Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny zastanawia mnie jak to jest z kopniaczkami Waszych maluszków 🙂
Czy Wy odczuwacie ból żeber lub ogólnie jakiś ból podczas kopniaków lub wypychania nóżek przez dzieciaczki?? Zastanawiam się nad tym, w którym mniej więcej tygodniu ruchy dzieciaczków są bolesne dla nas. U mnie te ruchy są tak przyjemne, że mogłabym godzinami leżeć z rękoma na brzuchu i czuć jak kopie i wystawia swoje maleńkie stópki. Zaczęłam się zastanawiać, bo coraz więcej osób dziwi się, że jeszcze nie czuję jak mi wali po żebrach... 🤢 Jak jest u Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Aniu- ja tez nie czuje bolesnych kopniaków, sa delikatne i baardzo przyjemne 🙂 mysle ze to zalezy od ulozenia Malucha, ja np teraz czuje ze znowu jest poprzecznie ulozona, a jak byla glowa w dol to nigdy nie czulam kopniakow pod zebrami, przeciez tam sa upchane narzady i tak wysoko dziecko(jeszcze) nie siega. U mnie np tez nie zawsze po posilku Mala intensywnie sie rusza, mowilam poloznej a ona mowi ze to wcale nie musi tak byc ze co posilek to jakies mocne ruchy ze widocznie akurat spi, a potem czuje ruchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania to zalezy od ulozenia malucha 🙂 na wrzesniowkach dziewczyny narzekaja, ze dzieciaczki kopia je w zebra i to boli, moja jest ulozona widocznie nizej, bo jej nozki nie siegaja moich zeber, ale za to jak sie dobierze do moich jajnikow to nie wyrabiam z bólu. czasem tez naciska mi na żoładek, ze az mi niedobrze, raz nawet zwymiotowalam od tych jej naciskow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Dopiero teraz znalazłam chwilkę żeby do Was zajrzeć 😞 Mikołajek dzisiaj na cały dzień spał tylko 30 minut i poszedł spać o 23 😞 Zresztą odkąd wróciliśmy z nad morza wszystko mu się poprzestawiało i każdego dnia chodzi spać w okolicy godziny 23 😞 Ręce mi opadają bo nie mam na nic czasu. Ostatnio się zebrałam i zdjęłam ze strychu ubranka po Mikołajku - wszystko jest takie malutkie dopiero teraz widzę jaki Mikołajek jest już dorosły 🙂 Teraz muszę wszystko uprać i uprasować. Co do ruchów dzidzi to mnie boli jak się wypnie dupką po prawej stronie. Nie raz na prawdę jest to bardzo mało przyjemne uczucie aż oddychać nie mogę 😞 Na ostatniej wizycie moja gin powiedziała mi że mój dzidziek jest długi więc może ma już za mało miejsca u mnie w brzuchu i się rozpycha ,że aż mnie boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie też nie odczuwam bolesnych kopniaków, ale nie mogę powiedzieć, żeby wszystkie ruchy małego były przyjemne. Czasem się przeciąga czy jakoś rozpycha i nie jest to bolesne, ale mało przyjemne, bo robi to jakoś tak w zwolnionym tempie. I najwięcej oczywiście chce mu się kręcić kiedy ja próbuję zasnąć 🙂
Miałam dziś rundę na ciuchach. Synek jest już obkupiony. Nawet się śmiejemy z mamą, że będę go specjalnie przebierać kilka razy dziennie, żeby miał szansę wszystko założyć 😉 Pobiłam chyba dziś swój rekord - kupiłam prześliczne zielono-białe śpiochy za całe 1,21zł 🤪 Takie zakupy to ja rozumiem 😁
Dobrej nocki Mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja to poszalałaś 🙂 A Ja się wczoraj cieszyłam ,że kupiłamj w Pepco kilka ubranek dla Mikołajka po 19,99 zł i wydawało mi się bardzo tanio bo przyzwyczaiłam się do cen ze Smyka, H&M czy Mothercare. A Tobie udało się kupić śpioszki za 1,21 zł 🙂 Szkoda ,że tam gdzie mieszkam nie ma takich miejsc gdzie można kupić ubranka za takie grosze. Ale ostatnio ubiłam dobry interes w mothercare za 3 - pak bodziaków zapłaciłam 15 zł (przecenione z 50 zł) i 3 - pak pajacyków za 50 zł przecenione ze 100 zł więc też się bardzo opłacało. Teraz mają tam wyprzedaże do 70 % więc bardzo się opłaca a jesli chodzi o bodziaki czy pajacyki to bawełnę mają rewelacyjną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa też wczoraj byłam w Pepco i kupiłam trochę ciuszków 🙂 Ceny też mi się podobały. Ogólnie synek jest ubrany chyba do 9 miesiąca. Muszę teraz wystopować, bo naprawdę nie będę mu miała kiedy tych ciuchów zakładać. Poza tym trudno określić teraz jak duży się urodzi i jak szybko będzie rósł. A przecież jeszcze przede mną kolejka babć i cioć, które na pewno przyjdą zobaczyć małego i przyniosą ciuszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Co tu tak pusto? Wszystkie relaksują się weekendem? 😉 Jak samopoczucie? Odkąd zrobiło się chłodniej jest mi dużo łatwiej, choć muszę przyznać, że brzuch mam olbrzymi i strasznie ciąży. Dłuższe spacerki z psem już nie dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje się 🙂 straszne tu pustki ostatnio..... Ja chyba wole jak jest troche cieplej i jak jest słońce, bo przy moim cisnieniu 50/100 w taka pogode jak jest teraz mogłabym spac cały dzien i boli mnie głowa 🤢 Długie spacery nadal jak dla mnie moga byc, ale maz prowadzi psa bo boje sie ze jak mnie nasza Beta pociagnie wyladuje brzuchem na chodniku bo to bokserka i troche siły ma. Ostatnio jak po remoncie kilka dni pod rzad sprzatałam, myłam podłogi, nosiłam pudła, układałam rzeczy, sortowałam itp... słowem po 12 godzin roboty to tez bolało mnie krocze- ale jak tylko troche przystopowałam jak ręka odjął. 🤪 Dzis jade wieczorem do lekarza, ciekawe jak tam sie ma Malutka i ile gram podrosła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
czesc gofer 🙂 to ja sie wypowiem, bo z anemia mam od poczatku ciazy do czynienia...
Ja biore Tardyferon na recepte. No i odkad biore tego buraka w tabletkach to wyniki mam lepsze

A mozna wiedziec jakie masz wynki hemoglobiny i hematokrytu? Bo mnie tez moja gin straszyla zastrzykami domiesniowymi z zelaza i skierowaniem do szpitala, ale na razie ucichlo 🙂


Kartolka, WIELKIE DZIĘKI za info 🙂) A ten Tardyferon bierzesz razem z burakami czy już tylko same buraki?
Jutro rano idę na badanie krwi, jak odbiorę wyniki to dam znać co wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

Gofer ja biore 2x1 tardyferon + buraka dodatkowo.
dzis odebralam wyniki moczu i morfologii i nie jest zle, anemia mala, ale za to w moczu mam jakies erytrocyty wyługowane ponad norme 😮 za cholere nie wiem co to jest, bo wczesniej tego nie mialam...no nic, jutro ide na wizyte do giny to sie moze dowiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Danusia ja na spacerach też psa oddaję mężowi, chyba że jest w pracy, a ona musi wyjść. Ja mam owczarka portugalskiego. Hera też jest sporawa i ma dużo siły, zwłaszcza jak zobaczy innego pieska lub kotka 🙂 A czego dowiedziałaś się na ostatnich zajęciach w szkole rodzenia? I pochwal się co z Malutką i gdzie Cię mąż porwał na weekend 🙂
Ja badania miałam dzisiaj. Jutro mają być wyniki. Mam nadzieję, że ta odrobina poniżej normy zniknęła, a przynajmniej się nie powiększyła. Chciałabym też, żeby Mały miał Rh+ i żeby nie było żadnych konfliktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jak Wam minął weekend? Ja w sobotę kupiłam łóżeczko - tapczanik i spacerówkę dla Mikołajka. Maluszek odziedziczy łóżeczko i wózek po starszym barcie a Mikołajkowi kupiliśmy takie bardziej dorosłe akcesoria 🙂 Można powiedzieć ,że mam już wszystko oprócz koszul i kapci do szpitala 🙂 Muszę teraz tylko wszystko poprać i poprasować ale czekam z tym na lepszą pogodę. Podobno od czwartku ma się ocieplić.
Karolka też nie mam pojęcia co mogą oznaczać Twoje wyniki moczu pierwszy raz się z czymś takim spotykam 😞 Ja miałam czasami śladowe ilości krwi, bakterie albo szczawiany ale moja gin zawsze mówiła ,że w ciąży takie rzeczy mogą wyjść w moczu i jak nie ma tego dużo to nie trzeba się martwić. Tak czy inaczej jutro na wizycie się dowiesz co oznaczają te wyniki.
Danusia jak po wizycie? Jak się czuje Twoje maleństwo?
Ja mam wizytę 22 sierpnia i też muszę jeszcze porobić badania. Mam do Was pytanie czy robiłyście HIV? Bo moja gin mówiła mi ostatnio ,że jak chcę to mogę zrobić ale nie jest to obowiązkowe a ,że za wszystkie badania muszę płacić to się zastanawiam czy warto. Jak byłam w ciąży z Mikołajkiem to robiłam ale nie pamiętam już ile płaciłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa ja miałam robione badania na HIV już w pierwszych tygodniach ciąży. Moja gin stwierdziła, że to jedno z obowiązkowych badań i zleciła razem z całym kompletem. Nie wiem jaki to koszt, ale może niewielki.
Ja też już mam można powiedzieć wszystko. Została pościel do łóżeczka i wózek. Jedno i drugie wybrane, wystarczy tylko kupić. Przy czym wózek będę kupować na początku października, bo nie mam go gdzie trzymać i szkoda zawalać jeszcze bardziej mieszkanie, teraz gdy jeszcze nie jest potrzebny.
A za tydzień w poniedziałek wreszcie znów zobaczę synka 🙂 Bo wg planu następnym razem zobaczymy się na sali porodowej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka moja bratowa miała erytrocyty wyługowane w ciąży i może to podobno oznaczać zapalenie pęcherza albo nerek. Lekarz powiedział jej, że po chyba tygodniu ma powtórzyć badanie i w razie czego miał jej coś na to przepisać czy zlecić dodatkowe badania ale jak powtórzyła badanie w innym laboratorium to się okazało, że jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Ania no ja wlasnie tez czytalam, ze te erytrocyty to co z nerkami, ale leukocyty sa w normie i bialka brak, wiec sama nie wiem...
Zaraz sie szykuje i lece na wizyte do nowej gin, bo ta stara mnie wystawila i do ktoregos wrzesnia jej nie ma - prawie cale wakacje sobie podrozuje a ja na lodzie zostalam, no wiec ide do innej prywatnie, zobaczymy co powie 🙂
A my na weekend w koncu odebralismy pojazd Uli 🙂 oto on:

[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/5852/wzeky.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/karolka84]karolka84[/URL] at 2012-08-11

Foty robione telefonem, wiec kolory wyszly takie sobie, ale na zywo prezentuje sie o wiele lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Dzien Dobry 🙂
Ania no ja wlasnie tez czytalam, ze te erytrocyty to co z nerkami, ale leukocyty sa w normie i bialka brak, wiec sama nie wiem...
Zaraz sie szykuje i lece na wizyte do nowej gin, bo ta stara mnie wystawila i do ktoregos wrzesnia jej nie ma - prawie cale wakacje sobie podrozuje a ja na lodzie zostalam, no wiec ide do innej prywatnie, zobaczymy co powie 🙂
A my na weekend w koncu odebralismy pojazd Uli 🙂 oto on:

[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/5852/wzeky.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/karolka84]karolka84[/URL] at 2012-08-11

Foty robione telefonem, wiec kolory wyszly takie sobie, ale na zywo prezentuje sie o wiele lepiej 🙂


Oby wszystko było ok z tymi wynikami i daj koniecznie znać co Ci powiedziała lekarka.
A tą poprzednią sobie faktycznie odpuść jak tak "olewa" pacjentki, które ma pod stałą kontrolą 🥴
Wózek świetny...!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co można brać w ciąży na przeziębienie??
Od herbaty z cytryną jest mi już niedobrze i piję mleko z miodem i czosnkiem 😮
I co zjem to po chwili wymiotuję. Gorączki nie mam ale czuję się ogólnie źle 😞 Dajcie znać jak wiecie czy w ciąży można jakiś febrisan czy gripex wypić.
Jeśli mi nie przejdzie do wieczora to jutro rano do lekarze pójdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Aniu z tego co mi wiadomo i co wiem z własnego doświadczenia żadnych gripexów brać nie można. Ja mogę polecić Ci syrop na przeziębienie dla kobiet w ciąży prenalen. Brałam go zarówno w ciąży z Mikołajkiem jak i teraz i mi pomagał. Są tam same naturalne składniki więc spokojnie możesz go pić. Na gorączkę apap, na gardło propolki, sól emska, tantum verde ewentualnie bioparox ( ale z tym lepiej skonsultować się z lekarzem bo i tak jest na receptę) na kaszel syrop z cebuli, albo Stodal ewentualnie Pini. Na katar woda morska albo sól fizjologiczna. Mam nadzieję ,że coś Ci pomoże i przeziębienie szybko przejdzie.
Karolka napisz jak po wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania1301 napisał(a):
Nacudja już Ci lekarz tak szybko poród wróży we wrześniu?? Ja mam kolejną wizytę 31 sierpnia czyli to będzie 33 tydzień i lekarz mi powiedział, że później będziemy się prawdopodobnie spotykali co 2 tygodnie, żeby wszystko kontrolować 🙂

Ania lekarz mi nie wróży porodu we wrześniu, ale tak jak już kilka razy pisałam ja nie mam usg co wizytę 🙂 Z panią dr spotykam się regularnie, ale nie zaglądamy do Małego za każdym razem. To będzie moje 4 usg i ostatnie, chyba że nie daj Boże coś się będzie działo.
Karolka bardzo ładny wózek i śliczne kolory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...