Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Radzia też mam nadzieję, że w spacerówce będzie lepiej... oby bo jak nie to chyba zaszyję się z Emilą w domu... dziwne, że jak na ręce ja biorę to nie marudzi i nie płacze 😲

A w kładki polarowej już dawno nie mamy w nosidełku, Emila miała przez nią całe plecki spocone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No Kasiu u nas tez Mateusz na rekach cały szczęśliwy i można z nim tak cały dzień chodzić a w wózku nie... i najlepsze to że lubi być w takiej pozycji na ręku że lezy i patrzy w dół czyli na chodnik... mój mąż się śmieje że przeciez niebo ładniejsze a ten woli na płytki chodnikowe patrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas harmonogram dnia się ładnie wyrobił - chociaż zawsze jest +/- jedna godzina...

3-4 rano mleko 150ml
8 - mleko 150ml
ok 10 - herbatka, soczek ok100ml
11:30 - pół słoiczka czegokolwiek
12:30 - mleko 150ml
16:00 - mleko 150mml
19:30 mleko 200ml

i od początku to samo 😉

Wychodzi na to, że 5xmleczko
pół słoiczka
i herbaka, soczek kiedy Emi chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas wygląda to tak:
W nocy róznie... czasem o 1, 2 lub 3-ej mleko 70-90 ml... (dzis znowu obudził sie 2 razy)
potem 5, 6 lub 7 mleko 70-90 ml...
10.00 - 120 ml mleka
13.00 - 120 ml mleka (lub dzisiaj cały słoiczek jabłuszka)
16.00 - 120 ml mleka
19.00 - 90 ml mleka
20.30 - 150 ml mleka z kleikiem
herbatka i inne piciu to w międzyczasie...

A Kasiu dajesz Emilce pić sama od siebie bo Mateusz o picie nigdy sie nie upomina... i nawet jak mu dam to pociągnie z 10 ml i wypluwa... boję się że za mało pije...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emila często się upomina o picie...
Herbatki ok 200-300ml dziennie plus Soczek 100ml dziennie

10 ml? oo to malutko... ale może jak nie ma potrzeby się dopajać i wystarczy mu płynne mleczko to jest ok.
Emila może dlatego pije tak dużo bo ma zagęszczane mleko

Już naprawdę wychodzimy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 u nas jedzenie wygląda następująco zacznę od 19tej po kąpieli 1.150ml ,180ml mleka, 2.godzina 23 to 150ml mleka, godz.2 a czasem 3 to 150ml mleka, rano o7,8 wypija 120 ml mleka z kaszką np.jabłkową, potem o 11 podaję np.jabłko z bananem , tak o 13 podaję na ziemniaczki z marchewką tak o koło pół słoiczka znika a jak podaję swoją zupkę którą sama ugotowałam to znika dużooooo 🤪 oczywiście są herbatki i soczki jak tylko ma pragnienie około 50ml wypija na raz, 16 podaję mleko 150 ml, i o 19 czasem mleko a czasem kaszkę jakąś , naprawdę są to różne porcje zależy jaki ma dzień i apetyt. Nie raz bywa że ze 150 ml wylewam 50 ml, więc w 100% nie zjada wszystkiego.Wszyscy się wychorowali nawet mi męża połamało i dziś w nocy słyszałam jak Jasiowi chratotało w nosku ale katarku nie ma i profilaktycznie byłam już rano u lekarza dostał Mukosolwan przez 5 dni i Cebion ale jak na razie nic mu nie jest co mnie cieszy tylko troszkę osowiały jest to tym leku ale jak ma pomóc, lecę rozpalić w piecu bo zimno. pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak widać mimo że Jaś waży 8 100 to wcale nie zjada tak wiele , on po prostu urodził się duży i już taki jest 😉 w tatę bo tatuś ważył 5kg jak się urodził a teściowa miesiąc po porodzie leżała w szpitalu i co najśmieszniejsze chodziła tyłem przez jakiś czas bo tak po pękała hahaha chciała bym to zobaczyć jak ten wstrętny babsztyl tak się porusza 😁 😁 😁. Ona jeszcze nie widziała Jasia , zresztą nikt z tej dziwacznej rodziny tu nie był wiecie, ja bym nie przeżyła jak bym wnuczka nie mogła zobaczyć, nawet dziś usunełam z nk brata męża a to tylko dla tego by nie oglądali mi dziecka bo skoro nie stać ich na odwiedziny to nie będę im niczego ułatwiać, Boże jak by moja mama żyła to by mi go na krok nie odstępowała tak ja Kubę. Co to za ludzie , znam ich 14 lat ale są dla mnie zagadką , niby przyjeżdzali bracia przed porodem , dzwonili ,nikt się nie kłucił a tu cisza jak by wymarli .Dobra kończe ten temat bo ciśnienie mi się podniosło .Szkoda że nie ma z was żadnej 😞na brzuszku , a co u Karolci , pisała coś 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłyśmy na spacerze...
Na początku maruda, dosłownie na siłę ją uspałam...
A jak zaczęła się budzić to do domu.. czyli spacer trwał godzine 🤢 Trochę krótko ale zawsze coś...

Emila tak piszczy i krzyczy cały dzień, że już mi się jedno ucho zatkało 😮 Jeszcze trochę i ogłuchnę.. masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda to smutne co piszesz eh. Po prostu dziwni ludzie. To świadczy tylko o nich jacy są źli.
U nas co do karmienia są stałe pory i nie daję na razie prawie nic prócz mleka. Od dwóch dni daję soczek marchwiowy i od trzech dni kleik na noc. Wczesniej Kacper w ciągu dnia pił tylko mleko i ani kropli wody ani herbatki.
1. 6.00 150 ml mleka
2. 9.00 150 ml mleka
3. 11.00 60 ml soczku
4. 12.00 150 ml mleka
5. 15-15.30 150 ml mleka
6. 18.30-19.00 150 ml mleka z kleikiem
Stałe godziny jedzenia i tyle samo je. Czasami zdarzy się że nie zje wszystkiego i zostawi ok. 30 ml.
Zrobiłam test. Nie jestem w ciąży 🙂 🙂 🙂 🙂
Jutro szczepienie. Ojojoj będzie się działo 😞
Uciekam na gorącą kąpiel i siadam przed tv 😉
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Dawno nic nie pisałam ☺️

Magda smutne to o piszesz 😞 co to za babcia ?! na Twoim miejscu też bym tak zrobiła z tą nk!

U nas harmonogram jedzenia jest różny bo ostatnio próbuję Maję przestawić żeby troszeczkę później chodziła spać bo normalnie po 19 już zasypiała, ale ostatnio obudziła się na pierwsze karmienie o 6 rano i już nie chciała spać 🤔 🤢 więc wczoraj poszła spać o 20 i obudziła się 5:20 na karmienie ale jak zjadła to spała jeszcze do 8 🙂 wolę jak się budzi raz w nocy na karmienie niż jak przesypia całą noc i wstaje o 6 rano 🤢 zobaczymy co będzie dzisiaj 🙂
Ze spacerami trochę się już u nas poprawiło, ale zawsze w torbie mam chustę na wszelki wypadek 😜 dzisiaj np byłyśmy na spacerze bardzo długo ale już w drodze powrotnej samochodem strasznie marudziła i na zakupy już musiałam ją wziąć do chusty 😞 w Polsce mam tylko fotelik samochodowy więc na długich spacerach to pewnie jej nie wygodnie 😞

Nie wiem czy gratulowałam już maluszkom ząbków 🥴 Super 🤪 🤪 szczerze mówiąc to fajnie by było jakby się dzieci już z ząbkami rodziły bo ja jestem przerażona co to będzie jak juz Maje dopadnie 😮 🤢

Wysa to dobrze że nie jesteś 😉

Dobranoc wszystkim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda dopiero teraz doczytałam..
Przykre to co piszesz... Nie wyobrażam sobie sytuacji, że babcia nie widzi i nawet nie kwapi się do tego, żeby zobaczyć wnuka!!!
Nie rozumiem takich ludzi i nie trawię przede wszystkim... Najwyraźniej się na coś obrazili i nie powiedzieli o co chodzi.. no bo skoro w ciąży potrafili z Tobą rozmawiać... ja pierdziele dziecinne.

Wysa i już jesteś spokojna 😉
A właśnie miałam Ci wcześniej pisać... mi lekarka pozwoliła dawać Emilce nowe produkty pomimo skazy i dodatkowo powoli przechodzimy na Bebilon HA... już od kilku dni raz dziennie pije to mleczko i na razie rewolucji brzuszkowych nie ma.

Izullka Ty żyjesz 😜 😜 😜
Majeczka słodziuteńka... a śliczna koleżanka na aguagu to kuzynka?? Bo podobne baaardzo 😉
Jak idzie Majce picie z niekapka? Potrafi przechylać kubek, żeby leciało picie? i czy dobrze trzyma kubek? wiesz tak stabilnie?
Bo jak daje Emilce butelke, to nie potrafi jej tak dobrze docisnąć do buźki 🤔

Eh trochę się rozpisałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mgada faktycznie dziwna rodzina... może na zaproszenie czekają... 🤨
Kasiu Mateusz np butelkę w rączki bierze ale najpierw trafi w oko, potem do buzi ale zgina smoczek i sie wygłupia a zaraz potem mu butelka wypada... w ogole nakarmienie go to masakra... zje 30 ml mleka, obraca się na brzuch albo łapie mnie za reke i się do niej dosysa po czym wypluwa na mnie mleko albo mnie liże... potem wyciera buzię w mój cycek... jak chcę mu wytrzec buzię pieluchą to się nia nakrywa i śmieje... chyba mi urwisek rosnie... i w ogole rozbraja mnie bo zachowuje sie jak taki mały luzak... jak sie na niego tak niby krzyknie to robi mine niewiniątka albo się smieje i robi "phi"... no i kurka nauczył sie pluć... dzisiaj np pieknie wypluł jabłuszko albo puszcza bańki ze śliny... nie robił tego wcześniej 🤪
Wysa dobrze że zrobiłas test, jestes spokojniejsza 🙂
Izulka a jaką masz chustę i jak w niej nosisz Maję? Bo u nas bez nosidełka na spacerach sie nie obejdzie a mamy tylko takie gdzie dziecko przodem do rodzica siedzi a Mateuszowi to sie nie podoba... i musze kupić nowe nosidełko ale zastanawiałam sie tez nad chustą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,co do harmonogramu to u mnie jest tak:21,30 150 ml mleka z lyzka kaszki ryzowej,o 6-7 150 ml mleka,okolo 11 150 ml mleka,okolo 14,30 pol sloika aktualnie warzyw,czasami owocow i 60-90ml mleka,okolo 6-6,30 120 ml .Herbatki z hippa jak sie jej chce pic na dzien okolo 100-150ml.Nie zawsze zjada cale mleczko,teraz zostawila ololo 30ml.A ze sloiczkami to my od niedawna i od 2 dni po pol sloiczka, a wczesniej po 1/3 Lubi zupke jarzynowa krem,dynie z ziemniaczkami.Listonoszka mnie dzisaj zdenerwowala,przyszla paczka z probkami z bobovity,nie dosc ,ze rzucila ja na trawe kolo skrzynki,(tam ja znalazlam jak usypialam Zosie na polu)to jeszcze cala rozgnieciona,a w srodku deserek rozwalony i wszystko zapaskudzone,a jest tam taki fajny poradnik zywieniowy.jutro sobie ja pozycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙃Wczoraj bylismy w ikei,po mebelek 321 z szufladami dla Zosi na zabawki,dokupilam dywanik oraz zabe zawieszko-polke.Przewijak poszedl do lamusa,zostawilam tylko gore i dalam na lozeczko i jestem zadowolona,super wg mnie sie u niej zrobila.W dodatku byla promocja do kazdego 500zl 50 zl bon 🤪,tak wiec ponownie przyjdzie mi odwiedzic ikee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja dziś cały dzień na wysokich obrotach i dopiero teraz skończyłamprasować i mialam czas na włączenie kompa 🙂 stosując patent Radzi z dwoma okienkami po kolei odpisuję 🙂 inaczej bym nie dała rady spamiętać 😜
Kwasiek, Łajsoka - dzięki za nazwę żelu 🙂
Kasia - my w zeszłym roku też mocno grzaliśmy i na około nie było sąsiadów, w dodatku blok nowy i jeszcze "mokry" więc spodziewaliśmy się zabójczego wyrównania, ale nie było tak źle.. ale jest druga strona medalu.. ponieważ grzejniki nie wyrabiały to dogrzewalismy się grzejnikiem elektrycznym a wyrównanie za prąd dopiero przyjdzie..... 🤢
Netinetka - Ja zmieniać fotelik będę pewnie w okolicach stycznia.. wtedy wagowo już ten będzie dla nas za mały.. ale to fakt - w kombinezonie czy kurteczce zimowej będzie juz ciasnawo...
A w ogóle to dziś rano miałam akcję z Alą... od bardzo dawna już nie robiła kupki.. cały czas się sugerowałam tym, ze dzieci na piersi mogą długo nie robić, ale ona już ponad 10 dni nic nie zrobiła.. tylko siku. No i pomógł dopiero czopek glicerynowy, a raczej chyba sam fakt włożenia go, bo wyleciał zaraz w całości z kupką 🙂 Alunia nie miała wcześniej ani twardego brzuszka, bączki puszczała normalnie więc chyba wszystko ok 🙂
Kasia, Radzia - Tak piszecie o tym że Wasze dzieciaczki tyle już jedzą i tyle piją... ja dziś Ali chcialam dać herbatkę koperkową (zanim podałam czopek) i powiem Wam że się rozczarowałam bo nie było opcji 😞 jak tylko trochę herbatki wleciało do buzi to pluła na boki i płakała... ja nie wiem jak ja ją przyzwyczaję do czego innego niż cycek i mleczko...
Oj Magda - to rodzinka męża rzeczywiście "na poziomie" 🤢 nie lubię takich ludzi 🤨
Wysa - gratuluję "niezafasolkowania" 🙂 eheheh

Wracam do filmu bo oglądamy "Klienta" na polsacie i potem spać w końcu 🙂 do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙃

Pszczoła gdybysmy wlasnie grzali to rozumiem doplate... u nas tak mocno grzeja ze nie da sie wytrzymac. W sypialni cala zime mielismy wylaczony kaloryfer, kuchnia to samo, pokoj Emilki czasem grzalismy... Ale niektore babcie z tego bloku oficjalnie powiedzialy ze nie chca podzielnikow bo grzeja na full 😮 to chyba gołe siedza w domu... i potem my za takich placimy! Tak czy siak zostaly przeglosowane i w przyszlym roku beda podzielniki.

A co do herbatki to nie martw sie Alicja w pewnym momencie bedzie gotowa na pokarmy stałe to sama bedzie wolala o herbatke...
A potrafi pic z butelki? Bo chyba za niedlugo wracasz do pracy? 🤨

DZisiaj odwiedza nas kolezanka z pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Ale dawno mnie nie było do nadrobienia mam teraz sporo, ale to pozniej. U nas wszystko Ok chyba drugi zabek małej idzie bo wyczowam pod palcem na dziasełku takie twarde. I teraz tam wpycha łaki. Wczoraj byłysmy na szczepieniu juz trzecim nastepne dopiero za 2, 3 miesiace na zółtaczke. Po szczepieniu była normalna jakby w ogole nie była na szczepieniu.
Słoiczki wcina az jej sie uszy trzęsą zawsze zjada pół słoiczka najlepiej lubi zupki jarzynowe i owoce 🙂 Mleczko je po 200ml i na noc dodaje jej jeszcze 3 łyzki kleiku ryzowego wtedy ta butla jest taka gesta ze spi po takim jedzonku jak dziecko 😁 Bo jak dawałam jej tylko mleczko to mi sie budziła z płaczem w nocy i trzeba było jedzonko robic. Coraz silniejsza jest do siadania ja ciągnie, ciągle sie dźwiga.
I jeszcze jedna dobra wiadomosc to juz wchodze w wiekszosc ubrań z przed ciazy 🙂 Zostało mi jeszcze 3, 4 kg do zrzucenia i bedzie idealnie 😜
Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek i maluchów 😘
A to ja juz prawie w formie z myszką :
[URL=http://img543.imageshack.us/i/zdjcie0455.jpg/][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/7446/zdjcie0455.jpg[/IMG][/URL]
I Oliwia z pozdrowieniami dla wszystkich cioc :
[URL=http://img844.imageshack.us/i/zdjcie0274.jpg/][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/5951/zdjcie0274.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Acha P.S do Gabis Kochana to ja wysłałam ci zaproszenie na Nk, a ty odrzuciłas pewnie nie wiedziłas kto to, a ja szpieg znalazłam cie u wysej w znajomych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...