Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim!
Dziękuję za rady dotyczące upominków na roczek. Chyba zdecyduję sie na konika, fajna zabawka na zimowe dni. Muszę tylko znaleźć coś ciekawego u nas, choć te, które widziałam takie trochę dziwne 🤨, w najgorszym wypadku poczekamy na przesylkę z Polskiv 🙂
Emilka dzisiaj kończy roczek, niestety jest w szpitalu, więc na torta i pierwszą świeczkę trochę poczeka, aż poczuje się lepiej.
Dowiedziałam sie wczoraj, że schudła 4 kiligramy, wazy teraz 7 kg. To w jej przypadki 1/3 wagi. Jest mocno odwodniona, od 6 tygodni jest leczona, choć do dzisiaj nie bardzo wiedzą na co 😞
Mam nadzieję, że teraz bedzie już tylko lepiej.
Nasze dziecko też dzisiaj spało do 6 rano ... pobudka na jedzenie, chwila zabawy i dalej spi, aż dziwnie się czuję.
Miłego weekendu życzę i żeby lato dalo się jeszcze sobą nacieszyć... bo do nas już chyba w tym roku nie wróci, brrrrr. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
u nas też słonko 🙂 nie wiem tylko kto wyjdzie na spacer z Alą 😞 ja już znacznie lepiej siuę czuję, ale wolę nie ryzykować, a Grzesia coś zaczęło łamać 🤢 jak nie urok to... może Ala sama wyjdzie na spacer? 😜 hehhe
co do tej wit D to ja też podawałam rano, ale całkiem nieświadomie że tak trzeba... powinni o tym informować równie intensywnie jak o tym, że tą witaminę trzeba podawać codziennie.
Radzia - i ja poproszę do mnie na maila 🙂 [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was , no Radzia zazdroszczę tego niczym nie zakłuconego snu, u mnie Jaś czsem popłakuje przez sen i nie chce smoka wkłada na oślep rączki więc to przez swędzące dziąsła nie śp spokojnie jak do tej pory nie narzekałam ale teraz znów noce są nie zbyt ciekawe.Ładnie się załatwia mimo że je już wiele rzeczy[o ile kupę można nazwać ładną].A co Karolinki nie widać , nie ma jej już długo co nie 😞 zazdroszczę tej pogody Wam u nas okropnie zimno i pochmurno 🤢i spaceru nie będzie na pewno.Jak z waszą wagą dziewczyny bo ja waże już tyle co przed ciążą 54kg 🤪jestem w szoku jaki szczaw się ze mnie zrobił wyglądam jak patyk i nie mam siły Jasia dzwigać,nie dobrze że aż tak schudłam . Napiszcie co dajecie swoim pociechom ze słoiczków a co gotujecie możejuż same,porównamy sobie jedzonko i może podamy to co inne skarby już jedzą 🙂sorki że tak przeskakuję z tematu na temat ale żadko tu zaglądam i chciała bym jak najwięcej się dowiedzieć. Chyba mi wybaczycie co 😉interesuje mnie naprawdę wszystko bo zastanawiam się czy Jaś w takim samym tempie się rozwija co reszta pociech z maja 🙂 np jakie pampersy już kupujecie chodzi mi o rozmiarek bo ja 4plus. Mam nadzieję ze odpiszecie na moje pytanka , idę bo mały już informuje że nie śpi ,zaglądne póżniej papa. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczoła nie ma sprawy... u nas ze spacerku nici bo nam tatuś wózek zabrał i pojechał do pracy... a wózio był w aucie...
Magda co do wagi to zaostało mi 3 kg do wagi sprzed ciąży a do idealnej to jeszcze z 10 kg... 😜
Ja Mateuszowi daję na razie jabłko, jabłko z gruszką lub jabłko z marchewka ale po tym ostatnim zestawie miał problrm z kupką tyle że wrąbał cały mały słoiczek na raz... w pogotowiu czeka marchewka z ryżem, szpinak z ziemniaczkami a potem jeszcze coś kupię, jakiś obiadek i owocki...
U nas pampersy trójki ciagle na topie ale Mateusz nie wazy jeszcze nawet 7 kg i sa akuratne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙃

My juz po spacerku 😉 Oj bardzo przyjemnie

Kolejne Dzieciaczki przesypiaja cale noce 🤪 Super...
Elano, Mati róbcie czesciej takie niespodzianki mamusiom 😘

My jemy marchewke, jablko, jablko-marchew, banan, banan-morele, jablko-jagody, gruszki, banan-marchew, zupki jarzynowe hmm i chyba to wszystko. Soczki: marchwiowe, bananowe, jablkowe, wszystkie dostepne herbatki, soczkki przecierowe. Kaszke ryzowa z brzoskwiniami.
Na razie same słoiczki.
Pmpersy 3.

Magda 54kg 🤪 🤪 Moje marzenie.
A u mnie to jest dziwne bo: zostaly mi 3kg, ale mieszcze sie we wszystkie ciuchy sprzed ciazy i leza tak samo. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja póki co liczę że jak wrócę do pracy to mi spadnie trochę.. zobaczymy tylko jak to będzie w praktyce 😜
zazdroszczę spacerku 😉 juz myślałam że może się zdecyduję i pójdę ale jednak chyba odpuszczę... nie chcę nawrotu choroby 🤢
Teraz u mnie wszyscy śpią a ja prasuję, sprzątam, piorę..... tzw. dzień gospodarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂
ja dopiero niedawno wylazlam z wyrka, bo wczoraj wybralysmy sie z dziewczynami na karaoke i bawilam sie super i spiewalam bez alkoholu 🤪 wrocilam o 1 a juz o 3 Blancia chciala cyca a potem 3 noc z rzedu lezala i sie smiala chyba z godzine 😠 a ja nie spalam, wiec wypoczeta nie jestem.
dlatego radzia i olenka zazdroszcze wam, bo mi sie dziecko popsulo z tym spaniem w nocy 😜 ale juz sie przyzwyczailam i mam nadzieje,ze minie.
magda ja mam narazie kilka sztuk pampersow 3 ale juz 4 czekaja z niecierpliwoscia, bo kupka juz 2 razy gora wyleciala 😁, wiec czas zmienic! co do jedzonka to nie moge sie wypowiedziec, bo daje cycora narazie tylko, ale mam juz kupiona marchewkw i jablko i za 2 tyg chce zaczac wprowadzac powoli i ja narazie nie bede sama gotowala, bo nie mam dostepu do dobrych warzyw i owocow i jezdzenie i szukanie wyjdzie drozej niz kupienie sloiczka, a sloiczki moja pediatra zachwalala, bo mowila, ze maja rygorystyczne wymogi. za pare miesiecy bede juz pewnie gotowala, bo brzuszek juz nie bedzie taki wrazliwy!
u nas pogoda okropna, ale chyba po pld jakis mini spacer zrobimy to moze bedzie niunia lepiej spala?1 🤨
dziekuje wszystkim fejsbukowym majoweczkom za glosiki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo my wróciliśmy ze spacerku a zaraz przyjdą do nas znajomi 🙂 u nas też póki co tylko cyc, ale nie ukrywam że już tak korci mnie żeby dać Oliemu co nie co innego do skosztowania 🙂 porozmawiam o tym jeszcze z pediatrą jak będziemy w środę na szczepieniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez KSW, ale ja tylko zerkam a mój Grześ ogląda.. ja jakoś nie przepadam za tym 😮
A my z Alą byłyśmy w końcu na spacerku. Poszłyśmy do sklepu zrobić trochę zakupów, Alunia nie spała całą drogę, a jak już wracałyśmy to marudziła mocno, ciągle musiałam ją brać na ręce, az już miałam dość. W końcu stwierdziłam że czas jej zatkać czymś buźkę i spróbowałam ze smokiem chociaż spodziewałam się że nie będzie rezultatów i co? Moja córcia mnie totalnie zaskoczyła!! Po raz pierwszy w swoim życiu zassała smoka tak mocno że nie puściła i usnęła z nim - momentalnie praktycznie!! W szoku byłam 🤪
Idę robić dalej sałatkę, bo Mała już smacznie śpi to mam czas na podziałanie trochę w kuchni 🙂
3majcie się ciepło i miłego wieczoru przed tv 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja tez przed chwila padła... ale zaraz poloze sie obok, bo jutro pewnie pobudka o 6:20... od kilku dni tak sobie rozpoczyna dzien :/

Pszczoła dobrze, że wyszłyście. Świeże powietrze dobrze Wam zrobi 😉 i może przepędzi choróbsko.

Emila też na spacerach marudzi 🤨 Chyba nasze dzieciaczki chcą już siedzieć w spacerówkach... no nic muszą jeszcze poczekać.
Znalazłam taki sposób, że daję jej butelkę z herbatką podtrzymywaną przez pieluszkę i tak sobie spacerujemy 😁 Jak herbatka się kończy to znowu marudzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez ogladam mam talent, bo ksw na poczatku jest nudne, tylko leza na sobie i sie macaja, chociaz moj maz juz by sie oburzyl i powiedzial, ze sie nie znam 😜 moj maz jest maniakiem mma k1 i tych innych pierdol i wciaz w necie oglada jakies walki, zwariowac mozna 😲
a ja chyba zaraz obejrze nastepny odcinek ustausta 🙂
milej nocki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo widzę jeszcze nocne mamusie 🙂 znajomi nie przyszli, ale za to na spokojnie jutro umuwiliśmy się na spacer jak pogoda dopisze 🙂 ale za to my odwiedziliśmy jeszcze innych znajomych, maja córeczkę Ninkę o 8 dni młodszą od Oliwierka i tak sie usmialiśmy bo Renia trzymała Ninkę ja Oiwierka tak żeby dzieciaczki patrzyły na siebie a Oli wyciągnął rączki do Ninki i się wtulił 🤪 😁 😁 a mała taka nie dostępna odsuwała się 😁 i takim o to sposobem mój syn dostał pierwszego kosza 🙃 😁 😁 i po tym zaczęło sie Ninka w płacz Oli w płacz, normalnie jak nie moje dziecko strasznie płakał aż sie zanosił bidulek pól godziny posiedzieliśmy i do domu bo uspokoić go nie mogłam 😞 o 21 zasnął mój kurczaczek kochany 😉
A mam takie pytanko wasze dzieci śpia na podusiach? bo zobaczyłam u Ninki że już ma podusie taką płaska 😮 Olik śpi bez bo wydaje mi się że za wczesnie 🥴...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na Mateusza sposób w wózku że przechylam wózek i nim podskakuje, dobrze że mamy fajne sprężyste amortyzatory to się tak da... no ale to pomaga tylko jak jest w miare spiący to szybko usypia... potem jak sie już obudzi to nie ma sposobu żeby go w wózku utrzymać bez płaczu... mój mąż mnie molestuje żeby mu spacerówkę już załozyć ale ja jakoś się boję i nie mam przekonania... może spróbuję z tą herbatką jak Kasia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam podusię taką bardzo płaską, ale schowana leży jak Ala będzie starsza. Ja nawet ostatnio jak wróciłam ze Szczecina to wyciągnęłam jej tą skośną, więc śpi całkiem na płasko 🙂
A ja działałam w kuchni cały czas ale na walkę Salety przyszłam do pokoju i powiem Wam że sama walka nie zrobiła na mnie wrażenia, ale komentarz Salety po wygraniu z Najmanem bezcenny 😜 heheh
Spacer nie chcę zapeszać, ale chyba pomógł 🙂 brakowało mi świeżego powietrza, a czuję się już dobrze, tylko jeszcze trochę kataru zostało. Mam nadzieję że Grzesiek już też się podleczy i w końcu będziemy się mogły spotkać z Łajsoką, bo ciągle przez te chorubska przekładamy...
A pisałam dziś do koleżanki której już minął termin porodu. Leży w szpitalu w Międzyrzeczu, dziś dostała kroplówkę i nic nie ruszyło... jak nie urodzi do poniedziałku to dadzą jej kolejną kroplówę.. Ciekawa jestem kiedy Franek zdecyduje się wyjść na świat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dopiero zamowilam komplet poscieli, wiec podusia tam bedzie, ale narazie blancia dobrze spi bez wiec nie bede uzywac 🙂
pszczola oby twoja kolezanka jak najszybciej urodzila, nie wyobrazam sobie takiego czekania i stresu czy wszystko bedzie ok, skoro nie ma akcji 😞
lajsoka biedny oli , ale niestey takie zycie , moze ninka chciala, zeby o nia "powalczyl" he he 😁 na pewno tego kosza nie bedzie pamietal. a swoja droga to jak ta dziewczynka mogla nie chciec takiego przeslicznego super przystojniaka Oliwierka?!?!?
radzia ja tez coraz czesciej mysle o spacerowce, ale za wczesniej, bo blanka jest silna, ladnie glowke trzyma , ale jak jej stawiam oparcie w gondoli na NAJMNIEJSZY STOPIEN to zlatuje i wywija sie w chinskie S 🙃 i raczej wygodnie jej nie jest!ale niedlugo bedzie za duza do gondoli 🤔? hm..zobaczymy za miesiac!
jednak nie moge spac tylko czekam na pudziana, z moich informacji wynika, ze to bedzie jego porazka, ale warto zobaczyc, bo jutro wszyscy beda o tym gadac 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...