Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Miło ze ktos zauwazył moją nieobecnosc kilkudniową 🙂 U mnie wszystko OK,a u Oliwii troche gorzej bo nie moge sie pozbyc tej skazy białkowej buzie ma całą wysypaną. Zmieniłam jej mleko na Bebilon Pepti i stosuje płyn do kąpieli i krem barierowy z Emoliom czekam teraz na efekty. Ale szkoda mi jej bo swedzi ją to strasznie i drapie sie ciągle po buzi a ja staram sie pomoc mojej myszce, a te głupie krosty dalej sa 😠
Wczoraj byłysmy na szczepieniu mała chwilke popłakała i cały dzien i noc wczoraj spała chyba po tej szczepionce. Tomek sie smiał ze trzeba czesciej na takie szczepienia chodzic bo dziecka pozniej jakby nie było 🙂
A tak po za tym to codziennie spacerujemy, a efektow na wadze nie widze dalej nie wchodze w ubrania z przed ciązy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ja staram sie was czytac, ale niestety moja niunia prawie w ogole w dzien nie spi 😲 nie wiem om co chodzi, bo nie placze, ale spac jej sie nie chce, wczoraj zasnela dopiero o 23!!!!
i trzeba jej ten czas jakos zagospodarowac, bo sie nudzi 🙃 a od kilku dni juz probuje zrobic porzadek w ubraniach malutkiej, ale mi nie daje a tu 56 i 62 za male 🤪
Kasiaa pochwal sie, ja tez juz musze umowic sie z fryzjerem, bo to co juz mam na glowie to masakra 😜
lajsoka halabala jest boski, usmialam sie do lez, moja najwiecej smioeje sie z rana a im blizej wieczora tym humorek mniejszy 😉
dzieciaczki wasze super, napatrzec sie nie mozna,
a to moja ksiezniczka
http://blankakarolina.aguagu.pl/zdjecie/pokaz/75957
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam jeszcze wam napisac ze po szczepieniu jeszcze sie wazyłysmy i Oliwia wazy juz 4405 🙂 Czuje juz jej wage jak nosze ja po jedzonku zeby sobie odbiła, a co bedzie pozniej 🙃

Łajsoka własnie doczytałam ze masz ta ramke z odcikiem raczki i nozki ja tez ja mam i robilismy tylko odcisk nozki narazie bo tak jak pisałas ze ta glina jest strasznie twarda i słabo widac ta nozke wiec z rączka sie wstrzymalismy, a ty jak zrobiłas ten odcisk??? Na co kładłas ta mokrą chusteczke? U mnie to został tylko bałagan po tych odciskach i Okiwia cała sie wysmarowała.

Netinetka Blank jest sliczna a ten irokez to jakbym widziała Oliwie. Zawsze po kapieli tatus tak własnie czesze swoją coreczke Oliweczke 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉

U nas ciężkie dni nastały 😞 Maja strasznie marudna jest od ndzieli 😞 wczoraj sił już nie miałam a Henryk na dodatek musiał dłużej w pracy zostać więc byłyśmy same od 8 do 8 😞 i nawet nie miałsm obiadu jak zrobić bo co ją usypiałam to po 5 minutach się budziła z płaczem 😞 dzisiaj zaczęło się podobnie całe szczęscie że zasnęła i mam chwilę dla siebie 🙂 a no i jak wcześniej uważałam że nie będę potrzebowała tej suszarki to dzsiaj od rana się laptop suszy i uspokaja Maję 🙂 nie wiem już czy to przez zmianę mleczka czy katar którego się nabawiła 😞 no i mamy jeszcze jeden problem - wrastające paznokietki dużych palców u stópek 😞 wszyscy mówili żebym na razie nic z nimi nie robiła, posłuchałam i teraz mam 😞 idę w czwartek do lekarza to zobaczę co nam powie 😞
Emi Zosia i Blaneczka - wszystkie przecudne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie ciepła woda i dosyć długo Mariusz ją ugniatał 🤢 fajne są te ramki, super pamiątka, ale ciężkie do idealnego odciśnięcia rączek, stópek 🥴już lepiej by było pomalować rączkę i stópkę farbką i odbić i pamiątka też jest o wiele szybsza do zrobienia i również można w antyramę zamieścić razem z foteczką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj biedne te płaczące dzieciaczki... nie potrafią nam powiedzieć co im dolega 😞

Blanka fajna radosna dziewczynka 🙂
Netinetka moja Emilka też nie śpi w dzień - i z tym jest problem, bo bardzo szybko się nudzi, więc jak jestem sama z nią w domu, to nic nie jestem w stanie zrobić 😁

A co do odcisków - to zanim Szymon przyniósł tą glinkę z kuchni to zdążyła tak zastygnąć i stwardnieć, że nic nie odcisnęliśmy 😁

Radzia jak używałaś tej nystatyny? Lekarka kazała mi wlać do buzi 1ml... a Ty jak to robiłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój Oli właśnie się budzi, spał 2h, na balkonie, bo stelaż jak wczoraj jechaliśmy na zakupy i potem spacer to został w aucie i tatuś dziś pojechał do pracy i zapomniał nam go zostawić....ale to nic cały dzień na balkonie za to spędzimy 😉 też nie śpi w dzień czasami marudzi bo się nudzi i też nic w domu z tego powodu nie zrobię, a czasami leży w leżaczku i patrzy na zawieszone nad nim grzechotki i coś tam guga po swojemu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂

Jak u Waszych dzieciaczków wyglądały buźki przy skazie białkowej? Moja mała na całym buziaku ma maleńkie krosteczki - bez żadnej wydzieliny, bez zaczerwienienia, żeby je zobaczyć trzeba się przyjrzeć, ale pod palcem bardzo dobrze je czuć. Agniesi nie dokuczają nie bolą, nie swędzą. Tyle tylko, że są. I z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Potówki to na 100% nie są. Myślałam, że to od naszych kosmetyków, ale to bardzo mało prawdopodobne. Więc podejrzewam skazę białkową...

jak sobie poradzić z tą wysypką? Myć buzię rumiankiem? Pomóżcie, please...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Łajsoka super wesolutki Oliwuś, widac że dziecko szczęsliwe... Mateusz tez się ładnie świaodmie usmiecha, ale nigdy tak długo jak Twój synuś 😁
Kasiu ja nie używałam dla Mateusza nystatyny.... a na co to masz? Nystatyne to ja używałam w ciązy ale dowcipnie 🤪
A Mateusz dzisiaj w nocy pobił samego siebie, w szoku byłam, bo jadł o 21, zasnął o 23 po małej kolce a potem spał do 5 rano... do tej pory najdłuższa przerwe między karmieniami miał 4 godziny a tu 8 🤪 Albo tak spał po herbatce Hippa uspkajającej (ale wcześniej już mu raz dawałam i tak nie spał) albo był bardzo zmęczony po tej kolce (choć nigdy mu to nie przeszkadzało w budzeniu sie co 3 H) albo zaczyna spac coraz dłużej w nocy z czego byłabym baaaardzo zadowolona 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i Kasiu powiem Ci że uzywam suszarki... w sumie może bym i nie musiała ale skoro jest taki patent to czemu nie pomagadć dziecku zasnąc... wgrałam sobie do telefonu i teraz stawiam małego w wózku albo kłade do łóżeczka, załaczam telefon i zostawiam koło niego... nie działa na niego az tak bardzo jak sie spodziewąłam, ale przynajmniej go ten dźwiek wycisza i przetsaje się wiercić jak opetany... a jak przestanie się wiercić to łatwiej mu zasnąć...
A czy wasze dzieci maja tez taki silny ten odruch Moro? tzn że tak sie jakby zrywają i wyrzucają rączki i nózki... bo Mateusza to strasznie budzi i nie daje zasnąć czasem... ale ponoć to normalne i może się utrzymac do 6 m-ca 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od wczoraj wieczora podaję małej sab simplex, na razie nie widzę rezultatów, kolka nie ustąpiła, a mamy taką silną występującą o różnych porach 😞 normalnie żyć się nie daje, moja Mała też ma taki silny odruch Moro, że aż czasami sama się przestraszę 😉

Jejku jak sab simplex nie zadziała to chyba się wieszać będę, nawet na spacer wyjść nie mogę bo ataki o różnych porach 🤢 masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek ja na krostki stosowalam masc przepisana przez pediatre i byla robiona w aptece i nawet nie wiem z czego 🤢 i do tego fenistil w kroplach i wapno i dopiero zniknelo!
lajsoka ja tez kupilam ta ramke i narazie jest raczka a nozka czeka az bedzie ktos kto mi pomoze, bo samemu trudno 😜
kasiaa ja znalazlam sposob na spannie chociaz na 30 minut: owijam mala w kocyk, siadam po turecku na podlodze i klade ja miedzy nogi i bylam w szoku, bo...zasnela i tak kilka razy robilam i spalam (teraz tez tak spi) wiec chociaz ruszac sie nie moge, to chociaz w necie pobuszuje 😁przelewy zrobie itp..
radzia moja perelka ma ten odruch najczesciej jak ja wyjmujemy z wanienki po kapieli i do tego tak sie przenikliwie jeszcze patrzy jak by chciala powiedziec "pogielo was?? tak krotko???" 😁 😁 😁
jak teraz ubieracie dzieciaki na spacer przy takiej dziwnej pogodzie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka wypróbuje... moja tez zasypia na krótko - tak samo musze ja scisnac w kocyk i NOSIC 😮
A teraz spi w wozku na balkonie - szok 🤪 oczywiscie suszarka wgrana na telefon w wózku 😁
Nystatyne przpisala nam lekarka na plesniawki 😮 to ja cos pokiełbasiłam - byłam pewna, ze tez uzywałas tej nystatyny 🤢
A odruch moro w dalszym ciagu - raz czesciej raz rzadziej, ale dalej nam towarzyszy i zdarza sie ze wybudzi Mała ze snu 😠

Radzia życzę wiecej takich nocek 🙂

Monia Sab Simplex pomoze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia wypróbuj wszystkie kropelki ...n p jak po tygodniu podawania sab simpelxu nie zobaczysz poprawy to zmien. Kolezanka mi mowila ze dopiero na jej Malucha podzialal Espumisan.
U mnie np wystarcza Esputicon 🙂
A podajesz ten bebilon comfort? bo to tez mleczko dobre na kolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...