Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dobry na popołudnie 🙂 a my z moim kochanym wstalismy przed chwila troche ogarniemy pojde na zakupy i mam mega ochote na czekolade dziś... 🙂 Doti ja też dzisiaj jak leżeliśmy rano to sobie głaskaliśmy mój brzuszek i takie łaskotanie czułam..ale to jeszcze za wczesnie by coś poczuć...więc się nie łudze....może powinnaś do lekarza jechać jak najszybciej?! milusiego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko pierworódki mogą nie wiedzieć czy czują już ruchy czy to jelita. Ja sobie porównuję do tego co czułam w poprzedniej ciąży i jestem pewna że to Dzidzia daje znać o sobie. A może i u Ciebie Dzidzia się tak tuli do mamusi, że jednak czujesz jej skakanie 🙂 ehhh ja już czekam na czkawkę Dzidzi hahahah
A u gina mam wizytę za 2 tygodnie. Nie wiem co się dowiem, bo on USG w gabinecie nie ma, więc co on zbada na macanego 🤨
A właśnie sobie zadzwoniłam i zaklepałam termin na USG połówkowe na 12 kwietnia 😁 Zaje..... są terminy na NFZ - za miesiąc najbliższy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to prawda, że w pierwszej ciąży trudno wyczuć czy to dzidziuś czy jelita, dlatego tak podpytuję o Twoje odczucia 😉
no ale mam nadzieję, że już wkrótce my też nie będziemy miały wątpliwości 😉
ja mam teraz usg 28.03, także jeszcze strasznie długo........ to będzie 16/17 tydz, także ginka nam powiedziała, ze będziemy płeć podglądać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Natalko pierworódki mogą nie wiedzieć czy czują już ruchy czy to jelita. Ja sobie porównuję do tego co czułam w poprzedniej ciąży i jestem pewna że to Dzidzia daje znać o sobie. A może i u Ciebie Dzidzia się tak tuli do mamusi, że jednak czujesz jej skakanie 🙂 ehhh ja już czekam na czkawkę Dzidzi hahahah
A u gina mam wizytę za 2 tygodnie. Nie wiem co się dowiem, bo on USG w gabinecie nie ma, więc co on zbada na macanego 🤨
A właśnie sobie zadzwoniłam i zaklepałam termin na USG połówkowe na 12 kwietnia 😁 Zaje..... są terminy na NFZ - za miesiąc najbliższy...


O kurde to dziwny ten ginekolog jak USG nie ma!!!Nie myślałaś może żeby się przenieść do innego?I faktycznie tak jak dziewczyny piszą może powinnaś na pogotowie podjechać skoro tak źle się czujesz i do tego masz bóle,lepiej dmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i posprzątane teraz tylko mężulka do odkurzania zaprzęgnę 😉i dziś pizza na obiadek- idziemy na łatwiznę bo pomysłów już brak no i leń jest 😜
W poniedziałek USG mam nadzieję że z dzidzią będzie wszystko dobrze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth ja się nie spotkałam z ginekologiem na NFZ który by miał USG w gabinecie. Jeśli któraś z Was może mi takowego polecić w Krakowie lub okolicach to bardzo chętnie. Zależy mi na lekarzu NFZ bo nie stać mnie na prywatne wizyty i badania. Poza tym nie zależy mi na podglądaniu Dzidzi co chwilę, tylko na fachowej opiece... A tego krwiaka nie było jak byliśmy na USG w 9 tygodniu........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja właśnie wróciłam ze spacerku z moją córką . Powiem wam ,że też podczas spaceru mnie brzuszek bolał i tak ciągnęło coś w pachwinach , a skóra na brzuchu ciągneła jak nie wiem co 🥴 Nie wiem czy domek maleństwa się powiększa czy co ? 😁
Teraz siedzę i też tak jakby mnie ktoś napompował na maxa ,ale na pewno nie odlecę 😜
Emila daj se spokój i nikogo nie słuchaj najważniejsze żebyście ty i maleństwo się dobrze czuli 😘

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
My się długo nie odzywaliśmy bo masa rzeczy się działa i dziś nadrobiłam zaległości - ale się rozpisałyście!! 😁 Gratulujemy brzusiów i ruchów dzieciaczka i pozdrawiamy 🙂
Co do alkoholu to odstawiony zupełnie, nie mam ochoty i nie zamierzam pić 😉 Nawet kawę piję 1 słabą na tydzień, a nie jak kiedyś 2 dziennie 😉 Witaminy biorę Prenatal 🙂
Nasz dzidzia jest malutki w porównaniu do waszych, na ostatnim badaniu 2 tyg. temu miał 2,6 cm, kruszynka 🙂 Następna wizyta w poniedz za tydz. zobaczymy czy już będzie fikał 😁
Miałam pierwszy raz w życiu zapalenie pęcherza... coś okropnego. Nie brałam żadnych leków, bo nie chciałam... Już muszę duphaston łykać. Brałam tylko sam Urinal i piłam wodę z sokiem z cytryny i minęło 🙂 Mam nadzieję, że nie wróci - okropna rzecz :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba normalne, ze w końcu zaczniemy się rozrastać i przybierać na wadze 😆 Ja się teraz tym nie przejmuje, fakt - jem dużo słodkiego, no ale widocznie maluch tego właśnie potrzebuje 🙂 Znam przypadek, ze kobieta się odchudzała całą ciążę, dla mnie to jest chore!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti to jest moja druga ciąża,pierwszą poroniłam w 10 tyg. A u nas w każdym gabinecie jak chodzisz na NFZ to jest aparat usg..właśnie chcę się wybrać po 16 tyg do mojego starego lekarza u mnie w mieście na usg 3D a by się zdziwił 🙂 hehe i już bym chciała wiedzieć płeć maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko przykro mi z powodu Twojego poronienia. Miałam na myśli to, że jak już się było raz w ciąży i czuło się ruchy to się umie odróżnić (choć nie zawsze) 🙂 Ty pewnie nie miałaś szans poczuć pierwszych ruchów niestety :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam problemy z pęcherzem prawie, że regularnie... Raz przejdę się w skarpetkach i już sieknie! ;/ więc na to jestem akurat baaaardzo wyczulona 😞 ja łykam Urosept i póki co jest spokój 🙂

Mnie dziś cały dzień głowa boli... A nie mam w domu ani nospy ani apapu 😮
Jutro jadę na działkę sobie chociaż sobotę odpocząć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...