Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
na usg 3D/4D najelpiej jest robić między 22/24 tygodniem bvo wtedy jest bardzo fajnie widać 🙂 ja robiłam w 24 i maluszek się świetnie pokazał był bardzo "realny" 🙂

co do badań na toxo to ja również za nie płaciłam bo podobno nie są refundowane przez NFZ i skierowania nie dostałam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej , ja dzisiaj od rana wybyłam z domku i jakoś odreagowałam . Byłam w sklepie i chciałam kupić sobie pare bluzek takich większych ( XL) czuje się taka wielka myślałam ,że już mi są potrzebne 😜 i jak się super poczułam kiedy były duuużżżooooo za duże więc nie jest ze mną tak zle 😁
Teraz siedzę w domku i kombinuje co by tu wszamać 😉

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wrześnióweczki :-)
zajrzałam z ciekawości i widzę, że pytacie o usg 3d, 4d 🙂
chodzi o usg genetyczne, pierwsze robi się chyba od 10 do 13 tc. Mierzona wtedy jest przezierność karkowa, akcja serca, przepływy, widoczne są narządy, bardzo ważne jest sprawdzenie obecności kości nosowej, jej brak może świadczyć m.in o zespole Downa. Jeśli kobieta jest starsza , to gin zaleca statystyczny test Papp'a który pokazuje stosunek urodzenia dziecka chorego do urodzenia dziecka zdrowego. Jeśli i on wychodzi źle to można robić amniopunkcję, która dopiero daje 100% pewności co do tego czy nasza Fasolka jest zdrowa 🙂
Drugie, robi się około 20tc, ale jeszcze nie jestem w stanie Wam go dokładnie opisać, bo sama czekam 🙂
Mogę udzielać odpowiedzi co do tego usg, bo wyszła mi górna granica w pomiarze przezierności karkowej i naczytałam się o usg wszystkiego co się da 😁

buziaki w brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuchatki!
Jak dziś samopoczucia? Ja znów nie mogę się pozbyć niesmaku w ustach ale poza tym jest ok. Teraz jakoś spanie mnie łapie, ale się nie daję 🙂 Synal dostał w przedwczesnym prezencie urodzinowym od babci organki i namiętnie gra od 15:30 więc mamy wesoło....
Maluch w brzuszku nic nie daje znać o sobie - ani mdłości, ani bóli, ani niestrawności.... jest ok 🙂 Co do brzucha to jestem wzdęta i wydęta. Sama już nie wiem czy to brzuch ciążowy czy nie... Czekam do czwartku na USG... jeeeeeej ile to czasu jeszcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Tussiiu 🙂 Mój synalek od samego początku miał upodobanie do bębnienia po wszystkim. W końcu dostał któregoś razu zestaw z trójkątem, bębenkiem, tamburynem itd i był zachwycony. Wsłuchuje się w dźwięki jakie może stworzyć 🙂

Miałam się Was pytać już wcześniej: kupujecie już coś dla maluszków? Ja czekam aż poznam płeć, bo mam wszystko po syneczku i jak się okaże, że zamieszkała u mnie dziewczynka, to dopiero będę szaleć z sukieneczkami na chrzciny, święta itd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że wątek się rozkręca! super!! Kurcze, trudno uwierzyć, że tak niedawno sama byłam z brzuszkiem, a teraz na świecie już od 5 miesięcy jest moja królewna- Gabrysia...
Życzę wszystkim zdrówka i żadnych problemów w ciąży! Pozdrawiam WRZEŚNIÓWKA 2011 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...