Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ojej ale się naczytałam 🙂
Ja też miałam cały weekend w biegu i na zewnątrz. W pt odwiedziłam babcię i jakoś mi tak zleciało, w sobotę pisałam Wam, ze zabieram mamę do Gietrzwałdu do Sanktuarium z okazji imienin. Wycieczka się bardzo udała ale było ponad 30 st i spuchłam niemiłosiernie, wróciłam o 17.00 a na 19.00 mieliśmy gości na grilla, myślałam że padnę! Ale posiedzieliśmy do 1.00 bo taka ciepła noc była i się rewelacyjnie w ogrodzie siedziało. Niestety od rana nogi nadal jak balony i aż mnie tak łydki bolą jakbym zakwasy miała. W nd już o 6.30 się obudziłam 😞 szwagier został na noc u nas więc zrobiliśmy sobie ładne śniadanko, lody i do kościółka potem znowu lody ☺️ na obiad grill i do teściów na kawę i odwieźć szwagra. Ja wróciłam do domu to od razu zasnęłam 🙂 A wieczorem poszliśmy z mężem jeszcze do ogrodu i posiedzieliśmy do 21.30 🤪 obgadując plany na przyszłość i budowę domu. Ale pogoda, normalnie lato w pełni. Ale już czekam na deszcze bo ledwo żyję 🙂
Chyba właściwie się zdecydowaliśmy i będziemy wnioskować o rodzinę na swoim bo tylko do końca roku można. Boję się strasznie, jestem wręcz przerażona 🥴
Kurcze, truskawek też bym sobie zjadła ale takich prawdziwych bo te udawane to nie do końca, chociaż też na niezłe trafiłam jakiś czas temu.
Karola też podziwiam za maraton! Jak słyszę "galeria" to już mam nogi spuchnięte 😁
Kasielaczek ja kiedyś wsuwałam otręby w takich granulkach jakby śliwkowe z pociętymi na kawałki truskawkami i jog naturalnym, mmmmmm ale się rozmarzyłam to było przepyszne!
Jejeku mam tyle sprzątania po tym weekendzie, że nie wiem w co ręce włożyć ale obiecałam sobie, że dziś odpocznę.
Dziewczyny macie też tak, że w nocy jak wstajecie na siku to Was tak strasznie brzuch boli?? Ja mam wrażenie jakby mi się odrywał jak przewracam się z boku na bok 😞
Zojusia moja szaleje w te upały okropnie, chyba jej się nie podoba, że tak ciepło bo nie może się ułożyć.
Wybaczcie nie pamiętam która to pisała, ale ja też mam wrażenie, że te ułożenie główkowe to tylko chwilowe było 🙂 Tak się kokosi ta Perełka moja.
Dobra idę się położyć trochę bo mi się oczy zamykają, wstałam przed 7.00 żeby pit zawieźć.
Zajrzę po południu, buźka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam...

Rosi i ogóle wszystkie dziewyny współczuje Wam ze nogi Wam puchną mam nadzieję że naprawdę ominie mnie ta "przyjemność" ciążowa 😮
też mam takie w domu Rosi otręby o których piszesz dobre są... ☺️
w ogóle widze ze tez weekend intensywny 😁
a co do ułożenia to też mam wrażenie że moja już fiknęła na bok 🤪 bo wczoraj wyraźnie było widać dwie duże gule cz\yli jedna topupka a druga to musiała być główka bo co innego 😮 🤪

dziewczyny pomóżcie mi... bo nei mam się w co ubrać na ten pogrzeb 😞 😞 😞 czy źle to będzie wyglądąło jak założę białą bluzkę a do tego czarne spodnie i buty na obcasie jakieś zarzucę? koleżanka dała mi jakieś czarnw spodnie ciążowe eleganckie ale na góre nic nie mam z drugiej strony to bez sensu ubierać sie chyba cąła na ciemno co nie? Męża ubiorę w spodnie od gajerka i koszule niebieska? chyba tak moze być taką jasno niebieską? Wiem ze to nie rewia mody ale nie chce zeby patrzyli na mnie jak na idiotkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczątka 🙂
widzę że nie tylko u mnie intensywny weekend- w piątek wypad ze znajomymi na miasto, w sobotę wogóle dużo zamieszania bo udało nam sie sprzedać i sofę i taki sprzęt do ćwiczeń a że mamy duże auto to obiecaliśmy że zawieziemy to trochę zeszło, później lody z teściem, wizyta u teściowej i wizyta w galerii po prezent dla szwagierki (=spuchnięte stopy.. 😞 ) a w niedzielę caly dzień na działeczce połączony z urodzinami szwagierki więc leżałam w cieniu a mąż donosił mi jedzenie 😁 😁 i wrociliśmy późną nocą także nawet siły nie miałam wchodzić na neta..

Karola- chodzi o przeciwciała przeciwtarczycowe - to choroba z autoagresji (inną bardziej "popularną" chorobą tego typu (autoagresywną) jest np cukrzyca typu I)- da sie z tym żyć przestrzegając pewnych zasad i biorąc leki ale w ciąży kobiety z takimi chorobami są chyba po prostu bardziej "brane po lupę" stąd częstsze badania i pewnie też stąd to ktg co tydzień już od 30tyg. Właśnie idę dziś na kolejne, mam nadzieje że będzie ok 🙂

Ania ja podobnie jak Ty miałam wyrzuty sumienia idąc na L4 i strasznie nie chciałam iść bo balam sie że umrę w domu z nudów i .. przejedzenia 😁 ale nie jest tak źle, zobaczysz, nawet nie będziesz wiedziała kiedy Ci czas mija, zwłaszcza w taką pogodę że możesz caly dzień na zewnątrz spędzić, wyśpisz sie, odpoczniesz, skompletujesz wyprawkę, będzie ok 🙂

Dora ja właśnie biorę sie za listę zakupów, a później będę tylko wykreślała 🙂 jak będziesz chciała to mogę ją wrzucić na forum jak już wszystko spiszę (wiadomości ze szkoły rodzenia + cenne uwagi i wskazówki moich 4 kuzyneczek, ślieżych mamusiek 😁 )

Kasiulek- oj współczuję tego wycia, mi odpukać jakoś ostatnio przeszło, a może to dlatego że ogólnie jakoś intensywnie dni mi mijają i jak sie położe już do spania to śpie jak zabita 😁 nie licząc oczywiście przerw na siku ale to też robię w półśnie 😁

Kasialeczek wydaje mi sie że strój jest ok, jest gorąco i nie ma sensu żebyś sie przegrzewała, a chodzi o to żeby być ubranym elegancko więc strój "galowy" czarno- biały jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, dla męża niebieska koszula też ok.. Przykro mi z powodu straty Twojej Przyjaciolki... 😞

Co do ulożenia to moja Kluska też świruje po całym brzuchu i chyba nawet nie myśli układać sie główką w dół :P a czuję ją często... w pachwinie 🤪 zupełnie nie wiem co ona tam wyczynia 😁

I jeszcze któras pisała o bólu brzucha podczas nocnego wstawania do kibelka- ja niestety nie pomogę, nie mam czegoś takiego, w ogóle nie sprawia mi żadnych trudności przewrócenie sie z boku na bok czy wstanie z łóżka. Miałam niedawno taki ból brzucha w okolicach pępka (ale to przez caly dzień) jak po uderzeniu, jak jakiś siniak albo stłuczenie, ale lekarz powiedział że to od naciągania sie macicy i żeby sie nie przejmować, a po jakimś czasie ten ból sam przeszedł..

ok idę robić listę a poźniej spacer 🙂

Milego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny u mnie tez weekend minal na grilowaniu i mowiac szczerze mam dosyc do nastepnego weekendu dzisiaj chce mi sie zupy 😉 😉 😉 😉Monkada jak zrobisz juz swoja liste to wrzuc na neta zawsze dobrze porownac czy czegos nie zapomnialam bo ja tez wedlog listy zakupy robie 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Pogoda nadal upalna, u Nas 29stopni w cieniu!! 🤪 Byliśmy od rana na polku, o 11 uciekliśmy do domy bo nawet w cieniu nie da się wysiedzieć (przynajmniej ja nie mogę 😜), no i już nie wspomnę że ciężko Nikosia utrzymać tylko w cieniu a słońce tak praży że szok!! Tak się Bidulek wymęczył że już o 11.30 usnął 🙂 Ja już coś tam w domu ogarnęłam, na obiad tylko zupa pomidorowa bo na taki upał to nawet nie chce się jeść 😁

Kasialeczek widzę że pobyt na działce i grill udany, super 🙂 No i zrobiłaś mi smaka na szaszłyki, zrobię na następnego grilla czyli pewnie jutro albo w czwartek 😁
Wyrazy współczucia dla przyjaciółki i jej Rodziny 😞 Strój na pogrzeb moim zdaniem ok, elegancki i to wystarczy. Moi Rodzice też dzisiaj idą na pogrzeb, zmarł Teść mojej Chrzestnej.

Rosi fajnie że i Ty miło spędziłaś weekend 🙂 Co do tego nocnego bólu brzucha to ja tak nie mam więc nie pomogę.

Monkado super że w końcu udało Wam się sprzedać tą sofę 🙂

A ja ostatnio też ubrałam "normalne" krótkie spodenki i zastosowałam patent Monkado do tego dłuższa bluzeczka na ramiączkach i można śmigać w te upały 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamulki 😘
Drugi dzień z rzędu zaczynam wycie o 5 nad ranem! 😠 Szykuję sobie śniadanko, padam i wstaję po 9 😁 Wogóle to naszła mnie niesamowita ochota na niebieskiego Powerade'a, takiego z lodóweczki 🙂 Muszę jakoś wynagrodzić sobie moją alkoholową abstynencję, chociaż zimne piwo nadal za mną chodzi!
Temat puchnięcia znam doskonale! Stopy mi puchną jak narazie, ale dosłownie przejdę się do sklepu i jestem zapuchnięta! 😞
Dziś naszło mnie na młodą kapustę, skwareczki i koperek 😁 Skwarki już usmażyłam i poparzyłam sobię rękę patelnią. Moja niezdarność w ciąży mnie przeraża.
Karola, wczoraj obiecałam, że pokażę Ci sukienkę. 😘
http://cubus.com/pl/Damska/Kolekcja/Kolekcja/Sukienki-spodnice/7117476/7117476/
podoba mi się jeszcze ta, ale nie mam jak cycoli w nią wcisnąć 😁 http://cubus.com/pl/Damska/Kolekcja/Kolekcja/Sukienki-spodnice/7116885/71168852/
Wcale nie jestem chuda, bo na plusie już 5kg... Zaczęłam tyć późno, ale ze zdwojoną siłą 🙂 Najbardziej widać po udach, bo robią mi się jak dwa serdelki.... 😞
Kasia, Rosi, Monkado zaczynajcie przygotowania, bo w czwartek my świętujemy nasze trzydziestki! 😁
Kasia,pisałaś o pogrzebie, według mnie nie chodzi o ubranie się na czarno od stóp do głów, tylko po prostu o eleganckie ubranie. Spodnie ciemne i koszula jak najbardziej na tak. Czerń powinna zakładać najbliższa rodzina zmarłego, w końcu Ty nie przeżywasz żałoby. Tak mi się wydaje. Ja na pogrzeby dalszych osób, spoza rodziny chodziłam też w białej koszuli 🙂
Cieszę się,że weekendzik Wam się udał, ja jutro wyprawiam imieniny na działce, więc dziś czeka mnie zakupowe szaleństwo. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia w takim razie już dzisiaj najlepsze życzenia imieninowe 🙂 Szczęścia w życiu, miłości, życzliwych ludzi wokół Ciebie i wiadomo.. szybkiego, bezproblemowego porodu a potem już samej radości z macierzyństwa 🙂 😘 😘
My też dzisiaj musimy zaliczyć zakupy, jakieś pustki po weekendzie a poza tym jutro pozamykane wszystko.
Fajna ta pierwsza sukienka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia ja rodziłam w marcu więc ciężko mi powiedzieć, ale wiem że dla mnie bardzo pomocny był rożek, zwłaszcza na początku jak uczymy się dopiero trzymać Maluszka 🙂 Z tym że tylko na początku miałam to usztywnienie, później już tylko w samej tej "kołderce" trzymałam Nikosia i nie musiałam Go całego owijać to może w lipcu też uda się korzystać z rożka, cieniej ubrać Dziecko.. zobaczymy co Kasiulek i Karola poradzą, Kasiulek w końcu rodziła w lipcu a Karola chyba w czerwcu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za pomoc, w takim razie rożek w razie czego bym kupiła, nie będzie numerem jeden w niezbędnikach 🙂
Właśnie zrobiłam koktajl 🤪 JEST PRZEPYSZNY!!!
http://www.makecookingeasier.pl/na-slodko/przepisy-dla-przyszlych-mam-bajeczny-koktajl-brzoskwiniowo-bananowy/
Tu macie przepis 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
lato w pełni zawitało 🙂
no i niestety wygląda na to, że spacer czy zakupy = spuchnięte nogi,
mnie dodatkowo puchną też dłonie i przedramiona, takie napięte się robią,
ja dzisiejszy dzień zaczęłam od odwiedzin w pracy, bo szefowa wróciła,
nawet spoko przyjęła moje L4, stwierdziła, że muszę już odpoczywac i że i tak się już napracowałam, a akurat bardzo bardzo intensywny miałam okres w pracy będąc w ciąży,
po pracy udałam się do banku i na pocztę, później zahaczyłam o trzy sklepy z używanymi,
no bo Tosia pozazdrościłam zakupu sukienki 🙂
i kupiłam sukienusię z esprita za całe 21 zł (trochę drogo jak na używane, ale zrobili u nas taki sklep w którym ceny są kosmiczne, a ta sukienka to i tak była przeceniona połowę bo normalnie to 42 kosztowała), no i jest na cienkich ramiączkach po biustem luźna, wystarczy do samego lipca,
tylko muszę trochę z ramiączkami pokombinowac, bo moje małe B urosło i trochę mi cycuchy wyskakują, mężul będzie zadowolony 😁
kupiłam jeszcze tunikę z H&M za 5 zł i jeszcze z ciążowych rzeczy 😉 bieżnik na stół cudownie pomarańczowy,

Kasialeczek myślę jak dziewczyny, biała koszula jak najbardziej pasuje, ważne żeby elegancko wyglądac,
i dziękuję za podpowiedź z otrębami 🙂

nie wiem co jeszcze miałam pisac 😞
no może to, że dzisiaj będzie trzeci dzień jak jem schabowego i sałatę z pomidorem i ogórkiem,
a na grila to chyba jutro do znajomych pojedziemy, zrobię szaszłyczki z piersi z kurczaka, z papryką i pieczarkami 🙂

moje nogi przypominają balony, a jeszcze jak mężul z pracy wróci (bo jednak poszedł do pracy) czekają mnie zakupy, ale będą tłumy, chociaż może już ludzie wyjechali na majówkę

no i dzisiaj niestety osoby przebywające w banku i jadące ze mną autobusem oblały test z uprzejmości 🙂
w banku to wręcz jedna pani dyrygowała i pokazywała kto za kim stoi i powinien akurat do okienka podejśc,
w autobusie jechali sami młodzi, bo to autobus co nad jezioro można dojechac, no i też jakoś nikt nie wpadł na pomysł zrobienia miejsca, a tłum był ostry

jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę do Was
idę przygotowac schabowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, pokaż fotki sukienki 🤪 Ja ostatnio w lumpkach nie mogę nic upolować. 😞
Sandałki-tego potrzebuję, bo w balerinkach puchną mi stopy 2 razy bardziej. Widziałyście gdzieś jakieś ładne? Mam w sumie z tamtego roku, ale rozmiar to takie małe 36 i są wąskie, paski mnie zaczynają ściskać, musze kupić albo większe 36, albo 36,5 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
Stęskniłam sie za Wami i wpadłam do kuzynki na internet 😁 Długo nie posiedzę, ale troszkę was poczytałam i zmniejszyłam swoje zaległości. przepraszam ale nie podopisuję, bo głupio mi tak że przyszłam w odwiedziny a siedzę przed komputerem
Wczoraj spędziłam jeszcze z mężem dzień w Warszawie, ale fajnie było. Najpierw zabrał mnie do Łazienek, tam spotkaliśmy moją przyjaciółkę ze studiów. Później poszłam z nim na mecz Legii W. z Jagiellonią Białystok. Mąz zadowolony, bo Jasiek pierwszy raz był na stadionie 😁 😁 Ale ja też w sumie dobrze się bawiłam.
No i wszędzie gorąco, gorąco gorąco!!! Ale ja tam się cieszę, lepsze to od deszczowej pogody... Niestety mi też stopy też mi puchną, wczoraj palce miałam jak serdelki 🤨
Dziewczynki może jeszcze do powrotu uda mi się do Was zajrzeć. nie piszcie za dużo 😉
Uważajcie ze słońcem i odpoczywajcie póki można 😎 Papa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja naszczescie problemu puchniecia stop jeszcze nie mam 😉 😉 😉ale na wszystko przyjdzie czas u mnie to wszystko jakos tak z opoznieniem.....ciesze sie bo spie dobrze nie mam bolow kregosupa ale mam paranoje na punkcje wagi ja chyba tyje od samego powietrza juz 17 kg na plusie a najgorsze dopiero przede mna....nami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂ja letnie ciuchy pozyczylam od mojej siostry akurat teraz pasuja , dostalam 2 sukienki i bluzki tak wiec mam nadzieje ze jakos oblece lato 😎 😎 😎 😎 😎.Tosia dzieki za przepis na kokltail juz mam ochote ale pozniej jade na zakupy wiec kupie prodzkty.....a ja ostatnio jak mam duze pragnienie na piwko pija bezalkoholowe z orenzada cytrynowa smakuje super i polecam do grila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...