Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Karolka a już się dowiadujesz o żłobek i robisz zapisy na zapas? Podobno, żeby dostać miejsce to prawie cud... Tylko kogo ja mam teraz zapisać?

na razie nie mozemy nic rezerwowac, bo najpierw chyba musi byc pesel dziecka...ale fakt, to podobno nierealne, zeby dostac zlobek, ale moim dwom siostrom, ktore maja o wiele wieksze zarobki niz ja, sie udalo - to moze tez bede miala to szczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia no niech będzie kilka, ale na prawie milionowe miasto jakim jest Łódź to torchę mało. Poza tym nierealne jest, żebym woziła dziecko do żłoba na drugi koniec miasta. Czyli pozostaje czekać na PESEL (do listopada najkrócej), a zapisy do końca wakacji? To nie mam szans wrócić do pracy zaraz po macierzyńskiem, bo to będzie maj - w samym środku... Fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka wcale nie ma duzo ;// Zlobkow jest 15 , w porownaniu gdzie przedszkoli ponad 100.
Oczywiscie ja caly czas mowie tylko o zlobkach panstwowych.

Najwczesniej po maciezynskim.. czyli wypada od okolo 5 miesiaca.choc niektore zlobk panstwowe przyjmuja maluszki dopiero od roku.

Zarobki nie maja znaczenia w tej chwili jesli chodzi o Poznan, samotne matki tez pierwszenstwa nie maja.

No nie wiem, mozna liczyc na cud 🙂
U mnie w tej chwili jest 140 dzieci oczekujacych.. a dzieci od wrzesnia nowych przyjmiemy 12.. wiec to chyba mowi samo za siebie...;//
W tym roku wyniknal tez problem z przedszkolami, malo dzieci sie do nich dostalo przez te cholerna reforme szkol..i zostaja u nas, przez co my nie mozemy dzieci za duzo przyjac, bo nie ma gdzie...;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ale wiadomo ze przedszkoli jest duzo wiecej bo to jest opieka od nawet 2 lat do 6 to i wiecej dzieci, zreszta wiele matek idzie na wychowawczy, zatrusdnia nianie albo zostawia dziecko pod opieka kogos z rodziny wiec musi byc mniej niz przedszkoli bo nie ma takiego zapotrzebowania. W bielsku w panstwowym na rok 2012/13 nie utworza grupy dla najmniejszych dzieci bo brah chetnych! widio9cznie zalezy od miasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A Ja z racji tego że Mikołajek ma dopiero 16 miesięcy jak urodzi się jego braciszek to będzie miał 20 to jeszcze sobie w domu trochę posiedzę. Bo żeby oddać jedno dziecko do przedszkola a drugie do żłobka to cała moja pensja by pewnie na to szła... Więc na razie nie zastanawiam się z kim zostawię dzieci bo wiem ,że do pracy tak szybko nie wrócę. Ale plan mam taki ,że jak Mikołajek skończy 3 latka to pójdzie to przedszkola a drugą dzidzią zajmie się moja mama i wtedy pomyślę o powrocie do pracy. Na razie jest to dla mnie odległy temat. Nie liczę jednak na państwowe przedszkole bo tu gdzie mieszkam graniczy z cudem żeby dziecko z normalnej pełnej rodziny się dostało 😞 Znajomi byli tak zdesperowani ,że wzięli rozwód bo dwa lata z rzędu nie chcieli im przyjąć dziecka do przedszkola . Dopiero wtedy dziecko zostało przyjęte państwowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
A ja jeszcce bladego pojęcia nie mam, co zrobimy z maluchem. Do pracy muszę wrócić jak najszybciej, nawet jakbym bardzo nie chciała- z jednej pensji nie wyżyjemy, a małeo tego, jak ja nnie będępracować, to musimy kogoś zatrudnić i jeszcze jemu zapłacić, także nie będzie lekko ale jakos trzeba będzie dać radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia Ja obecnie nigdzie nie pracuję. Jak byłam na macierzyńskim z Mikołajkiem skończyła mi się umowa o pracę i mi jej nie przedłużyli. Pisząc o powrocie do pracy miałam na myśli poszukanie czegoś nowego 🙂 Nie załamuję się bo już wielokrotnie zmieniałam pracę i nie jest to dla mnie nowa sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...