Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ilka ale gapa ze mnie ☺️ faktycznie Jasiek jest 🙂 co do opryszczki to przed ciążą stosowałam plastry Complette ale teraz nic nei stosuję i nie gmeram przy niej jeszcze pastą do zębów można tylko uważac zeby pęcherz nie rozlewał bo w tedy w kolenych miejscach wyjdzie... czytałam na necie że opryszczka na ustach jest nie groźna ale że dróg płciowych jest groźna i żeby uważać aby się nie zarazić. czytałam na innym forum ze lekarz zalecił Hascovir taką maść ale ja nie użyję bez konsultacji z lekarzem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niesia, jeśli chodzi o mnie i o szpitale, to najbliżej mam do bielańskiego ale tam nie chciałabym rodzić. Zwiedziłam 3 inne szpitale i najbardziej spodobał mi się na Madalińskiego, rozmawiałam z położną i same plusy jak dla mnie, jest tylko jeden problem - odległość. A jeszcze gdybyśmy trafili na jakiś korek, to już w ogóle masakra. Koleżanki i ich znajome bardzo ten szpital polecają, nie słyszałam jeszcze negatywnej opinii. Kolejny to św. Zofii na żelaznej, tam też w porządku i podejrzewam ze przy nim zostanę, o ile mnie nie odeślą z braku miejsc (ale to akurat moze być wszędzie). Byłam jeszcze na Karowej i mówiąc szczerze, nie wywarł na mnie nic pozytywnego. Położne niemiłe, łaskę mi robiły że odpowiedziały na 3-4 pytania. Akurat trafiłam jak świętowały czyjeś imieniny albo urodziny i były zajęte bardzo jedzeniem tortu i innych ciast... I też słyszałam że tam biorą najcięższe przypadki, także chyba ten odpada. A opinie o nim słyszałam różne.
Mój mąż stwierdził, że nie będzie mi odbierał przyjemności i zajęcia w jeżdżeniu i zwiedzaniu szpitali, a i tak pewnie się okaże że wyląduję w bielańskim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek napisał(a):
Ilka ale gapa ze mnie ☺️ faktycznie Jasiek jest 🙂 co do opryszczki to przed ciążą stosowałam plastry Complette ale teraz nic nei stosuję i nie gmeram przy niej jeszcze pastą do zębów można tylko uważac zeby pęcherz nie rozlewał bo w tedy w kolenych miejscach wyjdzie... czytałam na necie że opryszczka na ustach jest nie groźna ale że dróg płciowych jest groźna i żeby uważać aby się nie zarazić. czytałam na innym forum ze lekarz zalecił Hascovir taką maść ale ja nie użyję bez konsultacji z lekarzem...


Ja przed ciąza stosowałam własnie hascovir (bo to odpowiednik zowiraxu a tańszy), ale teraz też się boję. W czwartek będę się chyba widziała ze swoją gin, bo po skierowanie na badania idę to przy okazji ją zapytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka a jak napisałaś o Jasiu to tak sobie przypomniałam że u Nas nadal problem z imieniem.. kompletnie nie możemy się zgrać z Mężulem, a poza tym w ogóle mamy mało pomysłów. Ja chciałam Kubusia ale Mężul powiedział stanowczo NIE! 😁
Raaatujcie!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, w końcu dotarłam do kompa 🙂 Ostatnio wstaje o 9.00 dopiero więc ten ranek mi migiem leci, ale to chyba nie dobrze bo jak wstawałam o 7.00 to jakiś większy zapał do życia miałam 🙂 A tak to mi się nic nie chce 😞
Marta ja też się zdecydowałam na Matti, ale chcę zamówić dopiero na początku czerwca, bo nie bardzo mam gdzie go trzymać na razie. Za to mąż zdecydował, że po świętach się bierzemy za zakupy 🤪 Zamawiamy komodę i łóżeczko, malujemy sypialnie (mam biurko na sprzedaż jak są chętne 😉 ) i ogólnie robimy miejsce dla Córci 🙃 Już się nie mogę doczekać.
Wy macie opryszczki a ja walczę z krwią z nosa 😞 Już mam jej dość co oczyszczam nos to chusteczka w żywej krwi (może zamiennik okresu 🤔 )
Karola gratuluję 🙂 dostałaś naklejkę dzielny pacjent 😉 Śmiechy, śmiechami ale mnie dziś też coś nieokreślony ząb zabolał, mam nadzieję, że to taki jednorazowy wyskok.
Daria to Łobuz trafił 🙂
Ostatnio coś mnie często mdli 😞 W nd na tych naszych wyjazdach się słodkiego najadłam i tak mi nie dobrze było 😞 I ani na gotowanie nie mam ochoty, a jak już obiad zrobię to mi nie smakuje 😞
Ale pączka to bym wsunęła 🙂
Mężulek wczoraj też się śmiał i wkurzał na przemian, że ma taki humor nijaki co mi samej też przeszkadza. Zazdroszczę Wam tej energii.
Dobra chyba wyjdę po warzywa do obiadu, może mały spacerek mi dobrze zrobi.
Sorrki za to smęcenie ☺️
Ilka ja też zwróciłam uwagę na Twoją konstrukcję, że właściwie to nawet ładnie wygląda 🙂 Chyba spróbuję 🙂
A i wczoraj kupiłam jajeczka dekoracyjne i mam zamiar zrobić w oknie dekorację świąteczną, zawieszę je na długich wstążkach nieregularnej długości na karniszu(bo mam tylko firanki po boku, takie ala zasłonki) ale najpierw muszę te firanko-zasłonki wyprać a mężulek zapomniał mi wczoraj ich zdjąć 🤨
A kasielaczek oczywiście przyłączam się do apelu o mleko z miodem, ciepłe łóżeczko i dokładam jeszcze sos czosnkowy domowej roboty oczywiście do kanapek (jog nat, łyżeczka majonezu i dwa ząbki czosnku) swoją drogą mój M też dziś w nocy wędrował bo go gardło bolało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosi my wozek zamowimy moze po swietach 🙂 musze sie z tym spieszyc i chce kupic go przed majem bo chce kase na wozek od tesciow( chociaz tyle niech nam pomoga) a w maju siostra meza wychodzi za maz.... na szczescie nie bedzie wesela wiec kase musze wyciagnac wczesniej bo pozniej to bedzie wymowka ze byl slub i nie maja a przed slubem to musza dac;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
ja też mam opryszczkę i smaruję ją amolem i już mi schodzi 🙂
nie było mnie trochę bo zepsuł mi się komp a dzisiaj piszę od siostry 🙂 Aniu gratuluję córci ja usg mam w piątek i się nie mogę doczekać czy się potwierdzi że to córka 🙂
oglądałam zdjęcia- brzuszki ładniutkie i dzieciaczki przepiękne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi też tak mam że jak pośpię dłużej to mam mniej energii. A dzisiaj to już w ogóle, nie dość że wstaliśmy po 8 to jeszcze pogoda do du.. i kompletnie nic mi się nie chce! Na szczęście co musiałam zrobić, zrobiłam więc teraz tylko odpoczynek 🙂 🙂

Kasiulek będziemy mocno trzymały kciuki w piątek! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka to widzę że Ty jesteś już konkretnie obcykana w wyborze szpitala 😁 Ja byłam raz na Karowej ale tylko na izbie przyjęć więc nie wiele wiem z własnej autopsji 🤢 Chyba zdecyduję się na Żelazną bo jak już pójde tam na zajęcia do szkoły rodzenia to się może jakoś zaaklimatyzuje i poznam lepiej położną.. no ale jeszcze kto tam wie, może też wyląduje w najbliższym szpitalu 😮 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie orientuję sie za bardzo jeśli chodzi o szpitale na pradze, wiem tylko że moja przyjaciółka rodziła w bródnowskim i nie jest zadowolona. Warunki bardzo kiepskie, po 5-6os w jednej malutkiej salce, duszno. Ale co najgorsze, to wypuścili ich do domu, jak dziecko miało żółtaczkę i teraz synek ma 3 tygodnie i dalej męczą się z nią, bo jest żołty 😞 Także nie polecam bródnowskiego.

Dziewczyny ostatnio był temat wózka, powiedzcie mi tylko czy widziałyście te wózki: http://www.bebetto.pl/
i macie jakies zdanie na ich temat?? Bo teraz tak przypadkowo trafiłam na ich stronę i przeglądam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka ja jestem szczęśliwą posiadaczką Bebetto Vulcano (kolor 134) i polecam w 100% 🙂 Myślę że posłuży nawet trzeciemu Dziecku 🙂 No i ceny są przystępne 🙂 Ja 2lata temu za wózek 3w1 (do tego folia przeciwdeszczowa i moskitiera gratis były) dałam 1350zł w sklepie, pewnie na allegro były taniej ale napaliłam się i chciałam mieć już! 😁 Fotelika nadal używamy ale już będziemy zmieniać na taki 9-36kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamis wystają Mu nogi ale nie dużo, nie widziałam potrzeby zmiany skoro i wagowo pasował i nie było ciasno Nikosiowi. Teraz zmieniamy głównie ze względu na drugie Dziecko, chociaż mam nadzieję że po bilansie okaże się że Nikoś ma w końcu to 11kg 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamulki 😘
Wrzuciłam zdjęcie mojego brzucholca 😁
Dzisiejszy dzień jakoś ciężko mi mija, ledwo z łóżka się sturlałam 😁 Jasiulek mi wygrzeczniał od południa i śpi. Chyba będę musiała wybrać się po arbuza,żeby się obudził.
Daria, normalnie Twój maluszek jest wstydziochem! Więc może to będzie dziewuszka? Mój chłop to bezwstydnie od razu sprzęt wystawił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia piękny brzuszek i jak słodko pępek Ci wyskoczył 🙂 🙂 🙂
Twoja teoria chyba się sprawdza bo mój Mężczyzna też od razu pokazał co nie co 😉 Widać faceci tak mają 😁 Tylko że na ostatnim USG to ukrył albo okazał się dziewczynką 😁 😁 😁 😁 No cóż, może bliźniaki... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję bardzo! Aż Wam pozazdrościłam, bo Wasze brzunie takie pięknie, że musiałam swój uwiecznić 😁
Mimo wszystko chłopaki rządzą jak narazie, u moich koleżanek też same chłopy. Ja nie znam tej recepty na ustrzelenie dziewczynki 😁 Niby chłopak to strzelony w środek cyklu, a dziewczynka pod koniec owulacji 😲 Ale ile w tym prawdy? Moje zachcianki i pierwsze usg też przepowiadały dziewczynkę, a tu Jasiul 😁 Chyba że skryta gdzieś tak w brzuchu jest jego siostrzyczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jako niedoświadczona mama to chyba bym zarosła pampersami 😁 U mnie zero przypadków bliźniąt w rodzinie, u tamtego też 🙂 Ja strasznie się przed 1 wizytą u gin bałam, że powie mi np. że to bliźniaki, przerażające jak dla mnie 😁 Zastanawiam się czy dam sobie radę z Jaśkiem, a co dopiero z dwoma Jaśkami 🤪
Jak narazie lipcóweczki nie pokazały się z tej strony i brak bliźniaków 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia chyba każda przyszła mama ma takie obawy czy sobie poradzi i myślę że nie ważne czy to pierwsze czy kolejne dziecko. Ja też czasem zastanawiam się czy poradzę sobie z dwoma Łobuzami ale na szczęście te obawy są w dużo mniejszym stopniu niż za pierwszym razem i raczej w sytuacjach kryzysowych np. jak Nikoś mi daje popalić 😉
A u Nas bliźniaki były bardzo możliwe bo zarówno u mnie w Rodzinie jak i u Mężula były takie przypadki więc strach niesamowity przechodziliśmy przy pierwszym USG (w pierwszej ciąży bo teraz jakoś nie myśleliśmy o tym) 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...