nam tylko wóżek bo prawie wszystko mamy od właśnie jej cóki to stwierdziłą ze teraz może wydać więcej... Wiecie moi teściowie to są tacy że wszystko co mają to oddają dzieciom wiadomo że sobie też jakos nie odmawiają ale naprawdę dzieciom dużo pomagają czasami aż za bardzo no ale cóż... więc mi teściow amóiła od razu zebym się ceną nie przejmowała i nawet teraz mówi to weź że już zamów przez internet w tedy będą musieli przysłać ale ja się uparłam że przez net nie bo narazie na necie nie ma tańszego niz 2750.

Wiecie co popłakałam się... moja cóeczka kochana tak mi sadzi kopniaczki i ja do niej mówię "kochana cóeczko ale bijesz mamusie..." tak wiecie z miłością i czułościa a ona tak fajnie daje te kopniaczki jak by odpowiadałą "mamusiu ja też Cię bardzo kocham" jejku jakiś mnie humorek rozczulający dopadł tak bym chciała już ucałować tą moją królewnę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
coś ostatnio długo śpicie skoro już drugi raz jestem pierwsza 😁
Ania podziwiam za akcję z pieluszką 🙂 ja wszystko robiłam pod nadzorem kuzynki, sama bym sie nie odważyła.. ☺️ 🙂
Kasialeczek to powiem Ci że i tak cena całkiem niezła 🙂 jak ja próbowałam zestawić tego x landera z fotelikiem maxi cosi i bazą isofix to wychodziło coś koło 3tys.. 😮
To jedno możemy zazdrościć naszym mężom że mogą całować nasze brzuszki bo np jak nie jestem taką giętka żeby cmoknąć sie w brzuch 😁 😁 😁 ale i tak bym sie nie zamieniła bo kopniaczki są cudowne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...