Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej

Pomimo że u nas kolki nie są codziennie i w sumie tylko dwa razy trwały te prężeia dłużej iż 15 min to jak wczoraj przeczytałam ,że Moretta dajesz espumisan na kolkii to chciałam żeby mąż kupił go w aptece, ale mgr mu nie sprzedała , bo to lek dla dorosłych. Kupił esputicon , także zobaczymy czy zadziała.

Faktyczie upał, i jak dla mie to za gorąco. Tygrysek jest w body z krótkim rękawem i skarpetkach , ale mimo to upał go też męczy , tak myślę. Dzisiaj ok 11 na spacerze i aż 3 razy się budził. Generalie wogóle średnio sypia na dworze. Za to teraz śpi już ponad godzię , aż nie wiem co mam ze sobą zrobić 🙂 tak rzadko mam tyle czasu dla siebie w cigu dnia. Jedynie wieczorem jak zaśnie , ale to często jest już 22 i sama idę spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Narazie , odkukać , Oskar nic nie ma a buźce 🙂 Potówek też nie, ale jest tak gorąco , że nie wiem jak ubierać go do spania.

Jutro idziemy a szczepieni, i mamy odmienne zdaia z mężem jakie szczepionki zrobić. Ja bym wolala jedną, Sławek uważa że lepiej tradycyjnie. Jeszcze nie wiem jaką podjąć decyzję.

Ciekawa jestem ile waży 🙂 bo już ręcę bolą od dłuższego noszenia 🙂

Wogóle zrobił się jakiś długi , a najbardziej zmieniła się buźka. Jak na nią patrzę to mam wrażenie że jest już taki duży ( w porówaniu z wyjściem z brzuszka )

miłego popołudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałam nadmienić jeszcze 🙂 , że też na dworzu jak marudzi daję herbatkę koperkową i pije, ale myślę że Misiowi odpowiada kształt smoczka od butelk. Jak wszystko wypija , nie chce jej wypuścić.
Ale faktycznie to działa i usypia.

WIecie ja mam problem bo muszę zaliczyć teraz 7 egzaminów ( szkoda mi brać urlopu , bo to już 8 sem ) , ale Tygrysek to mamusi synek cycuszek , i nie mam pojecia jak jechac do szkoly czekac na kolejne zaliczenia , nawet caly dzien.
Teraz rozwiazaniem bylaby butelka , ale oczywisciez tego powodu nie odstawie piersi , bo to jednak wygodniej, a tym bardziej ze jeszcze schudlam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laseczki!

A ja Wam zazdroszczę pogody bo u nas cały tydzień zimno, wietrznie, ponuro i pada 😞 wczoraj było kilka przebłysków słońca to Maja chwilkę była w ogrodzie ale żeby się wybrać na dłuższy spacer to nie ma mowy.
My idziemy jutro się ważyć i sprawdzać czy wszystko ok 🙂 myślę że maja waży już koło 4 i pół kilo ale dokładnie dowiem się jutro. W zeszłym tygodniu urodziła moja szwagierka - chłopiec 4300 i 62 cm!!!! Wyobraźcie sobie że urodziła naturalnie! Ja się dziwie że nie zrobili cesarki bo ona mówi że się zaklinował i doszło do lekkiego niedotlenienia!!! Masakra jakaś!
A co do mleka to dopiero teraz zdałam sobie sprawę że jak będziemy do Polski jechać to będę musiała ze 3 puszki wziąć bo w Polsce nie ma takiego jakie kupuje 😞
Radzia a jaka to dieta??? ja muszę koniecznie schudnąc a skoro Tobie tak ładnie poszło to może i ja bym spróbowała ??
A no i powiem Wam że wczoraj jechałam do lekarza bo ja tu patrze na szew po cesarce a ja mam taką małą dziurkę 🥴 nie wiem czy to się szew rozszedł czy co ?? no i dostałam antybiotyk w kremie do smarowania 😞 czy Wam już się zagoiły szwy po cesarce ?? w sensie czy już w miarę ładnie wyglądają jeżeli wogóle można o nich powiedzieć że są ładne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski, ja wczoraj wyczytałam że na upały najlepiej podawać dziecku zwykłą wodę (tzn mineralną niskomineralizowaną i niskosodowaną i dodatkowo przegotować). Wtedy dziecko nie przyzwyczaja się do słodkiego, nie będą mu się psuły późnej ząbki i będzie chciał normalnie jeść..
Kasiu - Tak a propos Twoich wątpliwości co do wysokości filtra w kremie.. cytuję z Mamo To Ja:

W pochmurne dni wystarcza krem SPF 10. Przy dużym nasłonecznieniu - 30. Gdy wyjeżdżacie do ciepłych krajów - 40. Kremy z filtrem 50 (tzw. blokery) ie przepuszczają 98% UV. Są przeznaczone dla tych dzieci, u których występuje reakcja alergiczna na słońce.

Ciekawa jestem czy moja Ala będzie miała taką alergię, bo ja mam uczulenie na słońce 😞 oby tego po mnie nie odziedziczyła.. na razie chyba jest ok. 🙂
No a poza tym trzeba pilnować żeby krem miał filtry mineralne - i tyle 🙂

Poczytałam wczoraj gazetę i teraz się mądruję 😜 hehehe

A mam pytanie do dziewczyn co karmią piersią: ja u siebie od kilku dni zauważyłam pewną zależność o której też już kiedyś czytałam.. jak karmię Małą z jednej piersi to z drugiej zaczyna mi lecieć mleko, ale od wczoraj w takich ilościach, że zalałam całą koszulę i prześcieradło 😁 też tak macie?
A poza tym która z Was jeszcze karmi cyckiem? Z tego co na razie kojarzę to ja i Łajsoka, bo tak jak czytam to większość z Was już rezygnuje.. Z jednej strony to fajnie macie bo jak maluszek zacznie krzyczeć na spacerze to butelka w ruch i po krzyku, a ja się boję dalej odchodzić od domu bo jak Ala zgłodnieje albo zachce jej się pić, a do domu będzie daleko, to cyca nie wystawię na ulicy i wtedy pcham w pośpiechu taki skrzeczący wózek 😜 A Ala smoka tylko sporadycznie ciągnie - tak to zawsze wypluwa i się denerwuje jeszcze bardziej że Mamusia chce ją oszukać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agga - jeszcze co do szczepionek. Nasza pediatra powiedziała że bezpieczniej jest brać skojarzone.. dlatego że te co są tradycyjne mają od różnych producentów, i antygeny w szczepionkach są takie same, ale na różnych podkładach i one mogą wywołać jakieś skutki uboczne, uczulenia, itp. A jak jest skojarzona to ma wszystkie alergeny i jeden podkład zamiast kilku i jest dla dziecka po prostu bezpieczniej. Poza tym są nowocześniejsze i bezpieczniejsze, bo wiadomo, że to co Państwo nam funduje to po najniższych kosztach. Też są dobre, bo gdyby nie były to by nie szczepili nimi dzieci, ale jednak te płatne są lepsze i bezpieczniejsze. Dlatego my zdecydowaliśmy się na skojarzone..

Izulka - u mnie blizna chyba dobrze się goi 🙂 wygląda... hmm. Lekko różowa krecha, gruba w dotyku, ale jak się patrzy to cieniutka. Ale nic się nie sączy, nie rozłazi się, nie babrze.. więc chyba jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Pszczółka ja karmie cycem 😉 i u mnie też tak jest jak daje małemu np. prawą pierś to czuję jak lewa się wypełnia mlekiem i aż wycieka, wkładki laktacyjne to zmieniam co chwile bo tak przemakają i też nie raz już zamoczyłam koszulę i prześcieradło 😁
Ja się na początku stresowałam z tym wychodzeniem, bo tak właśnie mówiłam co będzie jak mały zacznie krzyczeć na jedzenie? ale przypomniałam sobie jak to było z Mariusza siorką że normalnie na luzie siadała w parku okrywała cyce i małego i karmiła i też tak robię jak zgłodnieje siadamy gdzieś w parku wystawiam dojarkę i mały już zadowolony i ja się tak nie stresuje że dziecko mi płacze w wózku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do karmienia to idę Małą trochę napoić, bo Tatuś zabrał córę na balkon, położył się na leżaczku i oboje śpią 😁 Ale słońce zaraz ich dosięgnie więc trzeba pilnować 🙂
A poza tym nie mam co robić 🙂 pranie zrobione, prasowanie zrobione, poodkurzane, posprzątane, Mała śpi, Tata śpi, a ja się nudzę 😜 może jak Małą nakarmię to zajmę się trochę sobą, bo już nie pamiętam jak to jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 widzę, że mam sporo zaległości na Waszym wątku i zdążyłyście się chyba już wszystkie rozpakować 🙂

ja, tak jak podejrzewałam, do czerwca nie wytrzymałam i 23 maja (w 37 tygodniu ciąży) przyszła na świat Agniesia. Ważyła 3100 i miała 54 cm długości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
A my po pierwszej wizycie u lekarza, wszystko oki z wyjatkiem ropiejacego oka, za tydzien jak sie nie poprawi to czeka nas wizyta u okulisty.Zosia ladnie przybrala na wadze i teraz ma cale 3710g.Szczepienie za 3 tygodnie,szczepioni podstawowe za darmo lub 3X110zl na 3 szczepieniach po jednym dziabnieciu,pediatra doradzil tez pneumokoki (koszt 3X300zl),a rotawirusy powiedzial zeby odpuscic(koszt 600zl)Niezla kasa.po 2 miesiacach przyszlo mi chorobowe...jako ,ze prowadze dzialanosc ...to jest tego cale ....650 na miesiac i od tego trzeba odliczyc 250 na ub.zdrowotne co daje cale 400 zl......smiech mnie ogarnal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
....niestety trzeba bedzie szybko wracac do pracy,bo pieniazki szybko sie rozchodza ,a wszystko potrzebne.
ps
Nie wiem, po co przez tyle lat place te Ubez.zdrowotne,bo jak na razie to tylko porod byl z tego zaplacony,wszystkie badania ,wizyty,prenatalne, bioderka itd itp platne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni ja mam taki i jestem bardzo zadowolona - daję Ci 2 linki pierwszy jest używany, drugi nowy - wyszukałam Ci najtańsze w tym momencie na allegro - w smyku cena 289zł
http://www.allegro.pl/item1076026609_lezaczek_fisher_price.html
http://www.allegro.pl/item1075803515_fisher_price_fotelik_bujaczek_lezaczek_3w1_t4145.html ja bym brała nowy, różnica 11zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co prawda kupiłam za 175 zł, ale udało mi się taniej bo Pan miał uszkodzone pudełka, a Szymek najbardziej lubi jak włączy się wibracje - czuje się jak w aucie i sobie zasypia 🙂
Anitka ja wklejam przez tą stronkę www.imageshack.us wybierasz zdjęcie naciskasz prześlij, a potem na forum wklejasz link który ci wyskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek jeszcze raz gratulki 😉 u nas na spacerze maruda smerf sie włączył i nie odpuszczał specjalnie wyszliśmy po 16 bo słońce mniejsze przeszliśmy parczkiem koło rzeczki myślałam że uśnie ale nie krzyczał aż ludzie patrzyli 😞 no i zaraz wróciliśmy . Teraz po kąpieli siedzi właśnie przy cycu, w sumie to trzyma go sobie w buzi i udaje że śpi cwaniaczek jak go odrywam to dopiero ssie i się patrzy na mnie takim groźnym wzrokiem mówiącym "matka tylko mi zabierz cyca to zacznę płakać" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...