Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak czy siak powinien o tym poinformowac tutaj laseczki wiedza kiedy beda mialy robiony pomiar itp a ja nawet nie wiem czy takie cos mialam staram sie ale powiem szczerze ze sie przejelam bo lepiej wiedziec i miec pewnosc a nie ze on mi tylko powie wszystko ładnie albo ze ładnie rosnie i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz jak pojde to zapytam mam juz nawet zapisane o co mam sie zapytac wydaje mi sie ze to wlasnie sa uroki lekarzy z nfz 🙂 . A ja wlasnie o niczym nie mam pojecia wszystkiego sie dowiaduje od was 😞 bo w domu mowia ze kiedys inaczej bylo a nie mam wsrod nanblizszej rodziny malych dzieci i taka dupa jasiu z tego wszystkiego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no z tym alkoholem jest różnie i niesprawiedliwość jest na świecie,bo te kobiety które chcę i pragną dziecka to często mają problemy,komplikacje i ciężko się z tym pogodzić,a te które chleją nie mają problemów,dziwne to jest ale takie życie 😮 mnie z każdej strony ktoś namawia do kieliszka wina,czy szklanki piwa 😮 wystarczy jedna odpowiedź- według tej Twojej teorii powinnam pić szklankę dziennie,lub tygodniowo tak? to policz sobie ile w ciągu całej ciąży musiałabym wlać litrów alkoholu do własnego dziecka 😮 mam na tyle rozumu by tego nie robić,bo nie mam prawa w ten sposób narażać jego życia i zdrowia 😮 chcesz,to pij,ale nie płacz potem,że dlaczego Ty i Twoje dziecko...
zawsze tak odpowiadam i mam spokój 🙂 mam na tyle oleju w głowie by sobie obliczyć... szklanka tygodniowo to przecież około 250ml. w ciągu miesiąca to litr,w ciągu 10 miesięcy to 10 litrów 😮Już nie mówiąc jakby ktoś pił częściej \"dla zdrowia\" 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny 🙂 ile tu stron przybyło od wczoraj 😁

gratuluję kolejnych pięknych brzuszków 🙂

Tusia-idziesz 7.03?? to tak prawie na święto kobiet będziesz mieć piękny prezent 🙂

Miłego dnia wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ja nie napisalam ze to praktykuje albo ze namawiam do tego wiec nie rozumiem teraz o co chodzi. Poprostu tak slyszalam od dziewczyn ktore niedawno urodzily i juz podobno lekarze tez nie maja nic przeciwko i nie mowie ze to praktykuje, Juz pewnie wszystkie mysliscie ze ze mnie wyrodna matka pijaczka itp 🙂 a ja napisalam tylko to co sie dowiedzialam proste 🙂

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3505364

tutaj sa przyklady kobiet ktorym gin zalecali czerwone wino chociazby w momencie kiedy morfologia wychodzi slabo zeby podniesc poziom czerwonych krwinek 🙂

Kozinka moze nie chcialaes tego zrobic ale czuje sie jak bys na mnie naskoczyla za to ze podzielilam sie tym co wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ,widze ,że wczoraj zaszalałyście do póznych godzin nocnych . 🙂
Ja dziś od 8 na nogach , pogoda paskudna ,że nic się nie chce 😠
Przesiedzę pewnie cały dzień w domu i będę leniuchować coś ostanio często mi się to zdarza 🙃
Super te Wasze zdjęcia brzuszków 😉
A co do alkoholu to też słyszałam jak Emilia ,ale każdy jest dorosły i sam za siebie odpowiada i oczywiście za maluszka , więc lepiej nie kusić losu .
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 🙂 a mnie od alkoholu w ogole odpycha może to i dobrze bo dzidzia będzie się zdrowo rozwijała...przed ciążą fakt piłam dużo i tak jeszcze w sylwestra gdy nie wiedzialam a potem to już masakra jak mój otworzył piwo to mówie wyjdź..a on do mnie w ciąży może jesteś...a ja się roześmiałam i tak tydzień bez okresu i mówię chyba wykrakałeś....poszliśmy do lekarza i ciąża 🙂 to go przeprosiłam hihi a teraz się cieszymy jak głupki że bedziemy mieli dzidziusia 🙂 jej jak ten czas ucieka....a co do tych badań to lekarz mój w ogóle nie wyraźnie pisze i cały czas chodzę prywatnie.Powiedział mi że wszytsko ok i nie widzi by był zespół downa...tzn tak nie dosłownie ale powiedział że mam się nie martwić...kurcze teraz jak pójde 27 muszę od niego poprosić zdjęcie mojego maluszka...niech usg zrobi bo chcę mieć 🙂 kurcze....tak już tęsknie za tym widokiem maluszka że masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Rzeczywiście bardzo dużo stron przybyło od wczoraj 🙂 Widzę, że dyskutujecie na temat picia alkoholu w ciąży. No cóż, ja też się z tym spotkałam , że niektórzy gin zalecają picie niewielkiej ilości alko, a zwłaszcza czerwonego wina. Kiedyś to było na porządku dziennym, moja teściowa tez mi mówiła, że takie miała zalecenie lekarza jak była w ciąży. Teraz do tej sprawy podchodzi się trochę inaczej, chociaż nie sądzę,że niewielkie ilości alkoholu zaszkodzą dziecku. Ja osobiście nie piję alko w ciąży i pić nie zamierzam. Nawet ostatnio się wkurzyłam, bo byłam namawiana do jakiegoś likieru na spotkaniu rodzinnym. Oczywiście odmówiłam i wyszło, że wydziwiam. bez sensu, w końcu to moja sprawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co dziewczyny? Każdy odpowiada za siebie! Jak ktoś chce - niech sobie pije, a jak ktoś ma trochę w glówce to będzie odmawiał 🙂 i tyle 😆 po co tu jakieś sprzeczki niepotrzebne 😠
Ja właśnie sobie wstałam i nie wiem co mam ze sobą zrobić 🤢 u mnie pogoda taka nijaka w sumie... Ale znając mnie - wyjde sobie gdzieś, bo leniuchuje i leniuchuje w tym domu ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez ostatni alkohol jaki wypilam to byl sylwester gdzie jeszcze nie wiedzialam o ciazy 🙂. Ale nie oceniam tutaj nikogo i nie chce zeby ktos ocenial mnie 🙂 przez to ze napisalam to co slyszalam i czytalam karolka84 ze mnie tez sie tesciowa smiala ze reds\'a nie chcialam wypic ze mam nie przesadzac i nie wypilam go 🙂 i nie ciagnie mnie w sumie nigdy mnie nie ciaglo do alko sporadycznie jak okazja byla i to w dodatku lekkie drineczki 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,ale się wczoraj rozpisałyście. A ja wieczorkiem przyszłam po pracy i padłam niby 4 godz a zmęczona jak bym z 10 co najmniej tyrała.Nie wiem jak do końca ciąży dociągnę 🤔U nas pogoda zapowiada się pięknie więc pewnie na rowerek pójdziemy bo córcia od chrzestnego dostała i zaczyna łapać o co chodzi 🙂A teraz idę sobie inkę zrobić więc wszystkie chętne zapraszam na bezkofeinową kawkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth a nie planujesz jakiegoś zwolnienia pod koniec ciąży?? ja na razie też jeszcze pracuję, ale tak myślę, że max do końca kwietnia, no ale wiadomo-zobaczymy jak się będę czuła itp.

co do alkoholu to ja właśnie w sylwestra zrobiłam teścik, także już nic nie piłam... i nie zamierzam do końca ciąży... no i potem w trakcie karmienia to chyba też nie bardzo, więc na razie post 😉 ale na szczęście jakoś mnie nie ciągnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanko : jak chciałybyście rodzić ,same czy z osobą towarzyszącą ? macie już wybrany szpital i czy byłyście już oglądać porodówki ?
Sama nie wiem kiedy powinno się tym zainteresować , ja rodzić będę sama bo mój mąż by padł z wrażenia i strasznie nie lubi patrzeć jak coś mi się dzieje i cierpię .
Swoją starszą urodziłam z pomocą mojej mamy która siedziała obok mnie piła kawkę i rozwiązywała krzyżówki 😁 taki miałam lekki poród , ale niestety równo rok temu zmarła i zostałam sama , a rodzeństwa nie mam . Więc ciężko mi będzie ale jakoś muszę to przeżyć , jak już będzie maleństwo to nie będę sama w szpitalu. 😁


Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi ja wybralam Ostrów Wlkp 25km od Kalisza tam chce rodzic i chce zeby tata dziecka byl przy porodzie. A co do ogladania porodowek to slyszalamm od takiej kobitki ktora jest w 33tc ze ona pojechala do Ostrowa jakos w 20tc 20 ktorys na szkole rodzenia i wtedy wybrala 🙂 pokazaly jej ladnie porodowke wszystko omowily byla u nas w Kaliskim szpitalu to nie chcialy jej polozne pokazac sali porodowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez na razie pracuję - codziennie 8 godzin przed kompem mnie wykańcza:/ Byłam 3 tyg na zwolnieniu, bo moja gin stwierdziła, ze skoro tak źle się czuje to mam odpoczywać, no ale w pracy źle się patrzą, że od początku sobie luzuję. Jednak nie wyobrażam sobie takiego siedzenia na dłuższą metę, tym bardziej, że niedługo wiosna i chciałabym pokorzystać trochę z tego pięknego stanu jakim jest ciąża, a nie wegetować w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wiem, to w Poznaniu tez niebardzo pozwalają wchodzić na porodówki, żeby sobie obejrzeć. jedynie niektóre szpitale na to pozwalają, ale tylko w ramach ich szkoły rodzenia. Tak przynajmniej mówiła mi jedna położna. Tak czy inaczej nie ma co wybierać, bo nawet jeśli wybiorę sobie jakiś szpital, a nie będzie w nim akurat miejsca, to wyślą mnie do innego gdzie będzie miejsce. No chyba, ze sie nieźle da w "łapę" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a chyba w kodeksie pracy jest napisane, że kobieta w ciąży przy komputerze może pracować max 4h dziennie... więc może warto porozmawiać z pracodawcą? ja też mam jedną z moich prac-komputerową i wiem, że za długo wysiedzieć nie daję już rady... a jak mnie oczy potem bolą :/

a co do porodówki to ja chyba się zdecyduję na police, stamtąd jest moja ginekolożka 😉 no i chciałabym żeby mąż był ze mną, ale w sumie jeszcze nie rozmawialiśmy o tym... no ale widzę jaką mu frajdę nasze wizyty na usg sprawiają, więc pewnie się ucieszy, że będzie mógł uczestniczyć w porodzie 😉

i jeszcze zapomniałam-Dziewczyny miałam się Was spytać jakie bierzecie witaminy na ten II trymestr?? moją pani powiedziała, że mam kupić jakie chcę i dobrać takie żeby były dla mnie dobrze przyswajalne... no i że poleca prenatal, ale nie ma nic przeciwko żebym brała coś innego... a jak u Was?? pomóżcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...