Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂 a ja wczoraj wieczor walentynkowy spędzilam sama ale od rana do okolo 17 bylismy z moim ukochanym razem,potem niestety musial jechac do pracy 🙂 ale i tak dostalam kwiatki bo nie wiedzial co mi kupic w prezencie 🙂 U nas z sexem na poczatku bylo kiepsko bo moj ukochany bal sie ze cos sie stanie itd...a ja mialam mega ochote,ale teraz dotarlo do jego rozumu ze nic sie nie stanie i od prawie miesiąca jest dobrze i sex czasami codziennie 🙂 my jestesmy tacy nie wyzyci,czy co?? bo przed ciąza tez tak bylo heheh 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia robi się w przypadku kiedy jest zagrożenie konfliktem serologicznym. Jeśli nie wykryto przeciwciał to znaczy, że póki co nie ma zagrożenia dla dziecka. U nas jest tak, że ja mam współczynnik Rh ujemny a mąż dodatni. I jeśli dziecko odziedziczy współczynnik po ojcu to organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała skierowane przeciw erytrocytom dziecka. W pierwszej ciąży raczej się to nie zdarza, ale w kolejnych musi być kontrola. Ja po porodzie dostałam immunoglobulinę żeby zapobiec konfliktowi w następnej ciąży bo synek miał Rh dodatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilio nic się nie przejmuj i nic się nie martw. Odczyn coombsa robi się raz w każdym trymestrze. Zagrożenie konfliktem pojawia się jeśli dziecko będzie miało współczynnik Rh dodatni ale sam ten fakt nie oznacza jeszcze konfliktu. Jeśli pojawią się przeciwciała w ciąży to zdaje się, że dostaniesz zastrzyk właśnie z immunoglobuliną i tyle. Zapytaj lekarza o szczegółowe wyjaśnienia 🙂
Polecam jeszcze tą stronę:
http://www.maluchy.pl/pokaz_a_print.php3?nr=114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo dobrze 🙂 Pozytywne myślenie to podstawa 😁

Sandroos, Dziewczynki, poratujcie radą:
Byłam dziś zarejestrować męża do lekarza żeby mógł od razu po pracy iść, przeszłam się troszkę (nie wiem czy 500m zrobiłam) i boli mnie brzuch i krocze ciagnie jakbym w 8 miesiącu była 😞 Poprzednio to samo było po spacerze na wizytę do gina niestety boleć zaczęło jak wracałam do domu a nie u lekarza.... Mam wrażenie że coś jest nie tak 😞 Zaraz spróbuję wziąć no-spe i zobaczę czy pomoże....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej ja to nic nie poradze bo nie mam pojecia co to moze byc ale nie brzmi ciekawie z tym ciagnieciem 😞 chociaz na pewno wszystko jest ok 🙂 lekarz by pomogl chyba ze ktoras laseczka miala podobny przypadek. Mi to takie bole jak juz pisalam kojarza sie z rozciaganiem pochwy moja kolezanka tak miala bedac w ciazy i lekarz stwierdzil wlasnie taki efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti ja w pierwszej ciąży miałam taki rwący ból,jakby rozwalało mi kości właśnie przy chodzeniu ale to w 6 miesiącu było,a teraz w 2 ciąży miałam to dużo wcześniej ,co aż mnie dziwiło i czasem łapie mnie do dzisiaj,więc może taka kolej rzeczy,że w 2 ciąży może się zdarzyć szybciej 🥴 u mnie było charakterystyczne to,że jak się położyłam to nawet obrócić się nie mogłam ani nogami ruszać bo tak bolało 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was, ja dzisiaj byłam u lekarza widziałam swoje wiercące się maleństwo i malutkie bijące serduszko 😁 U mnie wszystko ok , wczoraj miałam gości i cały dzień latałam jak poparzona 🙃
Emilia1991r. wszystko będzie dobrze trzymam kciuki i czekam na relacje.
Mam jeszcze jedno pytanko do Was dziewczyny - czy można jednocześnie chodzić do dwóch lekarzy na NFZ bo ja tak właśnie robię i nie wiem czy mi się za to nie oberwie w przyszłości 🤨

Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixidixi to super ze wszytsko okej 🙂 mi sie wydaje ze mozna tez chodze do 2 lekarzy na NFZ. A u moje robaczka wszystko w porzadku 🙂 widzialam go dzisiaj i raczkami sie chyba bawil o ile dobrze mi sie wydawalo 🙂 ma 39mm i wszystko w porzadku tyle tylko mi lekarz powiedzial 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa, pisałaś że używasz wózka Anmar Espace. Ja też zastanawiam się nad jego zakupem. Powiedz jakie masz spostrzeżenia na temat jego użytkowania?
Czy rzeczywiście wazy ok 12 kg? Czy koszyk na zakupy nie jest za nisko i nie zahacza o krawężniki? Jak z zawieszeniem - jest miękka amortyzacja? Budka cicho się składa? Jaka jest szer. wewnętrzna spacerówki oraz szer i długość gondoli?
Poza tym wszelkie uwagi Twoje mile widziane 🙂
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey laski 🙂)

Ogolnie, to mozna chodzic i niktsie nie przyczepii., bo nie ma zadnej ustawy rgulujacej... Jedynie w Funduszu na twojej karcie, bedzie to widoczne...ale w chwili obecnej nie ma za takie postepowanie obciazen finansowych i baaardzo niedobrze 😉))

Ja juz chce poniedzialek !!! mam nadzieje, ze bedzie wsio ok.. Cycki mnie bola niemilosietnie, wiec poziom hormonow jak najbardziej odpowiedni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamy 🙂 coś się opuściłam w forum, bo jakoś nie miałam czasu zaglądać 😞 wczoraj byłam na usg, bo zmieniłam swojego lekarza na super babeczkę i dostałam zdjęcie mojego Kurczaka 🙂 jestem przeeszczęśliwa, że wszystko jest ok 🙂
A jak u Was w dzisiejszy tłusty czwartek? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...