Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ojej dziewczyny ale napisałyście od wczorajszego wieczoru !
Witam Was wszystkie 🙂
Będę pisała po kolei i jak coś pomyle to sie nie gniewajcie ale piszę z pamięci 😁
Kinia- ja osobiście też wolę placki same- gulasz zabija ich smak :P ale ja z kolei wlaśnie dla męża robię gulasz bo to jednak typowy facet jest- mięso musi być! A z Nikosia prawdziwy łakomczuszek, ale to prawda ja też jestem w stanie zjeść placków ziemniaczanych chyba z tonę 🙂 ale dzisiaj nic z tego nie wyszło bo mąż zadzwonił że kupił coś na mieście (mają w pracy taką jadłodajnie i czasami jest coś dobrego to wtedy kupuje i ja już nie muszę gotować) także placki zostały przesunięte na jutro 🙂
Kasiulek- a ja też bylam dziś na zakupach i wpadłam w jakiś szał zakupowy 🤪 było tyle wyprzedaży i tyle super sweterków i bluzeczek że dochodziłam do przymierzalni wyładowana tak że tylko czubek nosa było mi widać 😁 ale musiałam przy tym zachować zdrowy rozsądek więc kupiłam dwa sweterki i postanowiłam jak najszybciej sie ewakuować żeby mnie coś jeszcze nie skusiło 😎
I oczywiście trzymam kciuki za wizytę genetyczna 🙂
Ilka- pewnie przeczytasz to dopiero po powrocie ale i tak napisze - miłego wypoczynku 😁
Karola- imię bardzo ładne 🙂 my jeszcze nie zastanawialiśmy sie, ja to zmieniam zdnie jak wiatr zawieje więc pewnie do narodzin powstałoby 100 wersji także na wszelki wypadek odkladam ten temat na później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek- widzę że też poszalałaś w weekend, ciekawe czy mijałyśmy sie gdzieś na floriańskiej kolo 12 w nocy 🤪 I cieszę sie że przygoda męża okazała sie na szczęście niegroźna 🙂
Kasiulek- ja też mam prawko i na razie jeżdże od czasu do czasu, brzuszek jeszcze mały więc nie przeszkadza 🙂 Słyszałam że dla pań w ciąży regularnie korzystających z samochodu (nie tylko jako kierowca) są takie specjalne nakladki które umożliwiają zapięcie pasa pod brzuszkiem. Ale myśle że w bardziej zaawansowanej ciąży będę raczej unikała samochodu, chyba też sie będe bała jakiegoś omdlenia albo niekontrolowanego wybuchu poduszki- taka troche histeryczka ze mnie 😁
I to prawda że kobietom w ciąży cięzko odmówić zwłaszcza ich mamom 🙂 moja Mama jak do mnie przyjeżdża to z calym zapasem przerożnych przetworów- soki, ogórki, sałatki, kapusta, pierożki, kluseczki,ehh... szkoda że nie przyjeżdża cześciej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania- ja ostatnio straszny płaczek jestem i wcale nie potrzebuję komedii romantycznej (chociaż rzeczywiście- wcześniej za nimi nie przepadałam a teraz wyszukuję po kanałach :P), wystarczy mi piosenka, albo cokolwiek o dzieciach- reklama, obrazek, zdjęcie i ja już sie nie mogę powstrzymać ☺️
I ostatnio też ubóstwiam zupy- zupa na śniadanie, zupa na obiad, zupa na kolację 😁 ale jestem raczej za tradycyjnymi, dziś zrobilam pomidorową 🙂
A wczoraj szukając pomysłu na coś szybkiego, dobrego i lekkiego przypomialam sobie jak Mama robiła mi kanapki z plasterkiem twarożku i konfiturą jagodową mmmmmmniammmmmm, palce lizać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Dawno mnie nie bylo, ale cos nie wiem ostatnio co rece wsadzic, a do tego nie czuje sie najlepiej... i do tego moje humowy ołaja o pomste do nieba (az strach do ludzi sie odzywac) Mam pytanko czy tez macie wzdecia w zasdzie od wszystkiego (takie wieczorne) i czy potraficie sobie z nimi radzic?
Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do kopania, moj lekarz powiedział że niektóre kobiety wyczuwają pierwsze ruchy (jeszcze nie kopnięcia tylko ruchy takie jak muskanie rybki jak to określił 🙃 ) już od 15 tygodnia 😆 tak więc jeszcze kilka dni i zaczynam sie wnikliwiej wsłuchiwać w swoje ciało 🙂
I byłam dziś u lekarza internisty po skierowanie na morfologię i przy okazji pokazałam jej gardlo. Pani doktor stwierdziła że to nie afta tylko ropa i to taka drobna infekcja i żeby sie nie przejmować.. 😮 Już sama nie wiem, w swoim życiu mialam milion razy anginę, ropę, zapalenia gardła i może ze dwa razy afty, w sumie nie jestem lekarzem ale na podstawie wspomień stwierdzam że pani doktor mnie nie przekonała 😁 W każdym razie- nie wiem co to jest ale to chyba pora aby wyciągnąć z szafki rumianek i szałwię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to się rozpisałam 🙂
To jeszcze jedno, ponieważ to moja pierwsza ciąża i nie mogę sobie z Wami porównać ile przytyłam w poprzednich 🙂 to zapytam ile przytyłyście (a może schudłyście wskutek nudności) do tej pory? Ja nudności nie miałam dużo a jak miałam to jednocześnie i tak byłam głodna a teraz jestem tylko głodna (chociaż to zbyt łagodne określenie, rzekłabym mam nieustające napady obżarstwa ☺️ ) tak więc przytyłam 2,5kg 🤢 to dużo? mało? jak to wygląda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na chwilkę, czekam na Męża aż odwiezie Teściową i kąpiemy Nikosia 🙂

Alicja ja wzdęć nie mam więc nie pomogę.

Monkado ale się rozpisałaś, super! 🙂 Ja na razie przytyłam 1kg (przynajmniej tyle było na ostatniej wizycie czyli 5.01). W pierwszej ciąży na tym etapie miałam 2,5kg na plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie wzdęć również brak, za to pod wieczór ostatnio jest mi mega niedobrze.
Ja póki co schudłam 2 kg, tylko nie wiem dlaczego, jem za pięcioro 😁, i brzuszek mi urósł, tylko to raczej taki od jedzenia a nie ciążowy. Nawet lekarz na wizycie stwierdził, że brzuszek mi urósł, a tu proszę bardzo waga w dół.
Ja się już dzisiaj żegnam, jutro ciężki dzień w pracy.
Zafunduję sobie kąpiel z bąbelkami i idę spać.
Kolorowych dziewczyny 🙂
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja od zajścia w ciąze do teraz mam 8 na minusie od 1-go ważenia u ginka to minus 4. ale ja przytyłam w ostatnim roku 16 więc ma mi z czego uciekać :P

Dziewczyny chyba sie przytrułam ;( teściowa zrobiła racuchy na mleku prosto od krowy ( mąż dostał od pacjenta) i wymiotowałam jak bóbr... teraz mnie głowa rozbolała.... i nawet po napiciu herbaty mi nie dobrze ;(

Monkado dzisiaj wena Cie dopadła widzę 😁 ale dobrze ja tez tak miewam czasami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie. Naskrobałyście tyle, że postanowiłam przeczytać od 100 strony tylko :p.
Mieliśmy weekendowy wyjazd a przedtem napięty tydzień więc nie bardzo miałam kiedy zajrzeć. Ominęło mnie trochę z tego co czytam, brzuszki wychodzą 🙂 Ja też się swoim cieszę od kilku dni 😁 i już od pt chodzę w spodniach ciążowych, zaopatrzyłam się w takie sexy czarne rurki i wcale nie przez przypadek podkreślam brzuszek jak się da 😜 (polecam z nowej kolekcji H&M takie czarne leciutko połyskujące, na allegro są z metkami za 99zl, super się nosi!)

Co do wzdęć tez nie pomogę, kiedyś miałam ten problem ale od kiedy piję zieloną herbatkę już nie pamiętam co to.

Dziewczyny nie piszecie nic o innych wynikach, nie macie problemu z cukrem? Ja się teraz boję troszkę bo muszę zrobić krzywą glikemiczną bo mam bardzo wysoki cukier a słodyczy jem bardzo mało 😞

Co do ruchów to ja też już się czasem przed snem wsłuchuję w brzuch ale nic nie czuć na razie, pewnie te 3-4 tyg będziemy musiały poczekać.

Widziałam na fb i wspominałyście tu, że zimowe spacerki się udały 🙂 super, dzieciaki na pewno frajdę miały.
Dobra uciekam bo znowu siusiu muszę, też tak często ciągle biegacie?? Ja już się wykańczam powoli.
Do jutra papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rosi jeżeli chodzi o wyniki to ja mam ok tylko ph w moczu dość wysokie norma 5-7 a ja mam 7.

Siusiu tez musze cześto w dzień jakoś ok ale najgorzej w nocy bo ja już wstanę i pójdę to póxneij zasnąc nie moge wrrrr.......

dziewczyny ale mnie głowa naparza zastanawiam się czy wziąć już apap czy nie czy czekać... bo ja ogólnie leków unikam tzn przeciwbólowych... czekam aż samo przejdzie chyba ze już strasznie boli... no ale teraz chyba jednak wezmę... mam nadzieję że lekarz prawdę mówi ze to nic dziecku nie szkodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia wzięłam i ide do łóżka bo tak mnei boli ze wyję z bólu... zastanawiam się czy nie poprosić lekarza o dodatkowe jakieś badania bo to już grugi raz z głową tak mam ze boli mnei nie do wytrzymania... największy kac to przy tym pikuś... mówiła lekarzowi ostatnim razem ale 1 raz to każdemu może się zdarzuyć więc nie wiem czy to normalne... teraz czuje puls na oku ;( dobra idę bo to nie ma sansu ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinia_nh napisał(a):
Kasialeczek a kto wie.. może nie złamie serca Twojej Córci a zostaną małżeństwem 😁 Wszystko jest możliwe 😁
Ja słyszałam że przy dwójce Dzieci człowiek lepiej się organizuje niż przy jednym 🙂
tak to prawda, a i dzieci potrafią się sobą zająć bo się razem bawią ale i biją też 🙂 dlatego dobra jest mała różnica wieku żeby mieli współny temat i zajęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ale dużo napisałyście. Nawet nie pamiętam już co czytałam i nie bardzo wiem na co odpowiedzieć.
Co do wagi to ja schudłam 1,5 kg,ale za tydzień mam wizytę i czuję że przytyłam chyba bo apetyt mam spory. W pierwszej ciąży przytyłam 20kg, do marca tego roku miałam jeszcze 6kg na plusie, ale wzięłam się za siebie bo już nie mogłam na siebie patrzeć,zainwestowałam w orbitrek,dieta i do czerwca schudłam 9 kg. W chwili obecnej(a raczej w chwili ostatniego ważenia) byłam lżejsza o 5kg niż na tym samym etapie w pierwszej ciąży.

Prawo jazdy mam,ale jadę tylko wtedy kiedy muszę, czyli mąż się napiję a ja robię za kierowcę.
W pierwszej ciąży jeżdziłam też sama sobie zawsze dolekarza ale teraz się boje sama wsiadać bo teraz mamy dużo wiekszy samochód a najgorzej to jest z parkowaniem nim 😠

Spodnie ciążowe zamówiłam na allegro już 2 miesiące temu ale na razie póki co najlepiej się czuję w getrach i leginsach. Też lubię eksponować brzuszek.

Dziś jedziemy z Frankiem na szczepienie o 15 a później na jakieś zakupy.
Więc zajrzę wieczorkiem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...