Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Pospaliśmy dzisiaj z moim synkiem do 10 🙂 Mikołajek zrobił mamusi super prezent 🙂
Karolka jak masz upławy podbarwione krwią to pewnie czop Ci odchodzi i lada chwila Ula zechce wyjść 🙂
Mi też rozmiar stopy powiększył się o rozmiar normalnie mam 37 a teraz ledwo wciskam nogi w swoje buty 😞
W ciąży z Mikołajkiem miałam tak samo ale zaraz po porodzie moje stopy wróciły do swojego starego rozmiaru 🙂
Jeśli chodzi o szybsze wciąganie skóry po porodzie to Ja kupiłam sobie taki pas w aptece ale ciężko było w nim wytrzymać 😞 Ledwo mogłam oddychać czyli dla dziewczyn po cc w ogóle odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolka, przy koncowce morfologia samoistnie sie poprawia...

To napewno czop, z tym ze czasem czop odchodzi 2 tyg przed porodem wiec roznie to moze byc... ale cchyba zazwyczaj tak dlugo nie trzeba czekac.

Mopze te majtki lepsze? bo jak Larosa pisze ze ledwo w tym mogla oddychac, a majty napewnmo takie mocno przylegajace nie beda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez gin mowila, ze morfologia powinna sie poprawic przed porodem, ale takich wynikow sie nie spodziewalam 🙂
co do czopa to wiem wlasnie, ze od jego odejscia moze minac jeszcze sporo czasu do porodu, ale łudze sie, ze te moje bole jednak cos oznaczaja 🙂 ide przejrzeć torbe na wszelki wypadek 😉

te majty maja rozne rozmiary, wiec nie trzeba kupowac super obcisłych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny przyszedł nasz wózek 🙂 nie mogłam sie powstrzymać i już go złożyłam- jest super 🙂 tylko własnie dotarło do mnie,że musimy się podzielić naszą przestrzenią... mieszkamy w 2 pokojowym mieszkaniu i jak dotąd wszystko miało swoje miejsce- uwielbiam porządek a teraz nagle wszystko trzeba przeorganizować 🙂 jednak rozczula mnie widok tych wszystkich rzeczy naszego Maleństwa, które juz niedługo zacznie z nich korzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka a masz jakieś regularne skurcze czy na razie tylko ból krzyża i odejście czopu??

Dziewczyny uważajcie z tymi pasami!!! Zapytajcie swoich położnych ale ich podobno nie można używać przez pierwsze 6tygodni po porodzie. Macica musi się sama skurczyć i dopiero wtedy można je nakładać. Ponoć jak zakłada się je jak macica samoistnie się nie skurczy tylko jest ściskana pasami to nie wraca w swoim tempie do prawidłowych rozmiarów tylko o wiele dłużej i tak samo jest ze skórą na brzuchu. Słyszałam, że najlepiej jak pierwsze dwa miesiące po porodzie zostawić wszystko matce naturze a później dopiero zacząć się ściskać. Ale tak jak pisałam dopytajcie swoich położnych jakie one mają zdanie na ten temat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania na razie mam tylko to + bole podbrzusza + napiecia brzucha, ale takie raczej bezbolesne...

Poki macica sie zwija nie ma co kombinowac, ale jak wszystko sie unormuje, to chyba mozna jakies takie majty z wyzszym stanem zalozyc? przeciez nie musza nas obciskac az tak, ze tchu zabraknie, ale chodzi mi o to, zeby sie nadmiar skory nie wylewal ze spodni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no wiadomo, że trzeba jakoś sobie pomagać żeby atrakcyjnie wyglądać tylko chodzi o to, żeby nie szaleć z tym ściskaniem np. 2 tyg. po porodzie tylko zaczekać te 6 tygodni 🙂 Ja też na pewno kupię sobie takie majty lub pas ale dopiero po właśnie ok 2m-cach. Ale podobno majtki i pas nie są takie fajne bo się zwijają 🤔 Z tego co słyszałam najlepszy jest takie jak by to nazwać gorset z fiżbinami, co modelują pośladki, brzuch i podnoszą biust. Tylko ciekawe ile taka przyjemność kosztuje bo na pewno koło stówy trzeba dać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taki gorset to wydatek około 60 zł. Moja mam kupowała sobie taki na wesele, żeby lepiej w sukience wyglądać 😉
A co do butów, to ja nadal śmigam w japonkach, bo w inne się nie mieszczę. Muszę zabawnie wyglądać przy dziewczynach, które już w kozaki wskoczyły 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak to prawda takie ściskanie się zaraz po porodzie może zwiększyć krwawienie. Dla tego tych pasów rzeczywiście można używać dopiero po połogu ( Ja sobie kupiłam dopiero po wizycie u mojej gin po 6 tygodniach jak mi powiedziała ,że wszystko ładnie się zagoiło i ,że znowu mogę rodzić 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Zapomniałam się pochwalić, że jednak mój mąż pomimo tego, że go cały dzień nie ma, pamiętał o rocznicy ślubu i od rana czekały już na mnie kwiaty i świeże bułeczki 🙂 Od razu raźniej się człowiekowi robi na sercu 🙂


Najważniejsze, że pamiętał, to się liczy najbardziej!!!
Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze co do tych gorsetów i pasów itp. to moim zdaniem i tak nie ma co kupować ich teraz albo zaraz po porodzie, bo nie wiadomo jak będziemy wyglądały tydzień, dwa, trzy i pięć tygodni po porodzie a one wszystkie mają rozmiary i możemy kupić za duży lub za ciasny. A może niektóre z nas 2m-ce po porodzie będą już wyglądały jak przed ciążą 😁 Jedne kobiety się męczą z kg przez pół roku po urodzeniu a niektóre nawet ważą mniej i są szczuplejsze niż wcześniej 🙂
No i tak jak Karolka napisała-my zawsze możemy nałożyć coś luźniejszego bo to zima będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie w zimę zawsze łatwiej ukryć tłuszczyk 🙂 Po Mikołajku nie miałam tak dobrze bo wraz z nadejściem wiosny wyszły wszystkie moje nadprogramowe kilogramy. Ja do siebie dochodziłam 5 miesięcy. W tydzień po porodzie miałam 11 kg na minusie a pozostałe 10 zgubiłam chodząc na aqua aerobic i stosując dietę dukana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann super ,że Wasz synek rośnie i ma się dobrze 🙂 Fajnie tak wiedzieć na czym się stoi. Ja każdego dnia nie wiem co mnie czeka i kiedy moje dziecko zechce wyjść. Dzisiaj u mnie w rodzinie siostra męża urodziła chłopca 4100 kg i 58 długi ale po 14 godzinach zrobili jej cc bo nie mogła urodzić. Tego najbardziej się boję ,że się wymorduję coś się zablokuje i będą mi musieli zrobić cc...
Karolka jak się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...