Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
my już po szczepieniu, mój dzielny chłopczyk skrzywił się i trochę postękał jak pani wbiła igłę ale jak zwykle mamusia utuliła i było po kłopocie 😉 Pani mówiła że Hałabała wielki chłop i że już widać że będzie wysoki, waży 8kg 🤪 klocuszek taki 😉 mogę powili tak dla smaku raz na jakiś czas dać mu popróbować marcheweczki itp. ale narazie głównie to cyc i cyc 😉 aa i lada dzień i dwujki już u nas wyjdą 🤪 🤪 maly wampirek będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂
no i niestety mnie tez dopadlo chorobsko 😠 wrocilam od lekarza, mam zapalenie oskrzeli i cos rzezi na prawym plucu, wiec totalny zakaz wychodzenia, antybiotyk i picie ogromnej ilosci cieplych napojow 😞 az plakac mi sie chce, na szczescie mam nie przerywac karmienia, bo powiedzial, ze jak na 7 dni przestane i nawet laktatorem bede podtrzymywac to i tak mala moze pozniej nie chceic cycka i to minimalna ilosc przechodzi do pokarmu ajakby sie cos zlego z niunia dzialo to dopiero przejsc na mieszanke 😞
tak jak pisalam wczesniej blancia tez pokaslywala, ale moj maz byl z nia rano u lekarza i na szczescie wszystko oki, ma tylko pobrac troche wapna i cebion i opukiwac ja w plecki profilaktycznie!najgorsze jest to, ze MAM Z NIA OGRANICZYC KONTAKT 🥴 mam maseczke na czas karmienia wlozyc i nie calowac przynajmniej przez 2 dni, bo to wirusowe... a szkoda mi jej, bo juz rano nie przytulalysmy sie jak zwykle i byla baaardzo smutna ☺️
i jak lekarz kazal duzo mi odpoczywac to zapytalam retorycznie jak to zrobic przy 5-cio miesiecznym bobasku 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas zaczęło się wczoraj jakieś niewinne pokasływanie.A dzisiaj rano rzężenie,chrypka i ogólnie zmieniony głos ma Amelka.Ale jak na razie jest bez antybiotyku i zobaczymy czy coś się nie rozwinie do jutra.Ale teraz jest taka maruda że mam chęć....nawet tego nie napisze ☺️
Ale mam dość nic nie jestem w stanie zrobić.A mojej mamy i Filipka nie ma bo pojechali po resztę lekarstw.A i Filipek też zostaje w domu do końca tygodnia.
A i pani doktor podejrzewa tą infekcje u Amelki jako coś alergicznego,bo ją jeszcze dzisiaj obsypało na buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
taka piekna pogoda a ja musze siedziec w domu 😞 szkoda mi blanusi, bo jest przerzucana tylko z rak do rak, zeby mamusia jej nie zarazila ☺️
dzis jestem zestresowana, bo moj maz bedzie mala kladl spac, a ona tak sie do mnie przyzwyczaila, ze mi jej szkoda 😞, ale trzeba ja przyzwyczaic, bo chce czasami gdzies wyjsc 😠
trzymajcie za nas kciuki, zeby obylo sie bez placzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Położyłam Emilkę spać.. to jeszcze nie jej godzina więc pewnie zaraz się obudzi, oby nie

Biedna Amelka, dorośli jakoś znoszą choróbska... ale Dzieciaczki się męczą i nie wiedzą co się z nimi dzieje 😞

A ja znowu sama... Szymon gra, a jutro na 8 ano idzie do pracy.

Aneta, moja Emila też najlepiej zasypia jak ja ją ukołyszę, pogłaszczę po główce... Szymonowi to trochę dłużej schodzi. No ale też chcę gdzieś wychodzić wieczorami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia tak tak póżną porą haha , kazała wychodzić do godziny 18 bo potem o tej porze temperatura podobno szybko spada i mozna zaziębić takiego malucha , ale czy to prawda?tego nie wiem.Ale rozszalały się "te człowieczki małe" z tymi ząbkami, no u nas ślina,ślina wpychanie rąk a najlepsze jak się pochylić nad nim to się rzuca jak wściekły pies i dosłownie gryzie za nos , komicznie to wygląda mówię Wam.No Gabiś nie zazdroszczę tego że mąż wyjeżdża ale głowa do góry przed porodem dałaś radę to teraz też. Trzymam kciuki za Ciebie i dziękuję za zaakceptowanie mnie na nk 🙂 idę spać bo podam już , naprawdę to nie mam czasem siły już a o sobie to zapomniałam już , piszecie o wyjściu z domu ach już nic nie napiszę ......
dobrej nocki życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
U nas dziś znowu dwa spacerki z czego koło południa Mateusz spał 2 godziny!!! ale musiałam niexle kombinowac żeby chodzić tam gdzie cicho... i żałowałam że nie zabrałam książki 😜
Łajsoka dzielny chłopak z Oliego... życze mu bezbolesnego wyjścia ząbków... jak już sie pojawią to będzie znowu radosnym i słodkim bobasem 😉
Wszystkim dzieciaczkom zycze zdrowka... teraz taka pora że łatwo o przeziebienie... ja Mateusza nie ubieram gruba i odpukać jest zdrowy... na noc zakładam mu body, nózki ma gołe albo zakładam cienkie śpiochy i na to kocyk, kaloryfer przykecony, okno uchylone leciutko... a ostatnio na jednym forum taka dziewczyna narzekąła że jej mała nie chce spać, a oglądała na necie takie wełniane śpiworki i pisze że fajne, bo ubierze małej welurową pidżamkę, na to ten śpiworek i kołderka i małej będzie cieplutko... no w to nie wątpię 🤪 ale nie dziwię sie że jej spac nie chce jak ją tak naubiera... a mówiła że w pokoju mają 20-22 stopnie więc tak jak my...
Mateusz najlepiej zasypia jak go położę do łóżeczka i dam mu moją rekę żeby sobie pomiętolił i sie do niej poprzytulał... bez niej nie chce zasypiać choć dzisiaj był tak zmęczony że tylko go odłożyłam a ten zasnął...
A mnie dzisiaj Mateusz tak dziabnął tymi zębami że az mi ślad został... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju jak słodko 😁 😁 Mati dziabnął zębami...
Ja już też chcę żeby mnie Emi dziabnęła 🤪

No tak Oli będzie miał lada chwila zębole 🤪

Radzia faktycznie niektóre mamy przesadzają z ubiorem...
W lato jak spacerowłam z Emolką, dwa razy mijałam taką babeczkę z wózkiem... dzidziuś wyglądał na ok 1-2 miesiące... upał był niesamowity, a ten Maluch był przykryty polarowym kocem 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla dzieciaczków i mam 🙂
Mi się sniło że dla Kacpra wyszły dwa ząbki na górze i jeden na dole i jak obudziłam się to zajrzałam ale tam nic nie było 😁 u nas noce są beznadziejne. Non stop budzi się, przewraca na brzuch, stęka. To chyba naprawdę te ząbki. Wczoraj zjadł prawie cały słoiczek marchewki i płakał że mało 😁 no a wieczorem dał kleksa na łóżko 😁
Wczoraj też miałam zabiegany dzień. Cała chatę posprzątałam i jeszcze poszłam z Kacprem na spacer i cały przespał 🙂 nie ma gdzie tu u nas chodzić 🤢 u nas na szczęście żadna choroba się nie przyczepiła..
Ale fajnie ze Mateuszek ma już zabki 🙂 ja u Kacpra codziennie wyglądam ząbków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy się 😉

Nocka jak zwykle... pierwsza pobudka po 3, a potem na dobre o 7:10 - wiec nie jest źle.. i mama i dziecko wyspane 🙃

Kurde mam takiego lenia.. nic mi sie nie chce. 15 min temu otworzylam pralke, żeby nastawić pranie.. i co.. i walnęłam się tyłkiem na sofę i siedzę... a pralka otwarta 🤢
Może to jakieś przesilenie, wiosenne? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂nie wiem co się Oliemu stało dziś zjadł cyca i zaczął chlustać mlekiem i to naprawdę sporo 🤢 hmmm w nocy jak jadł to nie bardzo mu się odbijało Mariusz go nosił i nosił a on kaczorka na ramieniu zrobił i spal, to go odłożył i może to przez to jakos mu się nazbierało 🥴
Ja też mam górę porania wczoraj dostaliśmy masę ciuszków dla krasnala na jesień/ zimę i muszę powypierać a jeszcze w koszu pełno jego ciuszków się uzbierało że aż wlatują ☺️ też mam lenia dziś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Laski 🙂
oj to szykują się kolejne zębole 🙂 u nas na razie marudzenie ucichło - zobaczymy ile my bedziemy czekać 🙂 w każdym razie żel i szczoteczka już czekają do użycia 🙂
byłam wczoraj u gina zrobić cytologię i się naczekałam, bo miał 2h opoznienia 😞 w domy byliśmy przed 22 dopiero... Myślałam że znowu będzie kąpanie na spiocha a tu Aluntek się tak rozochocił, że śmiechy i chichy w najlepsze sobie urządzała 😜 ale potem jak zasnęła to było już ok 🙂
W ogóle to cały dzień wczoraj była grzeczna i bardzo dzielna - cały dzień jeździła ze mną i nawet ani razu nie płakała 🙂
Mój wniosek o dodatkowe 2 tyg wypisany, wypoczynkowego kilka dni też wzięłam i już nieodwołalnie wiadomo wszem i wobec, że 2 listopada stawiam się w pełnej gotowości do pracy!! nie chce mi się... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Pszczoła ja wracam 8 listopada... masakra...
A moj dziabąg znowu dwie pobudki... nie wiem kurde od czego to u niego zalezy, zawsze je tyle samo, kapiemy go o tej samej godzinie i idzie spac o tej samej... a czasem budzi się raz, czasem dwa a czasem wcale...
W DDTvn śpiewa ta laska z Mam talent a Mateusz przerwał zabawe i sie w nią wpatruje i wsłuchuje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety już 2go.... 😞
Teraz do 30go mam macierzyński, potem do 14go te dodatkowe dwa tygodnie i dociągnęłam do końca miesiąca wypoczynkowego. Mogłabym wziąć wiecej bo z zeszłego roku mam 8 dni i z tego teraz bieżącego całość ale nie chcę brać wszystkiego, bo później jak bym potrzebowała to by nie było... dlatego stwierdziłam że biorę tylko 11 dni póki co...
Ach nawet nie chcę myśleć o tym... już nawet nie chodzi o samą pracę, ale o to że będę musiała się z Aluntkiem na tak długo rozstawać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich! U nas dzisiaj wyjątkowo pogoda piękna, więc trzeba ją wykorzystać 🙂 Chociaż mam nadzieję, że nie zapeszę - bo u nas pogoda zmienia się jak w górach - dosłownie. Czasem, jeśli chciałam urządzić sobie dłuższą kąpiel to zastanawialam się, czy nie ściągnąć prania, bo w ciągu kilkudziesięciu minut różnie może być 🙂
Cóż taki urok mieszkania nad morzem.
Ja do pracy wracam dopiero w polowie lutego 😁 - ale coś za coś - skończyłam prace 10 dni przed porodem, ale w zasadzie nie żałuję - czas bardzo szybko leciał 😜
Od czegoś zaczynamy, żeby Elano się przyzwyczajal do żłobka i od miesiąca, 3 razy w tygodniu po 2 godziny zostaje z opiekunkami z Children Centre.
Jest bardzo uradowany widokiem innych maluchów.
Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę 🙂 Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

my już same,od wczoraj wieczora,jakoś tak dziwnie znów pusto - rzeba będzie się przyzwyczaić.Masakra. 😞

U nas też leń albo jak pisze Kasia - przesilenie jesienno -imowe chyba,bo stękam i kwękam i nic nie robię.Teraz kawę sobie zrobiłam i nawet jej nie spróbowała,bo wylałam całą na ławę..ech 😞

Oliwka też marudzi na maksa,slina to już w litrach jej leci z buzi,wkłada do buziola wszystko co się da 😁 i śpiewa sobie na cały głos,mam ubaw po pachy,aha i nauczyła się pluć! 😜 Super to wygląda,a jak coś mówi po swojemu to tak przebiera jęzorkiem z taką powagą na buzi,że aż ma się wrażenie,że zaraz coś ważnego powie.... 🤪

Pogoda u nas też piękna,jak tylko pranie mi się wypierze to pospacerujemy do mojej mamy pewnie.A co do powrotów do pracy to ja też powinnam być 2 listopada,ale cały czas mam nadzieję,że uda mi się ten czas trochę przeciągnąć.Wszystko zależy od pieniążków,a jeśli mąż coś więcej w tej Danii zarobi to zostanę z Oliwką choć do końca roku w domku.

Ok,lecę po następną kawę. 😜 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh współczuję Wam, że musicie już iść do pracy 😞 ja nie pracowałam przed ciążą więc nie muszę iść. Chciałabym ale Kacperek jest jeszcze za mały i nie dałabym rady się z nim rozstać na dłużej i nie chcę też żeby ominęły mnie te piękne chwile kiedy zacznie siadać, raczkować, chodzić, mówić itd...
U nas też super pogoda i jak mąż wróci to idziemy na spacer. zmykam bo niuniek chce spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...