Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Kochane moje Majoweczki 🙂
nie miałam kiedy do Was zajrzeć.. u nas dobre informacje - byliśmy dziś u kardiologa i się okazało że wszystko ok 🙂 nie ma żadnej wady ani nic, a te szmery na serduszku są spowodowane niedojrzałością zastawek i nazywa się to niewinnymi szmerami 😜 tak czy inaczej do kontroli za rok, a poza tym jest dobrze 🙂
Alunia w czasie usg była bardzo grzeczna i się nawet uśmiechała 🙂 gorzej było rano na ekg 😞 tak przeraźliwie płakała, że już mi brakowało pomysłów żeby ją uspokoić 😞 a wykres wtedy oczywiście szalał! Dopiero po kilku minutach uspokoiła się na tyle, że dało się coś tam zapisać.
Tak więc na razie lekarzy mamy z głowy (oprócz szczepienia za tydzień).. no i muszę jeszcze podejść jutro do kardiologa jeszcze raz i... oddać grzechotki 😁 dziś jak byliśmy na badaniu to dr dała mi grzechotki żebym zagadała Alę, ale odłożyłam jej na bok i wzięłam tygryska którego ona lubi i zna, a jak skończyliśmy badanie mój Mężuś wpakował wszystko do torby - razem z grzechotkami pani dr 😁 zorientowałam się w domu 😜 więc idę jutro odnieść 🙃
Radzia - współczuję Ci z tą chrzestną i podzielam Wasze zdanie, że chrzestny to nie kasa, ale pamięć o dziecku i opieka nad nim - to jest ważniejsze! No ale widać ludzie są rożni. Pociesz się tym, że skoro takiego babola strzeliła to może i lepiej że nie będzie chrzestną. A koleżanka w tym wypadku może lepiej się sprawdzić! 🙂
Anita - wierzę, że będzie wszystko dobrze. Wiadomo - mama zawsze się martwi o swoje dzieciątko, ale zobaczysz że będzie ok i niedługo odetchniesz z ulgą 🙂
Łajsoka - nareszcie wróciłaś 😁 eheheh super że pogoda Wam dopisała 🙂 bo z tym niestety ostatnio w kratkę jest i ciężko cokolwiek przewidzieć. A to nosidełko które Mariusz ma to jakie jest? Możesz podać mi firmę? Bo zaczęliśmy się zastanawiać czy nie kupić jakiegoś, a lepiej takie sprawdzone 😜
I jeszcze takie pytanie do Ciebie Łajsoka - jakie macie plany na najbliższe dni/tygodnie? 😁 Chodzi o to, czy jeszcze będziecie gdzieś wyjeżdżać? 😜 Bo już powoli szykujemy się w odwiedziny do Was, tylko póki co nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy, bo wszystko uzależnione jest od Grzesia pracy.. a w międzyczasie chcemy jeszcze do Szczecina podskoczyć i musimy sobie jakoś to z głową zaplanować 🙂

Miłych snów!!

PS. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO OLIWIERKU 😁 Od 7 minut masz 3 miesiące 😜 Buziaki od Cioci Madzi, Wuja Grzesia i Aluni 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Dla solenizantaWszystkiego tego co najlepsze i duuużo zdrowia i pociechy z rodziców.

My wczoraj mieliśmy niespodziewany wyjazd do Krakowa.Wczoraj rano mąż( o 6.00 już był w domu)i w tedy dowiedziałam się że mieli wypadek w pracy 😞.I trzeba było jechać do księgowej po wszystkie papiery bo teraz musi je mieć ze sobą ,bo już są kontrole.Szkoda mi tego chłopaka i jego rodziny bo dzisiaj się okaże czy on w ogóle przeżyje.A na domiar złego to on jest zatrudniony gdzie indziej i był na urlopie i chciał sobie dorobić.
A my przy okazji byliśmy na zakupach tylko nie wiem dlaczego tylko dzieci miały siatki z rzeczami wypchane po brzegi 🤪
A Amelka ma dzisiaj kontrolną wizytę u ortopedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyneczki!!!
Gabis jestes kochana.... najlepsze jest to że na innym forum zgłosiło sie już kilka chrzestnych, także chyba predzej znalazłabym chrzestną w internecie niż w rodzinie 🤪
Pszczoła bardzo sie cieszę że z Alunią ok... moi znajomi mieli podobny przypadek też z Alunią 🙃 i strachu sie najedli ale okazalo się to samo co u Was... no ale lepiej dmuchac na zimne w przypadku takich maluszków...
Oliwierku, nasz zdolniacho kochany, wszystkiego najlepszego z okazji skończenia 3 m-cy!!! Buziaki od cioci Radzisławy i kolegi Mateusza 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
radzia i ja i ja 🙂 mam juz 3 chrzesniakow w roznych czesciach polski a kontakt jest 😜
lajsoka buziaczki dla oliwierka z okazji 3 miesiecy 🙂
a to moja pyza na wakacjach:
http://blankakarolina.aguagu.pl/zdjecie/pokaz/87054

do zobaczonka w poniedzialek, bo lecimy na dzialeczke 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Łajsoka - to skoro macie czas na razie zajęty to my będziemy planować ten wyjazd do Szczecina - może uda nam się też nad morze podskoczyć 🙂 a planować na nowo zaczniemy w przyszłym tygodniu - niestety z Grzesia pracą to trzeba patrzeć na bieżąco bo czasami nawet w czwartek nie wiadomo jak z weekendem...
A ja dziś oddałam grzechotki kardiologowi 😜 a potem pojechałam do małego Radzia żeby wyciągnąć go na poranny spacer, no i jak do nich dojechałam to weszłam na górę i wzięłam Małą do karmienia i po jedzeniu Ali się ulało ale w mleczku były takie brązowe niteczki jakby krwi 🤢 i tak z trzy razy ulała i ciągle to samo było. sprawdziłam pierś ale nie miałam żadnej rany, a poza tym to było takie brązowawe a nie żywo czerwone. Zadzwoniłam szybko do naszej pediatry i kazała mi przyjechać. Jak byliśmy u niej to obejrzała Alę i tą pieluszkę na którą Mała ulała.. stwierdziła że to krew, ale z racji koloru przypuszczała że Mała musiała sobie coś skaleczyć, albo zadrapać.. wszystko obejrzałyśmy i ani nie było śladów na dziąsłach że coś ma skaleczone, ani na paluszkach, u mnie na piersiach i z mlekiem też ok. Pielucha też w porządku.. Naciskała jej brzuch we wszystkich możliwych miejscach i nic... w końcu powiedziała że najprawdopodobniej musiało jej pęknąć jakieś naczynko, może w nosku i wystąpiło lekkie krwawienie, to spłynęło do żołądka, a teraz jak się ulało to wypłynęło z mlekiem.. w końcu wypisała nam skierowanie do szpitala, ale powiedziała że mamy obserwować i jak Ala będzie choć trochę marudna albo znowu tak uleje to od razu mamy iść na oddział. Wróciłam do domu na piechotę, Mała cały czas spała, w domu zjadła, ulało jej się, ale już normalnie 🙂 jest spokojna, nic jej nie boli, nie gorączkuje i wygląda na to że wszystko ok 🙂
Na razie ją obserwuję. I już trochę ochłonęłam.. oby się okazało że wszystko ok... A co najśmieszniejsze jak wróciłam, to znalazłam na pościeli u nas w łóżku dwie plamki krwi... A Ala leżała rano ze mną jak ją karmiłam. I teraz zachodzę w głowę skąd to leciało i jak to się dostało do jej buzi..... 😮
Oby się okazało, że to tylko przypadek że ta krew się pojawiła u Małej... ale jakby co to się zastanawiać nie będę - najmniejsza oznaka że coś nie tak to biorę skierowanie i idę prosto do szpitala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uf..
My po wizycie u ortopedy.Ćwiczenia przyniosły efekty i już jest dobrze.Za to mi pan doktor kazał zrobić badania i się do niego zgłosić.Mam cieśnie nadgarstkową i niestety jest mi potrzebny zabieg.Ale tak szybko się na niego nie zdecyduje.Będę cierpieć dalej.
Coś tu coraz ciszej. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale burza była 😁 niestety przeszła bokiem 😞 ja uwielbiam jak pada, walą pioruny i grzmi aż ściany się trzęsą 😁 Raz tylko bałam się burzy - w zeszłym roku jak piorun walnął w słup wysokiego napięcia który jest niedaleko naszego bloku - aż iskry poszły 😁 a dziś padało fest, ale tylko chwilę, pioruny trzaskały, ale tylko na horyzoncie, a grzmiało trochę, ale bez rewelacji... 😜 a my z Alunią stałyśmy w oknie i się śmiałyśmy 😁 w końcu jak błyska to znaczy że ktoś zdjęcia robi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,my dzisaj po rekontroli bioderek,ladnie sie wyksztalcily ale lekarz zalecil pieluszkowac na noc do okolo 4,5 mca.Na samym koncu mnie opierniczyl za noszenie Zosi, bo ja czasami ja tak daje pod katem jak do odbicia,albo pleckami do mnie,dziecko do 5 mca nosimy w poziomie-cytuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobiety, Jaś marudny od 3 dni ,ślini się,płacze przez sen co jest dla mnie szokiem, dziś rozmawiałam z pania doktor i powiedziała że to na zęby,teraz już zaczynają swędzieć dziąsła za kilka dni może to ustąpić i potem już na dobre aż do wyrżnięcia się ząbkow 🤔 kupiłam żel i już mu smarowałam i jak na razie śpi ale nawet miał rozwolnienie i to na pewno z tego powodu bo przecież on miał od początku problemy z kupką ale to zawsze było zatwardzenie 😞 mam nadzieję że mu ulży troszkę ta maść. Dziś biegałam z rodzinką po sklepach i obkupowałam Kubę do gimnazjum, eh jakie to koszta to oszaleć można 😮 lecę spać , pozdrawiam wszystkie BĄBELKI 😘MAM NA MYŚLI DZIECIACZKI I WAS DROGIE MAMUSIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂 ja się już melduje
Madzia Oli ma tak samo jak Jaś, ślini się marudzi, wkłada rączki do buzi, lub gryzaka, ale ostatnio lepiej to znosi.
Pszczółko to ze mnie miała byś ubaw bo ja od dziecka boję się piorunów i grzmotów, chowałam się wtedy pod deskę do prasowania którą nakrywałam kocem żeby ciemno było bo bałam się że pioruny do domu wejdą 😁 😁...a teraz oczywiście za duża n tą deskę jestem i po prostu zamykam i zasłaniam okna , wczoraj jak się tak błyskało, (fakt burza była gdzieś dalej) to nawet bałam się wyjść na balkon i pościągać pranie 🤢 dziś trzeba będzie prać na nowo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Jedna strona do nadrobienia? 😮 😜


Łdnie ten czas leci skoro oiszemy juz o zabkach 🤪 Pewnia Oliwka Gabis i Jasiu pierwsi zablysna kiełkami 😎

U mnie straszna bieganina. Jutro wesele siostry 😲

Wczoraj odebralismy 16 duzych blach sernika, makowca i z posypka... trzeba to bylo podzielic i rozwiezc. Potem kosmetyczka, nastepnie tipsiara...
Radzia podziwiam Cie z tipsami, ja mialal przez caly czas, ale podczas ciazy zrezygnowalam, teraz mam baaardzo krotkie, ledwo wystaja za opuszki, a i tak ciezko zapiac male guziczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Heh Anita mnie ten lekarz też opieprzył a ja tylko tak podniosłam Mateusza z tego łóżka i chiałam włozyć do fotelika... :o)
Kasiu ja mam króciutkie tipsy, właściwie to mam tylko żel na swoich paznokciach ale ja mam takie paznokcie już od ponad 5 lat więc jestem do nich bardzo przyzwyczajona... chyba źle czułabym się bez nich :o)
Wczoraj zakupy sie udały, kupiłam buty na wesele w 10 minut 🤪 i właściwie wszystko już mam, dzisiaj tylko odpowiednia kosmetyka ciała, rano fryzjer i balanga!!! Kasiu a to Twoja siostra ma slub? No to faktycznie macie zamieszanie, my do koleżanki idziemy więc taki fajny luzik, nie trzeba trzymac fasonu przed rodziną 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!

Faktycznie strasznie cicho u nas w tym tygodniu 🤔
Super że z wszystkimi dzieciaczkami wszystko w porządku 😉
Oli wszystkiego naj naj!!! 😘
Dziwnie z tymi lekarzami - każdy co innego mówi 🤢 chociaż starsi lekarze (mimo że mają doświadczenie) studia kończyli daaawno temu a od tamtego czasu na pewno sie wiele zmieniło (i nie wiem czy są na tyle rzetelni żeby się co chwilę doksztalcać 🥴 ) Anita jestem w szoku że ten lekarz powiedział że do 5 miesiąca to tylko poziomo nosić 😮 a powiedział chociaż dlaczego?? to tak jak z moą babcią ( i pewnie nie tylko moją ) która twierdzi że dziecko to tylko w bety ( tak zeby nie moglo nawet ruszyć rączką, nie mówiac już o nóżce 😮 ) i do łóżeczka - po co nosic na rękach, niech płacze 😮 No ale ja to wogóle mam okropną babcię 😞 ale długo by pisać 😞
My dzisiaj wybieramy się na imprezkę z okazji ślubu znajomych (na slub w Polsce nie mogliśmy pojechać ) i jeszcze nie mamy prezentu 🤢
A u nas w mieście na dwa dni zrobili plażę dla dzieci z lodami, osiołkami na których można się przejechać i innymi nadmorskimi atrakcjami 🤪 tylko problem w tym że jest tak zimno, wietrznie i deszczowo że nawet nosa się nie chce za drzwi wystawiać 🤢 eh ta angielska pogoda 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita jestem troszkę zdziwiona, bo...
Jak już pisałam we wtorek byłam z Emilą w poradni rehabilitacyjnej z powodu asymetrii ułożeniowej i tam lekarka zaznaczyłam mi, że jezeli chcemy nosić dziecko to tylko i wyłącznie w pozycji pionowej, pleckami do siebie.. Zabroniła nam nosić Emilę w pozycji poziomej, bo takiemu dużemu dziecku zniekształcamy kręgosłup, bo przecież nie trzymamy go idealnie prosto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izullka na temat sposobu wychowania dzieci przez babcie się nie wypowiadam...
Ostatnio na tvp2 były różne modele wychowawcze... chyba z lat 50, 70 i obecnie... to najdrastyczniejsze, bez miłości i bez jakichkolwiek uczuć były te z lat 50. Dziecko musiało (niemowlak) iść spać o 19 a wstawać o 7, jeśli zaczęło wcześniej płakać to broń Boże nie podchodzić, nie tulić, nie ukochać - MASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...