Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny może i faktycznie macie racje,w domu dużo ograniczam się,ale non stop leżeć plackiem nie dam rady 🤨 już nawet po zakupy nie wychodzę z domu,wszystko mój M mi donosi,bo przez takie treptanie zaczęlo mi się robić te rozwarcie gdybym wiedziała wcześniej to bym bardziej się oszczędzała.Ale nic straconego,jak będę brała leki i dużo odpoczywała to na pewno dotrwam do końca będąc w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mam 5 paczek podkładów bo ze mnie zawsze przy okresie leciało jak z kranu więc wolałam się zaopatrzyć w większą ilość. Jak mi zostaną to kumpela rodzi 1,5m-ca po mnie to jej dam, żeby się nie zmarnowały. A podpasek spakowałam jedną paczkę do torby 🙂
Kasiu nie rozumie decyzji twojej lekarki przecież w 32 tyg. to dziecko jest jeszcze strasznie malutkie i zdecydowanie za wcześnie na poród. Dlaczego Ci nie założyli krążka?? Ja bym poszła na konsultację, gdzieś do innego prywatnego gabinetu. Lepiej wydać te 150zł więcej ale mieć pewność, że urodzisz zdrowego ślicznego dzieciaczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam sie z dziewcszynami!! a juz napewno powinni zatrzymac Cie na obserwacji w szpitalu i dac kroplowke wstrzymujaca!
Kasiu- pamietaj ze najwieksze szanse na przezycie nie rowna sie dobre zdrowie dziecka!

Ja mam spakowane 2 paczki, reszta w domu, jakby co maz dowiezie, jednak to duzo miejsca zajmuje w torbie, zreszta na rozpisce ze szpitala pisze zeby zabrac 2-3 op.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Ja mam 5 par majtek wielorazowych z siatki i 5 par jednorazowych. Co do podpasek po porodzie to kupiłam sobie na razie 2 paczki ale w razie czego mój M mi dokupi (po ostatnim porodzie wie już co i jak więc nie ma z tym problemu 🙂) Kasiu co do miesiączki to nie ma jej co porównywać z krwawieniem po porodzie które jest dużo bardziej obfite i trwa dużo dłużej ok 2 tygodni później taka brązowo - żółta wydzielina leci do 6 tygodni po porodzie. Więc trochę się tych podpasek zużyje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 3 pary majtek siateczkowych tylko do szpitala biore te, w domu mam zamiar uzywac jakis swoich starych bawelnianych, bo wygodniejsze...a jak sie nie sprawdza, to zawsze mozna dokupic w aptece 🙂
Co do wkladow, to mam na poczatek 2 paczki po 10 sztuk. Moze pozniej nadadza sie zwykle podpaski? Co kobieta to rozne krwawienie, a podpaski sa na pewno wygodniejsze niz te duze wklady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 5paczek podkładów i 7 par majtek jednorazowych. A podkładów na łóżko mam 6 z czego jeden za jakiś czas będę podkładała pod prześcieradło w sypialni, bo jakby mi tak wody odeszły podczas snu to szkoda materaca bo niemało za niego daliśmy.

Kurcze ale mnie dziś podbrzusze boli 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co do majtek to ja polecam kupić tylko wielorazowe. Uzywałam ich po operacji rok temu i były lekkie, przewiewne, nie uciskały i przede wszystkim schły błyskawicznie 🙂 kupiłam z ciekawości majtki jednorazowe BabyOno i już na sam widok stwierdzam,ze są beznadziejne- jakieś takie sztuczne mało elastyczne:/
Ja dzisiaj o dziwo cały dzień w biegu- szprzątanie, obiad, zakupy, później robiłam Teśiowej hennę i pakowałam prezenty do wysłania na ślub kuzynki Męża 🙂 teraz leże i ból pleców daje się we znaki... stwierdzam jednak,że niezależnie jak spędzam dzień, czy aktywnie czy leniwie plecy bolą tak samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu- a co zapisala Ci Twoja gin?

Karolka- widocznie Ula jeszcze chce troszke posiedziec u mamusi

Co do majtek to ja kupilam paczke jednorazowych i paczke wielorazowych, od kolezanki dostalam jeszcze jedna paczke jednorazowych z jej porodu. Polozna mi mowila ze jak kup[ujemy majtki jednorazowe to duzo lepsze sa te z siateczki a nie flizeliny (to te wygladaja tak sztucznie), ja mysle po domu na poczatku tez chodzic w tych majtkach, a zwlaszcza na noc z ta wielka podpaska spac, zawsze to lepsza ochrona. Tez myslalam ze za kilka tyg daje na nasze lozko podklad bo szkoda mi materaca.

Kurcze ja dopuiero wstalam i teraz w biegu sie pakuje bo wieczorem jedziemy na to wesele do Raciborza, a jeszcze musze wyprasowac wszystko, spakowac meza no i jakis obiad zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Danusia podziwiam Cię za to wesele Ja bym już nie dała rady 😞 Ale z tego co piszesz jesteś w bardzo dobrej formie więc Kochana korzystaj póki możesz 🙂 Jak wrócisz zdasz Nam relację jak się bawiłaś 🙂
Karolka super ,że u Uli wszystko dobrze jak teraz waży 3500 to do porodu może jeszcze 200 - 400 g przybrać bo teraz dzieci podobno 200 g tygodniowo tyją. Jaką szacunkowo wagę do porodu podała Ci gin? Bo mi coś ok 3700 kg. U mnie waga Mikołajka z usg z wagą po urodzeniu się sprawdziła ciekawe jak będzie tym razem - wolałabym żeby usg się pomyliło bo martwię się jak urodzę takiego klocuszka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! nie martwcie się na zapas, mój Karolek przy porodzie ważył 4 kg i jakoś sobie poradziłam, nie było tak źle 😉 zobaczymy ile będzie ważył ten dzidziuś, w poniedziałek mam wizytę więc może dowiem się czegoś konkretnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FIAnn rodziłaś w 37 tygodniu i Karolek ważył 4 kg ? 😮 To ile by ważył jakbyś donosiła albo przenosiła? 😮 Kurcze rzeczywiście kawał chłopa z Twojego synka. Ciekawe ile waży Twój drugi synek. Ja się boję bo Mikołajek jak go urodziłam w 37 tygodniu ważył tylko 3030 kg więc nie miałam problemu a teraz się zapowiada ,ze drugi maluszek będzie sporo większy...
Karolka usg często się myli córka mojej koleżanki miała ważyć ponad 4 kg a przy porodzie okazało się ,że waży 3500 kg więc sporo się pomylili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia koniecznie daj znać w poniedziałek jak się czujesz po weselu 🙂
Ja mam wesela za 2 i za 3 tygodnie i na dzień dzisiejszy kompletnie nie czuję się na siłach, żeby iść chociażby na jedno 😞 I jeszcze nie mam się w co ubrać na nie...
Karolka u wrześniówek to już chyba połowa ze swoimi maleństwami 😁 Ale mają fajnie 🙂 Jak Ula waży już 3500g to już całkiem spora jest!!! 🙂 Mi ostatnio lekarz powiedział, że nie powinnam urodzić większego bobaska niż 3600 i mam nadzieję, że się nie pomyli, ale zobaczymy co powie na następnej wizycie 🙂

Wczoraj wieczorem miałam pierwszy raz taki ból żeber, że w momencie bólu nie potrafiłam złapać oddechu 😲 strasznie się wystraszyłam, trwało to może ze 3 sekundy po czy złapałam oddech. Poszłam się położyć i ból minął 🙂 Nie wiem co to było ale naprawdę się wystraszyłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Ania Ja taki ból żeber mam przez całą ciążę. Ten ból mam tylko z lewej strony i zaczyna mnie boleć jak więcej pochodzę. Z Mikołajkiem też miałam taki ból więc problem tkwi chyba w mojej budowie.


Mnie też zebra bolą praktycznie od samego początku ciąży. Lekarz mi mówił, że u niektórych kobiet wolne żebra jak się rozszerzają to właśnie taki ból jest. I już się przyzwyczaiłam, że jak boli to staram się chodzić lub siedzieć wyprostowana jak struna bo to mi wtedy pomaga 😆
Ale wczoraj to było coś potwornego, zupełnie inny ten ból. I wcale to nie był kopniak od córci 😜 Bo mąż się śmiał później, że na pewno Zuzka chciała mi pokazać jaka jest silna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem wiem, ze maszyna od usg moze sie mylic, ale rownie dobrze moze byc pomylka w drugą stronę 😁 😁 😁
Ja bólu zeber nie mialam na szczescie, tylko tyle co mi teraz mala nózkami majstrowala 🙂

Kurde ta moja infekcja w ogole sie nie cofa i dzis dostalam inne czopki, oby te pomogly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
FIAnn rodziłaś w 37 tygodniu i Karolek ważył 4 kg ? 😮

tak dokładnie tyle ważył i miał 60 cm
coś mi się wydaje, że ten dzidziuś też będzie duży, bo często dostaję takie bolesne kopniaki od niego 😉

a powiedzcie mi, czy Wy też macie ostatnio często skurcze? ja to już od kilku dni tak mam, chyba to są te przepowiadające, bo po jakimś czasie ustępują 🙂 ale powiem Wam, że już kilka razy poważnie zastanawiałam się czy to już czasem nie czas się zbierać do szpitala, bo te skurcze są dość bolesne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od poniedziałku mam skurcze i bóle jak na okres, ale nie sa regularne więc do szpitala jeszcze się nie wybierałam 🙂 ale ciągle zastanawiam się czy będę wiedziala kiedy dokładnie poród się zacznie i czy dojade w porę na porodówkę 🙂 ,tym bardziej ze nie zamierzam rodzic w swoim mieście:/
FiAnn ja tez jestem z Nowego Sącza 🙂 kto prowadzi Twoją ciąże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...