Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lajsoka ja juz przetestowalam wiekszosc wkladek i takie wnioski:
canpol babies- bylyby dobre, ale sa stanowczo za male i bylo widac pod obcisla bluzka, ze "cos tam siedzi"
avent- za drogie i bez rewelacji
bella-przeciekaly
penaten- dobre, ale dosc drogie 😞
a teraz uzywam johnsona i jestm zadowlona, bo nie przeciekaja i mile w dotyku!
agga ja czesto sciagalam pokarm i w temp pokoj(o ile nie ma upalu 30 st) moze stac do 12 h a w lodowce do 48 h!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja teraz relaksik bo tatuś zabrał Maję na spacerek 🙂
Oliwia słodziak 🙂
Pszczółko u nas to było tak że jak Maja się urodziła to miała takie paznokietki że jej rosły normalnie a końce w górę - takie jakby zadarte były 🥴 (tylko u tych dużych paluszków) no i pytałam się co mam robić a wszyscy mówili żeby zostawić - nie wiem czy one jej się wykruszyły czy co (te zadarte końce) ale teraz już jest paznkieć a naokoło skóra tak że nie da się ich nawet obciąć 😞 boje się że będzie tu już niestety chirurg potrzebny żeby ponacinał 😞 no i zła jestem że się wszystkich słuchałam zamiast od razu iść do lekarza 😠
A ja się martwiłam że tylko nasza córka jest tak rozpieszczona że cały czas na rękach chce i to tylko w pionie żeby oczywiście móc wszystko oglądać 😉 jak dobrze że jesteście Majóweczki 🙂 zawsze mi lepiej jak poczytam że Wy macie tak samo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Majowe Mamusie 😉
Ja niestety mam do nadrobienia 20 stron bo nie było mnie tu od niedzieli.I na razie nie mam jak nadrobić bo Kacperek miał dziś szczepienie i miał 3 ukłucia i jest bardzo marudny i dużo płacze jak nigdy. Biedactwo tak płakało a ja z nim, ale zaraz go mocno przytuliłam i się uspokajał. W ciągu 6 tygodni przybrał prawie 2 kg 🤪 i lekarka powiedziała że to jest ponad normę i go tuczę 🥴 Ale on wcale tak dużo nie je naprawdę i jak płacze to co mam mu nie dać?! Już jest kawał chłopa z niego tylko on raczej rośnie wzdłuż niż w szerz 😉 No i powiedziano mi że jeszcze mam szansę na wznowienie laktacji więc jutro dzwonię do poradni 🙂
My już jesteśmy po chrzcinach więc musze się Wam pochwalić jak Kacperek wyglądał 😉 fakt że dla mnie jego garniturek nie podobał się do końca bo nie był biał i jego czapa była duża jak u ruskiego żołnierza 😆 ale wyglądał słodziachno 🙂 Jak ksiądz polewał mu głowkę to tlyko otworzył oczka i odrazu zamknął 🙂 i najlepsze było to że wieczorem jeszcze jak go przewijałam to Kacperuś ochrzcił mamusie i miał takie ciśnienie z pupki że mamusia była cała w kupce Kacperka hehe 🙂
Oki to ja wysyłam zdjątko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka ja używam Johnsona wkładki, są bardzo mięciutkie, ale czasem zostawiają takie kłaczki na sutkach. W rossmanie są w takim opakowaniu +20% więc nawet korzystnie cenowo wychodzą. Wcześniej używałam babysmile też z rosmana ale te Johnsona lepsze a cena podobna.

Gabiś śliczna córeczka, a jak wysoko trzyma główkę 🙂

Ten czas tak szybko leci 😞 Ja dziś u gina byłam w przychodni przy szpitalu w którym rodziłam i widziałam takie dzidzi zaraz po urodzeniu, to moja Polka była 2x większa 🙂 a tamto takie malusie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Izulka, mojej Zosi tez wrastaly paznokcie u duzych paluszkow tak od polowy w jedna strone(znaczy z drugiej strony nie)Jak paluszek nabrzmial to poprostu podwazylam leciutko po myciu,na drugi dzien troszke podeszlo ropka,ale to peklo ,zdezynfekowalam spirytusem, skorka zeszla,a paznokiec wyszedl,dodatkowo byl na srodku rozdzielony.Obcielam,wyrownalam i teraz rosna prawidlowo.
Co do usypiania w dzien,to zauwazylam,że Zosia chyba juz wie kiedy jest noc i kiedy dzien.W nocy spi,a w dzien nie bardzo chce zasypiac.Wyprobowalam sprawdzony sposob mojej przyjaciolki,ktora jest juz lata niania.Otorz w dzien jak jest jasno,Zosia pojedzona,daje nupelka i przykrywam pieluszka tetrowa jej glowke,odcinam widoki,glaszcze po glowce.Mala zamyka oczy i zasypia.Moze to ktores z was pomoze.My dalej walczymy z kupami,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa musisz chyba wkleić zdjęcie jeszcze raz.. a Oliwka słodziutka 😁
Izulka - to moja Ala też ma takie paznokietki, że całe normalnie rosną a końcówki są jakby zadarte do góry!! Ja nic z tym jeszcze nie robiłam... obserwuję regularnie co i jak ale na razie nic się nie działo... jutro jak wstanie to obejrzę je dokładnie czy żaden stan zapalny się nie robi czy coś... a jak będę u lekarza to koniecznie podpytam.. bo to co Anita napisała to bałabym się sama robić...
a co do wkładek to ja używałam Canpola a teraz zamawiałam w doz.pl Bella

i jestem z nich zadowolona.. mi nie przeciekają, jedyne co to czasami te niteczki takie zostają na sutkach 😞 ale lepsze od canpola chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Majóweczki 🙂
Wysa niestety nie widac Twojego przystojniaczka...
I chciałam zapytać ile je Kacperek że niby go tuczysz? Bo może ja Matusia tez tuczę a nie wiem?
A szczepienie mamy za tydzień i sie boję jak cholera reakcji małego... normalnie trzęse portkami bo nienawidze jak on płacze, może dlatego że robi to rzadko i tylko jak mu cos naprawde dolega...
Anita ja tez daje Mateuszowi pieluszkę do przytulenia a wczoraj sie w niej zakopał, ale ja się boje i mu ją potem zabieram żeby mi sie nie udusił, ale u nas pieluszka przy zasypianiu pomocna... no i własnie mam to samo z nim, w dzien wojuje a po kapieli ślicznie zasypia (no chyba że ma kolkę) i po kazdym nocnym karmieniu tez od razu spi...
Dziewczyny wy mnie ni straszcie bo z tego co zrozumiałam to wy nie obcinacie jeszcze dzieciom paznokci? nie mozna? bo ja Mateuszowi to już chyba ze trzy razy obcinałam u rak, u nóg nie bo nie ma takiej potrzeby, ale u rak musiałam bo on się strasznie drapie a niedrapki z jego temperamentem nie wchodzą w grę bo jak tylko chciałam mu załozyć to była awantura... nosił je może przez pierwsze 2 tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No racja Radzia 🙂 wczoraj siedziałam jeszcze na brzuszku koło 1:30 w nocy 😜 a dziś już od 7 na nogach i już biegam po domu 😜 no tak wyszło po prostu 🙂 znowu się z Mężem zagadałam 😁
A co do paznokietków to się nie stresuj 🙂 ja u nóg obcinałam raz, ale nawet nie wszystkie.. a u rączek min co 2-3 dni 🙂 pierwszy raz zaraz po powrocie ze szpitala 😁 No i dziś jej manicure już muszę zrobić bo w czasie karmienia widziałam ze już ma długie pazurki 🙂 A u rączek rosną migiem 🙂

Miłego dnia 🙂 lecę machnąć śniadanko dla całej rodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

U rąk obcinałam juz moze 6 - 7 razy...
A u nóg, przy duzym palcu paznokiec rosnie tak do gory tzn ta koncowka - jescze tego nie obcinalam - kurde teraz jestem wystrachana....co mam z tym zrobic, zeby jej nie wrósł paznokiec?
Gabis suszara na uspokojenie 😉 u nas baaardzo pomocna.
Jaka Twoja Oliwka jest fajna 🙂

Agga ja cały czas odciagałam... starałam sie zawsze dawac mleczko do lodowki, ale jak nie było upałów to w temp pokojowej tak do 7h.

Dziewczyny za chwile bedziemy wprowadzac zupki 🤪
tak po 4 msc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
nas o 8 obudziła kupa Oliwcia 🤪 teraz jesteśmy po śniadanku cała trójką i tatuś bawi się z synkiem. Ja tez jeszcze u stópek nie obcinałam paznokietków bo są takie drobne że nawet nie było jak chwycić 🤔 u rąk to często obcinamy bo szybciutko rosną 🙂
Ja właśnie te same wkładki z belli maiłam ale jak dla mnie są za cienkie i szybko mi przeciekały tak mi leci z tych cyców nie długo to żadne mi nie będą pasować i pieluchy będę napychać ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!!!

Anita no właśnie tak jest u Majusi 😞 ale ja to bojuch jestem i i aż mnie ciarki przeszły jak sobie to wyobraziłam więc poczekam do jutrzejszej wizyty u lekarza - może zrobi to za mnie 🙂 a co do pytania Radzi to ja u rączek obcinam paznokietki tylko u nóżej jeszcze nie 🙂
A ja pierwszy raz jestem strasznie nie wyspana bo zazwyczaj Maja budzi się co 3 godzinki na jedzenie więc ja czekałam aż się obudzi a ona 5 godzin spała, przerwa na jedzenie i znowu 5 godzin 🤪 no i oczywiście mleczko też zmarnowałam (dwa razy 😜)
Idę dzisiaj do dentysty i aż się boję pomyśleć ilezębów mam do leczenia po stanie błogosławionym 🤨
Pogoda super więc zbieramy się na spacerek 🙂
Miłego dnia Majóweczki 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Nie wiem dlaczego zdjęcie si.e wyświetliło ale wczoraj coś z netem mialam nie tak, aczkolwiek widziałyście mojego Maluszka na nk 😉
Radzia ja nie uwazam ze karmie duzo Kacpra. daje mu cyca ale tam wyssie moze z 20-30 ml i daje mu jeszcze Nutramigen czasem wypije 100 ale bardzo rzadko a najczesciej to je po 50-60 różnie bywa. dzis np od 3 w nocy zjadl 60 ml. minelo 8 godzin az a on dalej nie chce jesc.Ale mówia ze Nutramigen jest na przyieranie masy i kiedys sportowcy pili te mleko. Ja nieuwazam ze tucze bo kacper nie wygląda na pulpecika 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja Laski
U mnie tez jest ten syndrom moro dobrze ze o tym piszecie bo nawet nie wiedzaiłam ze istnieje co s takiego, juz sie martwiłam ze z mała jest cos nie tak.
A najfajniejsza wiadomosc to Olwice zeszły juz prawie wszystkie krostki 🙂 jednak zmiana mleka i kremy z emoliomu pomogły 🙂
Madziocha moja mała tez miała tak jak ty piszesz te krostki na buzi,głowie na uszkach i zaczeło sie przenosic na rączki ale ja wygrałam walke i je wykonczyłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny,

a ja jestem już zrezygnowana, naprawdę nie wiem co uczula moją Kruszynkę, dziś wstałam a tu znowu nowe krostki na polikach. Dziś jem tylko chleb i popijam wodą, a na obiad sam ryż, jak to nie pomoże to znaczy że może to coś z powietrza, kurz albo pyłki. Jak nie będzie poprawy to spróbuje odstawić mąkę ale wtedy muszę wrócić do nabiału bo nie będę miała co jeść. Jestem zrezygnowana 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha Madziocha bo ty cyckiem jeszcze karmisz to nie wiem na co toja niunia moze miec uczulenie. Oliwii pomogł krem barierowy z Emolium i z tej samej firmy emulsja do kąpieli. Mam nadzieje ze tojej kruszynce tez pomoze. Trzymam kciuki bo wiem jakie to meczące dla dzieci i dla rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

u nas jedyne krostki jakie były to pierwszym miesiącu potówki,ale poradziliśmy sobie z nimi,no i nie było ich dużo.Madziocha,może wystarczy faktycznie zmienić kosmetyki,albo proszek do ubranek??Bo zagłodzisz się nam na śmierć.Trzymam kciuki,żeby wszystko było dobze.

Kasiu,skoro u Was suszara jest na uspokojenie,to u nas jest odkurzacz na sen!! 🙃 No i najlepiej jak jest głośno,bo jak ściszam jakikolwiek odbiornik,to Oliwka otwiera oczy i sprawdza co kombinuję... 🙃

Paznokietki u rąk też często obcinamy,u nóg w ogóle,są krótkie,ale jeden u dużego palca jakoś tak śmiesznie rożnie w stożek,ale nic nie wrasta na szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki..
powiedzcie mi jedną rzecz bo już kompletnie zgłupiałam... kiedy najwcześniej można dostać okres po porodzie?? Pisałam Wam wcześniej że w poniedziałek rano pojawiła się u mnie krew. Wystraszyłam się że coś się stało, po południu zadzwoniłam do swojego lekarza, ale powiedział, że tak może się zdarzyć i mam obserwować czy to nie krwotok, czy brzuch się nie robi twardy, itp. a tak to na spokojnie mam przyjść w poniedziałek na wizytę.
U mnie krwawienie po połogu skończyło się 3 tyg. po porodzie.. potem był śluz taki brązowy, aż w końcu taki żółtawy. Potem dwa dni nic i nagle krew.
Od poniedziałku ciągle krwawię.. Najśmieszniejsze jest to, że wygląda to jak typowy okres!!
Na początku myślałam, że się może przedźwignęłam się i jakieś szwy puściły w środku, czy cos podobnego.. bo okres wykluczałam chociażby ze względu na to że karmię piersią i tylko piersią... ale dziś rano zwątpiłam. Objawy, konsystencja, zapach - wszystko pasuje na okres 🤢 Sama już nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczola a karmisz butelką? bo jesli tak to mozliwe ze już mozesz mieć okres, a jeśli piersią to slyszałam ze nawet rok można nie mieć okresu. U mnie troszke brzuch pobolewa na okres i leci troszke krwi ale to zamało na okres wiec tez nie wiem dlaczego mi elci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...