Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie.
Nie było mnie tu przez parę dni więc nadrabiam zaległości.
Przede wszystkim wszystkim solenizantom( spóźnione choć szczere) NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA ZDROWIA I WSZYSTKIEGO NAJ NAJ ...
Gabiś zdjęcie Oliwki super.
Radziajeśli mogę prosić to jest mój e-mail [email protected]
Ja miałam gości przez weekend.Była moja kuzynka ,która w sobotę wylatuje do stanów .Oj będzie nam jej brakować 🤨
Byli tez moi rodzice i urządzili sobie grzybobranie Nawet udane 🤪
Amelka wypiła trochę soku jabłkowego chyba jej smakował bo nic nie grymasiła i z chęcią wypiła.
Na razie uciekam bo mi się dzieci obudziły. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😉
Radzia jak znajdziesz jeszcze chwile to wyslesz? [email protected] ☺️

Dzisiaj idziemy do poradni rehabilitacyjnej eh. Emi nie lezy prosto tylko wygina sie w ksiezyc i jest problem... no ale martwic sie bede po wizycie

Gabis 🤪 Oliwka super pozycje wybrala do spania 😁

Dziewczyny teraz to z tymi klapsami musimy uwazac... 😁

A tak na powaznie, to ja tez nieraz dostałam od mamy porzadnego klapsa i na zle mi to nie wyszlo 😉
Z tym, ze juz sobie obiecalam, ze tej mojej slodkiej dupci nawet malutkim klapsem nie potraktuje...
Niestety jestem za dobra i wiem, ze Emi wejdzie mi na glowe ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki!

Radzia dziekuję bardzo 😉

Tak czytam te skoki rozwojowe i powiem Wam że są momenty ktorych nie moge sie juz doczekać np. kiedy Maja będzie wyciągąć rączki żeby ją podnieść, będzie reagować na swoje imie, cmokać przed jedzeniem itp. oj będzie się działo 😜
Wczoraj byłyśmy na ważeniu - Maja waży już 5680 🙂 co do dlugości to chyba źle ją zmierzyli bo zaczęła płakać i się tak trochę wykrzywiła - wg health visitor ma 59,5 cm ale sprawdzę i zmierzę ją sama 🙂
Kasia trzymam kciuki żeby się okazało że nie ma problemu!
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Złośnica poskromiona.Śpi 😜

Co do wychowania"bezstresowego" ja go do końca nie rozumiem.
Filipek dostał parę razy klapsa, tylko że u niego wzbudza to agresje.Dla niego jest gorsza kara.Zakaz gry,czy też posiedzenie w kącie,brak dobranocki.A najgorsza kara dla niego to nieczytanie książki przed snem.
Tak że tu reguły nie ma .Mojej kuzynki córka Lidia nie wie ci to klaps i kara.Jak były u nas to moja kuzynka "jak ty to zrobiłaś że Filip cie słuch i on taki grzeczny"No aż w pióra obrosłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Radzia - do mnie też dotarło 🙂 dziękuję 🙂 i powodzenia życzę w załatwianiu chrzestnej 😜
Ja właśnie przed chwilą przeglądałam masę książek jakie dostałam dla Ali od mojej chrześnicy i siostrzenicy 🙂
i chyba przez najbliższe dni będę siedziała i czytała bajki 😁 Mam masę książek na których ja się wychowałam i chętnie do nich wrócę, ale oprócz tego dały mi książki ładnie wydane z baśniami Andersena, Walta Disneya, itp. Normalnie nie mogę się doczekać jak Ala będzie już na tyle duża że razem będziemy je czytać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AA - nie doczytałam wszystkiego 😜
Amelka przecudna - jak mogłam przegapić te fotki???? 😜 Fajnie że braciszek tak o nią dba 🙂
My jutro idziemy na ekg i potem na usg serduszka... nie wiem czy będą Alę ważyć, ale jak nie to za tydzień mamy szczepienia więc wtedy się dowiem 🙂
lecę bo się mała księżniczka przebudza z pośniadaniowej drzemki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie .Czy wasze maleństwa też już chcą siedzieć?Amelka jak leży w sumie ma trochę podniesione oparcie we wózku ale dla niej to za mało.Podnosi się i dźwiga.I najlepiej by było aby jej oparcie podnieś już całkowicie tzn do pozycji siedzącej i w tedy cieszy "michę"Ale się trochę jeszcze boje.Owszem Filipek jak miał 4m-c to też już tak siedział jak chce Amelka z tym że on nie wcześniak 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka się denerwuje raczej że jest jej za nisko bo jak ją podniosę to ma radochę.Amelka też zaczynała wyginać się w jedna stronę ale ja ją odwracałam i leżała na przeciwległy boku.I była w sumie nadal jest noszona, aby tą stronę wygięcia( że tak to nazwę) naciągnąć.My też mamy skierowanie na rehabilitacje tyle że pani która prowadzi zajęcia z takimi maluchami jest do 15 na urlopie.I mam dzwonić po 16.A 26lub 27 mamy USG głowy i muszę Amelkę jeszcze zarejestrować na koniec miesiąca do poradni patologi. )Skierowanie na rehabilitacje dostała ze względu na wcześniactwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski
Zapomniałam wczoraj napisac ze przeciez na szczepieniu Oliwia tez była wazona i wazy 5560. Lekarka powiedziała ze przez miesiac przytyła ponad kilogram, a powinna 700gram hihi mały zarłoczek 🙂 A wieczorem w kapieli zrobiła mi psikusa i postawiła pływajaca boje 😁
Radzia ja tez poprosze o tabelke [email protected] W sumie to ja tez wczoraj dostałam cos podobnego i z checia porownam, a moze to ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉

Boja 🤪 🤪 🤪 Brawo OLiwka

My po wizycie w poradni...
Emi ma lekkka asymetrie ułożeniową... ale lekarka powiedziała, że systematyczne ćwiczenia i będzie dobrze. Ćwiczenia mam wykonywać sama.
Lekarka przewracała Emilką, a ta się śmiała z tego 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam, my po szczepieniu.Zosia bardzo plakala i nawet teraz drzemiac tylko u mnie na rekach poplakuje.Wazy 6100,ma 61cm, ale od ostatniego razu za szybko jej glowa rosnie,co widze po czap[kach.MA teraz 42,5cm wiec dostala skierowanie na usg glowki.Az sie boje bo badanie na kase za 5 tyg,jutro podejde zapytac czy czekac czy isc prywatnie.OCZYWISCIE sie naczytalam i troche stam w gacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dzieczyny,

Anita - trzymam kciuki,żeby z Małą było ok,

Beatko - śliczne masz dzieciątka,

Radzia - ja też poproszę na maila informacje [email protected]

A ja troszkę się niepokoję,bo ta luźna kupka,to chyba jednak nie przez marchewkę,dziś też była luźna kupka,nawet dwie,z tym,że jedna o luźniej konsystencji i stan podgorączkowy 37 st.Oliweiro nasze pcha łapulki do buźki i sama już nie wiem,czy to czasem nie zęby.

Oliwka jakoś mocno nie rwie się do siadania,owszem jest ciekawa świata i lubi być ciutkę wyżej,żeby wszystko widzieć,ale nie sadzamy jej.Troszkę mnie martwi jej patrzenie w jedną stronę jak bierzemy ją na ręce tak jak na odbijanie,gdy patrzy w lewo główkę ma sztywno a jak ją zmuszam do patrzenia w prawo to od razu się chuśta,czuć,że jest słabsza i jak ją się bierze tak pionowo na ręce to się dziwnie wygina do tyłu,jakby mostek chciała robić.Nie wiem na ile to normalne,sporo piszecie tu o asymetriach,ćwiczeniach...ech...człowiek chciałby jak najlepiej dla swojego dziecka.

Pszczoła - ja też mam wiele takich książek i ogólnie sporą bibliotekę,bo uwielbiam czytać i mam nadzieję,że córunia odziedziczy zainteresowania po mamie. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dzisiaj tu cichutko.
Gabi moja Oliwia ma tak samo jak twoja jak ja biore na rece jak do odbicia to patrzy tylko w lewa strone w prawa na siłe trzeba jej głowe obracac, ale jak lezy to obraca sama w obie strony. Ale martwi mnie to ze jedno uszko ciagle sobie zagina. Nie chce zeby miała odstajace uszy. I jak jej poprawie to zaraz zaczyna krecic głowa i znowu sobie zagina 🤢 A przeciez nie bede dziecka meczyła w domu w czapce czy opasce, a tym bardziej ze lato mamy i gorąco jest. Macie jakies pomysły na zawijanie sie uszka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...
Powysyłałam...
Cały dzien nas w domu nie było, jestem padnieta i załamana, az mi sie płakac che choć to nic takiego ale ta sprawa mnie już tak męczy... wyobraźcie sobie, że kuzynka mojego męża odmówiła bycia chrzestną dla Mateusza... powiem wam że jechałam na pewniaka, a tu taki psikus... powiedziała, że to duże zobowiązanie finasowe na które ona sobie teraz nie może pozwolić... to ja chyba jakas dziwna jestem bo myslałam, że chrzestni maja inne zadanie niż dawanie kasy... az się popłakałam... koniecznie chciałam kogos z rodziny a nie znajomych, bo jednak rodzina to rodzina, ale widzę, że szybciej znajde chrzestną wśród kolezanek...
W ogóle zła jestem bo Mateusz ma katar, w sobotę nakichały mi na niego dzieci znajomych i strasznie mu w nosku chlupie i kicha jak najety... zawsze duzo kichał ale teraz to już przesada...
Anitko mam nadzieję że z tą główką Zosi to nic takiego... chrzesniak mojego męża ma bardzo dużą głowe w porównaniu do reszty ciałka, ale taka jego uroda i jest zdrów jak rybka...
Ide chyba spać bo nie mam już siły na nic... chyba nie będe mogła zasnąć b chrzciny za 2,5 tygodnia a ja nadal nie mam chrzestnej... poproszę kogos z ulicy, pewnie prędzej się zgodzi niż ta pieprzona rodzina... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...