Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Matko 180 ml!!! Mateusz w zyciu tyle nie zjadł... dzisiaj wydoił 100 ml... ale zazwyczaj zjada 120 ml... to już max jego mozliwości... ciągle pije z tych małych butelek Aventu...
Nie wiem w kogo się wdał z tym jedzeniem, bo ja i mąż lubimy sobie podjeść, stąd potem potrzebne diety 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oo to garulacje dla koleżanki, a może będą bliźniaki 🤪
my już tak niecierpliwie czekamy bo na 10 lutego ma Mariusza siostra termin i ostatnio dzwonili to mówiła że się już czuję jak słoń morski 😁 myślała że coś się wcześniej zacznie( jeszcze wstyczniu) bo miałam skórcze a tu teraz cisza...ja się śmieję że przed burzą mi też znikły skórcze na kilka dni przed porodem 😁 ale już tak czekamy na naszą pierwsza księżniczka bo tak to był Kamilek, no i Oliwier a teraz Alicja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja,
fajne te oferty znizkowe, musze sie zarejestrowac i moze cos sie trafi 🙂
Madzia fajny ten kolor samochodu, nie ma sie czym stresowac, ale nie zrozumialam o co chodzi?to nie widzieliscie tego samochodu wczesniej przed kupieniem czy jak?? moze nie doczytalam...ale jetsem ledwo zywa po kazdej nocce z moja coreczka, ktora daje dobrze czadu!!!!
Baeatko jade w gory w sobote( o ile Blabla na nic nie zachoruje...) do Murzazichle,ale lecimy ekipka cala, wiec chyba nie da rady po drodze, ale bedziemy tam ok.5 dni, wiec kot wie? a i bede miala komputer ze soba, bo moj maz bedzie troche pracowal, wiec moze cos sie uda wykombinowac?? 🙂 a swoja droga, to mamy rodzinke w Krakowie, wiec jak u niej bedziemy mieli byc to dam znac 🙂
Lajsoka to trzymamy kciuki za szwagierke, zeby wszystko dobrze poszlo i szczesliwie, a u nas u tych moich kolezanek ciazowek w tym roku beda 2 Maje, 1 Helenka i albb Krzys albo Michalinka, normalnie wysyp na maksa 🤪
Radzia ale sie smialam z twojego liftingu he he, ja niestety mam mieszna cere i po ostatniej @ cala twarz mam w niespodziankach 😠
a moja pyza maks je 150 ml czy to moje leko czy sztuczne nie ma znaczenia 😞 a moze jakby wiecej jadla to moze by lepiej spala???!!
jutro przyjezdza moja mama, wiec troszke mi pomoze w chalupie, bo dzisiejsze sprzatanie zajelo mi caly dzien bo w miedzyczasie musialam zabawiac Blable i jestem umeczona na maksaaa 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Netinetko zadroszczę wyjazdu w góry... 🤪

Dziewczyny piszecie o ilości mleczka i kaszki jakie piją Bąbelki.
I boję się, że Emila będzie otyła... non stop by jadła.
Rano mleka z dwiema łyżkami kaszki wypija ok 210ml
a przed nocnym snem do wody 210ml dajemy mleko i kaszke co daje ok 240ml 🤢

Netinetko widzisz... Emi duuużo je a i tak kiepsko śpi 😲

wracam do pracy bo jest w .... roboty 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Och Netnetko ale zazdroszczę... ja jeździłam do Poronina z byłym chłopakiem bo jego rodzice tam mieszkali... super i widoki piękne :o)
Kasia moim zdaniem Emilka je normalnie... bo jest spokojna i ma czas na jedzenie... a Mateusz nie je więcej bo w połowie butelki już sie obraca na brzuch i zajęty jest czyms innym... a jakbyś mu dała chlebka albo cos innego to buzię zawsze otwiera czyli nie do końca jest najedzony... bo on jak w dzień zje cały obiadek to nawet do ciastka buzi nie otworzy... ale on je sporo obiadków i deserków, duzy słoiczek to dla niego pikuś, zazwyczaj zostaje trochę na dnie... poza tym zawsze zje kawałek bułki, jakies ciacho, owoce... mandarynki których teoretycznie jeszcze nie powinien ale nie da się mu nie dać... nic go nie wysypuje więc nie wiem, mam nadzieje że mu krzywdy nie robię tymi mandarynkami ale on je wręcz kocha... jak bylismy u kolezanki w sobotę to miała takie suche mandarynki ze się ich obrac nie dało i jak nikt nie widział to Mateusz nadgryzł wszystkie po kolei ☺️
Niby chudy nie jest, ale jak się go chwyci za brzuszek to każde żeberko czuć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Netinetko zazdroszczę Ci tych wypadów 🙂 a co do samochodu to widzielismy zdjęcia a na miejscu było już ciemno jak mąż dotarł,nie było garazu w którym by mozna dokonac oględzin I jak Daniel dotarł do pierwszego cepeenu to był w szoku co zobaczył w świetle , wczorej po uzupełniał olej w skrzyni i we wspomaganiu no aby lakier jest kiepski bo tak to nie mam zarzutów.
A co do ilości jedzenia to Jaś w dzień pije max 150 ml mleka lub kaszki , nocą 200ml, z jedzeniem to róznie bywa raz zje cały słoik raz nie , mandarynki też wcina ale nic nie pisałam bo myslałam ze to tylko ja eksperymentuje 😁i wyjdę na ciut nie odpowiedzialną hahaha, nic mu nie jest,żadnych krostek itp. nasza Pani doktor kazała mu podawać już sporadycznie trochę zwykłego mleka , spróbowałam i pił ,kupa była ok ale pojawiły się krosteczki i odstawiłam ,zadzwoniłam i powiedziałam więc mam jeszcze odpuścić mu te mleko ale podobno zanim organizm przyswoi to mleko to mogą na kilka dni wyskoczyc takie krostki bo po słoiczkach czy nowo podanych owocach też są czasem podobne objawy , najważniejsze jest to że nie miał rozwolnienia ani zatwardzenia no i on od zawsze się nie najadał tym puszkowym mlekiem , no ale jeszcze nie czas na nie , po za tym daję parówki na ciepło , bułke z masłem i to co wszyscy czyli chrupki , soki ,kaszki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tego zwykłego mleka to nie żeby ona nam je wciskała na chama , tylko ja spytałam od kiedy już ludzie podają i ona na to że to róznie z tym bywa , ona sama zaleca mleko te na którym Jasio jest teraz ale jak chcemy spróbować to można dać troszkę i zobaczyć no i oczywiście być z nią w kontakcie , jasne że to zdrowie jest najważniejsze ale spróbowałam . Widząc te krostki ,mała ilość która pojawiła się odpuścilismy sobie . Nawet jak go szczepiłam 12 stycznia to pytała czy pije on te mleko.
Sądzę że jakis trwały uszczerbek na zdrowiu mu nie powstał z tego tytułu ???
Ale najlepszej opini o tych wszystkich zapuszkowanych mlekach tez nie miała .
A dzieci muszą coś jeść w końcu . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, sorki ale nie dam rady pisać bo jestem strasznie chora, mam gorączke katar, kaszle i mam pytanie do Kasi. Kasiu gdzie znajde ten formularz z Gerbera że muszę wypełnić bo wygrałam 200zł? szukałam szukałam i nie mogłam znaleźć. Jeśli możesz to proszę podaj link.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa no to gratulacje 🤪 mi już przysłali ten bon 🙂 i nawet jakbyś nie znalazła nic dla Małego to można go normalnie na "dorosłych" ciuchach zrealizować.
http://www.mojapierwszazima.pl/ na samym dole po prawej stronie masz "oświadczenie laureaci" trzeba wypełnić to oświadczenie i odesłać.
W takim razie masz ogromne szczęście bo już drugi raz Was wylosowali 🤪 no ale za pierwszym razem niestety przepadło 😞

Radzia ja też jestem przeciwniczką mleka w kartoniku.
Kiedyś oglądałam taki program że mleko UHT jest najgorszym świństwem. lepiej nie pić niż pić. Najlepsze jest mleko świeże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
no to Wysa dużo zdrowia! 🙂
Co do mleka to ja też jestem na nie... tyle się słyszy że to szkodliwe dla tak małego organizmu.... z drugiej strony tj Madzia pisze - w puszkach też nie są idealne.. ja teraz jakieś będę kupować żeby Ali wprowadzić zamiast mojego mleczka. Myślę cały czas o NAN2 Pro.
Ale w szoku jestem po raz kolejny ile te wasze dzieciaczki jedzą.. kurcze - moja Ala ciągle jakoś tak w tyle z tym jedzeniem..
A właśnie miałam pytać - jak Wasze dzieci przeszły próbę z glutenem to jak szybko zaczęłyście podawać np chlebek albo inne produkty z pełną porcją glutenu? Bo Alunia na razie przez dwa tyg. dostawała do obiadku łyżeczkę kaszki manny. i teraz już bym chciała zwiększyć jej ten gluten...
i co do samego jedzenia to moja Ala je na raz maksymalnie 150 ml.. a często jest tak że zje jeszcze mniej...
Co do zdjęć tu na forum czy na aguagu to wiem ze sie obijam ale kurcze wiecznie nie mam kiedy 😞 sama ostatnio nie mam czasu zgrać z karty do komputeraz zdjęc Ali 😞
Radzia - przykro mi strasznie że Twoja Mama znowu miała "wpadkę" 😞 mam nadzieję, że juz wszystko dobrze..
Łajsoka - to ja też trzymam kciuki za szwagierkę! W dodatku że to mały wodnik ma się urodzić 🙂 Wodniki-szuwarki są fajne 😜 hehhe

Back to work 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa zdrowiej... super Wam się udało z tym gerberem... ja tyle zgłoszeń wysłałam i nic 😞
Pszczoła ja gluten już daję normalnie, nie kontroluje tego ile... daję zupki z kasza manną i chlebek, czasem bułka, rogalik albo trochę makaronu... tak pełny miesiąc dawąłam trochę, potem zwiększąłam więc w sumie to trwało tak ok. 2 m-ce... i tak też zalecają dla dzieci na piersi - 2 m-ce wprowadzać a potem już normalnie...
Z mamą troche lepiej, jutro już się zajmie Mateuszem...
A ja mam pytanie do mam których dzieci używają smoczków... zmieniałyście smoczki? Bo Mateusz ciągle ma tą małą kulkę z Canpola i innego nie chce... kupiłam mu taki większy od 6 m-ca ale go nie chce za diabła, wypluwa... robiłam już kilka podejśc do wiekszego smoczka i za nic nie chce go zassać... a jak dam ten malutki to ciumka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do mleka, mam krówki u sąsiadów ale sądzę że na takie mleko od krowy też jeszcze za wcześnie 🤢no i je się rozrabia bo jest za tłuste ale nie mam o tym zielonego pojęcia ☺️
Radziu na mama na waliła znów , musicie jakoś to przetrwać nie jest to łatwe ale wierzę że dacie radę,trzymam kciuki .
Wyska zaraziłam Cie haha,mi już lepiej to teraz Ty sierotko się pochorowałaś, zdrowiej i nie zaraż Kacperka.
Co do glutenu Madziu to ja tak podobnie jak Radzia postąpiłam.
No Wodniki to dobrzy ludzie , mają dobre serca {tak jak mój mąż} 😁
Smoczki zmieniam często bo ta guma to wytrzymuje tylko ok.2tyg. potem to robi się nie ładna a w końcu Jasio trzyma to w bużce , kupuję tak by kształt był w miarę taki sam zawsze tego sylikonu no a oprawa jest rózna tak dla urozmaicenia dziobka jasiowi 😁 Jaś zbytnio nie marudzi i szybko ciągnie smoka jak poprzedniego .
Nie przesadzam z wielkością bo czasem te po 6mc.bywają duże i wtedy Jaś ma ciężko go ssać , może Mateuszek woli takie mniejsze i tyle ,taki jego urok 😁 🙂
miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
Wysa wracaj szybko do zdrowia, żeby Kacperek nie złapał 😘
Z mlekiem UHT mam to samo zdanie co wy, ale też się zastanawiam jakie mleko dawać małemu, nasza pediatra nie jest zwolenniczką długiego karmienia piersią i za te 6 tyg jak pójdziemy na kontrol rozwojową to obgadam jeszcze z nią jakie mleczko dawać krasnalowi zamiast cyca, chcę żeby Oli już nie jadł cyca jak skończy rok, więc powoli będziemy się odstawiać, chociaż w dzień już i tak ma ograniczane, bo to obiadek, to deserek, to chrupki, bułka itp
Pszczółko my gluten zaczęliśmy od łyżeczki do kaszki czy obiadku teraz też już normalnie zaczął jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kasiu, nigdy bym do tego nie doszła. Ta babka powiedziała że zarejestrowałam 17 kuponów a mi się zdaję że mam tylko 16 😞 więc jeszcze nic nie wiadomo, i nie mam wszystkich etykiet ze sloiczkow.
Dzięki dziewczyny że życzycie mi zdrowia 😘 dziś nie dałam rady zająć się Kacperkiem to walał się po łóżku. A potem zrobił kupę ja go chcę przewinąć a on mi uciekł, zaczął płakać i był cały umazany to szybko pod prysznic, a pod prysznicem był okropnie wystraszony eh.
U nas gluten już jest ponad dwa miesiące i będę już zwiększać dawkę. Ale nie daję chlebka czy bułeczki. Zresztą on ciągle się krztusi i je obiadki po 5 i 6 miesiącu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...