Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasialeczek bardzo ładne to łóżeczko 🙂

Karola oczywiście że zdam relację 🙂 Troszkę się tego wszystkiego obawiam ale z drugiej strony nie mogę się doczekać jak mój mały Mężczyzna będzie spał w takim "dorosłym" łóżku 😉

A co do obowiązków to u Nas było tak że Mężul przez pierwszy tydzień (tyle miał wolnego) wyręczał mnie dosłownie we wszystkim, ja tylko wystawiałam cyca 😁 Jak poszedł do pracy to nadal kąpał i wstawał ze mną w nocy, przewijał, odbijał Nikosia. Później ja przejęłam kąpiel bo Mężul jeździł w delegacje. Teraz większość obowiązków jest na mojej głowie ale to Nasz świadomy wybór, chcieliśmy SWÓJ dom więc Mężul musi na niego robić, wraca późno więc niewiele zostaje Mu czasu z Nikosiem ale kąpie Go odkąd jestem w ciąży i oczywiście cała niedziela jest tylko dla Nich dwóch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
daria0910 napisał(a):

Objawy fizyczne w siódmym miesiącu ciąży:

nasilającą się biaława wydzielina,
zaparcia,
zgaga i niestrawność,
bóle głowy,
ból podbrzusza i boku oraz pleców,
świąd brzucha,
sporadyczne skurcze Braxtona-Hicksa (są to skurcze macicy, zazwyczaj bezbolesne),
powiększenie piersi,
wyciekające mleko z piersi - siara (może pojawić w piersiach przed porodem i nie wyciekać lub pojawić się dopiero po urodzeniu dziecka),
żylaki na nogach i hemoroidy (żylaki odbytu),
wystający pępek,
spłycenie oddechu,
krwawienia dziąseł,
uczucie zatkania nosa.

polowe z tego chyba mam ;p;p dziewczyny tak patrze i chyba najbardziej obawiam sie zylakow i hemoroidow bo inne to chyba znikna a zylaki zostana nie?? nie wiem jak to jest i sie boje


haha to ja mam juz wszystko i do tego roztepy 😁 no nie mam zylakow i homoroidow a tak to wszystko jak leci dzis zauwazylam ze jak dotkne sutkow tzn lekko nacisne to wylatuje siara a juz sie martwilam, ze nic tam nie mam bo piersi mi sie powiekszyly tak, ze stare biustonosze sa juz za male (chociaz to moglo by zostac po ciazy)

Sukienka mi sie bardzo podoba i ten kolor co jest tez, ale jeszcze zastanowie sie na odcieniem fioletowym 🙂

juz nie pamietam, ktora pisala o tym lozeczku ale lozeczko sliczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
piszę tak późno bo nie wiem czy jutro będę miała czas,
no bo ja dzisiaj byłam u gina i relacje chciałam zdac, chociaż nie wiem czy jest co, bo oczywiście o połowę rzeczy zapomniałam zapytac,
też tak macie, że siedzicie u gina i wiecie że jeszcze o coś miałam zapytac i nic nie przychodzi,
w pracy zrobiłam listę i zapomniałam wziąc 😞 prawie zapomniałam o L4 powiedziec 🙂
no ale od początku
pisałam Wam, że w nocy miałam pobudkę o 3 rano i już nie usnęłam bo mała się wierciła,
i to jak, normalnie jakieś adhd ją dopadło i miała tak przez całą resztę dnia, w ogóle inaczej i mocniej czuję kopniaki,
ale już wiem czemu, okazało się że moja maja obróciła się główką i jest ułożona w dół, dlatego czuję mocniejsze kopniaki,
tak się ucieszyłam że się obróciła (bo już myślałam że będzie cc) że nie zapytałam o wagę i długośc, chociaż niewiem czy dało by radę zmierzyc, bo znowu jakaś taka poskręcana była i nad wyraz spokojna, akurat w tej chwil,
z podwoziem w porządku, oprócz jak się wyraził pan doktor "dużej grzybicy", niestety
jestem na nią skazana przez całą ciążę, a od wczoraj to znowu zaczęło mnie tak swędziec, że masakra,
mnie żylaki wychodzą, mam na nodze jednego, i chyba zaczyna się robic na wardze sromowej,
ale to jeszcze zobaczymy,
ogólnie to wszystko ok. z małą też, zdjęc nie mam, nawet jej buźki nie widziałam,
znowu po tej wizycie czuję niedosyt 😞
L4 wzięłam i mam je już od jutra 🙂, ale jeszcze do pracy jutro i w piątek idę, no i w poniedziałek na trochę, bo szefowa wraca po chorobowym to się jej odmelduję,
kurcze po przyjeździe od lekarza padłam i usnęłam na kanapie i teraz jestem znowu wyspana,
napiłam bym się coca coli 🙂
poczytam Was i odpiszę jak będzie chwilka, a teraz zmykam
aha i przytyłam 3 kg w ciągu ostatniego miesiąca, to teraz mam 4 na plusie i wagę 69 kg,
ale specjalnie jakoś tego nie odczuwam, bo i tak wszyscy mówią, że tylko brzuch mi rośnie,
a więc mój brzuch ma się dobrze i waży 4 kg 😁

Karola super wyglądasz, ja w koszulkach mam identyczny brzuszek, tak samo wygląda 🙂
chociaż mój wydaje się jeszcze niżej 🙂
kolorowych dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
co do opieki mojego męża nad dziećmi to ja mam dobrze 🙂
pierwszą kupkę w szpitalu przebierał on, pierwszą kąpiel zrobił mąż bo ja się bałam i do tej pory mu zostało że on kąpie, ja tylko wtedy gdy on nie może, karmi dzieci, bawi się z nimi chodzi na spacery( a to dlatego że jak miał 15 lat urodził mu się brat i on się nim opiekował jak matka była w pracy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj dzwoniła moja chrześnica że przyjedzie do mnie z zaproszeniem na komunię( ma 10 czerwca), 16 czerwca moja siostra ma swój ślub, 9 czerwca mojej siostry syn ma urodziny i jeszcze mój brat ma 16 czerwca 18-ste urodziny ale robi po weselu siostry więc czerwiec zapowiada mi się intensywny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej,
pogoda za oknem piękna, mam nadzieję ze jest ciepło nie tylko przez szybę 😎
Wczoraj dostałam siatę ubrań od znajomej, ale tym razem nie dla Jasia tylko dla mamusi na czas upałów w ciąży 😁 Także mam nadzieję że szybko je założę 😁
Idę dziś do gin, ale tylko na chwilkę po skierowanie na badania.
Ja z listy, którą podała Daria nie mam tylko żylaków, hemoroidów i świądu brzucha, a tak poza tym wszystko inne mi dolega 😉
Kasiulek jak Ty dasz radę obskoczyć z brzuszkiem wszystkie te imprezy?? 😁 Plus jest taki, że w tym ostatnim miesiącu pojesz jeszcze pyszności 😉 😁 My też mieliśmy zaproszenie na wesele 9 czerwca, ale postanowiłam że nie jedziemy bo to na drugim końcu Polski od nas. I nie mam ochoty męczyć się kilka godzin w aucie, a mój mąż nie ma ochoty na zatrzymywanie sie co stacja na moje "siku" 😁
Miłego dnia Wam życzę! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Kasiulek intensywny czerwiec 🙂 u nas też zapowiada się podobnie bo na początku czerwca planujemy jechać na kilka dni nad morzem, 8 czerwca moje urodziny, 10 czerwca urodziny męża, 16 czerwca urodziny Franka 🙂
Ania dziękuję 🙂 najważniejsze, że z Małą wszystko dobrze i ładnie się rozwija a z grzybicą to sobie rękę możemy podać bo ja też mam chyba cały czas to dziadostwo 😠
Ilka tylko pozazdrościć takich znajomych, super że będziesz miała w czym chodzić w lato, ja to za bardzo nie mam się w co przyodziać... ale myślałam żeby kupić jakąś sukienkę ciążową
U nas pogoda śliczna już jest 20 stopni 🙂
Mąż w pracy, Franio jeszcze śpi, poszlibyśmy na spacer ale muszę czekać na kuriera bo dziś ma przywieźć mój parowar, do tego zamówiłam dwa proszki ponoć niemieckie 9kg i gratis dwa płyny do płukania dostanę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
a Was też tak ślicznie jak u mnie? 🙂 ogarnę szybko mieszkanko i spadam na spacerek 🙂
Kasiulek czerwiec naprawdę intensywnie sie zapowiada ale myśle że lipiec też będzie niczego sobie 😁 😁 😁
Odwzajemniam oklask 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja 😎

Monkado uwierzysz ze u mnie taka sama pogoda jak u Ciebie 😁 😁 😁 🤪

Kasiulek to piękny czerwiec masz 🤪 ja tak miałam w zeszłym roku 5 wesel z czego 4 były tydzień po tygodniu makabra do tego dzień dziecka koszmar już miałam dość 🤪 oklask przyfrunie jak się limit skończy 😁

Ania super że z kruszynką wszystko wporząsiu a z grzybicą dasz radę ja na szczęści eni emam problemów z pochwą w sensie grzybów czy innych dolegliwosci... oklask dla Kamilki poleci jak się limit skończy 🙂

Moja małą wczoraj tak pięknie się wypięła że było slicznie widać pupcie, nóżki, plecki sobie macaliśmy ale muszę powiedzieć że bolało mnie łono od tego jej wypięcia i to dość mocno 😮 ale teraz juz chyba tak będzie cały czas bo mała ułożóna prawidłowo 😎

sąsiadka zaproponowała mi pożyczenie kosza wiklinowego (kołyski) dla Naszej księżniczki i teraz mam dylemat bo nie chce kolejnych kosztów ponosić zeby wypełnić kołyskę może któraś wie jak co w ogole potrzebne jest i czy jest sens kołyski czy lepiej łóżeczko od razu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie też dziś taka piękna pogoda już jest 18st w cieniu.
Ania najważniejsze, że mała zdrowa 🙂
Jejku a mi się dziś 30tc zaczyna 🤪 jeszcze tylko 10! 😎
Kasiulek to trochę Ci współczuję tego czerwca, będziesz wymęczona. Mi juz nogi puchną czasem, wczoraj mi tak spuchły, że szok 🤪
Daria mi z tej listy za dużo na szczęście nie dolega ale wszystko przede mną 🙂 Alarm rozstępowy odwołany, okazało się że to jakieś odciśnięcie było, ufff...
Panowałam dziś wystawić meble ogrodowe ale nie wiem czy mi się uda, bo sama nie wyniosę a mężulek nie wiem o której wróci 😞 A w sobotę przychodzą znajomi i otwieramy sezon grillowy 🙂 No i jeszcze rano jadę na wycieczkę do Gietrzwałdu do Sanktuarium Maryjnego, zabieram tam mamę bo dziś ma imieniny i taki prezent jej wymyśliłam.
AAAaa i wiecie co?? Kupiłam w końcu lody Zielonej Budki 🤪 Pani z takiego małego sklepiku mi zamówiła i dziś odebrałam 😎 już prawie pół nie ma ☺️ podawał mi je chyba syn tej Pani i mósiał mu coś mówić bo jak zapytałam o te lody to się tylko uśmiechnął pod nosem 😁
Dobra idę się jeszcze przejść kawałek bo niedługo jadę na moje korki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola i oczywiście nie muszę mówić, że dziewczyny mają racje i zdecydowanie wymyślasz z tym wyglądem. Bardzo ładnie Ci z tym brzuszkiem i tylko z brzuszkiem bo nic innego nie widać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂

Jestem po badaniu i jak to P. dr stwioerdziła ogona nie widać 🙂 nie mogę się zdecydować między Mileną a Agatą, ale prawdopodobnie zostanie Milena-waży 1,555 kg i jest uparta jak osioł 🙂

Przeglądałam Waszą rozmowę o wyglądzie- ja się chowam przy Was, przytyłam już ok 15 kg a juz wczesniej bylam "większa" do tego mam spuchnięty nos i nogi, wieczorem patrzeć na siebie nie mogę...
Mam już kontaktować się z położną, nie wiem jak to jest u Was, ale w Pile po 30 tyg przyjezdza juz polozna i robi ktg w domu.


Miłego dnia życzę:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala ja mam 12 na plusie więc podobnie. Właśnie wróciłam ze spaceru i nogi znowu mam spuchnięte, już czuję co będzie na koniec dnia 😞
Z tą położną to pierwsze słyszę, że przyjeżdża do domu 🤔 u mnie tak nie ma.
Spora już mała, nie? Ja mam wizytę 2.05 i obstawiamy z mężem 1,1-1,2 kg 🙂 ale może nas zaskoczy.

A i wiecie co? Jadłam pierwszego włoskiego loda w tym sezonie, był pyyyycha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi to nam rośnie ta waga... ja się boję bo jak moja Siostra była w ciąży to ok 34 kg przytyla ;/ ale ona uwielbiała nocne jedzenie (mój brat pracował wtedy w piekarni i zprzynosił jej bułki a ona jadła 10 bułek i 2 litry mleka);p Położną prawdopodobnie będę załatwiać jutro, to napiszę co mi powiedziała, ale koleżanka tak miała a rodziła rok temu. Co do wagi małej-to moja p. dr twierdzi ze mała mieści sie w normie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś trochę popołudniowo się witam 🙂
Wczoraj odebrałam karton ubranek i łóżeczko, teraz czeka na złożenie, ale z tym poczekam, bo muszę kupić nowy materacyk 🙂 Dziś w Auchan kupiłam buteleczkę Tommee Tippee, ta najmniejsza od pierwszych dni życia kosztuje 14zł 🙂 Do tego płyn do kąpieli, krem do buzi,mydełko i szamponik 🙂 Jakoś zapaszek mi z Hippa podpasował, ale doświadczone mamcie mogłyby powiedzieć czy miały doświadczenia z tymi kosmetykami dla niemowlaka 🙂
Karola,wyglądasz pięknie!! Super laska z Ciebie, to ja przy Tobie wyglądam jak grubas!!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc,
u mnie dzis pogoda cudowna 25 stopni 😁 😁
Ja dzis zjadlam 2 lody wloskie i pol pizzy a wczoraj hamburgera ale co tam 😆
A na wazenie i ogladanie maluszka ide dopiero za dwa tygodnie. A najchetniej to bym co dzien to usg robila.
Jutro moze wyskocze na zakupy to juz cos bede miala w tej wyprawce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

ja po wizycie uff pozno wrocilam wczoraj. moje badania wszystkie ok wiec yuupi poza tym Oliverek wazy 960g to chyba ladnie haha nie mierzyl go bo powiedzial ze glupoty wyjda bo jest poskrecany i nadal ulozony glowkowo. u maluszka tez wszystko ok wiec sie ciesze jak szalona i nastepna wizyta na 18 maja 😁dzis mialam lekko nerwowke i spiecie z mezemi co poszedl do mamusi a ja sie wsciekam bo ani tablic nie zakrecil w aucie nowych ani mi lozeczka nie skrecil zeby zobaczyc czy wszsytko jest cholera jasna!!! sama je sobie skrece laski bez, ja mu wszysto zalatwiam a on po pracy nie moze poczekac jednego dnia i pojsc jutro i zrobic to cfo wazne szlag mnie trafia.!! faceci!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...