Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a u nas kolejny dzień marudzenia 🤢 moja myszeczka nakarmiona, kupka zrobiona, espumisan podany i dalej wyje 🤨 mało śpi, ciągle się wierci, chyba kolki, strasznie się pręży i wygina, no ale kupki idą więc nie wiem o co chodzi 🤔 zaczynam wymiękać, sił mi brakuje, a tatulek już do pracy wrócił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia mój Oliwier też ciągle marudzi wierci się, stęka, kupy idą ale właśnie musi tak postękać i pomarudzić lekarka była u nas i akurat mały tak stękał i sie prężył ale mówiła nam żeby się tym nie przejmować bo to normalne maleńkie jelitka muszą się przyzwyczaić i wszystko się wyreguluje, może Lence to samo dolega 🤔 wiem że jest Ci ciężko bo mi też że wszystko zrobiłam co mogłam, nakarmiłam, przebrałam, na brzuszku kładłam, masowałam a mały stękał i wyginał się to mnie najbardziej bolało bo mi go szkoda strasznie bo nawet jak spał to oddawał takie dźwięki jakby kupę wyciskał, teraz jest troszkę lepiej stęka dalej ale nie tak non stop jak na początku, ale i tak juz bym chciała żeby całkiem mu to przeszło 😞
O 19 po kąpieli go nakarmiłam i śpi do tej pory 😆 i niech śpi bo dziś na spacerku taki marudny był chyba przez ten upał 🤢 bo w domku jak wróciliśmy chłodniej i od razu się uspokoił nie spał tylko leżał na brzuszku i się rozglądał 😉 i już jak na miesięczniaka dość wysoko główkę podnosi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a u nas kolki... codzień o stałej porze mateusz płacze tak żałosnie że serce nam wszystkim peka... najedzony, wykupkany, przebrany i te cholerne kolki go męczą... zasypia za chwilkę zrywa się z krzykiem, pokrzyczy i sie uspokaja i tak godzine, dwie lub trzy, zalezy od dnia... dziś na szczęście tylko godzinkę trochę go pomęczyło, tatus go na brzuszku ponosił, potem mi zasnął na cyckach i spi do tej pory... oj te kolki to masakra...
A na spacerku mimo upału spał jak zabity, nawet o porze karmienia zapomniał... za to jak wracamy do domu budzi sie momentalnie i nie da nawet odpocząc mamusi po spacerku... a w ten upał chodzicie o każdej porze na spacer czy rano przed południem i potem wieczorem? bo czytałam ze z dzieciaczkami od 12-16 w taki upał nie powinno sie wychodzić... no i się stosuje bo mi samej wtedy za gorąco... 😁
Monia aile mu tego espumisanu dajesz? bo ja mam sab simplex i dajemy mu po 15 kropel przed kazdym karmieniem bo tak było napisane i dopiero to troche pomaga bo wczesniej dawałam mu wieczorem a jak juz miał kolke to było za późno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z Małą w takie upały staram się wychodzić po 15. Rano niestety się nie wyrabiam, bo jak rano zaśnie to ja korzystam z chwili i piorę, prasuję i sprzątam 🙂 zanim skończę to Ala się budzi do jedzenia i tak schodzi do 12-13..
A dziś jak chodziłyśmy to spała jak suseł. Nawet jak wróciłyśmy do domu to dalej kimała, więc wzięłam gondolkę na balkon, sama rozsiadłam się w moim superowym leżaczku i tym sposobem chwilę odpoczęłam, poczytałam gazetkę i miałam czas zjeść sobie obiad 😁

Lecę spać 🙂 bo zaraz pierwsza 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Widzę, że u nas wszystkich to samo...

Radzia u nas kolki też
Łajsoka, Monia - Emi też stęka i wierci się po każdym jedzeniu 😞 Na spaniu jak się wierci to ją podnoszę (nawet po dwóch godz od karmienia) i jeszcze sobie beknie po raz kolejny i po tym śpi troszkę lepiej 😉

Monia to dużo sił życzę i wytrwałości 😘

OCH Emilka wzywa 😁 znudziło jej sie samotne lezakowanie

buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
I u nas jest tak samo...Kacper od dwóch dni non stop marudzi, prawie wogole nie spi, popłakuje, czasem ma kolki ale jest lepiej po tym Boboticu i kolki u niego trwaja pare minut zawsze wieczorem. I pisze teraz z nim na rekach ale wlaczam mu piosenke muminki, zaspiewam jeszcze i uspokaja sie 🙂
Ja zjadlam dwa dni temu arbuza kawałek imały dodzis ma problem ze zrobieniem kupki i ta kupka jest taka inna. zaszkodzilam mui mam do siebie wielki żal 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysa ja jem od poczatku jablka i gruszki i banany i jest ok, ale musisz wyprobowac na sobie 😞
wydaje mi sie, ze te nasze dzieci sa takie marudne przez ten upal, bo od 2 dni moja tak samo marudzi a brzuszek miekki, najedzona,przewinieta, odbita,rozebrana...ech, chyba po prostu trzeba to przejsc 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
kolejny upalny dzień 😎 my na spacerki tez wychodzimy tak ok. 15-16 teraz Hałabała śpi a ja się biorę za pranie i ogólnie ogarnięcie chałupki 😉
Wyssa ja jem arbuzy non stop i małemu nic nie jest, tak jak Kasia pisała arbuz to wodnisty owoc i mały może trochę więcej i częściej siusia ale przy tych upałach to niech napije się takiego mleczka o smaku arbuzika 😉 ale za to po bananach jakoś bardziej ma problem ze zrobieniem kupy 😮 więc odstawiłam banany, jem za to brzoskwinki, nektarynki, mango ostatnio śliweczki jadłam i też spoko 😉 ale mam ochotę na truskawki ☺️ ze śmietaną, albo czereśnie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
Jedyne co w arbuzie może być szkodliwe to to, że mógł być pryskany i to mogło zaszkodzić.. ale tak to trzeba by wystrzegać się wszystkich owoców - no chyba że są z własnej działki. Niestety każda z nas musi na sobie próbować.
Mała mi od rana marudzi trochę ale generalne jakoś ładnie się sama sobą zajmuje wiec ja już po prasowaniu, pranie wstawione, mieszkanie w trakcie ogarniania 😁
Akurat mam nadzieję wyrobie się do popołudniowego spacerku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czytałam trochę na ten temat i z tego co wyczytałam to nie 🙂 40 jak się jedzie nad morze i dziecko będzie wystawione na słońce, natomiast 50 przy wycieczce do ciepłych krajów 🙂 Tak więc 30 jest całkowicie wystarczająca, szczególnie że i tak maluch cały czas jest albo zasłonięty budą od wózka albo w cieniu i nie wystaje bezpośrednio na słońcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Laski
Kasiu ja tez juz odchodze od cycka Oliwia przy cycku sie denerwuje przyzwyczaiła sie juz do butelki i przynajmniej sie najada, a ja korzystam z truskawek czekolady i innych smakołyków 🙂
A tak w ogole to mi połozna powiedziła ze nawet karmiace piersią mogą jesc truskawki ale tylko mała salaterke zeby nie przesadzac i mozna z owocow jeszcze jabłko, banany i arbuzy. Jak jeszcze karmiłam tylko piersią to jadłam te owoce i małej nic nie było 🙂
Powiedzcie mi laseczki jak wasze maluch reaguja na takie upały?
Moja Oliwia to sie strasznie meczy w nocy spi nie spokojnie bo za gorąco jej na dworzu tez sie denerwuje nawet jak jest w samych bodziakach. W ogole to moje dziecko jest jakies niespokojne nawet jak ide z nia na spacer to nie spi w wozku tylko ciągle wypluwa smoczka i płacze zrobie trzy kroki i znowu wypluwa i tak w kółko 🤢 Zero przyjemności ze spacerowania z nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wczoraj nie byliśmy na spacerku bo mała strasznie marudna była, a dzisiaj to już masakra, w ogóle nie śpi, cały czas płacze i się pręży 🤢
dziewczyny jakie mleko modyfikowane podajecie swoim maluszkom? już sama nie wiem, może powinnam zmienić mleko? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółka to polegam na Tobie i kupuję f30 😉
Monia spróbuj Bebilon comfort - mleczko dla dzieci, które mają kolki.

Karolcia to faktycznie przez te upały nasze bobasy są marudne... Moja też na spacerku marudzi, jak nigdy, wtedy wyciągam herbatke i jej daje pare łyczków i zasypia... i tak za kilkanaście minut to samo 😁 😁 😁 Maluchom chce się pić tak samo jak nam, więc może spróbuj numer z herbatką albo wodą 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu witaj w klubie, ja dzis poczułam sie wolna bo wczoraj kategorycznie stwierdziłam że zostaje przy samej butli bo to bez sensu męczyć się i z cyckami i z butelkami... na pocieszenie przeczytałam taki artykuł http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79402,3855180.html?as=1&startsz=x i poczułam sie lepiej bo ciagle miałam poczuci winy że jestem niedobra mama...
No i teraz moge spokojnie o siebie zadbać, zrobię sobie dietkę odchudzającą, w zesżłym roku schudłam na niej 9 kg i schudłabym więcej ale sobie zaciążyłam 🤪 Ściagam już malutko, dosłownie tyle co kot napłakał więc tym bardziej nie mam wyrzutów bo ten mój głodomorek w zyciu by sie tym nie najadł... choć jak czytam ile szamają wasze dzieciaczki to stwierdzam że mój jest niejadkiem... zjada średnio 60 ml co 3 godziny... czasem więcej czasem mnie... maksymalnie zjadł 90 ml ale to po 4 godzinach spania...
Karolcia wczoraj i dzis byłam z Mateuszem na spacerku i spi jak zabity mimo upału, ale jest osłonięty parasolką więc cały czas w cieniu i zakładam mu same body albo rampersa i biore go bez czapki... no i wychodzę między 9 a 12... potem balkonik w cieniu... a wdomu tez mu jakoś ten upał nie przeszkadza i w nocy śpi jak wczesniej... u nas w pokojach najgorzej póxnym popołudniem jak słońce świeci ale jutro odbieramy rolety i będzie fajnie 😁
A na słońce tez uzywam Linomagu Sun... jest to jeden z niewielu kremów które można od początku stosowac, fajnie sie smaruje i przed wszystkim jego cena nie jest zbyt duża w porównaniu np z Nivea...
Monia ja dawałam NAN i na poczatku było ok ale potem mały zaczął miec problem z kupkami, wyczytałam ze faktycznie po tym NANie dzieci czesto mają ten problem, kupiłam Bebilon Comfort i jest dobrze... ale pójdziemy do lekarza niech doradzi, może mu dobierzemy jakies zwykłe mleczko np Bebiko albo Humanę i tez mu będzie pasowało... bo te Bebilon tani nie jest, ale jak będzie trzeba to trudno, będziemy kupować Bebilon i zbankrutujemy 🙃
Herbatke koperkowa też mu daję, czasem marudzi i okazuje sie że poprostu chciało mu sie pić... mleko matki zaspokaja ponoc pragnienie ale to modyfikowane gęściejsze i dzieciaczki mają kaca 🤪
Kasia ja też dzisiaj postanowiłam że kupuję truskawki skoro już mu nie daję mojego mleka i najem sie młodej kapusty a potem dietka bo w sierpniu na wesele ide i musze jakoś wygladac a nie jak słonica...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...