Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mam dziś zdecydowanie za dużo wolnego czasu i za dużo myślę. I tak sobie zaczęłam rozmyślać i czytać o tych krwiakach w czasie ciąży i okazuje się że najgroźniejsze są te na i pod łożyskiem. A u mnie podobno właśnie jest pod łożyskiem 2,5x2cm... i tak się zastanawiam na ile on jest groźny bo gin która go wypatrzyła nie straszyła mnie i nie mówiła o zagrożeniach i tylko przepisała luteinę dopochwowo. Zastanawia mnie też skąd biorą się takie krwiaki i czy zawsze się wchłaniają, jakie niosą ze sobą zagrożenia. U mnie został wykryty po 12tc a w 9tc go nie było albo gin go nie zauważyła. Dzidzia się pięknie rozwija, więc na dobrą sprawę nie wiem czy mam się martwić czy nie... Podpowiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny! Wróciłam dziś ze szpitala, leżałam 4 dni, bo zaczęłam plamić, niestety 😞 Teraz mam prikaz leżeć i nic nie robić ! Z dzidzią wszystko w porządku na szczęście, a skąd plamienia to żaden z lekarzy mi nie potrafił powiedzieć.
Mixidixi mam do Ciebie pytanko, gdzie robiłaś w Szczecinie badania prenatalne ?
Pozdrawiam Was i oszczędzajcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Dziewczynki 🙂 czytałam was ale nie mialam jakos ochoty na pisanie nie wiem...jakos zle sie czuje..najpierw te kielbaski z grilla,wczoraj winogrono zjadlam i mam do dzisiaj biegunke... 😞 ja mialam NT i mam 1,3....niby jak czytalam w necie to dobrze,bo moze byc do 2,5cm chyba....nie martwcie sie bedzie wszytsko ok 🙂 ja się ciesze ze z moim malenstwem jest wszytsko ok...i juz sie nie moge doczekac 27 marca moze juz sie dowiem co nosze w sobie 🙂 a i kupilam wczoraj juz pare ciuszkow dla malenstwa takich uniwersalnych 🙂 bo jest wyprzedaz w jednym sklepie u mnie 🙂 body za 7zł 🙂 🙂 🙂 trzymajcie sie 🙂 i nie martwcie bedzie wszytsko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogolnie Doti powinnas sie oszczedzac...choc wiem, ze przy maluchu to nie realne...
ale naprawde nie dzwigaj, ie podnos rak do gory, nie schylaj sie za gwaltownie..

Tak z czasem bedzie sie zmniejszal, az sie wchlonie...

A ryzyko przede wszystkim poronienia, bo istnieje ryzyko oddzielenia sie lozyska, ale nie denerwuj sie, bo jesli bedziesz sie oszczedzac, to powinno byc wszystko dobrze...

Norma do 2,5.. dopuszcza sie nawet do 3.. jak wlasnie sprawdzalam, to z Nadia w 14tc mialam 1,4mm...

Nie badz taka pewna, bo wiesz 🙂 jak dzidz bedzie wstydliwy, to sie odwroci i lipa nic ine bedzie widac 🙂) Mi sie marzy synus, ale wiem, ze bedzie dziewczynka 🙂)!!!! Najwaznejsze, to zeby zdrowiutkie bylo 🙂

Ja dzisiaj jestem tez mega zestresowana, bo sie denerwuje tym NT...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti zakaz rozmyślania znaleźć sobie coś zajmującego do do roboty i nie martwić się 😜 Sandros ma racje musisz się oszczędzać,nie dźwigać,nie przemęczać się.I poprosić może ginekologa żeby monitorował te krwiaki czy się powiększają.To chyba wszystko co możesz zrobić,ważne że dzidzia zdrowa,że nic się jej nie dzieje!!!!!

September bidulko to cię położyło,no nić jak prikaz to prikaz.Maluszek bezpieczny to najważniejsze!!!!

Oszczędzajcie się Brzuchatki żebyśmy wszystkie mogły nasze wrześniowe bobaski przywitać 🙂
A ja biorę się za gary i małą do spania szykuję,wieczorkiem jeszcze zajrzę!Buzka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej september ja osobiście nie robiłam ponieważ jest to drogie , a u mnie się nie przelewa wole maleństwu coś kupić . Dzisiaj lekarz w szpitalu dał mi wizytówkę gabinetu gdzie można zrobić
Hahs Sp.z o.o ul.Felczaka 10 tel.91 422 06 49 lekarz.Jerzy Węgrzynowski , powiedział żeby nie dzwonić tylko pojechać tam i rozmawiać z lekarzem ,a on zrobi na pewno. Tyle wiem ,a i cena 350 zł.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to nie fajnie z tym przełożeniem wizyty :/
a ja też jeszcze tyle muszę czekać...dopiero tydzień minął-jeszcze trzy zostały :/
ale widzę, że znowu natalia23ona mamy wizytę w ten sam dzień 😉 na którą godzinę idziesz? 🙂

miłego dnia Mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Brzuchatki 🙂 buffy ja ide na 15.30 w koncu na nfz 🙂 tylke już kasy wydałam na lekarza i badania,ze masakra...musialam sie zapisać do urzedu pracy ciekawe jak zaeraguja na to jak im przyniose zaświadczenie,że jestem w ciąży...hmmmm już sie boje. Tussiiaa potem daj znać 🙂 ja właśnie robie sobie obiadek...mmmm pierogi z truskawkami 🙂 moje ulubione 🙂 wiecie co,chyba w nocy miałam kopniaczka 🙂 tak czułam....obudziłam odrazu mojego i razem się śmialiśmy 🙂 muszę zapytać mojego gin czy jest taka możliwość że w 13 tc można poczuć już jakiś ruch... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane!!!
A u nas słonko i deszcz na zmianę,a do tego wieje więc siedzimy w domku.Miała być tylko zupka na obiad ale dostałam weny i są kotlety de volaille z ziemniaczkami i glazurowaną marchewką mam nadzieję że będzie tak dobrze smakować jak wygląda na zdjęciu 😉
Natalia ale ci fajnie ja też bym już chciała poczuć łobuza bo na usg tak nóżkami przebierał ale nic nie czułam wtedy to chyba jeszcze muszę poczekać 🤢
Tussiaa czekamy na wieści od gina 🙂
Pozdrawiam buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Raczej nie mozliwe jeszcze na tym etapie ciazy...

Hey, ja jestem mega niezadowolona po wizycie i na pewno wiecej nie pojde do tej kobiety.. jednak pozostaje przy wizytach tylko u mojego prywatnego...
Badanie zajelo jej 45 sekund doslownie!! Serce bije z dzieckiem wszystko w porzadku i to wsio..
Ani mi nie sprawdzila NT ani nic... no po prostu myslalam, ze padne... juz mnie korcilo, zeby jej powiedziec ze jestem polozna i zapytac, ale mnie tak wkula, ze stwerdzilam, ze szkoda moich nerwow!!!
No i jeszcze stw. ze mam anemie i mam brac Tardyferon, bezsensu, bo mam minimalnie obnizone wskazniki, wiec wole sobie podniesc ulepszeniem diety, a nie braniem tabsow...ehhhhh

Mlody 😉) ma 4,7 cm , wiec kawal chlopa z niego hahah!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos dlaczego nie mozliwe?? w sumie kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze...jutro zapytam mojego gina bo ide na badania a on ma byc juz więc się dowiem....No to nie za wesoło z tą ginekolog Twoją...masakra,jak mogła tak postąpić....głupia baba....ale nie martw się,będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj nie mialam robiongo usg, ale pomacala mi brzuch, powiedziala ze powoli sie uwydatnia. I jest sporo wiekszy od poprzedniej wizyty 3 tyg temu 🙂
Dostalam skierowanie na badania. I zapisalam sie na 1 badanie prenatalne na 20 marca...
Na szczescie powiedziala, ze moja wada serca nie zagraza niczemu wiec wiadomosc dobra 😉

Ja chodze na Chrobrego na nfz i powiem Ci ze kobita jest super 🙂 zbada dokladnie, przepisze Ci co potrzeba 🙂 wizyty sa co 3 tygodnie u niej.

Powiedziala mi ze jest mozliwosc zrobinia badan na wykrycie drobnoustrojow u dziecka... I mowila, ze taka przyjemnosc kosztuje 500 zl 😮 napisala mi nazwy tych bakterii czy czegos i przeczytam sobie o nich troszke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Sandroos dlaczego nie mozliwe?? w sumie kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze...jutro zapytam mojego gina bo ide na badania a on ma byc juz więc się dowiem....No to nie za wesoło z tą ginekolog Twoją...masakra,jak mogła tak postąpić....głupia baba....ale nie martw się,będzie ok 🙂


od 16 tygodnia czuje się maluszki jesli ktoś chudy i wieloródki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
Ja dzisiaj nie mialam robiongo usg, ale pomacala mi brzuch, powiedziala ze powoli sie uwydatnia. I jest sporo wiekszy od poprzedniej wizyty 3 tyg temu 🙂
Dostalam skierowanie na badania. I zapisalam sie na 1 badanie prenatalne na 20 marca...
Na szczescie powiedziala, ze moja wada serca nie zagraza niczemu wiec wiadomosc dobra 😉

Ja chodze na Chrobrego na nfz i powiem Ci ze kobita jest super 🙂 zbada dokladnie, przepisze Ci co potrzeba 🙂 wizyty sa co 3 tygodnie u niej.

Powiedziala mi ze jest mozliwosc zrobinia badan na wykrycie drobnoustrojow u dziecka... I mowila, ze taka przyjemnosc kosztuje 500 zl 😮 napisala mi nazwy tych bakterii czy czegos i przeczytam sobie o nich troszke.


Tussiiaa dzięki za info 🙂 Chrobrego to nie tak daleko ode mnie. Ja póki co chodzę do Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznego Usług Medycznych na al. Solidarności też na nfz, zawsze to jakaś oszczędność 🙂 Mam nadzieje, ze mi zrobi usg, w każdym bądź razie będę nalegać 😉 Do tej pory mi robiła na każdej wizycie.

A co to za bakterie? Bo mnie zaciekawiłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...