Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karola87 napisał(a):
Ja tylko na chwilkę, poczytam Was później, teraz muszę położyć Franka spać i wykąpać go, a póki co wstawiłam zdjęcia brzuchola 😜 😜 😜


brzuchol sliczny 🙂 jak na 28 tydzien to mam wrazenie, ze moj to wielki jest :P oklask odemnie z brzusio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i poczytałam 🙂
Agatka dziękuję, odwdzięczam się oklaskiem 🙂 a w sukience która pokazałaś będziesz pięknie wyglądała z brzuszkiem 🙂
Dziewczyny nie do pozazdroszczenia macie sytuację "w domu", nawet nie wiem co mam napisać bo każdej z was z osobna dotyczą różne przykre sprawy, wierzę tylko że Wy Waszym dzieciom stworzycie prawdziwy szczęśliwy dom!
Tosia nie opowiadaj głupot, na pewno znajdziesz odpowiedniego mężczyznę który będzie świetnym ojcem dla Twojego syna, przecież jesteś jeszcze młodziutka i w ogóle super laska, więc tylko czekać aż nam napiszesz że ktoś pojawił się na horyzoncie 🙂
Kasialeczek ale się uśmiałam z tego co napisałaś 😁 😁 😁 ale dziękuję bardzo za takie ciepłe słowa,aż mi się miło zrobiło 🙂 Jednak uwierz mi że ja Wam piszę o tym jak wyglądam nie dlatego że chcę pochwał tylko dlatego że się tak czuję-coraz gorzej we własnej skórze, i dołuje mnie to że znów moja samoocena po porodzie będzie równa zeru i nie będę się chciała nawet ludziom pokazywać.
Bo pamiętam jak było wtedy. No,ale dobrze nie będę Wam już tutaj marudzić ☺️ 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatka sukienka bardzo mi się podoba, na pewno będziesz ładnie wyglądała! 🙂
Któraś z Was pytała mnie dzisiaj o mieszkanie (przepraszam za sklerozę, ale ciężki mam dziś dzień, chyba to była Kasialeczek), a więc jesteśmy na etapie sprawdzania przez bank. Czekamy na ich decyzję, czy mamy tą zdolność czy nie. A bank jak to bank, ciągle jakiegoś papierka im brakuje 😠 I tak latamy i dostarczamy co tam wymyślą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agatka168 napisał(a):
haha i znalazlam cos takiego
http://www.ebay.co.uk/itm/One-shoulder-Bride-Wedding-Bridesmaid-gowns-Maternity-dress-Floor-length-Custom-/250992962049?pt=UK_Women_s_Dresses&hash=item3a7058aa01

podoba mi sie ta dlugo co o niej myslicie ? i duzo kolorow do wyboru 🙂


A Ty który kolor byś wybrała?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola super wygladasz, naprawde jak szczesliwa i kwitnaca przyszla mamusia z brzuszkiem 🙂 🙂a po porannym dole wyplakalam sie w poduszke a pozniej ogarnela mnie ochota na sprzatanie i cale mieszkanie posprzatalam az od Filipa dostalam pare kopniakow, i kiedy przyszedl moj partner wyczul ze cos jest nie tak ale on wie ze czysami warto mnie zostawic z moimi myslami i zabral mnie na kolacje i dostalm podwojna porcie frytek na poprawe humoru 😉bo ja ostatnio mam ochote tylko na frytki ale ze wzgledu na moja wage jem tylko na specjalne okazje 😉 😉 😉 😉 😉dzieki dziewczyny za slowa otuchy i pozostaje mi wierzyc ze i u mnie sie ulozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola Tobie to się należy taki kop w tyłek co byś na drugi rok ze śniegiem spadła!!! Gdzie Ty kobito masz tłuszczyk, boczki i te kilogramy zwisające??? Świetnie wyglądasz i jak jeszcze raz napiszesz ze jesteś gruba to Ci na złość przyznam rację i będę Ci codziennie gadać ze wyglądasz jak wieprzuś!!! 😁 😁 😁

Smerfetka super że humorek się poprawił sama bym wsunęła jakieś frytkasy... moze sobie zrobię hmmmm...

Agatka mi ta krótka bardziej się podoba ☺️ a powiedz wysoka jesteś? bo do długiej do ziemi sukienki to wysokie kobitki pasują ale to moje zdanie 😁

Pewnie wysyp dziewczyn zaraz zrobi się na forum bo w tv półfinał Ligi Mistrzów 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dziekuje 🙂 chyba sobie kupie ta sukienke bo nic ciekawszego nie znalazlam 🙂 kolor podoba mi sie ten co na obrazku, ale chyba wybiore cos w koloze fioletu zeby sie dopasowac do mojego partnera hehe jescze pogadam z moja mama co o tym mysli 🙂 ja wlasnie wcinam mandarynki i coraz bardziej nie wygodni mi sie siedzi juz nie wiem jaka mam sobie pozycje znalesc :/ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Smerfetka raz na czas jak bobo zje z butelki to się nie przyzwyczai napewno ja zamierzam karmić głównie piersią ale jak będę musiała wyjsć z domu coś załatwić to ściągnę mleczko i tatuś albo babcia dadzą kruszynce z buteleczki 🙂

Może nie każdej się to spodoba ale ja nie chcę być typową matką polką któa będzie 24h spędzać z dzieckiem a moje potrzeby pójdą w las... nie nie nie zamierzam być dobrą mamą ale również moje życie się liczy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek napisał(a):
Karola Tobie to się należy taki kop w tyłek co byś na drugi rok ze śniegiem spadła!!! Gdzie Ty kobito masz tłuszczyk, boczki i te kilogramy zwisające??? Świetnie wyglądasz i jak jeszcze raz napiszesz ze jesteś gruba to Ci na złość przyznam rację i będę Ci codziennie gadać ze wyglądasz jak wieprzuś!!! 😁 😁 😁

Smerfetka super że humorek się poprawił sama bym wsunęła jakieś frytkasy... moze sobie zrobię hmmmm...

Agatka mi ta krótka bardziej się podoba ☺️ a powiedz wysoka jesteś? bo do długiej do ziemi sukienki to wysokie kobitki pasują ale to moje zdanie 😁

Pewnie wysyp dziewczyn zaraz zrobi się na forum bo w tv półfinał Ligi Mistrzów 😁 😁 😁




wlasnie nie chce krotkiej bo mi sie moje nogi nie podobaja haha a teraz mi juz zaczely kostki puchnac wiec czasam to juz wogole wygladaja 😁 a wysoka no chyba tak bo mam 170 cm wzrostu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem 😁
oj ale sie dziś najeździłam ale kupiłam też dużo rzeczy, wiem że jeszcze wcześnie ale wczoraj naprawdę wpadlam w panikę i nie spałam a dziś chcę sie wyspać więc dla świętego spokoju i snu kupiłam już parę drobiażdżków głównie art higieniczne i kosmetyki ale wybrałam też już pościel i materac także poczekam na wypłatę i pozamawiam 🙂

Tosia ja wlaśnie kupiłam dziś pampers newbaby 80szt 3-6kg za 39,50zł także wydaje mi sie że super cena 🙂 A Tatuś dla Jasia napewno sie znajdzie prędzej czy później i będzie dla niego super ojcem a dla Ciebie super partnerem 🙂 a do tego czasu dasz radę bo jesteś silna i dzielna 🙂 a mój mąż też wychowywał sie bez ojca (odszedl od nich kiedy miał 6lat) i sama mama dała radę go wychować na naprawdę pożądnego, uczciwego (i wogóle w samych superlatywach mogłabym o moim mężu opowiadać 😁 😁) człowieka.. także glowa do góry 🙂

Ania przepraszam za obudzenie, starałam sie tak naprawdę cichutko wyć ale widocznie mnie poniosło 😁 szkoda że sie nie spotkałyśmy na forum to czas by szybciej płynął ale ja tak od tej 3 do 4.30 wmawialam sobie że już już już jeszcze dosłownie minutka i zaraz zasnę a w końcu stwierdziłam że nie jestem w stanie sie dłużej oszukiwać i wstałam :P

Kasiulek pani w osiedlowym ewidentnie zapomniała okularów bo Twój brzuszek nie pozostawia żadnych wątpliwości 😁

Agatka sukienka prześliczna i odcinana pod biustem więc nie będzie gniotła brzuszka tylko ładnie go uwypukli 🙂 i mnie podoba sie ten co na zdjęciu 🙂

Karola śliczny brzusio i śliczna Mamusia 🙂

Kasialeczek zgadzam sie z tą matką polką, oczywiście wszystko co najlepsze dla mojej Nelci ale tatusia nie zamierzam odciążać, niech też zmienia pieluchy i kąpie bo u moich znajomych jest tak że on nie potrafi nic przy dziecku zrobić i jak gdzieś wychodzimy całą paczką to nie jest tak że raz on idzie raz ona tylko cały czas on wychodzi a ona zostaje z dzieckiem w domu bo ten to przecież nawet by mu pieluchy nie zmienił... (dziecko ma już 1,5roku)

I dziękuję Wam za miłe słowa, Nela pseudonim Klocek rozdaje oklaski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

My po aktywnym dniu także padam na twarz.. 😜

Tosia ZJADŁABYM GOŁĄBKA!!!!!!!!!!!! 😁 😁 😁

Smerfetka głowy do góry i staraj się myśleć tylko o Maleństwie. Wiem że to się tylko łatwo mówi i musi być Ci ciężko ale Maleństw odbiera wszystkie Twoje emocje. Jesteśmy z Tobą 😘

Monikas mam dokładnie taki sam laktator i chyba zestaw identyczny kupiliśmy, nie pamiętam już 😁

Tosia na pewno Jasiu nie będzie cierpiał z powody braku Taty, a poza tym jeszcze znajdziesz sobie kogoś kto pokocha Jasia tak samo jak Ty! 🙂

Ilka zdrówka dla Ciebie 😘

Kasialeczek gratulacje dla Szwagra! 🙂

Rosi ja też bardzo chciałabym już przytulić drugiego Synusia, ale w pierwszej ciąży bardziej nie mogłam się doczekać. Teraz jeszcze dużo muszę nauczyć Nikosia, przygotować Go i to jest dla mnie priorytet, a czas szybko leci i muszę ze wszystkim się wyrobić 😁

Agatka sukienka śliczna!

Smerfetka to też pewnie zależy od Dziecka, ale sporadycznie picie z butelki myślę że nie oduczy Dziecka ssania piersi. Ja użyłam butelki tylko kilka razy i Nikoś nie miał problemu z ssaniem piersi 🙂

I jeszcze dodam swoje trzy grosze odnośnie wychowywania się bez ojca.. Mój Mężul został bez ojca jak miał 4latka, jego Brat miał 2,5, Teściowej było ciężko ale dała radę wychować ich na na prawdę super facetów i nie to że Męża wychwalam ale Szwagier też wyrósł na człowieka 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado tez właśnie mamy takich znajomych ze ona nawet na godznę do fryzjera wyjść nie moze bo dziecko dusi sie z płaczu a to daltego że ona wszystko sama przy nim a ojcu na nic nie pozwalała!!! ja już rozmwaiłam z mężem i ustaliliśmy że jest to Nasze dziecko a nie moje czy jego i obowiązki przy nim mamy takie same oczyw8iście nie móię ze będzie cały czas wstawał w nocy kiedy na rano do pracy ale powiedzmy na 3 pobudki raz moze wstać prawda!!!

Ja też właśnie szukam już wszystkiego po truchu 🙂 dzisiaj zamówiłam kilka zimowych i jesiennych ciuszków dla księżniczki 😁 teściowa zamówiła mi 2 sztuki liatum emulsja do kąpieli w Krakowie po 39,99 na allegro a odbieram osobiście więc za przesyłke nie płacę 🙂
tu link jak któraś chce 🙂 http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-500ml-odb-krakow-i2299549165.html

łóżeczko myslę ze takie bo Nasza Kajuśka będzie między naszym łóżkiem a szafą i jak kupię z zabudowanym przodem to dzidzia nic nie będzie widziała o takie mi się spodobało
http://allegro.pl/lozeczko-julia-ii-szuflada-tymon-lolek-jardrew-i2296688166.html kolor Venga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja też jeszcze zawitam dziś na forum, bo mąż znów się wziął i na coś obraził, czasami nie wiem o co temu człowiekowi chodzi 🤨
Jeszcze raz dziewczyny dziękuję za pochwały, dajcie już spokój bo się czerwona zrobię ☺️ Obiecuję,ograniczyć moje użalanie się nad sobą 😉
Kasialeczek ale super poszczęściło się Twojemu szwagrowi a wycieczka na Rodos będzie idealnym wynagrodzeniem roku ciężkiej harówy!
Agatka,nadrobiłam tego oklaska,bo wcześniej w końcu zapomniałam 😜 mi też bardzo podoba się ten kolor co na zdjęciu.
Smerfetka fajnie,że partner poprawił Ci humor frytkami,oni czasem wiedzą jak nas pocieszyć 🙂
Kinia zapomniałam napisać, jak przyjdzie łóżeczko dla Nikosia to zdaj nam relację jak ono wygląda, czy jest solidnie wykonane,stabilne itp i oczywiście jak Nikoś zaaklimatyzował się w nim!

No dobra,chyba czas uciekać spać,do jutra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola nie przejmuj sie, mój Robert też tak ma że czasami obraża się nie wiadomo o co, a czasami po prostu budzi się i ma zły humor. Ja sie wtedy wkurzam, no bo co ja temu winna jestem? 😠 Ale teraz w ciąży odpusciłam sobie przejmowanie sie jego nastrojami, po prostu ja nie mam okresu to on nadrabia 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha jeszcze miałam napisać jak to było u nas z tym karmieniem dziecka z butelki.
A więc przez pierwsze półtora m-ca nie miałam problemu z karmieniem piersią dopiero od czasu kiedy zachciało mi się podawać Franiowi herbatkę z kopru z butelki zaczęły się problemy,Franek nie chciał za bardzo już ciągnąć cyca,troszkę possał i odwracał się i wyginał więc zaczęłam go dokarmiać butelką, najpierw raz dziennie później więcej i im więcej dawałam mu butli tym bardziej on nie chciał ciągnąć cyca ,oczywiście melko zzanikało przez ten czas,próbowałam się ratować ręczną odciągaczką taką za 15zł, ale ona kompletnie egzaminu u mnie nie zdała, przepuszcała chyba powietrze i mało ciągnęła,aż w końcu pożeganaliśmy się na dobre z cycem co bardzo przeżyłam,bo brakowało mi tej bliskości i więzi. Piłam herbatki i brałam tabletki na laktację ale nie pomogły...jednak dziecko to najlepszy pobudzacz pokarmu!
A jeśli chodzi o obowiązki nad dzieckiem to dziwię się parom u których tylko mama zajmuje się maleństwem a ojciec nawet pampersa nie potrafi zmienić. Ja od początku gnałam męża, pampersy zamieniał już na drugi dzień po powrocie ze szpitala, kąpania bardzo się bał,mówił że ja zrobię lepiej itp ale po miesiącu potrafił już sam wykąpać, jak przeszliśmy na sztuczne mleko to sam też czasami karmił, i za każdym razem od urodzenia w nocy wstawał i po karmieniu nosił Frania aż mu się odbiło. Wiec ogólnie nie było u nas tak źle, teraz się mogę poskarżyć że kręci nosem jak ma iść sam z dzieckiem na spacer, mówi że on woli jak ja z nimi chodzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola mój Marek tez ma tak ze potrafi się budzić ze złym humorem i wyżywać się na mnie więc zawsze mu mówie że ja w ciąży jestem a humory mniejsze mam niż on w tedy się nie odzywamy przez jakąś godzinę dwie po czym serce mu mięknie (choć rzadko) i np pyta czy chce coś zjeść bo robi np tosty ale zazwyczaj jest tak ze ja kończe tę jego "robotę" 😁 albo jak gra w piłkę nożną na konsoli i nie daj biże przejdę na lini telewizora to zawsze coś komentuje to mu mówię że jak mu nie pasuje to niech wyjdzie i mu przechodzi 😜

Co do karmienia podchodze na luzie bo stres jest najgorszy tzn mam nadzieję że uda mi się karmić co najmniej pół roku ale jak się nie uda to trudno jest takie powiedzenie szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 🙂 ten mały szkrabek wyczuwa nasze nastroje nawet po za brzuszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Kasialeczek ja tak mam jak gra Legia a ja przetnę linię łączącą wzrok męża i telewizor to też zaraz słyszę komentarze w stylu "a Ty długo będziesz jeszcze tak łaziła"?? A będę tyle razy ile będę miała potrzebę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Objawy fizyczne w siódmym miesiącu ciąży:

nasilającą się biaława wydzielina,
zaparcia,
zgaga i niestrawność,
bóle głowy,
ból podbrzusza i boku oraz pleców,
świąd brzucha,
sporadyczne skurcze Braxtona-Hicksa (są to skurcze macicy, zazwyczaj bezbolesne),
powiększenie piersi,
wyciekające mleko z piersi - siara (może pojawić w piersiach przed porodem i nie wyciekać lub pojawić się dopiero po urodzeniu dziecka),
żylaki na nogach i hemoroidy (żylaki odbytu),
wystający pępek,
spłycenie oddechu,
krwawienia dziąseł,
uczucie zatkania nosa.

polowe z tego chyba mam ;p;p dziewczyny tak patrze i chyba najbardziej obawiam sie zylakow i hemoroidow bo inne to chyba znikna a zylaki zostana nie?? nie wiem jak to jest i sie boje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...