Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Radzia ja nie chce schudnac 20kg 😁 No zobaczymy... narazie waga stoi w miejscu, wiec moze to prawda ze waga spada przez pierwsze 3-4 dni. Ale dobrze, ja zrobie 7, Ty 5 i zobaczymy jak to jest 🙃 dzisiaj byłam w Empiku po książkę Dukana, ale tą z polskimi odpowiednikami produktów i nie było. Babeczka powiedziała, ze jest to najbardziej chodliwa książka 🤪

Kurcze Łajsoka nieciekawie 🤨 Życze Wam zebyscie znalezli swoje gniazdko 😉

Magda - Jestem w szoku ze Jas potrafi przespac 3 godziny na dworze 🤪 jak to robisz? A z kaszta to tez tak musze sprobowac, tylko trzeba kupic smoczek z wieksza dziurka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu sądzę że to zasługa tego iż urodził się w maju i od razu był praktycznie na powietrzu , drzemka w domu to max 40 minut a na dworze mam spokuj,zabieram zawsze stos gazet i siedzę no i teraz juz czasem marznę 😠 a on spi w najlepsze.Czasem bywa tak ze spi w domu jak się obudzi karmię go ,ubieram i wychodzę a on po kilku minutach znów śpi mimo że przed kilkunastoma minutami wstał -naprawdę .
A co do kaszki to jest słodsza niz te dotychczasowe , ma inny kolorek trochę ciemniejsza ale to z racji zbóż chyba? no Jasiutkowi smakuje, dobra spadam naprawdę pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda to raczej nie ma znaczenia że urodził sie w maju bo Mateusz jakby nie było tez urodził sie w maju i od początku chodziłam z nim na spacery i potrafił spać tak długo jak byłam na dworze a chodziłamz nim nawet po 5-6 godzin z przerwa na jedzonko a potem z dnia na dzień spał coraz krócej i krócej aż doszło do tego że spał tylko 30 minut na dworze... ostatnio sie jakoś poprawiło ale to chyba dlatego że niespokojnie spi w nocy, budzi sie, niedosypia i wczesniej wstaje bo nie spi już do 10-tej tylko do 8... to potrafi pospać 1,5-2 godziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Tyle się naprodukowałam i wszystko się &^$%^%$^%$ wrrrrr 😠
Już nie pamiętam wszystkiego, ale postaram się jakoś odtworzyć...
Spotkanie z Karolcią bardzo udane 🙂 tak jak już napisała byłyśmy na spacerku, a potem z Alą poszłyśmy w odwiedziny 🙂 tak się fajnie gadało, że nie zauważyłam kiedy się zrobiło ciemno i trzeba było wracać po nocy do domu 😜 z racji że mój pobyt w Szczecinie najprawdopodobniej wydłuży się do wtorku to mam nadzieję, że uda nam się zaliczyć jeszcze jeden wspólny spacerek 😁
Co do zdjęć to na tym gdzie jesteśmy we cztery to Ala zrobiła jedną ze swoich najśmieszniejszych minek 😁 ja mówię na to minka - babulinka 😜 heheheh
A właśnie: Karolcia, poproszę fotki na [email protected] 🙂
Beatko - wszystkiego najlepszego z okazji 5 rocznicy ślubu!!! Kolejnych lat w szczęściu i miłości!! 🙂
Łajsoka - szalenie mi przykro z powodu Waszej przeprowadzki 😞 pamiętam jak kiedyś pisałaś że u Mariusza w jednej pracy będą najprawdopodobniej obcinać etaty 😞 szkoda że jednak się to sprawdziło 😞 ale pomyśl, że może nie będzie tak źle. Trochę się przemęczycie ale jak już staniecie na nogi to znajdziecie coś swojego. To tylko jakiś etap który nie będzie trwać wiecznie 🙂 ja mieszkałam z teściową przez ponad rok pod jednym dachem więc wiem że łatwo nie jest... trzymam kciuki żebyście jak najszybciej sobie wszystko poukładali 🙂
A co do spotkania Łajsoka - jak chcesz poznać jeszcze jakąś majówkę to może spotkacie się z Karolcią w połowie drogi, czyli w Gorzowie 😁 A jak już we trzy się spotkamy to łatwiej będzie ruszyć dalej... na przykład na podbój śląska 😜 hehehehhe
Uciekam bo ja dziś jeszcze sałatkę muszę zrobić 🙂 śpijcie dobrze 🙂 i głowy do góry!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć 🙂
Radziu wiem ze nasze pociechy są z maja i Jaś wstaje wcześnie po całej nocy bo o 6;30 i noce tez nie są spokojne zawsze, po prostu dwór dla niego to jak lekarstwo, za to w domu śpi mi tylko po kilkanaście minut. Na dworze hałas może byc straszny a on spi a w domu cisza jest i zaraz wstaje.Nie ma reguły na to chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już nie wiem co sie dzieje z moim dzieckiem... on tak ładnie spał nocami, budził się tylko na mleczko i spał dalej... kilka ostanich nocy budził się dopiero po 4 a raz nawet dopiero o 6... a te dwie ostatnie noce to masakra... dzisiaj obudził sie o 22, potem przed 2 dostał mleko a potem przed 4 i koniec spania... zasnął o 6.30 na 1,5 godziny i wyspany... potem spi dłużej w dzień... ale już sama nie wiem czy to dobrze bo może on to co nadespi w dzień urywa w nocy... czyli kleik kukurydziany jednak nie działa cudów... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
do nas niespodziewanie przyjechała moja mama dzwoni i pyta czy w domu jesteśmy a to było o 8 rano więć gdzie mogłam być i nagle domofon 🙃 dobrze bo znów bym sama była dzien noc i dzien atak babcia już zabawia wnusia aja mogę popakować do kartonów rzeczy, które tu są zbędne i jutro po Mariusza pracy zwiezie się na tamto mieszkania 😉
zaraz piekę bananowca 🤪 milej soboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas sobota niemiła... ja chora od przedwczoraj i zaraziłam Mateusza i on teraz tez ma katar, dzisiaj był tak strasznie marudny... a własciwie to nie marudził tylko płakał i nijak nie szło go zabawić... niby nie ma mocnego tego katarku ale nosek mu się zatyka... wiem że wiele z Was przeszło ostatnio katarki... byłyście u lekarza czy apoierw same leczyłyście ten katarek...? Bo ja mu psikam tą woda morską i wyciągam fluki i póki co to chyba wystarczy?
Kasia,Netinetko... ile kosztowały te nawilżacze które kupiłyście? I w czym one sa lepsze od takich tanich... bo ja sie ni cholery na tym nie znam a chcemy kupić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,nie wiem ze zmeczenia czy juz o tym pisalam,Zosia miala zapalenie gardla od niedzieli antybiotyk-masakra goraczka,wczoraj kontrola niby ok ale kaszel sie przypatal,przepisala flegamina, kazala okrepywac zeby na oskrzela lub pluca nie zeszlo.Juz cala jestem posrana bo kaszle strasznie.Moja biedulka, ani spania,ani jedzenia tylko placze i ma malo silek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
u nas dziś pogoda piękna, Alunia w sumie ze 4h na spacerze była 😁 najpierw rano ze mną, a potem moja Mama z Ciotką spacerowały po parku a ja miałam czas żeby pozałatwiać inne sprawy 🙂
Znowu był intensywny dzień.. jutro w sumie też zapowiada się trochę zamieszania bo rano jedziemy z Alunią do Auchana po jakieś słoiczki i kaszkę (dziś jadła pierwszy raz i jej smakowało więc zaczynamy jeść kaszki!! 😁) a wieczorem do cioci na imieniny 😜
Łajsoka - fajnie że Twoja Mama przyjechała to tj piszesz - przynajmniej Ci smutno nie będzie i możesz zająć się przeprowadzką.. ja nawet nie wiedziałam że to tak szybko już... to Wy już chcecie się przenieść przed wyjazdem do Anglii?
Radzia - wycałuj Mateuszka.. Albo lepiej nie całuj - potem to zrobisz jak wyzdrowiejecie wszyscy 🙂 dużo dużo buziaków dla Was i przede wszystkim dużo zdrówka!!
A generalnie cisza tu dzisiaj straszna 😜

Lecę spać 🙂 Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Anita bardzo Ci współczuje, wiem co przechodzisz. Na szczeście nam lekarka przepisała syrop który się stosuje w szpitalach, stosuje się go również na kaszel, a dzieci po tym syropie śpią. Emila cały dzien i całą noc płakała przy gorączce i chorobie, a to pogarszało sytuację, wieć syrop był jak najbardziej wskazany.

Radzia my od razu poszliśmy do lekarza, ale tylko dlatego, ze Emila gorączkowala, a poza tym katar zszedł niżej. Radzia (sama sie przekonalam) na katar jest lepsza sól fizjologiczna, lepiej przeczyszcza. Dodatkowo Olbas jest rewelacyjny. skroplic np chusteczkę i polozyc gdzies przy lozku, od razu lepiej sie oddycha.
A nawilzacz kupilismy drozszy (nie wiem czy lepszy), z funkcja jonizacji, jego cichutka praca nie zakłóca snu, a poza tym chcielismy nawilzacz zabudowany zeby nie bylo widac osadu z wody itd 😉 a i byla promocja z 250 na 200zł 🙃

U nas nocki coraz lepsze, Emila polubila swoje lozeczko i pokoik... Mysle ze nie byloby sukcesu bez pomocy ksiazki od Radzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
Anita zdrówka dla Zosi... kurcze bidulka z niej, nie dośc że musiałas iść tak szybko do pracy to jeszcze choróbsko jej sie przyplątało takie...
Kasia lepsza sół? No to dzisiaj zmienię na sół bo też mam zapas... Kurcze nie wiem co to ten Olbas, poszukam... ale nocka nie była nawet taka tragiczna tylko że Mateusz obudził sie już o 6-tej... ale zasnął o 8 i spi do teraz a jest już prawie 11...
Dobre z tą książką od Radzi... już niejden osoba mi ją chwaliła, że super, że pomogła, że dziekują... a ja sama jej nie przeczytałam i Mateuisz robi co chce ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć niedzielnie 🙂
Radzisławko, Mateuszku, Zosieńko wracajcie szybko do zdrówka 😘 😘 😘
Pszczółko tak właśnie do końca października, w sumie to już 28 będziemy na tamtym mieszkaniu, i przez tydzień nie będę miała neta 😞 bo przeniosą nam dopiero 3 listopada...jak ja tu bez was wytrzymam 😁
A powiedz mi jaką kaszkę dawałaś już Aluntce?? mieszałaś ją ze swoim mlekiem? ja chciałam zacząć dawać na wieczór kaszki ale jakoś nie wiem jak się za to zabrać ☺️ ☺️
A Oli coraz intensywniej dzień ćwiczy stanie na czworakach i powiem wam że postępy są bo "chodzi" tylko póki co do tyłu 😁 😁 😁 chciałam go nagrać ale cwaniak zrobił sobie przerwę 😁 😁
Aaa Radzia mi Mariusz robił reinstalkę na laptopie i usunął tą książkę o usypianiu, mogę prosić o ponowne przesłanie? ☺️ przypomnę maila: [email protected] 🙂 z góry wielkie dzięki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
my odpoczywamy po wczorajszych gosciach, Blanusia byla bardzo grzeczna, smiala sie do wszysatkich do 21, a potem zaczely jej sie konczyc baterie 😜 do tego stopnia, ze podczas jedzenia zamykala oczka 😆
lajsoka jak super, ze Oli juz chce raczkowac, szybko, a moj leniuszek przekreca sie juz na boki, ale na brzuszek sama jeszcze nie 😞 pojde chyba jutro do pediatry, bo niunia wciaz ma kaszelek, wiec zapytam od razu!
radzia zdrowiej szybko, bo to straszne jak mama i dziecko sa chorzy, bo i jedno i drugie nie ma sily na nic kompletnie....zdroweczka zyczymy wam 😉 a nasz nawilzacz to emersona w ksztalcie swinki, jest super, bo jest ultradzwiekowy i rozbija jakies pylki kurzu czy cos tam , a jest stosunkowow niedrogi 🙂
kasiu gratuluje przeprowadzki emilki do wlasnego pokoiku, super, ze od razu go polubila i nie ma problemu! u nas narazie pokoik Blanci musi "sie zrobic" ale moze w lecie cos wykombinujemy.
Pszczola ja tez jestem ciekawa jak podajesz ta kaszke i kiedy? i jalkiej firmy i z jakim mlekiem?
wlasnie pieke pierwszy raz kaczke w calosci z jablkami, trzymajcie kciuki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!
Marinko pozdrawiamy, w maju i okoliach rodzą sie fajne dzieciaczki...
U nas tez noc do bani... Mati nie spał od pólnocy do 2-giej a potem tez spał byle jak...
i to juz któras noc z kolei i zisiaj przszło mi do głoiwy zeby sprawdzic czy w tym czasie nie ma jakiegos skoku bo to az niemozliwe co on wyprawia.... i jest 22-26 tydzień a Mati ma 25 tygodni... i poczytałam jak dziecko niby ten skok przechodzi i niemal kropka w kropke tak jak Mateusz sie ostatnio zachowuje a w szczególnosci problemy ze snem i brak apetytu bo on znowu mi zjada 70-90 ml a jadł juz po 120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka my już zaliczyliśmy spacer 🙂
U nas też ostatnio nocki są straszne, budził się już tylko raz,a dziś to chyba ze 4 razy wstawaliśmy 🤢 Radzia dzięki za książkę pewnie dopiero ja poczytam jak bedę już po przeprowadzce bo teraz czasu nie mam za bardzo...zaraz biorę się za pakowanie garnków, talerzy, ciuchy praktycznie spakowane tylko to co się pierze zostanie i zostaną tylko meble do przewiezienia, ale to dopiero 28 z samego rana...najgorsze jest to że trzeba łóżeczko rozłożyć 😮 🤢 wszystko wykręcić...ehh żeby przy tym wszystkim nic się tam nie uszkodziło...
A teraz pokażę wam pełzaka...w sumie to jest namiastka tego co Hałabała wyczynia, ale jak go nagrywam to on się cieszy i kładzie 😁
http://www.youtube.com/watch?v=QZ2EaqOmmrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
nadziwić się nie mogę że Oli taki siłacz - rzeczywiście będzie chyba biegał jako pierwszy 😜
Wszystkim chorym dzieciaczkom ślemy moc uzdrawiających buziaków!! 🙂
Alunia teraz śpi, ale zaraz się zbieramy też na jakiś spacerek 🙂
Pytałyście dziewczyny o te kaszki, a więc tak - na pierwszy ogień poszła kaszka Bebilon "Dojrzałe Jabłko" (kaszka mleczna ryżowo-kukurydziana). Alunia wtedy dostała może ze 3 łyżeczki (więcej nie dawałam bo nie wiedziałam jaka będzie reakcja organizmu typu wysypki, alergie itp. ale wszystko do dnia dzisiejszego jest ok 🙂) I to jej smakowało 🙂
A na drugi dzień dałam jej BoboVite z bananami (mleczno-ryżową) i ani wczoraj, ani dzisiaj nie zjadła prawie nic... nie wiem czy to wina smaku, czy składu.. po prostu jej nie smakuje 😞 jest płacz, wyginanie się, marudzenie... Wczoraj jak byłam w sklepie to szukałam jej Bebilonu ale nie było, za to BoboVita na każdej półce. W końcu nie kupiłam nic. Dziś jeszcze podjadę może do reala i popatrzę za Bebilonem z jabłkiem właśnie.. Mam nadzieję, że będzie jadła jak za pierwszym razem. A co do samego podawania to na razie robię jej porcje trzy razy mniejsze niż są podane na opakowaniu i karmię normalnie łyżeczką.

Lecę, bo moja niunia się obudziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
u nas kiespko 😞 wrocilismy od lekarza i okazalo sie, ze cos siedzi na oskrzelach u Blanci 😞 😞 😞i nie wazne, ze nie miala temperatury i nic wiecej poza kaszlem i malym katarem, teraz podobno tak sie zapalenie oskrzeli objawia!dostala antybiotyk i leki wziewne, wiec musielismy kupic inhalator.najgorsze jest to, ze musimy jej robic inhalacje jeszcze 3 m-ce po wyleczeniu, bo byc moze jest to alergiczne 😠 wiec jak przyjechalismy do domu, to dalam antybiotyk-zawiesina i zwymiotowala go, wiec musze znalezc jakis sposob na podanie a w trakcie inhalacje...zlapala drzemke na 15 min, wiec mi ulzylo uff, bo te inhalacje to w sumie 5 razy dziennie. mowie wam, az mi sie plakac chce, bo chce zeby jak najszybciej przeszlo i nie przerodzilo sie w jakies inne paskudztwo... wiec mam zajecie na caly dzien.
a kaczka Kasiu wyszla super, poza jablkami, byla jakas dziwna odmiana i rozpuscily sie po prostu w sosie, ale poza tym mniam mniam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje dziecko spi już trzeci raz od rana... no nic dziwnego jak w nocy buszował... ale tylko po 30-40 minut...
Zdróweczka dla Blanci...
Pszczoła z bebilonu od 4-m-ca jest jeszecze kaszka waniliowa, Mateusz ją uwielbia... ale już niedługo wieksze pole do popisu bo 6 m-c!!!
Dziewczyny butelkowe czy będziecie wprowadzać mleko 2 zaraz jak dzieci skończą 6 m-cy? I od razu czy najpierw na zmiane z 1?
Pamiętacie że nasze dzieci pluły kurczakiem z Gerbera? No i kombinowałam jak mu tego kurczaka przemycić , kupiłam z Bobovity kurczak z warzywami i jabłkiem... wszamał cały słoik i zrobił awanturę jak sie skończyło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...