Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Glonojad hahaha 🤪 Oliwka tez tak robi, a porownanie do glonojada jest idealne 😁 Ale najchętniej to ciąga mnie za włosy. Ja mowie ała a ona wtedy w smiech.
A jesli chodzi o budzenie sie w nocy to przyznam sie ze ja juz zwariowałam. Z Oliwka to roznie bywa na poczatku przesypiała całe noce, pozniej zaczeła sie budzic z płaczem nieraz głodna nieraz wystarczył tylko smoczek, a ostatnie dwie noce znowu ładnie spała takze ja juz sama nie nadązam za nią.
Kacperek słodziutki śmieszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja całymi dniami teraz zalatana jestem.. Ala ciągle z Babcią tylko.. Dziś rano byłam u mechanika, potem pojechałam na przegląd instalacji gazowej i się okazało że wtrysk do wymiany i za całość zapłaciłam 400 zł.. 🤢 no ale ważne że już na gazie mogę jeździć to opłaty będą niższe..
Karolcia - co do miodu to nie ma sprawy 🙂 coś dla Ciebie wezmę 🙂 a co do spotkania to ja jeszcze na jutro na 11 mam wizytę u mechanika i może zająć 15 min a może 2h.. Ciężko mi powiedzieć o której ze wszystkim się uwinę ale umówmy się wstępnie na porę poobiadową 🙂 Myślę że najlepiej będzie na pomorzanach 🙂 ja wstępnie myślałam, żeby przyjechać autobusem, ale zobaczę jeszcze.. może byśmy spotkały się w tym parku koło szpitala na pomorzanach? Tam jest dużo szerokich alejek i jest gdzie spacerować, a jak wczoraj tam byłam na spacerku to jesień piękna 🙂 Ty chyba daleko tam nie będziesz miała, co? Bo nie wiem czy dobrze przypuszczam w jakich okolicach mieszkasz?
mi też się smutno zrobiło jak przeczytałam o tych martwych szczeniaczkach 😞 smutne takie... szczegolnie wlasnie ze psy tez maja uczucia.. ale dobrze że chociaz jeden uratowany!! 😁 a wiadomo dlaczego prawie caly miot martwy?
co do ubierania dzieci to ja tez jeszcze kombinezonu nie zakladam. bodziak, rajty, spodenki, bluzeczka, kurteczka i rekawiczki. Do tego chusta na szyjkę i czapa, ale jeszcze nie zimowa. Chociaz dzis na spacerze bylo na tyle zimno ze moze jutro juz cieplejsza jej wciagne 🙂
Beatko przykrop mi z powodu tej alergii u Amelci 😞 kurcze i to ze musisz ją odstawić 😞 szkoda.. ja sie juz tez strasznie do tego przyzwyczailam i tez bedzie mi bardzo ciezko.... no a zaraz do pracy to juz powoli bedzie coraz mniej 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacper jaki pocieszny 🙂

Kurcze nieciekawie z tą alergią u Amelki 😞 U małych dzieci to chyba ciężko stwierdzić na co jest uczulenie 🤢 Bo to raczej nie katar z powodu skazy? 🤨

Przed chwilą wróciłam z aqua aerobiku. Dzisiaj prowadząca dała taki wycisk, ze ledwo dycham 🤔 jak ubieralam spodnie to mialam wrazenie ze sa luzniejsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o Amelke to jest duże prawdopodobieństwo że ma uczulenie na roztocza.Bo jak zrobiłam wczoraj generalne sprzątanie i potraktowałam wszystko Allergoffem to w nocy kataru nie było .A odstawić od piersi powinnam z dwóch powodów.Jeden to Alergia Amelki.Ja mam bardzo ograniczoną dietę (chociaż tyłek mi rośnie)i jak bym chciałam ja karmić to zostaje mi woda ziemniaki i ewentualnie królik,i po kolei wprowadzanie do mojego jadłospisu kolejnych rzeczy. A drugi powód to stan mojego zdrowia.Wyniki mam" trochę " poniżej normy.Moja cieśnia nadgarstkowa przypomina mi o sobie a leki przeciwbólowe (akurat te co ja mam)to nie są wskazane przy karmieniu.A na koniec mojej wizyty u lekarza dostałam opieprz(ale taki że mi w pięty weszło).Od jakiegoś czasu miewam chrypkę a nawet chwilowy brak głosu,i to wyłapała pani doktor i ....powiedziała co myśli i osobiście mnie rejestrowała do laryngologa na czwartek. Może to być od rurki intubacyjnej która była zakładana podczas porodu do znieczulenia ogólnego.Ale pod warunkiem że mi uszkodzili struny głosowe. Albo taki mój urok albo ...i to mam sprawdzić.
Dobrej nocy.
🤪A my jutro świętujemy piątą rocznicę ślubu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
No to Beata nie za ciekawie z Toba 🤢 mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
U nas nocka eh... zasnął o 17.30 ale po godzinie już spał niespokojnie, a o 21 obudził się ale chciał spać tylko cos mu przeszkadzało a ja nie wiem co... Masowałam brzuszek, smarowałam dziąsła, dałam czopek i ciągle kołysałam i zasnął o 23 i spaliśmy razem do 6. Do tego doszło że ma ciągle wodnisty taki jakby katar i harczy mu tam w nosku i tak smieszne miny robi noskiem. wyciągałam kozy ale nic z tego. A do tego doszło że nie ma ochoty pić mleka. Dziś się obudził o 6 i wypił tylko ledwo na musa 60ml i teraz śpi. Ale myślę że to nie przez ten niby katar. U nas w domu czyściutko zawsze. Już nie wiem co mu jest 😞
A ja zaraz jadę do teściów na weekend. I mieliśmy jutro iść w odwietki do tego chłopca co się nie dawno urodził że taki duży. Ale niestety są w szpitalu. Bo na wizycie w domu pielęgniarka czyściła pępek dla Pawełka i go zerwała!! i ma zakażenie. Eh nie wiem jak można do takiego czegoś doprowadzić! co to za pielęgniarka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
wczoraj mieliśmy trochę zaganiany dzień, bo do końca miesiąca się przeprowadzamy 😞 do teścia...beznadziejnie mi z tym... 😞 ale siła wyższa...
ehh co tu miałam napisać jeszcze 🥴...u nas nocka też nie za bardzo 🤢
Karolcia dobrze że chociaż jeden psiaczek cały i zdrowy 🙂
Betako przykro że musisz Amelkę odstawić od piersi, szkoda że tak szybko, ale ważne że była Karmiona przez te pół roku,ja nie wiem jak ja to zniosę jak już mały będzie miał prawie rok i będę go oduczała cyca 🤔 znów dziś deszczowy dzień...a ja mam doła jakiegoś, tak mi się płakać chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Ale dzisaj u nas zimno w nocy strsznie zmarzłam Oliwia tez bo jak sie obudziłam i zajrzałam do łozeczka to ona była odkryta rozkopała sie w nocy i raczki miała lodowate. Nie moge w ogole mieszkania nagrzac kaloryfery odkrecone na maxa i dalej zimno. A powodem sa nasze nieszczelne okna bo nie wymieniamy na plasiki bo po nowym roku zmierzamy sprzdac to mieszkanie i kupic w nowym budownictwie. Szkoda inwestowac juz w to mieszakanie i musimy jeszcze ta zime sie przemeczyc 🤢
Beata Wszystkiego Najlepszego z okazji 5-tej rocznicy slubu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Beata wszystkiego naj naj!
No i przykro że musisz przestać karmić ale pół roku uważam że jest wystarczająco długo. Ja kiedy myślałam że będę karmić piersią to zakładałam że będzie to pół roku. Takie dzieci jedzą już dużo innych rzeczy a wszystkie moje znajome które karmiły ponad rok to później miały problemy z odstawieniem od piersi. Na pewno jest ci ciężko ale głowa do góry - dzieci na mleku modyfikowanym też rosną zdrowe 😉
Łajsoka szkoda że musicie się przeprowadzić. moja siostra mieszka z mężem u moich rodziców i jest nieciekawie z tym że twój teść nie jest na pewno taki konfliktowy jak moja mama 😜 koty drą straszne z moją siostrą 😁
A my wczoraj sprzedaliśmy samochód który mieliśmy 5 lat i aż mi się łezka w oku zakręciła 😜 przez kilka dni będziemy niezmotoryzowani 😁 mam nadzieję że coś szybko znajdziemy 😉
Wysa Maja też ma taki katarek 🤔 🤨 A ta pielęgniarka jakaś normalnie nienormalna!! biedne dziecko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂
nie zagladalam do was z 2 powodow,
1-przyszly wywolane zdjecia 800 SZTUK 🤪 nazbieralo mi sie, ale jestem dumna, ze w koncu sie udalo i musialam powkladac w ramki, wkleic do pamietnika Blanki i uzupelnic wpisy no i reszta do albumow 🤔
2- mialam wczoraj dluuugie wyjscie, bo przyleciala kuzynka z autralii pojechalismy z innymi jeszcze kuzynkami do kina na "sluby panienskie" -kiszka totalna 😠 a potem zeby zreompensowac sobie film pojechalysmy do knajpki wloskiej i...pilam drnika! fakt, ze mojito, ale mnie troche zakrecilo. Blancia miala odciagniete mleko, wiec nie bylo problemu a dopiero o 5 sie obudzila na cycusia 😜
radzia pszczolka miala sie spotkac z karolcia oczywiscie-czytalam bez zrozumiena 😆 he he,mam nadzieje, ze dojdzie do skutku wasze spotkanie majoweczki!
lajsoka nie smuc sie, czasami tak bywa, ze nie wszystko jest po naszej mysli, ale czy to jest wyprowadzka do innego miasta???
wysa co to za pielegniarka, ktora robi taka akcje 😠 chyba ja rutyna dosiegnela. wiesz tak mysle z tym katarkiem kacpra, ze moze jest leciutko podziebiony i moze jak woda morska bedziesz psikac to te fluki ze srodka wyjda, u nas pomaga kladzenie jak najczesciej na brzuchu, to czasami gil do kolan ma 😜 😜 😜
beatko wspolczuje ci , ze musisz odstawic mala, ja jak o tym pomysle to plakac mi sie chce, ale wiem ze kiedys ta decyzje trzeba bedzie podjac 😞 szkoda amelki z ta alergia, bo takie male dziecko jeszcze nic nie powie i chyba nawet odczulania nie mozna zrobic, bidulka..
kasiu zazdroszcze chodzenia na aqua!!!! 🙃 to jest super, ja niestety w zime sie nie pisze, bo moje zatoki tego nie wytrzymaja niestety, kiedys chodzilam bez czapki w najgorszy mroz i teraz tak mam, ze przez wieksza czesc zimy katar brrr 😠
pszczola zazdroszcze ci tego miodu, ja jestem maksymalnym miodozerca 😁 w ciazy jadlam litrami i teraz tez czesto kanapeczki z miodem mniam mniam, ale ja mam ze sklepu to nie wiadomo co tam w srodku!
lece ogarniac chcalupe, bo jutro mam wazna kolacje w domku i trzeba sie pokazac ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Izulka mój teść jest straszny...do niego się mówi a on jakby nie rozumiał, pił swojego czasu alkohol i aż jak mu zabrakło pięniędzy to sprzedał nasze akwarium!! teraz nie ma kolegów nie ma z kim pić, nie pracuje więc kasy nie ma my i siostra Mariusza musieliśmy go utrzymywać 😠 nie dość że nam brakowało to jeszcze na niego trzeba było wydawać bo mu się do pracy nie chce iść 😠 😠 😠 siedzina dupie bo mu tak wygodnie że syn i córka mu jedzenie kupią i poopłacają 😠 😠 ehhh... ale tam zrobiliśmy mały remont on ma swój mały pokój my będziemy mieli dwa i mam nadzieję przetrzymamy jakoś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello!!!
U nas noc straszna i właściwie nie wiem dlaczego... do północy Mateusz spał normalnie a potem sie obudził i nie chciał zasnąć a potem zasypiał i co 2 minuty budził się z płaczem i rzucał po łóżeczku a potem po łózku bo go do siebie wzięłam a męża odesłałam do innego pokoju bo o 4-tej musiał wstawac do pracy... i tak nam zeszło do 2.30 aż w końcu dałam mu czopek i zasnął spokojnie... wczoraj robił takie zbite małe kupki i strasznie sie przy nich męczył i wydaje mi się że bolał go poprostu brzuszek... 😞 Ale juz odespał na spacerze... gorzej ze mną i z mężem który jest w pracy a potem jeszcze jedzie na próbę, a spał może ze 3 godziny w sumie...
Beatko najlepszego z okazji roczncy ślubu... dużo miłości i wzajemnego zrozumienia 😘
Szkoda że tak się zdarzyło że musisz odstawić Amelkę od cycucha ale bądź szczęsliwa że przynajmniej tyle mogłas ją karmić... pół roku to już dla dziecka naprawdę dużo... jesli będe miała drugie dziecko to się tak szybko nie poddam z tym karmieniem jak teraz, bo teraz byłam głupia i niedoświadczona i wiele rzeczy mogłam zrobić inaczej... Mateusz dobrze się rozwija na mleku modyfikowanym ale trochę mi żal że nie udało mi sie go karmić piersią...
Wysa no niezła ta położna... i jeszcze o szpital się to oparło... szkoda dzieciaczka 🥴
Łajsoka a jesli mogę zapuytać to czemu sie przeprowadzcie? Nie wiem bo może już pisąłas ale mnie to jakoś ominęło.. 🤨
Netinetko pociesze Cie że ja tez nie wywołałam ani jednego zdjęcia Mateuszowego i mam zamiar to zrobić w listopadzie i tez pewnie się nazbiera spora liczba do wywołania bo co jedno to fajniejsze i chciałabym je mieć... a komp to zawsze niepewny i nawet jak się na płyty zgra to nie ma pewności że to przetrwa... a album to album 🙂 Wywoływałaś przez allegro czy gdzies u siebie w mieście poprostu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
radzia ja zamawialam na crazyfoto.pl, ale przez allegro, bo tam wystawiaja aukcje odbitki fuji 500 szt. za 120 zl, wiec jest taniej nawet jak biore z kurierem( bo z poczty kiedys czekalam 2 tyg:angry 🙂 mi sie te odbitki podobaja, ale jako powiedzmy hobbystyczny fotograf powiem, ze jak zdjecie jest kiepskiej jakosci, to odbitka tez nie bedzie dobra-cudow nie ma 😁
jak bylam w ciazy i siedzialam na zwolnieniu, to wywolalam 1000 zdjec z jakis 5 lat 😮 a teraz z tych 800 to wiekszosc blanki i maz mi powiedzial, ze w takim tempie to musimy za rok zmienic dom, bo nie zmieszcza nam sie albumy ze zdjeciami 🙂 musialam mu wytlumaczyc, ze te pierwsze pol roku to najistotniejszy okres w zyciu naszej coreczki i jak tylko zrobi cos nowego to biegne z aparatem 😁 a po drodze wakacje, wesele, chrzest, urodzinki naszych chrzesniakow i stad tyle zdjec 🙃
lajsoka przykro mi, ze musicie sie wyprowadzic, ale jesli mus to mus, nie wiem jakie sa wasze stosunki w rodzinie, ale moze sie bedzie Olim tesc zajmowal??? oby wam sie tam dobrze mieszkalo i zebyu sie facet do roboty wzial, bo tak to ciezko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Wlasnie polozylam Emilke do lozka i najprawdopodobniej sama zasnęła 🤪 zaraz sprawdze czy faktycznie spi czy tak cichutko sie bawi 🤪 No juz niewazne z zasypianiem.. i tak uwazam ze jest sukces bo od poniedzialku Emila spi w swoim lozeczku 🙂 i w ciagu dnia i w nocy 🙃 JUPI 😉
Łajsoka pamietam to opowiadanie o tesciu... kurde jak tak mozna 😠 Rozumiem jakby nie byl wstanie, jakas choroba czy cos.... ale nie chce mu sie isc do pracy?! No sorry, chyba jakies nieporozumienie! I zeby jeszcze Mlodzi musieli mu pomagac... !
A tak w ogole to czemu sie przeprowadzacie?

Radzia to faktycznie nieciekawa nocka. Ja sie czuje zmeczona, ale chyba tym, ze wszystko nowe zaczelam w jednym czasie... przeprowadzka Emilki + ta dieta i jeszcze aerobik. A wlasnie jak sie czujesz na diecie? Bo ja jakos slabo.. ale tak jak pisze... nie wiem czy zbyt duzo zmian ostatnio.

Wysa porażka z tą pigułą 😠 no chyba bym udusiła 😠

Netinetka drink powiadasz? 🙃 🙃 ja tydzien temu szarpnelam sie na 3 drinki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz po spotkaniu z pszczołka było bardzo sympatycznie byłysmy na spacerku w parku, a pozniej u mnie na kawie 🙂 Dziewczynki sie zapoznały, ale Ala w porownaniu do Oliwii to aniołek 🙂 Pewnie tez dlatego, ze była w nowym miejscu. Dostałam pyszny miodek od Pszczołki juz herbatke sobie zrobiłam z miodem 🙂 I Oliwia dostała w prezencie od Ali gryzaczek i czapeczke 🙂 Zaraz postaram sie wrzucic jakies fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z mężem siedze ale oboje jestesmy półprzytomni po tej nocy i chyba zaraz mimo weekendu zmykam do łóżka...
Kasiu jesli chodzi o samopoczucie to miałam jakiś kryzys przedwczoraj i czułam się słabo ale wczoraj i dzis mimo niewyspania czuję się super, jakoś tak lekko i też psychicznie lepiej że coś robię z tymi moimi kilosami a co więcej, wierzę że wreszcie uda mi się wyglądac jak człowiek... aż mi sie humor poprawia jak pomyśle ze jest szansa że wejde w kilka par ulubionych spodni które mam schowane w szafie... a jutro już dołączam warzywa więc całkiem super... musze się jeszcze za ćwiczenia zabrac porządnie żeby nie sflaczeć a z tym u mnie najgorzej... najchętniej poszłabym na aerobik ale ja jestem dziwnym człowiekiem i musze miec towarzysza bo sama nie lubię nigdzie chodzić... Mój rowerek mnie woła ale udaję że nie słyszę... może w poniedziałek go usłyszę hehe... ale prawda jest taka że ja po całym dniu z Mateuszem jestem dużo bardziej zmęczona niż po pracy bo on jest strasznie absorbujący i praktycznie domaga się uwagi w każdej minucie swojego niespania... spokojnie to znosze bo nie jest to dla mnie jakis straszny problem tylko jak siadam wieczorem to mi się już nic nie chce...
Ide spać bo nie wiem co mnie czeka w nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja 5 bo czytałam że nie ma sensu jej przedłużać bo w niej traci sie głównie wode i te spektakularne spadki są przez pierwsze 3-4 dni... nie wiem czy tak jest naprawdę, ale się dowiem jak Ty zrobisz 7 dni i wtedy się dowiem... mam książkę i o 7 dniach to mówią dla osób które chcę zrzucić ponad 20 kg w sumie...
Karolcia, Pszoła super babki z Was i dziewczyny piękniusie :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej...
my znów cały dzień zalatani...ehh z ta przeprowadzka z powodów finansowych...Mariuszowi prawdo podobnie nie przedłużą umowy w drugiej pracy 😞 a z jedna wyplata ciezko by sie tu zylo 😞...Netinetko tesc taczej dzieckiem sie nie zajmie, on nie wie jak sie postepuje z dziecmi np.dzis bylismy tam i Mariusz wolal mnie do drugiego pokoju w którym bedzie sypialnia wiec zostawilam na chwilke krasnalka na kocyku na podlodze, bo sie ladnie bawil a tesc podszedl do dziecka z jakims znalezionym u siebie w pokoju starym zakurzonym misiem i daje mu go do buzi 😠 😠 jeszcze tam siersc psa bya 😠 😠 😠 no myslalam ze go rozszarpie 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Zdjęcia super zazdroszcze Wam tych spotkań ☺️ a dziewczynki są śliczne.
Łajsoka będę trzymała kciuki za Was i tę przeprowadzkę ,nie zazdroszczę ale zycie tak potrafi manewrować i nie zawsze jest tak jak się chce.
Izulka pytasz jak Jaś na spacerach, jego tylko wystawiam na dwór i mam 3 godziny ciszy 🤪on zaraz zasypia.
Pisałam o tych kaszkach z bobo vity "smaczny sen" jak dałam Jasiowi o 24;30 190ml tak jadł dopiero o 7 rano, mam dużą dziurkę w jednym ze smoczków bo kaszka jest gęstawa ale najadł się i spał super, kupa była normalna i noc przespana.
Beatka wszystkiego dobrego z okazji rocznicy 😘
lecę spac , miłej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...