Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ula uczyć sie parcia bnie można tylko nauczyć się oddechów przeponą trzeba bo one ponoć lepiej dotleniają i przy wydechu rozluźniaja i łagodzą ból ale nie tak ze nie boli tylko poprostu łagodzi a parcia nie można się naucztyć!! tzn nie można ćwiczyć bo to tak jak byś chciała wyjść przez zamknięte drzwi Nam tylko położna pokazała drogę parcia czyli raz parłysmy ale nie mocno tylko leciutko tak zeby przeć na łono a nie na odbyt bo siła parcia to inna psrawa a przeć na łono to tak jak byś chciała brzuch zepchnąć właśnie na kosć łonową 🙂

Ja zaraz idę dlaej jeść truskaweczki 🙂 póki są bo jak ich nie będzie to i tak jeść nie będę...
Dziewcyzny mam pytanie myslicie że mogę sobie zrobić słoiki z kompotami z rabarbarem i jabłkami i później jak będę karmić to czy można je pić? 🤨 🙃 bo w sumie jak Nam póxniej prawie nic nie bedzi emożna to co pić jak soki kartonowe praktycznie odpadają bo w kazdym zazwycz\aj jakiś cytrus sie znajdzie to taki kompocik to był by rarytas bo też owoców pestkowych nie można czyli śliwki, czereśnie... ahhh ale jakie szczupłe laseczki będziemy przy takiej diecie 😁 😁 😁 😁

Karola nawet nie wiedziałam że prysznic może wzmocnić skurcze 😮 😲 cóż narazie jest ok... tylko jak tu odpocząć jak by chciało się na tip top przygotować do przyjścia królewny 😮 musze zrobić w poniedziałek pranie rożków, kocyków, chusty do noszenia (choc ta może zaczekać) pieluchy tetrowe i flanelowe też dorzucę no i wyprasować to wszystko i chyba swięty spoko... no i najważniejsze torbę spakować!!! w tym tyg się muszę tym zajać bo za miesiąc termin a rodzić mogę praktycznie w każdej chwili trochę mnie to przeraża 🥴 nie sam poród bo podchodzę do tego jak do natury a myśl tego ze za niedługo będzie mała istota z Nami która w 100% będzi euzależniona od Nas, która może przetrwać dzieki swoim rodzicom i że Nasze decyzje wpłyną na jej życie w przysżłości 🤪

trochę się Boję tego wszystkiego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania to ja już w sumie nie wiem o co chodzi z tą alergią ale ja podobnie jak Ty nie żałuje ani sobie ani Córce 😁 my z M nie jesteśmy alergikami pokarmowymi więc mam nadzieję że i Kornelkę to ominie 🙂

Ze szkoły rodzenia to tak jak Ula pisała- takie wykłady co jak i gdzie tzn ja jestem spokojniejsza dzięki nim ale równie dobrze poczytasz o tym na necie albo jakiejś książce, chociaż bardzo chwale sobie pielęgnację "noworodka" (lalki 😜) czyli przewijanie, kąpiel itp i wlaśnie te oddechy ale spróbuj rzeczywiście poszukać na youtubie oddechy przeponą- chodzi o to że przy takim oddychaniu nie rusza sie klatka piersiowa (do góry i na dół) tylko brzuch do przodu i do tyłu (tak jakby do kręgosłupa i od kręgosłupa) i przy takim oddychaniu można nabrać więcej powietrza a więc dłużej przeć na bezdechu i ponoć łatwiej znosi sie skurcze oddychając właśnie przeponą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😘
Czekają mnie 2 tygodnie leżenia. Byłam u lekarza, bo myślałam że zwariuję, tak mnie pipka od środka bolała, jakby ktoś mi ją rwał 😞
Zbadał szyjkę, stwierdził że miękka i skrócona, zero obciążeń, tylko odpoczywanie... 😞 Stwierdził, że do szpitala nie ma co mnie kłaść, bo nie ma już zagrożenia dla Jasia, a wierzy, że podejdę poważnie do tematu odpoczywania. Przesadziłam wczoraj z chodzeniem, bo była taka parówa na dworzu, a ja jak głupia łaziłam, zaliczyłam 2 spacery z psem, rano zakupy i teraz mam.... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek uważam że to super pomysł z tym kompotem 🙂 surowe owoce przy karmieniu nie są polecane ale gotowane wydaje mi sie że jak najbardziej 🙂
I powiem Ci że też mam takie myśli że ta istotka bedzie w 100% od nas uzależniona i naszych decyzji, to co zrobimy bedzie na nią wpływało przez najbliższe naście lat.. Ehh już nie mogę sie jej doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Tosia to leż grzecznie tak jak lekarz kazał!!! Niech Kluseczekposiedzi sobie jeszcze w ciepełku u mamuni!!! My Cię już tutaj przypilnujemy!! 🙃

No właśnie chyba zrobię sobie kilka takich słoików kompotu bo uwielbiam rabarbar 🤪

jakiegoś doła teraz złapałam ale zaraz się zniego wyleczę tylko muszę sobie zajęcie wymyślić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Tosia widzę że z biegiem czasu rośnie nam ilość leżących Lipcóweczek.. Chociaż ja ostatnio już dostałam pozwolenie na krótkie i nieobciążające spacery 🙂 Leż, leż, niech Jasio jeszcze te dwa tygodnie podrośnie i oszczędzaj sie jak możesz! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania widzisz żadna filozofia z tymi oddechami teraz tylko trzeba pamiętać żeby codziennie ćwiczyć 😁 a tak a propos coś ostatnio "ktoś" nie przypomina o Keglu i jakoś zapominam ćwiczyć.. 😉 🙂

Tosia ja właśnie oglądam Holandia Dania- można sie wciągnąć w to euro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe co u mnie słychac, wizytę mam dopiero 20.06,
ostatnio lekarz stwierdził, że nie ma konieczności spotykania się co 2 tygodnie,
fakt ostatnie dwa tygodnie od wizyty to praktycznie w domu siedzę, leżę i nic nie robię,
ale zamierzam trochę to zmienic od poniedziałku,
właśnie mojemu mówiłam, że zaczynamy 34 tydzień i w zasadzie za 4 tygodnie możemy już miec Kamilkę w domu 🙂
muszę się od poniedziałku wziąc za zakupy, remont jeszcze z dwa tygodnie pewnie potrwa, jak nie więcej, później sprzątanie i szykowanie pokoiku, no to mogę urodzic wcześniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wizytę w środę, ale nie wiem czy wyznaczał mi takie co dwa tygodnie. Bo miesiąc temu byłam na normalnej wizycie, 2 tygodnie temu na prenatalnych, teraz znowu wizyta 😁 Chociaż pewnie przez szyjkę będę chodzić częściej 😁
Też oglądam mecze, a najpierw się śmiałam, że oszaleli z tymi flagami 😁 I jak macie numer w orange na kartę to *110*53# i zadzwońcie 🙂 Za każdą bramkę Polski 100 sms, a za bramkę innej reprezentacji 10 sms 😁 I w dni jak grają Polacy to są mms sa darmo, tu już nieważne czy karta czy abonament 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu no właśnie myślę co by tu wsunąć 🤪 😁 😁 😁 ale zaraz wetknę nosa do lodówy to coś się znajdzie 😁 😁 😁

Monkado masz racje to Euro wciaga siedzę sama bo mężula nie ma i też oglądałam Holandia-Dania ha ha 😁 😁 😁

Tosia noooo w zasadzie to nie za 4 dni tylko za 3 albo za 4 aaa nie ważne ja i tak czuje się jak bym w 15 miesiącu była 😁 😁 😁 czasami ( i własnie dziś tak mam ) mam już dość tego bandziocha i bm go "zdjęła" już bo kulam się i kulam z nim a z drugiej strony fajne takie zycie lenistwa 🙃 siedzenie, leżenie i nic nie robienie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...