Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Larosa- ja mysle ze skoro te dolegliwosci sa normalne to po porodzie wszystko wroci do normy, a Tobie zostalo juz naprawde niewiele, wiec musisz wytrzymac 🙂

Ania jak bede rodzic to nie bede patrzec na zakazy 🤪 moze nie trzeba bedzie bo statystycznie najwiecej porodow jest w nocy bo oksytocyna lubi ciemno i cieplo,Licze ze za miesiac to juz zrobia bo ilez mozna, natomiast dalszy odcinek na Katowice beda robic do wrzesnia 2013 😲 My tez tam zawsze na rowerach i dalej na te wsie, albo na rolkach po zaporze w Zabrzegu,a w tym roku ani razu 😞 a w przyszlym roku to chyba co najwyzej z wozkiem ehh 🤨

Monikitta- wspolczuje tych dolegliwosci, oby udalo sie to wyleczyc do porodu, napewno sa jakies skuteczne leki dla ciezarnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiem Karolka, że myłaś bo śledziłam Wasze pczynania 🙂 Ja się raczej nie obawiam o nic, nawet jesli ma to przyspieszyc poród to jestem za, ale moja mama twierdzi,że z takim bambochem spadne z krzesła i narobię sobie kłopotów 🙂 no mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy! Co do globulek to przepisał mi Gynalgin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Witam nowe Mamusie 🙂
Z tymi bólami krocza też się męczę i to od dłuższego czasu. Nie sądzę, żeby miały przepowiadać zbliżający się poród. Ja zresztą tak jak Ania całą ciążę znosiłam super i wszystko było książkowo, a teraz na końcówce ciągle coś i ciągle nowe dolegliwości wyskakują 😞
Jutro wreszcie i ja zaczynam pranie, bo męczą mnie koszmary, że zaczynam rodzić, a nie mam co zabrać do szpitala dla Małego i nie mam torby spakowanej. Potem tylko opękać dwie urodzinowe imprezy męża i zabieram się za generalne porządki w domu, ustawiamy kącik synka i niech się dzieje co chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja mi się ostatnio śniło ,że urodziłam w domu 🙂 Po przebudzeniu stwierdziłam ,że nie byłby to wcale taki głupi pomysł 🙂 Ja ubranka wszystkie poprałam ale zostało mi jeszcze skręcenie łóżeczka. Też mnie to męczy i wiem ,że musimy jak najszybciej się z tym uporać. Co do mycia okien to jak bym teraz wyskoczyła z takim pomysłem to moja mama i mój M dostali by chyba zawału. Moja mama nie daje mi nosić miski z praniem bo twierdzi ,że się przedźwigam a co dopiero jak bym zaczęła okna myć... 🙂 Ale jak przenoszę w akcie desperacji żeby przyspieszyć pewnie nie jednego sposobu będę próbować 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie z myciem okien to samo. W ogóle nie chcą słyszeć nic o porządkach wykonywanych przeze mnie. Podobno mają się tym zająć mąż z moją mamą, a ja mogę dyrygować 🙂 Nawet na zakupy mam nie jeździć sama, żeby nie musieć się schylać z zakupami do wózka, potem na taśmę i znów do wózka. Czasem się z nich śmieje czy chociaż oddychać mogę 😁 No ale może jak termin się będzie zbliżał pozwolą mi na więcej... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobitki 🙂
Ja okna na szczęście mam umyte. Mój mąż się tym zajął 🙂 W ogóle dużo mi w porządkach pomaga teraz ale i tak ja też dużo robię, nie ograniczam się (oczywiście poza dźwiganiem). Tylko strasznie szybko się męczę i później dyszę jak nie wiem co 🤢

Uciekam na cały dzień do mamy, na dziś zaplanowałyśmy sobie shopping 😜 Oczywiście ja sobie nic nie kupię, bo na wielorybki nic nie będzie. Ale może małą zaopatrzy babcia w kilka rzeczy 😁
Życzę Wam miłego dnia. Odezwę się wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie i w sumie tez zegnam bo wybywam do wieczora- moje dwie przyjaciólki maja dzis urlop wiec zaraz jade, tez bedziemy lazic po sklepach, potem jakis obiadek na miescie, kawka. Mysle ze sobie nic nie kupie bo z takim brzuchem to w malo co wchodze, a nie ma co kupowac na potem bo pewnie wtedy juz mi sie nie bedzie podobalo 🙂

U mnie niestety tez okna pomyte przez meza i wyszystko wysprzatane i gotowe wiec jak bede chciala wywolywac to zostanie mi sex, robienie przysiadow i chodzenie po schodach (polozna mowila ze z tym chodzeniem jest tak ze zalecane jest schodzenie w dol, na gore winda, wiec nie wiem jak to zrobie jak nie mieszkamy w bloku:dry 🙂
Do wieczora, pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja. Wstyd się przyznać, ale spalam do 10! po bezsennym weekendzie spędzonym u Rodziców należało mi się- zresztą kocham swoje łóżko i nigdzie tak dobrze mi się nie śpi jak u siebie 🙂 Moje plany z myciem okien spełzły na niczym 😞 wstałam z tak zdrętwiałymi rękami,że szok! nie mogę zgiąć palców, są jak kołki- chyba jednak skapituluję i okna załatwi mój Szanowny Małżonek 🙂
Danusia korzystaj z tego,że masz jeszcze siły biegać po sklepach i spędzać czas poza domem- życze udadej wyprawy 😉
Larosa, też ostatnio mialam sen o porodzie w domu i o dziwo bardzo sprawnie i przyjemnie to poszło 🙂 Może następne porody zaplanujemy we własnych domach ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂 jestem mega wkurzona 😠 😠 gina powiedziala, ze jak do 7.10 nie urodze, to mam na Izbe Przyjec jechac, to sa kurde jakies zarty, ja chce rodzic na dniach a nie za miesiac 😠 😠 oprocz tego dostalam czopy na to swedzenie i masc do stosowania zewnetrznego, no to mam nadzieje, ze chociaz to mi przejdzie...
A co do sprzatania w domu... to moj maz pracuje do 17 i mam wolna reke w porzadkach, nikt mnie nie wyrecza, bo nikogo w poblizu nie mamy 🙂 no wiec on sie na mnie wkurza jak widzi, ze cos wiekszego robilam, ale wtedy to juz jest po ptakach 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Karolka jak jechałam nad morze na początku sierpnia miałam takie same problemy jak Ty teraz. Też dostałam czopki które miałam brać maksymalnie 5 dni i maść do stosowania zewnętrznego. Przeszło mi praktycznie po pierwszej globulce także się nie martw na pewno będzie dobrze!
A co do tego terminu żebyś po 7 października zgłosiła się na IP to trochę przegięcie 😮 Nie wiem dla czego teraz tak długo czekają 😞 Moje dwie koleżanki też przenosiły 2 tygodnie i w szpitalach gdzie rodziły też spokojnie czekali do 42 tygodnia. Mam nadzieję ,że u mnie szybciej pójdzie bo chyba się zastękam do 42 tygodnia 😮
Monikitta Ja nie wiem czy u mnie będzie trzeci poród ale jeśli kiedyś się zdecyduję to rozważę poród w domu 🙃 Jak bym miała pewność ,ze wszystko pójdzie książkowo to wolałabym bo psychicznie człowiek czuje się zupełnie inaczej niż w szpitalu wśród obcych ludzi. Mi też dzisiaj drętwieją palce po prostu super nie dość że ledwo chodzę to jeszcze do szczęścia brakuje mi niewładnych rąk. Ciekawe jakie atrakcje jeszcze na mnie czekają przez te 3 - 4 tygodnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka..no ale termin masz na 23 wrz do 40 tyg. to zrob cos sama zeby urodzic ;D mycie okien .odkurzanie ,seks,dzwiganie,chodzenie po schodach i mała stwierdzi ze chce juz wyjsc 🙂 ja mam na 20.10 ale gin. mowi zebym wytrzymala do 7.10 to bedzie 38 tyg skonczone a ostatecznosc cresarka 16/17 ;/ a tez bym wolala wczesniej ;D szyjka jest skrocona wiec moze moze 😜 powodzenia
😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monikitta a co do spania to kochana korzystaj póki możesz bo Ja już nie pamiętam kiedy mogłam sobie pospać do 10. Przy moim Mikołajku to jak pośpię do 8 to jestem super szczęśliwa 🙂 A ia tak jestem mega wdzięczna ,że moje dziecko odkąd skończyło 2 miesiące przesypia całe noce.
Zobaczymy jak będzie z drugim bąbelkiem mam nadzieję ,że pójdzie w ślady brata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann87 napisał(a):
Karolka..no ale termin masz na 23 wrz do 40 tyg. to zrob cos sama zeby urodzic ;D mycie okien .odkurzanie ,seks,dzwiganie,chodzenie po schodach i mała stwierdzi ze chce juz wyjsc 🙂 ja mam na 20.10 ale gin. mowi zebym wytrzymala do 7.10 to bedzie 38 tyg skonczone a ostatecznosc cresarka 16/17 ;/ a tez bym wolala wczesniej ;D szyjka jest skrocona wiec moze moze 😜 powodzenia
😎


Annna co ja niby robie?? zapieprzam jak szalona, zeby tylko cos sie ruszylo 😁 okna umyte, w mieszkaniu wszystko wyszorowane, mąz wykorzystywany wieczorami, herbatke z lisci malin pije i nic, zero rozwarcia a szyjka minimalnie skrocona 😠 na spacery chodze ale krotkie bo ledwo chodze tak juz mnie krocze boli...z dlaszym wykorzystywaniem meza musze sie do konca tyg wstrzymac, bo teraz te czopy bede stosowala na moje nieszczesne zapalenie 🤔 juz nawet sutki zaczelam molestowac, czego nie cierpie, bo mam strasznie wrazliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka bo jak się Ula zaweźmie to i tak wyjdzie kiedy uzna to za stosowne i żadne zabiegi nie pomogą 😞 Ale nie zaszkodzi próbować bądź wytrwała 🙂 A co do glubulek to mi gin pozwoliła wykorzystywać męża podczas ich stosowania. Widocznie jakieś inne dostałyśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka do 7 pazdziernika? masakra...to mój termin z OM i nie wyobrazam sobie tyle czekać, a co dopiero doliczać jeszcze dwóch tygodni gdybym znalazła sie w Twojej sytuacji... wiem, że niczego nie da się przyspieszyć, ale zyczę Ci szybszego rozwiązania- obyś nie zaczęła 10 miesiąca 🙂
Larosa odchowasz dzieciaczki i bedziesz się wysypiac 🙂 swoją drogą pewnie ciężko bedzie na początku z dwójką maluchów... ja też planuję w niedługim czasie drugie dziecko także próbuję to sobie wyobrazić 🙂 na razie niech się Zosia szczęsliwie urodzi a resztę będziemy planowac później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie, we czwartek znowu idziemy na zakupy 🙂 ja sobie kupilam tylko jakies kolczyki i takie tam dodatki, ale przynajmniej doradzalam dziewczyną w czym im do twarzy 🙂

kurcze i jeszcze jakies dretwienia macie 😮 wspolczuje...

U mnie w szpitalu trzeba sie zglosic tydzien po terminie a jakby sie cos wczesniej chcialo to trzeba prosic lekarza zeby jakies tam wskazania wpisal. Jakbym miala miec wywolywany porod to juz najpierw z desperacji wypilabym olej rycynowy 😁

My tez jak najszybciej chcemy miec drugiego bobaska a najlepiej bliźniaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka masakra z tą Twoją lekarką, aż dwa tygodnie będzie Ci kazała czekać.... Mi lekarz powiedział, że jak nie urodzę do terminu to dwa dni później będę miała skierowanie do szpitala. Kurcze myślałam, że teraz raczej nie dopuszczają do przenoszenia ciąży aż o tyle czasu 🤢
A może wypróbuje piłkę gimnastyczną, podobno działa lepiej niż schody, bo bardziej dziecko na szyjkę naciska i szybciej się rozwarcie robi 🙂 Jeszcze się okaże, że zostaniesz październikową mamusią (czego Ci serdecznie nie życzę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandros- wysle Ci moja torbe, ja juz od paru miesiecy jestem spekowana 🙂 to prawda jesli szyjka nie gotowa i cala reszta tam to nic nie pomoze 🙂

Lewatywa moze pomoc no bo przy sraczce sa skurcze wiec moze pobudzic macice o ile wszystko gotowe , ale moze na poczatek czopek glicerynowy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...