Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i jestem znowu!
Właśnie przyjechaliśmy z Franiem do moich rodziców,tata nas odwiezie na wieczór do domku, a mąż jest w pracy więc nie będziemy siedzieć sami.
Tylko troszkę się zawiodłam bo liczyłam że tata ugotował jakiś dobry obiad, mam na myśli mięso i ziemniaki a tutaj tylko żurek... Kurcze frytki bym chociaż zjadła!! W ogóle stale bym tylko żarła,słodkie,słone,słodkie,słone i tak na zmiane 😠 😠 😠
Ania może poczęstujesz mnie tą karkówką z grila? Chyba ciężarnej nie odmówisz? 🤔 😜 😜 😜 i młodego kartofelka też możesz rzucić, o rany ale bym zjadła z koperkiem i młodą kapustką!!!!!!!
Ahaaa w szoku jestem że za kocyk krzyczą sobie 130zł 😲 😲 😲 moim zdaniem nie warto kupować w Smyku, ja tylko raz przed świętami tam zajrzałam jak chciałam kupić zabawkę interaktywną Franiowi, otóż na allegro i w Realu kosztowała 139zł a w smyku 199z!!
Chociaż przepraszam, rok temu jak były przeceny kupiłam tam Młodemu dwie bluzeczki za 20zł 🙂 Ale jak nie ma promocji to moim zdaniem nie ma tam po co chodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze obejrzałam sobie wasze brzuszki, otóż Kasialeczek ma już piękny pokaźny brzuszek, oj zazdroszczę takiej gładkiej skóry bez ani grama rozstępu!! 😜 A Rosi ma śliczny,nieduży i zgrabny brzuszek 🙂 A co tam, dam wam po oklasku za to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też wróciłam ze spacerku połączonego z zakupami 🙂

Kinia cieszę że jest lepiej, dużo odpoczywaj, bo jeszcze 2 miesiące przed nami 🙂

Rosi ano rzeczywiście, to już 8 miesiąc! 🤪 oklask i dla Ciebie 🙂

Smerfetka nie wiem czy to dobry pomysł z tym wyjściem na pogrzeb.. i dla Ciebie i dla sąsiadki też- dla obu was może to być zbyt bolesne i emocjonalne 😞 a Twój Partner nie może iść? wtedy byłaby jakaś "delegacja" od Was a jednocześnie Ty nie musiałabyś sie niepotrzebnie stresować..

Kasialeczek chyba chacisko a nie chatka 😁 śliczny brzuszek 🙂

co do wyprawki to ja też jestem w ciemnym tyłku.. tzn ubranka mam i to tyle 😁 a to tylko i wyłącznie dzięki mojej Mamie która wszystko mi kupiła i poznosiła od kuzynek, ja dosłownie dwie sukienusie kupiłam, gdyby nie ona to pewnie nic bym nie miała 😁
na szkole rodzenia mówili nam że dobrze byłoby mieć wszystko kupione na miesiąc przed porodem bo nie wiadomo jak będzie, także został mi miesiąc a że dziś lub jutro dostanę wypłate to od poniedziałku sie zabieram za kocyki, ręczniczki, kremiczki itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja sobie porównałam ceny ze smyka z tymi allegrowskimi i wychodzi taniej na allegro (czasami nawet sporo taniej) także ja zamawiam na allegro i jak znajdziesz dobrego dostawcę to zamówisz u niego większość rzeczy i za przesyłkę płacisz raz, albo poszukaj kogoś w Twojej okolicy to możesz odebrać osobiście. Ja w Katowicach znalazłam takiego gościa, ale nie wiem czy Ci sie będzie chciało do Katowic tarabanić 🙂
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9611461

Rosi właśnie słyszałam o tych targach i chętnie bym sie wybrała ale zapowiadają deszcze więc zobaczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):

jak dzisiaj rano przeczytałam że się czerwcówka rozpakowała to się przeraziłam,
bo oprócz ubranek, których zdjęcia wrzuciłam to nie mam kompletnie nic,

Niepotrzebnie się martwisz, bo rozpakowała sie Tysia, majóweczka, która tez pisała na czerwcówkach. Termin miała na 16 maja, więc urodziła praktycznie w terminie 😉
A ja pozdrawiam wszystkie lipcowe mamusie 🙂 Zwłaszcza jedną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
ania_p napisał(a):

jak dzisiaj rano przeczytałam że się czerwcówka rozpakowała to się przeraziłam,
bo oprócz ubranek, których zdjęcia wrzuciłam to nie mam kompletnie nic,

Niepotrzebnie się martwisz, bo rozpakowała sie Tysia, majóweczka, która tez pisała na czerwcówkach. Termin miała na 16 maja, więc urodziła praktycznie w terminie 😉
A ja pozdrawiam wszystkie lipcowe mamusie 🙂 Zwłaszcza jedną 😉


uff, to dobrze że czerwcówka to jednak majówka 😁 Dziękuję i wzajemnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola frytki! To jest to! Idę skrobać pyry 😁 Będą frytasy! I jeszcze za ciasto się biorę bo fajny przepis w gazecie znalazłam na budyniowy torcik z wiśniami (ale będzie z truskawkami 😉 )

Kasielaczek przy Tobie to ten mój brzusio taki skromy, tylko że ja cała duża to mała ma się gdzie ulokować 🙂 Ale kondycję skóry masz extra!

Cena kocyka jakaś kosmiczna, ja jeden dostałam a drugi kupiłam w Pepco za 30zl i jest super taki mięciutki i "lejący" w sensie, że nie jest sztywny.

Kupiłam dziś jeszcze chusteczki nawilżane, płatki kosmetyczne dla niemowląt i taki fajny podkład happy do przewijania za 3,50zl będzie jak znalazł do szpitala a potem kosz 🙂

Jutro w Toruniu w jednym sklepie jest kiermasz wózków tako i już dzwoniłam mój laret będzie po 1299zl 🤪 tylko teraz męża urobić 🤨 nie chce się skubaniec zgodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smerfetka ja też myślę, że ten pogrzeb to chyba powinnaś odpuścić bo tak jak dziewczyny mówią i dla Ciebie i dla tej sąsiadki może to być nie do przejścia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze jedno, myślałyście już o pielęgnacji noworodka? Mamuśki nasze doświadczone mogłyby się wypowiedzieć w temacie. Co artykuł to inna szkoła. Oliwkować, nie oliwkować, kąpać co dzień, co drugi dzień, w samej wodzie, w wodzie z kosmetykami.... Kota można dostać!
Ja dziś zamówiłam w aptece emolium do kąpieli bo z tego co udało mi się wywnioskować chyba najbardziej polecane są te emoliaty i potem się juz nie kremuje dziecka tylko ewentualnie pupę jak są odparzenia. A to słynne Oilatum kosztuje 60zl za 400 czy 500zl 😮

Usiadłam dziś i zrobiłam listy co mi potrzeba jeszcze, posiłkowałam się listami Monkado i myślałam, że już dużo mam (a przynajmniej duuuużo kasy już wydałam ok 1000zl pewnie) a się okazuje, że jeszcze końca nie widać 😞 To becikowe to są jakieś kpiny chyba 😠 jak Ci bez pracy mają sobie poradzić niby jak poza tym dostają tę kasę dopiero PO porodzie a wyprawkę trzeba zrobić przed 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja znowu się wtrącę o ile moge (z racji że doświadczona)
Więc tak Emolieny są lekami wiec nie należy przesadzać i stosować gdy sie coś dzieje ze skórą maluszka. Najlepiej kąpać w samej wodzie używając delikatnego mydełka lub płynu do mycia. A co do oliwkowania to już zależy od Was. Można oliwkować, albo użyć balsamu, czy emulsji po kąpieli. Niekoniecznie musi to być Oilatum, równie dobrze można natłuścić oliwką i przy okazji troszke maluszka pomasować.
A co do kąpania, ja polecam kąpanie codzienne. Dziecko czuje się bezpieczniej gdy wie, co po czym następuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, uważacie, że chusteczki nawilżone to mogą być zwykłe Pampersa? Nie uczulają? Bo teraz dowiaduję się, że dla noworodka to tylko Sensitive\'y, bo super delikatne 😞 A ja już dzis kupiłam 4ro pak zwykłych, bo była promocja w Auchan za 20zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi była u mnie dzisiaj położna i co do kąpieli to polecała Emolium, Oliatum ale móiła ze skłania się ku emolium i że wcale nie trzeba kąpać dziecka codziennie. Teraz nawet w spzitalach nie kąpią od razu po porodzie nawet niekiedy wcale nie kąpią przez okres 3 dób bo maź płodowa ma dobre właściwosci i nie należy od razu jej zmywać chyba ze mama chce kąpieli to w tedy kąpią ale ta położna co była dziś u mnie to odradza... mói z enawet jak się przyjdzie do domu to w dzień wyjścia ze spzitala nie powinno kąpać się maluszka bo to dla wszystkich jest strasznie emocjonujacy dzień i ze najlepiej się oswoić z dzidzia poleżeć z nią ciało do ciała, odpocząć a nie brac isę do stresującej kąpieli... a do pielęgnacji pupki poleca głównie wodę tzn myjemy w wodzie np z oilatum czyli jak maluszek zrobi kupkę to przynosimy sobie misieczme (salaterke) z woda można ale nie trzeba wlać emolium/oilatum i wymyć pupkę wodą a nie chusteczkami tzn chusteczki uzywac w plenerze a w domu jednak wode... no i w odmu też nie trzeba kąpać codziennie spokojnie można co 2-3 dzień ważne by tylko pupkę utrzymywać w czystości i patrzeć na szyjkę ogólnie fałdki bo tam lubi się potówka utworzyć i to też przemywać wodą :-) ale nie trzeba do wanienki i całego bobika moczyć 🙂

Tosia co do chusteczek ja mam sensitiv pampersa... ale spokojnie te chusteczki co kupiłaś mają dość długą datę ważności i napewno się nie zmarnują myślę że spokojnie od 3 msc można jeużywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi nomój to olbrzym właśnie coś ta Kajuśka urządza się tam niesamowicie pewnie już piętro dobudowuje 😁 😁 😁 a skóra hmmm po kąpieli byłam to była natłuszczona kremami 🙃 😁 ogólnie rozstępów nie mam po za piersiami ale uzywam kremów przeciw rozstępom i pomagają znikają stają się mniejsze teraz mam perfecta mama i jest ok

Dziewczyny dzisiaj dostałam nowe zalecenie na krocze i piersi... Mianowice smarowanie i lekkie masowanie/rozciąganie (tylko nie za mocno i tak żeby nie doprowadzić do szczytowania) naturalną Oliwą z oliwek ujścia krocza ma to na celu nawilżanie i uelastycznienie krocza co by włąśnie przy porodzie nie pękło i smarowanie brodawek też można oliwą naturalną (polecała kupić w jakiś sklepie eko) lub np mustellą do brodawek lub bepanthenem ma to na celu przygotwanie do karmienia tylko nie przesadzać z masażami krótko i przerwa bo moga doprowadzić do skurczy ale po 37tc można działać ostro w masażach krocza i brodawek i ważna informacja żeby po 37tc najwięcej "wykorzystywać" męża w sypialni że do bólu gdyz męskie nasienie zawiera naturalne składniki (nie poamiętam jak się nazywa) któy odpowiada za rozwarcie szyjki 🙂 ale do 37 trzeba uważać z tymi wszystkimi rzeczami wyżej wymienionymi 😜 ale należy już się przygotowywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my całe popołudnie spędziliśmy na dworku 🙂
Wiadomo, ile kobiet tyle opinii, ja może powiem jak to było u nas z tymi kosmetykami,kąpielami itp.
Kąpiele były codziennie,bo Franio jak się urodził to było bardzo gorąco i on się w dzień sporo pocił i miał potówki więc nie wyobrażałam sobie żeby go nie wykąpać, on bardzo lubił kąpiele, poza tym chciałam mu ustalić pewien rytm wieczoru czyli kąpiel-mleczko-spanie. Wtedy dziecko czuje się bezpieczniej i wie co po sobie następuje. Kąpałam go na początku z płynie Nivea (wlewałam trochę do wody) i myłam go zwykłą chusteczką 🙂 jednak po kilku dniach pediatra poradziła nam Emolium do kąpieli bo miał szorstką skórę więc wlewałam kilka kropel do kąpieli. Po kapieli oliwka,dopóki nie skończył miesiąca,wtedy też dowiedziałam się od kuzynki że jej pediatra zabronił oliwkować dziecko bo podobno zatyka pory skóry.
A chusteczki nawilżane mieliśmy od samego początku zwykłego pampersa i nic się nie działo.
Ale wiadomo,każdy robi jak uważa, zdajcie się na swój instynkt macierzyński, każda matka najlepiej wie co jest dobre dla jej dziecka, każde dziecko to indywidualność i u jednego coś co będzie pasowało u drugiego może uczulać itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

powiedzcie jak się nie denerwować... wczoraj chciałam zagadać do zgody oczywiście on jeszcze myśłi nas czymś "zastanawiam się" takie jego słowa dzisiaj wraca z pracy i pyta isę mnie czy gdzieś wychdozę więc odpowiadam ze NIE z myślą ze chce ze mną porozmawaić po czym on wyszedł na trening w darta (mógł by sobie go odpuścić) któy nie ma wyznaczonej godziny a wiąże się z piciem piwa no i jak ja kur*a mam być spokojna znowu rycze ja pierdziele mam dość wiecie co teraz już w nonono mam nie będę nic robić chciałam nawet wizyte wtorkową przełożyć na późneij żeby mógł iść ze mną ale nie przełożę i nic mu nie powiem co u Kajusi jak on mnie tak denerwuje!!! Boże mam dość!!!!!!!!!!! Na pewno nie będę tańczyć tak jak on zagra nigdy w zyciu chciałam dobrze i się rozczarowałąm więc teraz ja będe taka jak on poprostu zemszczę się!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiau bez nerwowo ja tez ostatnio mojego chcialam zabic anwet wczoraj myslalam ze jest zly nie wiem z jakiego powodu bo o n tak ubiera sie i wychodzi ja rozumiem niech idzie ale moze by czasem powiedzial kotku zaraz bede a nie traktuje mnie jak powietrze ale mma jeszce jakies 2 mies potem nie ma szans na cos takiego. no a dzis rano ucalowal mnie i brzuchol jak by nigdy nic 😁 takie sa te nasze chlopy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie denerwuj sie wiem jak to jest. Ja w zartach zawsze mowie ze sie spakuje i wyjade razem z bobasem. Ale Kuba wie ze lepiej mnie nie denerwowac a jak cos sie stanie to on przychodzi przeprosic. Ja na takie rzeczy robie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...