Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej wam wszystkim.. 🙂
Chcialam sie pochwalic ze oczekuje pieknego , zdrowego SYNKA 🙂) Maluch wszystko ma na miejscu , rozwija sie prawidlowo , wstydliwy nie jest bo pokazywal sie w calej okazalosci wrecz.. 🙂 Takze jestesmy zadowoleni.. Ja wprawdzie liczylam troszeczke na dziewczynke ale jak polozylam sie juz na lezance i lekarka zaczela skanowanie wiedzialam od razu ze to chlopak takie naszlo mnie uczucie hih i sie sprawdzilo...Musimy teraz intensywnie myslec nad imieniem bo w glowie mialam tylko dziewczynkowe .. 🙂 i w koncu mozemy zaczac obkupywac malucha .. 😁 juz sie nie moge na to doczekac..

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneciia gratuluję synka 🙂 Ja już nie mogę się doczekać, żeby się dowiedzieć kto u mnie mieszka. A usg dopiero 11 czerwca.
Dziewczyny czy Was w pracy będzie ktoś zastępował pod Waszą nieobecność? A musiałyscie znaleźć kogoś na zastępstwo lub chociaż zaproponować czyjąś kandydaturę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytalam wasza dyskusje o sutkach i ja mam to samo takie niby strupki niby nie nic nie leci wiec jest ok maz boi sie dotknac sutkow bo sa wrazliwe jak diabli wiec mam spokoj 😉 tak samo jak z baraszkowaniem lekarz zabronil wiec juz nawet nie wiem co to jest 😉))))))))))))))) a z tym masowaniem brzucha to chyba przesada moj maz tadycja cowieczorna jak mnie smaruje to glaszcze brzuszek gada sobie z brzuszkiem robi uuuuu jest tam kto i nikt narazie nie odpukuje 😉 wiec czy glaskanie jest nie wskazane?podobno jak sie czesto glaszcze brzuszek to dziecko to czuje i jest w przyszlosci bardziej uczuciowo odblokowane to tak samo jak z kapiela mi lekrza nie zabronil no nie zeby taka goraca kapiel ze az tylek parzy ale lekko ciepla normalnie rewelacja odprezona wychodze i az mnie energia rozwala wiec co ciaza to inaczej co kobieta to inna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam, że to głaskanie brzucha jest niewskazane pod koniec ciąży, ale teraz raczej nie powinno zaszkodzić. Mój mąż też ma wieczorne sesje i pogawędki z brzuchem i nie zamierzam tego zmieniać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
No ja musiałam przedstawic kandydaturę i jest zaakceptowana, ale teraz mam przez 2 miesiące robić za panią nauczycielkę. Trochę się boję, że ją wyszkolę i nie będę miała gdzie wrócić...

no takie niebezpieczeństwo istnieje...ale jak masz szefa w porzadku, to nie masz sie co martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na moje miejsce jest juz zatrudniona dziewczyna na umowe na zastepstwo. Jestem jedynym pracownikiem socjalnym w firmie a jest ustawowy obowiazek ze firma takowego ma miec.
Nacudia- ja na Twoim miejscu bym sie nie martwila bo wg kodeksu pracy musza Cie przyjac na to samo stanowisko, as jak Cie zwolnia to musza zlikwidowac stanowisko pracy i nie moga nikogo juz zatrudnic na to stanowisko, takze w razie sadu pracy sprawa wygrana. Oczuywiscie to zalezy od firmy- jak szef chce sie kogos pozbyc to zawsze znajdzie sposob zgodny z prawem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no nie zamierzam latać po sądach. Mój dyrektor jest w porządku i nie podejrzewam, żeby się tak zachował, ale gdzieś tam w głębi jakiś diablik szepcze i trochę się denerwuję... 🙂 Mam nadzieję, że niepotrzebnie, bo to przecież osoba polecona przeze mnie, więc liczę na to, że i jej będzie głupio mnie pozbawić pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudia - teraz skup sie na ciazy a nie na martwieniu sie... za ten czas co my urodzimy i wrocimy po macierzynskim to moze sie wiele zdarzyc lacznie z tym ze firma przestanie istniec- roznie bywa- wiec nie ma sie co za wczasu martwic 🙂 a prawo jest po naszej stronie
Dziewczyny- wyczytalam ze oprocz macierzynskiego nalezy sie nam dodatkowy urlop macierzynski do 4 tygodni, z tym ze mozna z nioego skorzystac tylko zaraz po podstawowym macierzynskim, wniosek trzeba zlozyc minimum 7 dni przed jego rozpoczeciem i pracodawca nie ma prawa odmowic. Bedziecie z tego korzystały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podobno od 2014 roku ma być 6 dodatkowych tygodni urlopu. Ja akurat uważam, że te 6 miesięcy to niewiele, bo co dalej? Myślę, że do roku dobrze by było posiedzieć z dzieckiem, ale nasza polityka prorodzinna jest jaka jest i nic na to nie poradzimy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ale 15 lat temu jak moje siostry rodzily najstarsze dzieci to byly tylko 3,5 miesiaca wiec jest roznica 🙂 Naszym bobaskiem chce sie zajmowac tesciowa, ale moj maz uwaza ze zlobek bedzie lepszy bo napewno nam rozpusci dziecko wiec sama nie wiem 🤢 z jednej strony latwiej wrocic jak zostawia sie dziecko przy pewnej osobie, a z drugiej w takim zlobku pracuja specjalisci od rozwoju dziecka wiec obie opcje sa chyba dobre. Ja jednak wole tesciowa ze wzgledu na oszczednosc, wiem ze nie powinnam oszczedzac na dziecku ale wydaje mi sie ze to lepsze rozwiazanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jaką masz teściową, ja bym swojej dziecka nie zostawiła. Ogólnie jednak uważam, że lepiej zostawić dziecko z kimś zaufanym niż prowadzać do żłobka, z którego wiecznie dzieci wracają chore. Nasłuchałam się takich historii w pracy i to mnie przeraża, ale ja wyjścia nie będę miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje tesciowa jest super..,. za to ze swoja mama bym w zyciu nie zostawila dziecka.
Moja przyjaciolka oddala swojego syna jak mial 5 miesiecy i jest duza zmiana na plus- nie chce juz byc caly czas na rekach, sam sobie w lezaczku albo na macie lezy i sie bawi, nie boi sie ludzi i narazie wogole nie choruje. Zlobek nowo otwarty, super warunki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Nie wiem jaką masz teściową, ja bym swojej dziecka nie zostawiła. Ogólnie jednak uważam, że lepiej zostawić dziecko z kimś zaufanym niż prowadzać do żłobka, z którego wiecznie dzieci wracają chore. Nasłuchałam się takich historii w pracy i to mnie przeraża, ale ja wyjścia nie będę miała.

ale z drugiej strony mam porownanie jak dziecko rozwija sie pod opieka niani lub babci a jak w zlobku, bo moje siostry korzystaly i z tego i z tego. I musze przyznac, ze w zlobku dzieciaczki szybko robia sie samodzielne i zaradne 🙂Ale fakt, ze z tymi chorobskami sie nie wygra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio ale co do chorob.. to jakby nie patzrec podziekowac mozna rodzicom, ze zawalone dzieci przyprowadzaja...;//
Jedni lecza dwa tygodnie w domu, wraca w poniedzialek i od srody znow zawalone, bo mnostwo dzieciakow z katarem po pas...

Pisalam u nas kiedys, jak tate 3 dni z rzedu z wysypka wywalalam do lekarza i sie ze mna klocil, ze to aergia.. i wrocil ukorzony, bo polpasiec ;// a ja w ciazy.. wez sie tu nie denerwuj...

Choc tez rozumiem, ze ile mozna siedziec na opiece, w koncu pracodawca cie wywali ;// no ale tak to juz jest ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...